לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2007, 14:02
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע אמצעים חדשים לחי"ר בצה"ל

עצמאות הנדסית לחטיבות החי"ר
שחר חי

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/idf.jpg]
יום שלישי 25 דצמבר 2007, ט"ז טבת תשס"ח, 14:38

עד סוף השנה הבאה עתידות חטיבות החי"ר להצטייד באמצעי לחימה חדשים בהם מרגמת ה"קשת" ועמדות נשק נשלטות • הטמעת כלי הנשק ביחידות כבר החלה וצפויה להסתיים בסוף 2008
למפקדי הגדודים תהיה יכולת ישירה לירות בנשק ארטילרי בעזרת מערכת חדשה, ה'קשת', שמוטמעת בחטיבות החי"ר כבר בימים אלו. מערכת ה"קשת" מורכבת ממרגמות 120 מ"מ שישוגרו ממערכת אוטומטית מנועית שתאפשר סיוע אש למפקד הגדוד במהלך הקרב.
"המטרה היא שלמג"ד תהייה גמישות רבה יותר בתוך הגדוד בתחום סיוע האש", הסביר ראש מדור נשק בזרוע היבשה סא"ל ערן גרניט. "למג"ד תהייה זמינות גדולה יותר לנתב אש עבור יחידות המשנה שלו וכך לא יהיה תלוי אך ורק בארטילריה". לדבריו, מדובר באמצעי לחימה מתקדם ובמז"י מקווים שעד סוף השנה הבאה תיכנס לשימוש מערכת ה"קשת" בכל חטיבות החי"ר ואף תגיע לחלק מחטיבות המילואים.

אמצעי לחימה נוסף שעתיד להיכנס לשימוש עד סוף השנה הבאה הוא עמדת נשק נשלטת שתכלול מצלמת יום ומצלמת לילה שתאפשר, בין היתר, ירי ותצפית ממרחב מוגן. העמדה, גם היא, תהייה ממוגנת ותורכב על כלי רכב כבדים.
"אנו עוסקים בעיקר בהגברת יכולת ההשפעה של חיל הרגלים", הוסיף סא"ל גרניט. "המטרות הן שהאפקט במטרה יהיה טוב יותר, הטווח יהיה ארוך יותר והדיוק גדול יותר" לדבריו של סא"ל גרניט מדובר בצורך מבצעי שעלה לפני מספר שנים וכעת מגיע לידי מימוש. "הציפייה בסופו של דבר היא שיכולת ההרתעה של יחידות החי"ר תעלה בצורה ניכרת".

כמובן שאין קשר בין תוכן הידיעה לכותרת שהיא קיבלה מדו"ץ.
היה רצוי שהכתב שכותב ידיעה כזו, אם אינו מבין כלום בתחום שעליו הוא כותב, לפחות ינסה לצטט במדיוק את הדברים שהוא שומע מהמרואיין ושעורך הידיעה לפחות יקרא מה שכתוב בה לפני שהוא נותן כותרת.
בידיעה מדובר על שתי מערכות נשק חדשות לחי"ר:
  1. מערכת מרגמה מתנייעת 120 מ"מ שבצה"ל מכונה קשת ואצל החברה המפתחת מכונה קרדום. אם הכתב העצלן היה טורח לחפש בגוגל הוא בוודאי היה מגיע אל:
  2. מערכת ירי נשלטת המכונה בצה"ל קטלנית ואצל היצרן RCWS או RWS (תלוי בדגם). כרגיל אם הכתב היה טורח לחפש הוא בטח היה מוצא המון מידע, למשל את האשכול הזה
אף אחד משני האמצעים הללו אינו הנדסי ואין לו קשר להנדסה.
גם המשפט "למפקדי הגדודים תהיה יכולת ישירה לירות בנשק ארטילרי בעזרת מערכת חדשה" אינו לגמרי מדוייק. למפקדי הגדודים כבר יש מחלקת מרגמות שנותנת להם סיוע ארטילרי אך אינה דומה כלל לסיוע ארטילרי של סוללת תותחנים. גם ה"קשת" לא תשנה את העובדה הזו, רק תשפר את האפשרויות של מפקד הגדוד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2007, 14:13
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אמצעים חדשים לחי"ר בצה"ל"

מעניין שהאיש שמשתכר עבור כתיבתו איננו מקצועי בה...

למה לעזאזל צריך החי"ר שיגבירו את יכולת ההרתעה שלו? חי"ר צריך יכולת ביצוע מוכחת. ארגון כמו מדינה או צבא של מדינה צריך שתהיה לו הרתעה.

ולסא"ל המכובד- הציפייה שלי כקצין מילואים (אפילו שאני רק בחטיבת טנקים) היא שלדרג המסתער תהיה יכולת סיוע אש בעלת השפעה על המטרות נגדן היא מופעלת.

ועוד נקודה- כשמשתמשים בחי"ר או בצבא בכלל זה סימן שה"הרתעה" סיימה את תפקידה בכשלון, ועכשיו צריך להשמיד מטרות הכי מהר שאפשר, כדי שמקסימום חי"רניקים (כדוגמא) יחזרו הביתה למשפחות שלהם ולחיים שלהם.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 26-12-2007, 15:05
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "ביום שישי במעריב התפרסמה..."

הקרדום דווקא מיוצאת בהצלחה לכמה מדינות. לא שמעתי על תקלות באותן מדינות.
מחר ובאותן מדינות היא מותקנת על פלטפורמה שלא נמצאת בצה"ל אני יכול להעריך שהתקלות בצה"ל הן בממשק שבין המענ"ש (מרגמה, אמצעי צידוד ומערכת בקרת אש) לבין הפלטפורמה שעליה ביקשו להתקין אותה בצה"ל.
מישהו יודע פרטים נוספים?
על איזו פלטפורמה התקינו את הקרדום בצה"ל?
בתערוכת LIC2005 הקרדום הוצג על נמר"ש M113 "לייש" (שבמקור מותקן למרגמה 81 מ"מ), אז נאמר לנו שזה דגםאך ורק לתצוגה שבלתי ניתן להפעיל אותו.

ישן 26-12-2007, 18:01
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
Eran Granit
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אמצעים חדשים לחי"ר בצה"ל"

Is still the RAMAD NESHEK?? I was sure by now that he'd or G.N be most likely to take over Ra"an Chir.
I remember him from 2 years ago as the RAMAD, and remember him getting S"A (for which perpose i dont think its my buisness to speak about).
Interesting to hear that he's still there and that the Keshet project is still up and running.
From what i remember, a nice guy, speaks to you with respect but sometimes would get a little carried away from his Rank- youd have to throw a stupid joke in the air and he'd quickly laugh and forget that he's an allmighty S"A.

I know after the war the Machleket Amlach went thru a little tumoil, i Iwish him, and the rest of the machlaket Amlach alot of luck and production.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
עצמאות הנדסית לחטיבות החי"ר
שחר חי

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/idf.jpg]
יום שלישי 25 דצמבר 2007, ט"ז טבת תשס"ח, 14:38

עד סוף השנה הבאה עתידות חטיבות החי"ר להצטייד באמצעי לחימה חדשים בהם מרגמת ה"קשת" ועמדות נשק נשלטות • הטמעת כלי הנשק ביחידות כבר החלה וצפויה להסתיים בסוף 2008
למפקדי הגדודים תהיה יכולת ישירה לירות בנשק ארטילרי בעזרת מערכת חדשה, ה'קשת', שמוטמעת בחטיבות החי"ר כבר בימים אלו. מערכת ה"קשת" מורכבת ממרגמות 120 מ"מ שישוגרו ממערכת אוטומטית מנועית שתאפשר סיוע אש למפקד הגדוד במהלך הקרב.
"המטרה היא שלמג"ד תהייה גמישות רבה יותר בתוך הגדוד בתחום סיוע האש", הסביר ראש מדור נשק בזרוע היבשה סא"ל ערן גרניט. "למג"ד תהייה זמינות גדולה יותר לנתב אש עבור יחידות המשנה שלו וכך לא יהיה תלוי אך ורק בארטילריה". לדבריו, מדובר באמצעי לחימה מתקדם ובמז"י מקווים שעד סוף השנה הבאה תיכנס לשימוש מערכת ה"קשת" בכל חטיבות החי"ר ואף תגיע לחלק מחטיבות המילואים.

אמצעי לחימה נוסף שעתיד להיכנס לשימוש עד סוף השנה הבאה הוא עמדת נשק נשלטת שתכלול מצלמת יום ומצלמת לילה שתאפשר, בין היתר, ירי ותצפית ממרחב מוגן. העמדה, גם היא, תהייה ממוגנת ותורכב על כלי רכב כבדים.
"אנו עוסקים בעיקר בהגברת יכולת ההשפעה של חיל הרגלים", הוסיף סא"ל גרניט. "המטרות הן שהאפקט במטרה יהיה טוב יותר, הטווח יהיה ארוך יותר והדיוק גדול יותר" לדבריו של סא"ל גרניט מדובר בצורך מבצעי שעלה לפני מספר שנים וכעת מגיע לידי מימוש. "הציפייה בסופו של דבר היא שיכולת ההרתעה של יחידות החי"ר תעלה בצורה ניכרת".

כמובן שאין קשר בין תוכן הידיעה לכותרת שהיא קיבלה מדו"ץ.
היה רצוי שהכתב שכותב ידיעה כזו, אם אינו מבין כלום בתחום שעליו הוא כותב, לפחות ינסה לצטט במדיוק את הדברים שהוא שומע מהמרואיין ושעורך הידיעה לפחות יקרא מה שכתוב בה לפני שהוא נותן כותרת.
בידיעה מדובר על שתי מערכות נשק חדשות לחי"ר:

1. מערכת מרגמה מתנייעת 120 מ"מ שבצה"ל מכונה קשת ואצל החברה המפתחת מכונה קרדום. אם הכתב העצלן היה טורח לחפש בגוגל הוא בוודאי היה מגיע אל:
  2. מערכת ירי נשלטת המכונה בצה"ל קטלנית ואצל היצרן RCWS או RWS (תלוי בדגם). כרגיל אם הכתב היה טורח לחפש הוא בטח היה מוצא המון מידע, למשל את האשכול הזה
אף אחד משני האמצעים הללו אינו הנדסי ואין לו קשר להנדסה.
גם המשפט "למפקדי הגדודים תהיה יכולת ישירה לירות בנשק ארטילרי בעזרת מערכת חדשה" אינו לגמרי מדוייק. למפקדי הגדודים כבר יש מחלקת מרגמות שנותנת להם סיוע ארטילרי אך אינה דומה כלל לסיוע ארטילרי של סוללת תותחנים. גם ה"קשת" לא תשנה את העובדה הזו, רק תשפר את האפשרויות של מפקד הגדוד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:41

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר