לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-02-2008, 18:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nir933 שמתחילה ב "אמר"לים אצל החפ"ש."

א. לא. יש כוונות קלעים בכמות גדולה, ועכברים ועדי גם לחיילים.
ב. המצב בסדיר מצויין, לך תראה מה יש למילואים
ג. תקציב.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-02-2008, 18:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי nir933 שמתחילה ב "עזוב קלעים עם האקילה שלהם,..."

סליחה, קלע לא נחשב חייל? תחשוב כמה קלעים יש במחלקה, ותגלה שמדובר באחוז לא קטן.

דבר שני - לא כולם הולכים עם האמצעי מקובע על הראש, מסיבות שונות. דבר אחרון - אמר"ל הוא לא ערובה ליכולת לזהות את המחבלים. תזכור שהזיהוי של המחבלים נעשה אחרי שהם ירו - וכאן יש דווקא יתרון למי שאין לו אמצעי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-02-2008, 20:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "איזה יתרון"

איזה יתרון? היכולת שלך לזהות את מקור הירי. זה שיש לך אמצעי בעל גזרה צרה מאוד לתצפית לא מבטיח יכולת זיהוי בכלל. אני אישית מעדיף לנוע עם כוונת השלכה ללילה, כי ככה הכי קל לכוון למקור הירי.

ישן 10-02-2008, 21:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "מה עושה מילואמניק שיש לו m16..."

תחושה מחורבנת. יצא לי כבר לסרוק למחבלים בלילה של 1% תאורה כאשר יש לי רובה ללא כוונות, עכברוש ישן מתדלדל על החזה ומע"ד של קשר.
מה עושים? מקווים לטוב והולכים שפופים...
אני בניתי על זה שהוא לא יפגע, והרשף שלו יגלה את המיקום שלו...

ישן 10-02-2008, 23:03
  sterling27 sterling27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.06
מפרו לא הרבה יותר יעיל מכוונות ברזל בלילה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "מה עושה מילואמניק שיש לו m16..."

אין בו שום תועלת חד משמעית
בשני המקרים, אתה תירה לכיוון הבזקי הירי, מתוך תקווה לזהות משהו, להצליח לכוון,
ושהבנאדם שמולך לא מתורגל מספיק כדי לדפוק גלגול כל כמה כדורים ...
ונגיד שיש לך שח"ע על הקסדה ... נראה לך שהחיים קלים ? אתה כנראה לא ראית את השילוב של הבזקי ירי מוגברים בתוך אמר"ל + אבק שעף כתוצאה מהירי מה שיוצר סוג של מיסוך באמר"ל...
כמובן שמה שתיארתי קורה למשל בנגב / עזה ולא בצפון
ועדיין אמר"ל בעת התקלות אינו תעודת ביטוח לכלום...

אמר"ל כן משמעותי לסריקה במארב- קלע
לתצפית מקדימה על ציר תנועה - מפקד
וכדו'
די מוצדקת חלוקת אמר"לים זהירה ויעילה...

ישן 10-02-2008, 23:26
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
טוב חברה להרגע
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי sterling27 שמתחילה ב "מפרו לא הרבה יותר יעיל מכוונות ברזל בלילה"

סתם .
תשובתי אליכם
"אקסיומה קטנה- אם המחבל יורה עליך עם כוונת ברזל ופוגע, אין שום סיבה שאתה לא תוכל לעשות את זה."
אם המחבל שוכב במארב ומחכה בדיוק לכוחות צהל שיעברו בדרך הוא ישמע אותם יראה אותם כי הוא שוכב והם עומדים ויוכל לתפור אותם וחילנו שיפלו לקרקע לא יזהו את מקור הירי או יקח להם זמן יקר להשיב אש יעילה ..
עשיתי תרגיל שבו "חטפתי" חייל לפלוגה שלי יחד עם עוד חייל שכבתי חילנו עברו 2 מטר ממני ולא ראו אותי (גם עם אמצעי ראיית לילה) אותו עיקרון למחבל יש יתרון שהוא זה שאורב הוא הצייד כאן מבין ? ..

מנגד ברור לי שאמצעי ראיה לילה לא יהיה לכולם אבל לבוא ולהגיד פעם לא היה אז אפשר להילחם בלי אמצעי ראייה בלילה זה לא נכון כי היום לאירגוני הטרור חיזבאלה וכו' יש אמצעי ראיית לילה ולכן חשוב להכניס את זה לצהל וכמו שאמרו כאן לסדיר יש אמצעי לראיית (בצורה מספקת למדי) לילה למ'מ סמל מ'כ קלעים נגבסטים וכו' למי שאין בעצם זה לפקלסטים אחרים חובש מים וכו' לרוב .
אם כי למילואמניקים יש מחסור .

אפשר להגיד לפי הדיבורים שבמלחמה האחרונה ללוחמי חיזבאלה היה יתרון באמצעי ראייה בלילה מחלק מיחידות המילואים ודבר כזה אסור שיקרה לצבא כמו של מדינת ישראל .
זאת דעתי ואני יודע לירות האמתי טוב יותר בכוונת ברזל
אבל בתרגילי הסתערות יותר נוח מפרו או אלביט כי אפשר לירות עם ענים פתוחות ..

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 10-02-2008 בשעה 23:31.
ישן 11-02-2008, 08:05
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "כן.. ואיזה כיף היו הסתערויות..."

הכל טוב ויפה, ואני מאוד בעד כל התקדמות באמר"ל או כוונות המהווה מכפיל כח לכוחותינו.
בטח ובטח בלוחמה א-סימטרית שמאופיינת במארבים של אויב שנטמע בשטח.
עם כל המהפכות שעברו על השריון (מיגון אקטיבי וריאקטיבי, בק"ש המאפשר ירי בלילה לטווחים ארוכים תו"כ תנועה), על האויר (חמקנות, חמ"מ וכו'), על הים (לוחמת טילים ול"א), על הארטילריה (חמ"מ, רק"ק מדוייק, בק"ש ומיקום), על ההנדסה (פאקינג כלים רובוטיים מונחים מרחוק) - חייל החי"ר הממוצע לא שונה יותר מדי מסבא שלו שנלחם בקדש, למעט כמה אמצעים שנכנסים לשירות בתקופה הממש אחרונה ובמספרים לא גדולים מדי (ואני לא מדבר על קת טרור אלא על אמר"ל וקשר טקטי). כך שאני בהחלט חסיד גדול של שדרוג האמצעים גם בחי"ר.
החשש שלי הוא שהשיפור בציוד יבוא על חשבון חיילות הפרט במקום להרחיב אותה, ומאחר וחייל חי"ר משתחרר ומגיע למילואים ונופל בחזרה לציוד של פעם - אני ממש חושש שהחיילים הסדירים של היום על יכולותיהם המעולות ביום ובלילה ייפלו חזק כשיידרשו להלחם בנשק עם כוונות ברזל וללא אמר"ל ראוי לשמו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר