לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2008, 22:36
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
שוט בדרך לקריירה שנייה, עצובה

שבוע שעבר, כביש 40, בדרך בין מצפה רמון לאילת. עוקף שיירה של מובילים. על גבם טנקים שבמבט ראשון נראים חדשים, נקיים ולא מזוהים. מבט שני מגלה תמונה עצובה. אלה שוטים, או יותר נכון שלדי שוטים. בלי מנוע, בלי בלטנים, בלי תותח ובלי שרשראות. רק תובה וצריח ערום.
כמה עשרות קילומטרים מאוחר יותר. שטחי האימונים של שיזפון. המובילים פורקים את הטנקים הזקנים והאומללים. עוד מעט הם יפוזרו בע'-ים ובמ'-ים ויהפכו למטרות חדשות, במקום נגמ"שי השלל המחוררים. דורות של מט"קים צעירים ישימו עליהם צלב, ויחוררו ללא רחם גם אותם. לך תדע: אולי אחד מהטנקים שימש את קהלני? או אמי פלנט? או השתתף בקרב הסטורי אחר? האם למישהו בצה"ל הדברים האלה חשובים? האם מישהו בודק את מספר הצ' שלהם, ובכך טנקים הסטוריים שכאלה חומקים מהפיכה למטרות? או שאולי בכלל זה חסר טעם, לגלות רגשנות כלפי גושי ברזל.
(אגב, הצילום שלי נעשה בסלולרי, תוך כדי נהיגה. לכן הוא מעט דפוק)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2008, 03:34
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
אני מעריך שלא אמי פלנט או קהלני זוכרים מה היה מספר ה "צ" שלהם במלחמה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "שוט בדרך לקריירה שנייה, עצובה"

ושמדובר בשוט אז הוא כנראה השתתף בקרב היסטורי אחד לפחות.
מעבר לכך הטנקים הוסבו ושונ, המספרים הוחלפו, ולעתים גם תובות וצריחים הוצרחו.

זה נכון שבסדיר טנקיסטים מפתחים קשר אינטימי עם הטנק, אבל לטעמי (עם כל הצער שבדבר...)אין סיבה לשמר טנקים ספציפיים.

לשואל על מטרות פיברגלס. אימון בטנקים מחייב ירי על מטרת אמיתית שתראה כזאת גם ביום וגם בלילה ותיתן פידבק נכון בפגיעה. פיברגלס/עץ/פח וכו לא מתאימים.
עשו נכון שפירקו את הזחלים ואני מקווה שהוציאו כל חלק שניתן להפיק ממנו תועלת או למכור למחזור.
מעבר לכך, הייתי ממליץ למח"ט שיזפון לשלוח כמה חברה עם ראצ'טים לשטח, לפרק את התאים שמסביב לצריח. הצריח שיתקבל יראה קטן יותר ועגול ויתאים יותר לתפקיד ה"אדומים".

ישן 16-07-2008, 08:26
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "אני מעריך שלא אמי פלנט או קהלני זוכרים מה היה מספר ה "צ" שלהם במלחמה"

ציטוט:
אני מעריך שלא אמי פלנט או קהלני זוכרים מה היה מספר ה "צ" שלהם במלחמה
אם נתעלם מהעובדה שהם בטח החליפו כלים במהלך הלחימה, יש תמונות שאולי יכולות להעיד. ב"חשופים בצריח", לדוגמא.
לדעתי יכול להיות יפה אם טנק שיושב בלטרון או בכניסה לג'וליס או כל בסיס אחר יהיה טנק מפורסם ושתהיה מצויינת בלוחית המוצבת לידו באיזה קרבות השתתף ספציפית ומי היו אנשי הצוות שלחמו בו אפילו אם לא מדובר ב"סלבריטאים". אלו החומרים שבונים את המסורת וההזדהות של חיילים עם האתוסים של החיל.
הייתי שמח אם ליד טנק אלמוני שעומד בכניסה לבסיס יהיה כתוב ש"בטנק זה לחמו במלחמת יוה"כ סמ"ר X, סמל Y, סמל Z וסמ"ר W מגדוד AB בקרבות נגד דיוויזיה זה וזה בגזרת ככה וככה. בקרבות אלו השמיד צוות הטנק 12 טנקי T-55. הטנק שימש גם את גדוד CD בקרבות באיזור FF במלחמת שלום הגליל. יצא משירות פעיל בצה"ל בשנת ככה וככה לאחר 28 שנות שירות נאמן"
ישן 16-07-2008, 10:01
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[QUOTE]אני מעריך שלא אמי פלנט..."

נו נו...
בלטרון עומד מגח 3 עם היסטוריה שכזו.
נדמה לי שיש עליו אפילו לוחית שמציינת זאת.
חידה: מי יודע איזה טנק ומה הסיפור ההיסטורי המיוחד?
(אני מניח שרק מעט ידעו)

בכניסה למחנה רוויה שריון הוצב טנק טירן שממנו, בין השאר, פיקד יוני נתניהו.
המחנה גם קרוי מחנה יונתן, ע"ש יוני.
לקראת סוף שנות ה90 נגנב השילוט "יונתן" שהיה על הטנק.
בתחילת שנות ה2000 נגרר הטנק ע"י אחת הפלוגות והוצב במשטח של אחת הפלוגות בתור בדיחה (הבאתי כאן תמונות של הגרירה).

היסטוריה? את מי זה מעניין?!

ישן 16-07-2008, 13:35
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[QUOTE]אני מעריך שלא אמי פלנט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
אם נתעלם מהעובדה שהם בטח החליפו כלים במהלך הלחימה, יש תמונות שאולי יכולות להעיד. ב"חשופים בצריח", לדוגמא.
לדעתי יכול להיות יפה אם טנק שיושב בלטרון או בכניסה לג'וליס או כל בסיס אחר יהיה טנק מפורסם ושתהיה מצויינת בלוחית המוצבת לידו באיזה קרבות השתתף ספציפית ומי היו אנשי הצוות שלחמו בו אפילו אם לא מדובר ב"סלבריטאים". אלו החומרים שבונים את המסורת וההזדהות של חיילים עם האתוסים של החיל.
הייתי שמח אם ליד טנק אלמוני שעומד בכניסה לבסיס יהיה כתוב ש"בטנק זה לחמו במלחמת יוה"כ סמ"ר X, סמל Y, סמל Z וסמ"ר W מגדוד AB בקרבות נגד דיוויזיה זה וזה בגזרת ככה וככה. בקרבות אלו השמיד צוות הטנק 12 טנקי T-55. הטנק שימש גם את גדוד CD בקרבות באיזור FF במלחמת שלום הגליל. יצא משירות פעיל בצה"ל בשנת ככה וככה לאחר 28 שנות שירות נאמן"

אני בספק אם זה אפשרי גם אם היו רוצים.
הציוותים משתנים כל הזמן (במיוחד במלחמה) ולא ניתן לעקוב איזה צוות היה משובצ"ק באיזה טנק.

חוץ מזה שלכל שוט ומג"ח ששירת מעל 30 שנה יהיו מן הסתם שלל סיפורים מרתקים הן ממלחמות והן מהבט"ש, מי יחליט איזה טנק לשמור ואיזה לא? הטנקים של האלופים יוצבו בבסיסים והטנקים של הסמלים שעשו עבודתם וחזרו הביתה לחיים האזרחיים ישלחו לגריטה? זה לא יצור הזדהות, זה יצור ניכור.
ישן 16-07-2008, 08:32
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "אני מעריך שלא אמי פלנט או קהלני זוכרים מה היה מספר ה "צ" שלהם במלחמה"

ציטוט:
הייתי ממליץ למח"ט שיזפון לשלוח כמה חברה עם ראצ'טים לשטח, לפרק את התאים שמסביב לצריח.

בנוסף, גיליתי שאפשר לפרק ממטרות הרבה מאד ח"ח שיכולים להיות מאד שימושיים לטנקיסטים (החל מתאי זיווד מלאים, כולל מכווצי זחל נדירים, דרך פנסים, מאווררים, פינים וכו' וכלה באמצעי קשר כמו אבד"ש, ריתמות ומכשירי קשר שלמים).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:12

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר