לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2007, 17:21
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי HotChillis שמתחילה ב "לא מבין אם הציניות שלך במקום או לא."

כמפקד כיתת כוננות יותר מ- 10 שנים, ויוצא יחידת לוט"ר אני חושב שהציניות שלי במקום, אתה זכאי לדעתך.

שים לב שהנשקים שבידי החברים הינם נשקים צבאיים ולכן השאלה היא האם כיתת הלוט"ר מתוקננת ע"י הצבא ולא ע"י המשטרה. לכיתות כוננות (שהחברים כנראה שייכים אליהן) יש יעוד ותו"ל פרטני, והוא אינו כולל לחימה מחוץ לתחומי הישוב או הסביבה המיידית שלו, ולכן יש לוודא היטב שהחברים נחשבים לחיילים גם כאשר הם מוקפצים לישוב אחר, אחרת הם יגלו שהצבא לא מכיר בפציעתם.

ולסיום, המונח "רקע קרבי מוכח" שהופיע בהודעה מצחיק אותי. זכותי. אם אתה מחפש יוצאי יחידות קרביות כתוב זאת כך - מה פרוש "מוכח" ? הריגת מחבל בידיים חשופות ? אני נתקלתי כבר בחיילים קרביים שקפאו תחת אש, חבל שלא ביקשתי הוכחה לקרביותם לפני כן .....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2007, 17:25
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "כמפקד כיתת כוננות יותר מ- 10..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
לכיתות כוננות (שהחברים כנראה שייכים אליהן) יש יעוד ותו"ל פרטני, והוא אינו כולל לחימה מחוץ לתחומי הישוב או הסביבה המיידית שלו, ולכן יש לוודא היטב שהחברים נחשבים לחיילים גם כאשר הם מוקפצים לישוב אחר, אחרת הם יגלו שהצבא לא מכיר בפציעתם.

אתה בטח מכיר את התוכניות שכיתות כוננות של ישוב X מגבה את זו של ישוב Y שאחרי שלמדנו את האוםציות היטב גילינו שהן לא תופסות חוקית. למותר לציין שהתוכניות בוטלו.

ישן 29-10-2007, 17:10
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "מועצה אזורית גולן מציגה: יחידה נגד טרור."

עצוב מאוד שהמדינה לא נותנת מענה מתאים אז עיריות ומועצות מקומיות מקימות מיליציות. יש כבר כמה עיריות שהקימו כח שיטור עירוני בגלל שהמשטרה לא מספיק מתוקצבת, וזה עובד לא רע (לפחות בראשל"צ).
את האמת? הייתי בטוח שתחום הגניבות החקלאיות יהיה הבא בתור אחרי כוחות שיטור עירוניים, ושלוט"ר יהיה משהו שבכל זאת תמיד יהיה באחריות הצבא.

אגב, מלבד הבעיות באחריות, הנחיה, שת"פ עם צה"ל וכו' שכח כזה יצטרך לתת עליהם את הדעת, עד כמה שידוע לי רמה"ג היא לא רק אחד האיזורים הכי רגועים במדינה מבחינת אירועי טרור אלא גם אחד היותר רוויים בכוחות צה"ל ותמיד יש כח שתופס כוננות התערבות בצפון. מה הצורך האמיתי בהקמת גוף אזרחי כזה?
ישן 29-10-2007, 17:54
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "פשוט, לחברים מדגדג בקצות..."

וואלה.. חבל שאנשים פה פוסקים בלי להתבלבל פעמיים.

המקרים בגולן לא מפורסמים כ"כ בתקשורת, כי בד"כ לא מדובר במחבלים. אבל בשנים האחרונות קרו כבר מספר מקרים של חדירות שהגיעו עד ליישובים. ואפילו נכנסו כמה פעמים.

לפני מספר שנים אחרי שהיה "חתול גימל" מצאו אותו בתוך אחד המתקנים של הדשן ביישוב אבני איתן, לא מזמן היתה חדירה ומצאו אותו בכניסה ליישוב אלוני הבשן ואני יכול להשיג מידע יותר מפורט בנושא. במזל, ובאמת רק במזל, לא היו מקרים של מחבלים שחדרו בזמן האחרון לגזרה הזאת ורצחו אנשים. אבל סתם אנשים בעיקר כאלו שברחו מסוריה, או בעלי שריטות נפשיות שונות כן עברו את הגבול, ובהצלחה.

רק אני רוצה להזכיר, שלדוגמא, יישוב נוב או חיספין בדרום הרמה אין בעיה להגיע מהגבול תוך 10 דק' ריצה(ומדובר במישהו עם ציוד עליו).
נ.ב לפני מספר שנים היתה חדירה ולא מצאו כלום בסוף, רק לאחר כשבוע שהיה ממש מתוח מצאו ערימה של נשק ותחמושת בסמוך לגבול, ולפי מה שאמרו לנו, התושבים, הם חזרו כנראה מהגבול.

רבים מתושבי הגולן הם בעלי רקע ביטחוני זה או אחר, מבחירה או שלא מבחירה(היו פעם גם תקופות הרבה-הרבה יותר מתוחות) ובנוסף יש הרבה מאוד חבר'ה רציניים(שבעיקר נותבו עד עכשיו ליח' חילוץ גולן- הרבה מאוד חבר'ה ביטחוניסטים). אני מניח, ואני לא מכיר את המקרה הספציפי הזה שזה אכן מתואם עם הצבא, כי זה הסגנון של התושבים.
ישן 29-10-2007, 20:06
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "וואלה.. חבל שאנשים פה פוסקים..."

עם כל הכמעט והבערך, לישובי יו"ש היו עשרות חדירות מחבלים שהגיעו למטרת מסע הרג (לא "מסתננים ושרוטים"), ודם יהודי רב נשפך. למרות זאת לא הוקמה יחדת לוט"ר יו"ש כיוון שברור היה שמדובר בקשקוש.

לכל ישוב יש כיתת כוננות - צייד אותה ואמן אותה והיא תוכל לפעול ככוח התערבות עד להגעת יחידת השתלטות. הזמן שיקח ל"יחידה מרחבית" להתארגן ולהגיע לא שונה מהזמן שיקח לימ"מ, והימ"מ קצת יותר מקצועיים.

אין בעיה שחברים מכיתות הכוננות הישוביות יתאמנו במתווים של כניסה לבתים וכו' - גם כיתות כוננות ביו"ש עושות זאת מכיוון שברור שבעת מסע הרג הצבא יגיע מאוחר, אבל יש הבדל בין "החבר'ה מתאמנים כל שלושה שבועות" לבין כשירות של ימ"מ.

לגבי כפיפות פיקודית - בשטחי הקו הירוק כיתות הכוננות כפופות למשטרה,, אולם אם אני לא טועה הנשק הוא עדיין צבאי וכיתות הכוננות הן בכפיפות הגמ"רית.

לצה"ל יש מס' יחידות עם כשירות של יחידות השתלטות (אני מניח שלזה מתכוונים פה כשאומרים לוט"ר), ולוט"ר אילת הוקמה בגלל המרחק העצום שבינה לבין שאר המדינה, בפועל בדקנו כמה זמן לקח ליחידה להגיב לאירוע ומתי הגיעו הימ"מ ומטכ"ל, ואכן הוכח שיש הצדקה. אני לא רואה את ההצדקה בישובי רמה"ג.

ולסיכום אני חוזר על מה שכתבתי בהתחלה - תבדקו טוב טוב את הכיסוי הביטוחי שלכם .... אני חושב שתופתעו.

ישן 29-10-2007, 20:29
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "כתבתי כבר, מדובר בכיתות..."

צ'מע
נראה לי שדריבן, יעקב דולב ואביגדור ש''ץ לבד יכולים לכסות את כל יו''ש בתור יחידת לוט''ר.
עובדתית הם גם הגיעו בין ראשונים להרבה מתוך הארועים שקרו בחלקם גם יצא להם להילחם. גם אם זה רק בגלל שההם 'עשו את החג' אצל החמות שלהם (כמו שקרה ליעקב במוצאי פסח באלון מורה).

ישן 29-10-2007, 23:26
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי HotChillis שמתחילה ב "תראה"

לא.

מי שלא יודע לבצע חילוץ של בני ערובה שלא ינסה. נקודה. הכוונה לא למקרים בהם פורצת יחידת השתלטות ופתאום מישהו מרים את הראש וחוטף כדור ... כאשר יחידה "שחושבת שהיא יודעת" נכנסת בתרגולת טיהור בית באש לתוך בית ובו בני ערובה - לא נשארים אנשים הולכים.

יש הבדל בין מסע הרג שבו אין ברירה וחיייבים להיכנס כי בכל מקרה מתבצע הרג בתוך הבית, לבין מקרה של התבצרות עם בני ערובה שבו נדרש ביצוע מיסגר והקפאת מצב.

אני חושב שטחנו את הנושא מספיק, אין לי בעיה עם אימון נוסף וציוד נוסף, ואין לי בעיה עם חבר'ה שרוצים להשתפר - לפעמים חשוב גם לדעת מה מקומך ולא להתחיל "להנפיץ" יחידות לוט"ר ומחלקות גרילה.

ישן 29-10-2007, 23:28
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אין לי בעיה עם קרביים שרוצים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
הבעיה שלי היא עם יחידה של חבר'ה טובים שחושבים שהם יחידת השתלטות, ויום אחד הם באמת נכנסים לבית עם מחבל ובני ערובה ... ומצליחים להרוג ולפצוע את כולם חוץ מאשר את המחבל, ועל הדרך גם שורפים את הבית.

דווקא במקרה הספציפי הזה היחידה שפישלה היא צבאית (משטרתית) לגמרי. יכול להיות שהיה עדיף לתת לכיתת כוננות של איתמר לגמור את הארוע, הם בטח היו עושים אותו יותר טוב (קשה לי להאמין שהם היו גורמים לו להיות יותר גרוע).

ישן 30-10-2007, 00:14
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "מכיר את המקרה היטב, וגם ראיתי..."

ומה נגיד אנחנו, כיתות הכוננות בישובים?
הרי מכשירים אותנו בעיקר להשתלטות ולסריקת רחובות.
ברור שאנחנו פורצים רק במקרה של מסע הרג ולא באירוע של בני ערובה (באחד האימונים האחרונים פימפמתי את זה כל כך הרבה לחבר'ה ששזה כבר יצא להם מהאף. ''אין ירי בתוך הבית? אנחנו מקפיאים מצב!''), אבל תפקידנו העיקרי הוא כן לפרוץ ולהשתלט.
יחסית ליחידה במקרה ההוא (ובשביל מי שלא מכיר אנחנו מדברים על הפריצה של ימ''ס איו''ש לבית משפחת שבו באיתמר), אנחנו מיומנים בהרבה. אבל, אם הגיע סיירת מטכ''ל א הימ''מ לפני שהתחלנו לפרוץ ברור שעדיף שהם ייסיימו.

אגב, באירוע בבית משפחת גביש, אחרי שיעקב נכנס לבית והרג את המחבל (הוא עדיין לא ידע אז שהמחבל כבר מת) ונועם ועוד חבר'ה מצוות הכוננות פינו את הפצועים ושאר המשפחה החוצה (אני לא מצליח להיסגר על השם של מפקד צוות הכוננות דאז, האם יכול להיות שאסימון גדול הולך ליפול?!). יעקב כרע בקצה המדרגות ושמר על החדר שבו היה המחבל. מדהים לשמוע אותו מספר מה שקרה בהמשך.
ראשונים הגיעו הימ''ס. הם החליטו שהם לא מספיק מיומנים והחליטו לחכות למטכ''ל. בנתיים המפקד שלהם נכנס לבית, הגיע עד יעקב, תיחקר אותו, קיבל ממנו פרטים ואמר ''עוד מעט אנחנו פורצים או שמחליפים אותך''. אח''כ הגיעו ממטכ''ל במקרה צוות מילואים שהיה בסביבה ובו גם חיילים שגביש העביר להם מסלול. כמובן שהם לקחו את האחריות על הארוע מהימ''ס וביצעו העברת מקל מסודרת כולל מישהו שניגש ליעקב ואמר ''עוד מעט אנחנו פורצים או שמחליפים אותך''.
בנתיים זרמו כוחות אחרים למקום כולל צוות הפריצה הייעודי של היחידה.צוות המילואים שיפר לאחור והשאיר את האירוע לסדירים. שוב הגיע מישהו אל יעקב ואמר ''עוד מעט אנחנו פורצים או שמחליפים אותך''.
אז נשלח כלב לסרוק את הבית ואחרי ארבע שעות מתחילת הארוע (וכשבני קצוור משדר בשידור חי לכל העולם) סוף סוף פרצו לבית.

אגב, יעקב באמת היה שם במקרה, ביקר אצל ההורים או ההורים של אשתו. כשהתחיל הירי וכולם רצו לתוך הבתים הוא רץ ברחוב ישר אל הבית תוך כדי שהוא צועק ''יהודי... יעקב.. יעקב...'' אל החלונות שמהם הוא שמע כיצדד דורכים לעברו.

ישן 29-10-2007, 19:46
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "מועצה אזורית גולן מציגה: יחידה נגד טרור."

ראשי מועצות ועיריות משדרגים עצמם על חשבון הקופה הציבורית.
למאיר ניצן בראשל"צ יש משטרה פרטית
וקב"ט העירייה - תפקיד אפור ומאוד לא משמעותי הופך בן לילה למנכ"ל חברה עירונית - החברה לבטחון וסדר ציבורי.
כך, גם ראש המועצה האזורית גולן וקב"ט המועצה - מכיתת כוננות מרחבית, כמו כל יחידת כוננות הם אחראים פתאום ל-"יחידת לוט"ר "..
מכיוון שמדובר בכיתת כוננות קיימת ומתוקננת, אין צורך בשום אישור ושום דבר אחר, הם לוט"ר בדיוק ב-NRG, מבחינת צה"ל והמשטרה - הם כיתת כוננות בדיוק כמו במועצה אזורית באר טוביה.
ורק להבהרה, אני בעד שידרוג היכולות, אני חושב שזה מוביל לכיוון חיובי כל זמן שזוכרים שהם לא ימ"מ וזה בהחלט לא התפקיד שלהם אבל יכולות זה יופי :-)

אבל בגדול - מדובר פה יותר על יח"צ לפקידים ופחות למתנדבים בפועל.

ישן 30-10-2007, 09:44
  jesh jesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.05
צנחן שלום,
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אתה צודק כמובן, במקרה של..."

אני חושב שאתה מעט ציני בעניין זה, ואין לי מושג למה.
אתה צודק בקביעתך שצוות לא מיומן וכו.. יוביל לאסון.. אנחנו מסכימים.

השאלה, ופה באה לידי ביטוי אחריות המפקד, או סגנו, לעשות רק מה שצריך, בהתאם למקרה.
אני הייתי מעדיף שאת מה שכן אפשר לעשות, יעשו טוב.

בין צוות הטרור המהולל לבין לא לעשות כלום, יש רווח גדול מידי לטעמי.
הבה ניתן לאנשים מעט אחריות בידיים, מעט "אידיאולוגיה" בצורת "בואו נשמור על בתינו" למרות שהאזור עדיין לא כזה מסוכן, ובואו ניצור כאן אווירה חיובית של עשייה ובייחד.
על הדרך, כשגנב מכוניות לא חשוב מאיזה עדה, יעשה את שלו בלילה, והעסק יסתבך ויהפוך למשהו אחר, אולי יהיה לעזרם, כמה חברה שאפשר לסמוך עליהם.

והכל - כמובן, בהתאם לחוקים ולשכל.

דעתך?

נערך לאחרונה ע"י jesh בתאריך 30-10-2007 בשעה 09:51. סיבה: טעות כתיב
ישן 30-10-2007, 10:07
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי jesh שמתחילה ב "צנחן שלום,"

אבל כבר עניתי לך קודם (תגובה 21).

כדי לעשות סדר בדברים :
1. לישובים בקווי אימות יש רב"ש/רבש"צ שאחראים על הביטחון (הראשון ממונה משטרה השני ממונה צבא, תכל'ס אותו דבר).
2. בישובים אלה מוקמות כיתות כוננות ישוביות שתכליתן מתן תגובה ראשונית לאירוע חירום בתחומי הישוב וסביבתו המיידית. צוותים אלה מתוקננים בנשק צה"לי, עוברים אימונים וכו'. ולכן אין כאן מצב של "אין כלום".
3. הקמת צוות תגובה מרחבי אינו קיים בתו"ל ובפועל נראה שגם לא יהיה ישים מאותה סיבה שבגללה הוקמו כיתות הכוננות הישוביות - זמן ההגעה שלו לאירוע.
4. בנושא השתלטות הנושא הוא ברור ובהיר - יש מס' יחידות צבאיות/משטרתיות שלהן כשירות השתלטות, כל כוח אחר (צבאי, משטרתי, צוות כוננות וכו') יכול לשמש ככוח התערבות בלבד - פרט למקרה של מסע הרג כפי שכבר ציינתי.

מה שרציתי לומר, וקצת הארכתי, הוא שאני לא רואה צורך בצוות המרחבי ולמעשה אני חושש שהוא יגלוש לתחום לא לו. האם תפקידו לתגבר כיתת כוננות ישובית, ואם כן באיזו סמכות ? האם תפקידו לתפקד כצוות השתלטות, ואם כן באיזו סמכות ? האם תפקידו לשמש כזרועו הארוכה של ראש המועצה בפתרון בעיות מקומיות, ואם כן באיזו סמכות ? ומעבר לכל אלה, כאשר כוח לא מיומן מתחיל לחשוב שהוא יודע ומכיר .... פה קורים אסונות.

ישן 03-01-2008, 07:11
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

צנחן אחד

בבקשה חדל

אחרי שפרטת באשכול כמעט כל דבר שלא היה צריך,
ועוד אחד פרט לאיזה ישובים סמוכי גדר כדאי וקל להגיע.

הגיע הזמן קצת להרגיע את האצבע הלוחצת (על המקלדת)
רוצה לדבר עם יוסיפון שלח לו הודעה בפרטי - תפגשו דברו.
(אם יש לך בעית מקום האירוח עליי)

כל ממונה באזורו ידאג להסדרת הביטוחים המתאימים (ויש נוהל מסודר בנושא)
כל ממונה באזורו ידאג לאימון אנשיו כמיטב יכולתו. (כפוף להקצאות משאבים / מוטיבציה)
כל כלי תקשורת יפרסם קיום כדי ליצור הרתעה.
יותר מזה אנחנו לא צריכים.
כל מפגש אם וכאשר של האנשים או המובילים יהיה במסגרת הקיימת לצורך כך.
שם יערכו הדיונים וההפרייה ההדדית.
אם יש לך מה לתרום אני מאמין שבהגנ"ש ישמחו לקראתך.
עוד לא ראיתי שגרשו משם מישהו.
שיהיה לך יום טוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:02

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר