לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2007, 18:21
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
TOW - RF

באחד האשכולות שדן בנושא תקציבי הסיוע האמריקאי לישראל הוזכר הטיל החדש הזה - גירסא משופרת של ה"עורב" בעל מערכת ביות RF (גלי ראדיו). זהו ה- TOW RF של חברת Raytheon האמריקאית.

הטיל הזה זקוק לתשומת לב נפרדת באשכול משלו...

להלן תמונתו כפי שהופיעה לאחרונה ב- Defense News. כאן הוא נראה נורה מרק"מ קנאדי מסוג LAV-25. http://www.defenseindustrydaily.com/?s=tow

קנדה לפי המאמר רכשה 462 מערכות מסוג זה. שווי העיסקה הינו$17M

מי שיחלק את שני המספרים זה בזה יסיק כי המחיר הממוצע למערכת (לא לטעות - זה איננו מחיר הטיל עצמו) הינו $36.8K אולם במחיר הנתון מוכללים סעיפי משנה ללוגיסטיקה, חלפים, אימון ועוד ועוד.

במאמר הנ"ל מוזכר גם כי ישראל עומדת לקבל ( שוב, לא לטעות - "מקבלים" לא "רוכשים") את אותן המערכות מארה"ב גם כן.

והערה נוספת - יהיו כאן חברים שישאלו על חסימות אלקטרוניות ושיבושים למיניהם. כבר כתבתי באשכול הקודם בו נגענו בטכנולוגיה הזאת - ניתן לשבש כל מערכת ביות באופן זה או אחר. הדבר איננו פשוט (למרות שהוא אפשרי) כאשר מדובר במערכות RF חסינות שיבוש ומערכות קוויות העושות שימוש ב- Data Links (ערוצי נתונים). הנה תמונת הניסוי הקנדי:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 28-11-2007 בשעה 18:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-11-2007, 19:11
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

ייעוד הטיל...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מעניין שבמקור מצויין כי..."

אכן מוזכר בכתבה ייעוד הטיל כפי שציינת הווה אומר - פיצוח בונקרים. אולם מהכרותי כתבות כאלה במגזין הנ"ל, לא הייתי מסיק מיידית כי לזה התכוון המשורר...

אכן יש ייתרונות לביות "אל-חוטי" (Wireless) בהפעלה בשטח בנוי. אולם אין שום סיבה שלא להפעיל טיל כזה במתארים אחרים גם כן.

כאמור ניתן לשבש כל ביות! הן ביות הדמאתי אופטי והן ביות הדמאתי טרמי. הדברים נעשו נעשים ויעשו בצבאות מערביים ומזרחיים כאחד. לא כאן המקום להכנס לשיטות הללו אולם אומר רק זאת - יותר קל זמין וזול לשבש הנחייה אופטית מאשר הנחיית ערוץ נתונים אלחוטי חסין.....
ישן 28-11-2007, 19:42
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

תשובות לשאלות...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי BushMaster שמתחילה ב "כמה שאלות לגבי המערכת"

א. האם מדובר בראש ביות מכ"מי או בהחלפת ההנחיה (שידור אותות הכיוון מהמערכת אל הטיל) מהחוטי התייל לקשר רדיו?

ת. החלפת הנחייה בלבד. המעניין הוא שאין צורך להחליף את מערכת המשגר. אופן העקיבה הינו זהה לטיל המקורי (ניתוב כבל) אלא שאין יותר צורך בכבל.... פתרון יפה גם מבחינה עיסקית ולוגיסטית כמובן.

ב. המחיר נראה לי מאוד זול, משהו כמו תג המחיר של המערכת שיש כיום, אם זכרוני אינו מטעני - האם זה הגיוני?
ת. אינני יודע מה נכלל במחיר הזה. השד מצוי בפרטים...

ג. האין זה אבסרוד שישראל פיתחה וייצרה טילי נ"ט כבדים (אני מתכוון למשפחת הספייק וכו') טובים בהרבה
אבל לצבא שלה אין כסף אז הוא מסתפק בבררה אמריקנית?
ד. אין זו "בררה" כלל. הטיל הזה טוב למתאר ולשימוש לו הוא נועד (אגב גם לאמריקאים יש טילים אחרים מצויינים...). מכירו נמוך (בין היתר בשל כמויות ייצור גדולות מאד), ואנחנו איננו רוכשים אותו אלא מקבלים אותו מתנה אין כסף (כספי סיוע FMF). הטילים המקומיים יקרים מאד ויש לרכשם בשקלים. אגב - לשום צבא אין כסף. הכסף הוא של המדינה ואזרחיה. יש תקציב בטחון, יש סדרי עדיפות ויש צרכים הבאים לידי ביטוי בתקציבים ובחלוקת משאבים חברתית ומדינית. עלינו לומר תודה לדוד סאם על מתנות כאלה אותן אנו בוחרים (רכישה כזאת אינה נכפית על ישראל..) מכספי משלם המיסים האמריקאי....
הטיל הזה לא פותח עבור ישראל - הוא פותח עבור צבאות מערביים שמעדיפים שדרוג הקיים מאשר פיתוח חשד ותו"ל חדש גם כן.... אנו מצטרפים לחגיגה. והיא טובה לצורך הקיים.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 28-11-2007 בשעה 19:45.
ישן 02-12-2007, 00:20
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

צורם ? - לא ממש...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "ממה שאני מכיר..."

ביות אלחוטי, ביות אופטי, ביות מגנטי וכו' לא נשמעים לי מוזרים. אבל כאמור - אם במילון מונחי צה"ל אכן כתוב אחרת אבין.

המושג "הנחיה" ברור לי. אולם הוא לכשעצמו יתורגם לאנגלית כ- Steering והשימוש במונח הזה באנגלית בהקשר לטילאות איננו נפוץ כל כך.

שנינו מבינים את ההבדל - אלא שאני סבור ש"הנחייה" היא נגזרת של פעולה הכלולה במושג הכולל יותר: "ביות".

אני חושש שתכף נעיר כאן את כל הנוער ה"מדהים" ששילח "שתי טילים" והם "כאילו" יכעסו על כך שאנו מפריעים להם לישון.....

עברית קשה שפה....

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 02-12-2007 בשעה 00:25.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:23

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר