לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-03-2008, 16:34
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע אשכול חדשות ותמונות יומי 3.3.08

לצערנו בזמן האחרון החדשות כמו רודפות אותנו וחלקן הגדול בתחומים שבהם עוסק הפורום שלנו, לכן נפתחים כאן כמה דיונים בכל יום. מצד שני אנחנו לא פורום חדשות.
נבקש, מעתה, לרכז את כל המבזקים והחדשות באשכול זה.
המטרה היא שכל החדשות והתמונת מישראל יופיעו כאן.
אם יתקיים כאן דיון ספציפי בנושאי הפורום אנחנו נפריד אותו לאשכול נפרד.
אשכולות חדשותיים אחרים שיפתחו בפורום ימחקו, ינעלו או יאוחדו לתוך האשכול הזה.
אנחנו מקווים שהמשבר הנוכחי יפתר במהרה והאשכול הזה יהיה אשכול החדשות האחרון בפורום. יחד עם זאת, מתוך ראיה ראלית, אנחנו נחליף את האשכול בכל יום בסביבות 19:00.
לכל מי שרוצה להתעדכן בחדשות כדאי להעזר בעמוד המבזקים של פרש

בשאיפה לבשורות טובות

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-03-2008, 18:09
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "זוועה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gevaldic Man
זוועה.
למה השוטרים/חיילים שנמצאים שם נותנים לאנשים לצלם עם הפלאפון? ברור שיזה יגיע בסופו של דבר לאינטרנת.. או שפשוט לא ראכפת להם.

ישנן 3 אסכולות של ענישה:
  1. הרחקת העבריין מהאוכלוסיה (מניעת פשע חוזר).
  2. מידה כנגד מידה.
  3. למען יראו ויראו.
סעיף 3 הוא היחיד שיוצר הרתעה לאורך זמן.
ואיך יראו (ויראו) אם אין לכולם פלאפון עם מצלמה וגישה לאינטרנט?

ישן 03-03-2008, 20:38
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ישנו בסיס אחד לביצוע ממשי של חוק עונשין
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=Gevaldic..."

ומורכב תמיד משלוש יסודות

1. הרתעה
2. עשיית צדק
3. מיסוד יצר הנקמה

אם נתעלם מההיבט הדתי/ערכי/מוסרי של עונש מוות (עניין שמשתנה מאוד מתרבות לתרבות וגם בהתאם לרוח הזמן) הרי שכל אחד מהסעיפים הנ"ל משקלו במשוואה שונה ממדינה למדינה (ובעצם מתרבות לתרבות), וכמובן שבעצמו יש לו "עוצמה" הקשורה בזמן ובמקום.

אני לא מכיר את הסיפור שמאחורי התלייה הזאת, אבל בשני סרטוני תלייה (אחד מהם, שבטח קל למצוא אותו, מזוויע הרבה יותר. האשה שנתלית בו עוטה כיסוי ראש שמונע חנק מהיר שלה, ונראית כשהיא מפרפרת באוויר = הצלם ממש מתחתיה - במשך זמן ארוך) נפוצים מאוד שהסתובבו ברשת, ושמוצאם מפרס, התלויים היו אנשים ש"עבורותיהם" היו בתחומים חברתיים (גם אם הומרו, ככסת"ח, לאישומים "פליליים") כמו הומוסקסאוליות וניאוף. אני לא רואה איפה בדיוק ישנה הרתעה יעילה בתלייה פומבית במקרה כזה.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 03-03-2008 בשעה 20:46.
ישן 03-03-2008, 22:44
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "ישנו בסיס אחד לביצוע ממשי של חוק עונשין"

אה, זה פשוט.
כשאדם נתלה הוא יכול למות באחת משתי דרכים:
  1. שבירת המפרקת.
  2. החנקות.
בד"כ בונים את הגרדום גבוה, קושרים חבל עבה ופותחים את הצוהר מהר. ככה רוב הסיכויים שהמפרקת תשבר.
אם מפילים אותך מגובה נמוך, החבל צר והשחרור איטי, רוב הסיכויים שתחנק לאט, לאורך דקות ארוכות, תפרפר הרבה ותאבד שליטה על הסוגרים שלך הרבה לפני שתאבד הכרה.
אם הכיסוי עבה, הקיף את הצוואר ונמשך מתחת לחבל, יכול להיות שגם הוא תרם להחנקות (להבדיל משבירת מפרקת) אבל תרומתו צריכה להיות שולית.

נ.ב. - שים לב שאתה מדבר על חומרת הענישה. אני ציינתי את הסיבות לענישה. הסיבות משפיעות על הקריטריונים לחומרת הענישה, אבל הן לא זהות להם.

ישן 04-03-2008, 11:45

חנק הוא הסיבה הפחות נפוצה למוות בתליה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אה, זה פשוט. כשאדם נתלה הוא..."

כאשר אין שבירת מפרקת (שמתקיימת, בד"כ, כאשר ישנה "נפילה" ובמיוחד כאשר התליין ומתקן התליה מכוונים/מוכוונים לכך) לרוב סיבת המוות הנה חסימת עורקים. המוות מסיבה זו קודם למוות מחנק. שיטת התליה ה"מזרחית" הנה הרמת הנידון באוויר ע"י משיכת החבל, ולא שמיטתו כלל (לחברה כאן היה "מזל" יחסית). ברוב התמונות מאיראן תראה שאנשים פשוט מורמים ממפלס הרחוב ע"י מנוף.

הצגה פומבית של הוצאה להורג, אולי קשורה ב"יראו ויראו" אולם היא לא יותר מאשר אי שינוי מנהג עתיק. הצנעת הוצאות להורג והרחקם מעין הציבור היא תהליך כמעט מתבקש, ולמעשה התרחש כבר ברוב המדינות בהן יש עונש מוות (כמו רוב מדינות ערב. בכמה מהן מתירים גישה למתקן ההוצאה להורג, אחרי סיומה).

ישן 04-03-2008, 13:02
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "חנק הוא הסיבה הפחות נפוצה למוות בתליה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
כאשר אין שבירת מפרקת (שמתקיימת, בד"כ, כאשר ישנה "נפילה" ובמיוחד כאשר התליין ומתקן התליה מכוונים/מוכוונים לכך) לרוב סיבת המוות הנה חסימת עורקים. המוות מסיבה זו קודם למוות מחנק.

צודק, חסימת עורקים היא סיבת מוות יותר נפוצה מחנק, שכחתי את זה. בכל מקרה ההבדל הוא מוות מהיר לעומת מוות איטי שגורם לך לסבול.

ציטוט:
שיטת התליה ה"מזרחית" הנה הרמת הנידון באוויר ע"י משיכת החבל, ולא שמיטתו כלל (לחברה כאן היה "מזל" יחסית). ברוב התמונות מאיראן תראה שאנשים פשוט מורמים ממפלס הרחוב ע"י מנוף.

ישנן 4 אסכולות קלאסיות, אם אנחנו כבר מפרטים:
  1. נפילה קצרה (short drop) - בה אתה עומד על שרפרף/עגלה, החבל נמתח, מקובע, והשרפרף/עגלה נמשכים מתחת לרגלייך. הייתה נפוצה מאוד בעולם המערבי עד אמצע המאה ה-19.
  2. משיכה (Suspension hanging) - בה החבל נכרך סביב צווארך ונמשך כלפי מעלה עד שאתה באוויר. השיטה עדיין קיימת במספר מדינות (לדוגמא אירן - כמו שציינת).
  3. תליה תקנית (standard drop) - תקן בריטי לתליה, שנקבע במהלך המאה ה-19, שקבע שמרחק הנפילה צריך להיות לפחות 4 רגל (כדי לשבור את המפרקת) ולא יותר מ 6 רגל (כדי להימנע מעריפה). לרוב האוכלוסיה התקן הזה התאים, אך אנשים עם יחס משקל\גובה נמוך עדיין סבלו לאיטם בעוד ראשם של אנשים עם יחס משקל\גובה גבוהה נערף והועף לקהל.
  4. תליה מדודה (measured drop) - לאור הסעיף הקודם פיתחו טבלא של אורך הנפילה כנגזרת ממשקל האדם. הטבלא נכנסה לתוקף בתחילת המאה ה-20, ומשמשת עד היום ברוב המדינות המוציאות להורג בשיטה זו (שאני עדיין טוען שהיא הרבה יותר רחומה מהכסא החשמלי).
ציטוט:
הצגה פומבית של הוצאה להורג, אולי קשורה ב"יראו ויראו" אולם היא לא יותר מאשר אי שינוי מנהג עתיק.

עצם העובדה שתהליך כלשהו הוא "מנהג עתיק" לא אומר שהוא לא יעיל. להפך, זה בד"כ אומר שהוא הוכיח את עצמו לאורך הרבה דורות.
ציטוט:
הצנעת הוצאות להורג והרחקם מעין הציבור היא תהליך כמעט מתבקש, ולמעשה התרחש כבר ברוב המדינות בהן יש עונש מוות (כמו רוב מדינות ערב. בכמה מהן מתירים גישה למתקן ההוצאה להורג, אחרי סיומה).

הצנעת ההוצעה להורג היא כל דבר פרט ל"מתבקש".
זו המצאה חדשה, שנועדה לגרום לנו להרגיש טוב עם עצמנו כי אנחנו כאלו נחמדים ומתחשבים. על זה יש לי רק לצטט:
"כל שנעשה רחמן על האכזרי לסוף נעשה אכזר על הרחמנים" (מדרש תנחומא, מצורע, א)

מעניין אותי לשמוע מהם השיקולים שלדעתך מביאים להוצאה להורג, מכיוון שאני מכיר רק שניים:
  1. הרחקה של הפרט המזיק מהאוכלוסיה, ע"מ למנוע נזק עתידי. יתרונה של הוצאה להורג על כליאה:
    • תמידית, ללא אפשרויות "קציבת עונש" או בריחה.
    • זולה הרבה יותר.
  2. הרתעת גורמים נוספים באוכלוסיה מגרימת נזק עתידי.
את סעיף 1 השגת, ללא קשר לרמת הפומביות של ההוצאה להורג.
ע"מ להשיג את סעיף 2, אתה צריך הוצאה להורג פוצבית ומחרידה. ככל שההוצאה להורג תהיה יותר פומבית, היא תגיע לקהל רחב יותר. ככל שהיא תהיה יותר מחרידה האפקט שלה יהיה הרבה יותר חזק.

בשיטה שלך, הוצאת להורג אנס אחד, הגנת על אישה אחת הלילה.
בשיטה שלי הרתעתי 50 אנסים, הגנתי על 50 נשים הלילה.

ישן 04-03-2008, 20:22

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h] כאשר אין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
הצנעת ההוצעה להורג היא כל דבר פרט ל"מתבקש".
זו המצאה חדשה, .
.

בהחלט לא. מקורה עתיק יותר מאשר בתי הכלא המוסדרים (=שאמורים להוות יותר מאשר צינוק).

גם חדרי שירותים אטומים ומוצנעים, הצנעת תמונות ותיאורים גרפיים של אוייב הרוג, בשר חתוך ומעובד באריזות עם תמונות של תרנגולת מחייכת, ועוד ועוד, הן שיטות לחסוך מהציבור הרחב "עגמת נפש" שהוא בעצם צריך לראות. לשיטתי אלה תהליכים צפויים שהולכים בעקבות שינויים בהרגלי החיים, ולא ההיפך.

כאשר הוצאות פומביות להורג (כולל הקירקס השלם סביבן) מיצו את עצמן, דאגו הרשויות למסד עניין זה. יצא לי לשוחח עם כמה יוצאי אתיופיה שחזו בהוצאות להורג קירקסיות כאלה בילדותם: הם לא תיארו תחושות של רתיעה מביצוע דבר עבירה, כמו תחושה בוז ורחמים למטומטם שנתפס (וכן לנציגי השלטון - שנתפסו כמושחתים גם כן - על כל הפארסה המלודרמטית שנלווית להוצאה הפומבית להורג). היה ברור מדבריהם שכבר בתחילת שנות ה-80 בארץ ההיא, הוצאה פומבית להורג של פושעים "אוייבי החברה" לא ממש נראה מרתיעה. אני לא אומר שאני 100% צודק, או בכלל. מה שבטוח אני לא 100% טועה.

תמיד נחמד לרענן את הזכרון במובאות מתוך ניתוחים טכניים של שיטות תליה. ההתעניינות בנושא זה מצד הרבה מאוד אנשים, הנה נושא לדיון בפני עצמו. מעבר לכך, ולענייננו, אני לא חושב שהפרסים התעניינו בניאנסים של שיטות תליה: זה עסק של מדינות המערב הנוצרי פרוטסטנטי. במזרח הקדום המסורת חזקה מהרבה דברים אחרים, וזו הסיבה העיקרית שממשיכים בהוצאות מאסיביות להורג, ובאופן אכזרי שמקורו בעיקר באדישות למה שבמערב מכונה "חיי אדם". זו גם הסיבה שבמדינות רבות שבהן הופל שלטון שנוי במחלוקת, ביטול עונש המוות (או צימצומו המקסימלי) היה אחד האקטים הראשונים. מעניין שעמים אלה בחרו לסיים מסורות עתיקות מאוד, בדיוק כשירד שלטון שעשה שימוש רב מאוד באקט הפופולרי של "הרתעה פעילה".

ובעניין הגישה של הוצאה להורג פומבית "פה ושם" כשיטה למנוע הרבה יורת פשעים: תרשה לי להפנות לאמירה כאן בפורום (אולי אפילו שלך, מצתער אבל לא בדקתי או חיפשתי) מלא מזמן שטענה שלאחר מלחמות מפלס הפשיעה עולה בשל שחרורם לרחוב של חברה טובים רבים שלקו בקהות חושים.
מסכים
מעניין איך יתנהגו נערים שיצפו ברחוב באקט ברוטלי של באנג'י הפוך לכמה פושעים. בטוח לא יתחילו להעביר זקנות את הכביש דווקא בגלל זה.

ישן 04-03-2008, 21:53
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]הצנעת ההוצעה..."

אנחנו רואים דברים בצורה מאוד שונה. בוא נעבור סעיף סעיף:
ציטוט:
בהחלט לא. מקורה עתיק יותר מאשר בתי הכלא המוסדרים (=שאמורים להוות יותר מאשר צינוק). גם חדרי שירותים אטומים ומוצנעים, הצנעת תמונות ותיאורים גרפיים של אוייב הרוג, בשר חתוך ומעובד באריזות עם תמונות של תרנגולת מחייכת, ועוד ועוד, הן שיטות לחסוך מהציבור הרחב "עגמת נפש" שהוא בעצם צריך לראות. לשיטתי אלה תהליכים צפויים שהולכים בעקבות שינויים בהרגלי החיים, ולא ההיפך.

כל הדוגמאות שאתה מציג פה הן מאוד מודרניות.

1. חדרי שירותים - הסבים שלי (וסביר להניח שגם שלך) עוד עשו את צרכיהם בחדרי שרותים חיצוניים (outhouse) שהגג היה מופרד מהקירות (מקסימום אוורור). בערך בחצי מהעולם חדרי השרותים הם בכלל שרשרת של "בול פגיעה" (pit latrine), או פחות. חדרי שרותים "אטומים ומוצנעים" הם המצאה מערבית של 60 השנים האחרונות. שרותי ההדחה (flush toilet) לא היו נפוצים בכלל עד שהאצולה הבריטית התחילה להשתמש בהם בתחילת המאה ה-20/סוף המאה ה-19. הטכנולוגיה הייתה קיימת מהמאה ה-16, אף אחד פשוט לא חשב שיש בה יתרון כלשהו.
  2. גופות אויב - עד שהעיתונות הזכירה לכמה יפי נפש מה המחיר של החיים הנוחים שלהם בעורף, במלחמות שנלחמו רחוק מהבית (מלחמת הבורים לדוגמא) הגופות של האויב נשארו בשדה כדי שהחיות יאכלו אותם. במלחמות שנלחמו קרוב לבית (מלחה"ע ה II) גופות האויב כוסו בסיד (למניעת מחלות) ונקברו בקברי אחים. סיבת הקבורה לא הייתה בשביל להגן על הבטן הרכה של האוכלוסיה, אלא כדי למנוע מחלות.
  3. בשר חתוך ומעובד באריזות עם תמונות של תרנגולת מחייכת - לא היה קיים עד הופעת ה"סופר-מרקט". עד היום אם תלך לשוחט כדי לקנות בשר העופות תלויים על וו ולדג חותכים את הזנב מול העיניים שלך כשהוא עדיין חי. ראית פעם עגל לפני שחיטה? הם בוכים. הם ממש בוכים. לא ידעת את זה הא? לך אולי זה עושה סיוטים. אבל אתה זה שאוכל את הבשר שלהם "חתוך ומעובד באריזות עם תמונות של תרנגולת מחייכת" בלי להבין את המחיר של עינוג החיך שלך.
אנחנו מרמים את עצמנו בכך שאנו מסתירים מעצמנו את המחיר של הבחירות היום יומיות שלנו, ואז שהמחיר של החיים הנוחים שלנו נחשף לענינו אנחנו מתחילים לבכות כאילו אין מחר.
האם זה אומר שאסור לי לקנות ריבוק (עבדות ילדים), לאכול בשר או לקנות טבעת אירוסין (יהלומי דמים)?
ממש לא. אני אוהב מאוד לאכול בשר. אני לא מתכוון להפסיק. אבל אני מודע לכך שבשביל התאבון הלא קטן שלי חיות סובלות, ושבשביל שאני אלך לישון בשקט בלילה, שני נערים מהצד שלנו ועוד הרבה ילדים מהצד שלהם מתו עכשיו בעזה, ועוד ימותו בהמשך. אני הרגתי את אותם נערים באותה מידה שאתה עשית זאת ושהמחבל שלחץ על ההדק עשה זאת. לא קל לחיות עם הבנת המשמעויות של מעשיך, נכון. אבל זה עדיף על לרמות את עצמך.

הוצאה להורג פומבית, בה המוצא להורג סובל בצורה ברורה מהווה הרתעה. צדק צריך גם להראות, לא רק להעשות.
הבחירה בידינו, כציבור במדינה דמוקרטית - האם אנחנו רוצים לרמות את ילדינו ולהסתיר מהם את מחיר בטחונם, או שאנחנו רוצים להרתיע עוד 50 פדופילים?
איך שאני סופר את זה מדובר בבחירה בין 2 חסרונות לבחירה בין 2 יתרונות.

ציטוט:
כאשר הוצאות פומביות להורג (כולל הקירקס השלם סביבן) מיצו את עצמן, דאגו הרשויות למסד עניין זה. יצא לי לשוחח עם כמה יוצאי אתיופיה שחזו בהוצאות להורג קירקסיות כאלה בילדותם: הם לא תיארו תחושות של רתיעה מביצוע דבר עבירה, כמו תחושה בוז ורחמים למטומטם שנתפס (וכן לנציגי השלטון - שנתפסו כמושחתים גם כן - על כל הפארסה המלודרמטית שנלווית להוצאה הפומבית להורג). היה ברור מדבריהם שכבר בתחילת שנות ה-80 בארץ ההיא, הוצאה פומבית להורג של פושעים "אוייבי החברה" לא ממש נראה מרתיעה. אני לא אומר שאני 100% צודק, או בכלל. מה שבטוח אני לא 100% טועה.

לא אתה לא 100% טועה. מערכת ענישה, טובה ויעילה ככל שתהיה, היא לא פתרון קסם בפני עצמה לשום דבר. לכל הפחות אתה צריך:
  1. רשות מחוקקת קשובה לצרכי האזרחים.
  2. רשות שופטת שהאזרחים מחשיבים כצודקת.
  3. רשות מבצעת שבאה להגן על האזרחים (בתפיסתם).
אם האזרחים תופסים את המערכת המחוקקת כמושחטת, השופטת כמוטה והמבצעת כאוייבת, שום מערכת ענישה לא תועיל.

ציטוט:
תמיד נחמד לרענן את הזכרון במובאות מתוך ניתוחים טכניים של שיטות תליה. ההתעניינות בנושא זה מצד הרבה מאוד אנשים, הנה נושא לדיון בפני עצמו.

ואני בטוח שהיא מעידה רבות על הבריאות הנפשית של כולנו. מצד שני כל מי שנמצא כאן לא נמצא כאן בגלל שהוא פצפיסט שוחר שלום. יש פה מגוון שלם של דעות, אבל כולנו מתעניינים בצורה אב-נורמאלית בנושאי צבא ובטחון.
ציטוט:
מעבר לכך, ולענייננו, אני לא חושב שהפרסים התעניינו בניאנסים של שיטות תליה: זה עסק של מדינות המערב הנוצרי פרוטסטנטי. במזרח הקדום המסורת חזקה מהרבה דברים אחרים, וזו הסיבה העיקרית שממשיכים בהוצאות מאסיביות להורג, ובאופן אכזרי שמקורו בעיקר באדישות למה שבמערב מכונה "חיי אדם".

לדעתי הפרסים התעניינו בשיטות ענישה בערך באותה מידה שכל אומה שהתמסדה בצורה זו או אחרת עשתה, מהשבטים המונגוליים (עם השמן הרותח ומשחקי הפולו), דרך הפרסים (Scaphism), העבריים (סקילה) ועד לשיטות הפאסיב-אגרסיב של היהודים והפוריטנים (נידוי זו צורה מאוד אכזרית של הוצאה להורג. גם היום. תחשוב על עולם בו כולם מתעלמים ממך לחלוטין, כמה זמן תשרוד פיזית? אתה תגווע ברעב מהר מאוד).
הם מצאו את הגבול שלהם בין אכזריות יתר (וציינתי פה שיטה כזו) והרתעה, והפלא ופלא, היא הייתה כמעט זהה לשיטה אירופאית מאוד נפוצה. הם לא שונים מהיתר, בעצם, הם בדיוק כמו כל היתר.

ציטוט:
זו גם הסיבה שבמדינות רבות שבהן הופל שלטון שנוי במחלוקת, ביטול עונש המוות (או צימצומו המקסימלי) היה אחד האקטים הראשונים. מעניין שעמים אלה בחרו לסיים מסורות עתיקות מאוד, בדיוק כשירד שלטון שעשה שימוש רב מאוד באקט הפופולרי של "הרתעה פעילה".

תרשה לי לחלוק עליך פה, למהפכנים יש נטיה לחשוב שאם הם יעשו ההפך מהממשל הקודם הכל יהיה יותר טוב, וזו בד"כ טעות. בדרא"פ אחרי האפרטהייד האוכלוסיה והמדינה עודדה הגירה של לבנים מהמדינה. התוצאה הייתה שרמת החינוך והבריאות ירדו לשפל חסר תקדים, ושבתי חולים פרובנציאליים (שטיפלו בשחורים ולבנים בצורה זהה גם בזמן האפרטהייד) נשארו ללא סגל רופאים לחלוטין. בתי הקברות התמלאו משחורים (בעיקר ילדים) שמתו כי הרופאים הלבנים היגרו משם.
הפיכה שלטונית היא לא דוגמא טובה לבניית מערכת ענישה יעילה.
(וד"א רובן הסתיימו בגל של הוצאות להורג, עד שהציבור הבין מה מחיר ה"שחרור" שלו והחליט להפסיק את הפארסה).

ציטוט:
ובעניין הגישה של הוצאה להורג פומבית "פה ושם" כשיטה למנוע הרבה יורת פשעים: תרשה לי להפנות לאמירה כאן בפורום (אולי אפילו שלך, מצתער אבל לא בדקתי או חיפשתי) מלא מזמן שטענה שלאחר מלחמות מפלס הפשיעה עולה בשל שחרורם לרחוב של חברה טובים רבים שלקו בקהות חושים.
מסכים
מעניין איך יתנהגו נערים שיצפו ברחוב באקט ברוטלי של באנג'י הפוך לכמה פושעים. בטוח לא יתחילו להעביר זקנות את הכביש דווקא בגלל זה.

זו אכן הייתה הצהרה שלי וזו בדיוק הסיבה שהרבה לפני שמגיעים לשלב העונש יש צורך בחוק קשוב לצרכי הציבור, משפט צדק, אכיפה שמגנה על האזרח ורק אז, לבסוף, ענישה יעילה.
שוב, ענישה היא חלק מהמכלול, היא לא פתרון קסם.
ורק בשביל שלא אובן לא נכון, ע"מ ליצור הרתעה אתה חייב להוכיח עקביות, כל אונס יגמר בתליה של האנס, כל התעללות בילדים תגמר בתליה של המתעלל. ענישה "פה ושם" לא תספיק, לא בגלל שלא יהיו מספיק גופות, אלא בגלל שלא תהיה עקביות.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 04-03-2008 בשעה 21:58.
ישן 03-03-2008, 22:54
  משתמש זכר Malchi Malchi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.06
תמונות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אשכול חדשות ותמונות יומי 3.3.08"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/b27b5d33.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/ffeff22f.jpg]

Quote:
Palestinian youngsters clash with Israeli troops in the West Bank City in Hebron, 03 March 2008. Israeli troops pulled out of the Gaza Strip on Monday after days of fighting that killed more than 100 people and drew an appeal from Washington to end violence and rescue peace talks with the Palestinians

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/60638526.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/792466b4.jpg]

נו, כמו יבום כיפור נשאר על הסמל של דביזיית החי"ר השלישית

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/7f8a4103.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/4c8120d1.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/5893a912.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/c1503f82.jpg]

Quote:
An Israeli soldier takes position during clashes with Palestinians in the West bank town of Hebron, 03 March 2008, which erupted after a protest against the Israeli army operation in Gaza. Israeli troops pulled out of the Gaza Strip on Monday after days of fighting that killed more than 100 people and drew an appeal from Washington to end violence and rescue peace talks with the Palestinians

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/c7e2860d.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/5f943136.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/4abc1bbe.jpg]

Quote:
Palestinian policemen stop Hamas supporters in the West Bank city of Nablus, 03 March 2008, as they protest against Israel's military operation in the Gaza Strip. Israel pulled its troops out the northern Gaza Strip overnight Sunday, after five days of fierce fighting which left 116 Palestinians dead and 350 wounded, the highest number of Palestinian casualties in an Israeli action since the 1967 war

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/15979873.jpg]

Quote:
An Israeli soldier prays nearby an Israeli tank that has been pulled back from operations inside the northern Gaza Strip near Mefallsim, Israel on 03 March 2008. Israeli ground troops and armoured vehicles pulled back into Israel early in the morning in what the Israeli army said was the completition of their operations in the northern Gaza Strip. Two Israeli soldiers were killed, as well as nearly 100 Palestinians, and Palestinian militants fired at least 240 missiles into southern Israel, hitting the port city of Ashkelon several times

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/c27b8f23.jpg]

Quote:
Israeli infantry soldiers return from the Gaza strip into southern Israel early on 03 March 2008, after what the Israeli army said was the completition of their operations in the northern Gaza Strip. Israel lost two soldiers during the operations which included dozens of airstrikes and Palestinian militants fired at least 240 missiles into souther Israel, hitting the port city of Ashkelon as well several times

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/677fe09e.jpg]

Quote:
Israeli troops finish preparations on a small armoured vehicle base near Kibbutz Mefallsim before returning into the northern Gaza Strip for military operations on 02 March 2008

ישן 03-03-2008, 23:16
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Malchi שמתחילה ב "תמונות"

אה?
מאיזו מכונת זנמן שלפו את זה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/7f8a4103.jpg]
?
סופה ממוגנת מהדור השני (אם אני זוכר נכון קראו לה דגם ד')

אולי לכבוד הדה ז'ה וו לאינטיפאדה הראשונה

ישן 03-03-2008, 23:01
  משתמש זכר Malchi Malchi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.06
תמונות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אשכול חדשות ותמונות יומי 3.3.08"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/d36ab67b.jpg]

Quote:
An Israeli gives the 'V' sign as he an others take shelter in the doorway of a reinforced bus stop in the center of Sderot, Israel, 03 March 2008, as a 'red alert' is sounded, signaling a rocket attack by Palestinians from the northern Gaza Strip. At right a woman runs to another shelter. Some 240 rockets have been fired from the Gaza Strip into southern Israel since last Wednesday

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/7e172131.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/8b0f6f8d.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/1d6d0827.jpg]

Quote:
Israeli children inside a shelter cover their ears during a 'red alert' in the southern Israeli port city of Ashkelon on 03 March 2008 morning, signaling a rocket attack by Palestinian militants inside the Gaza Strip. Several rockets hit Ashkelon this morning, hours after Israeli ground forces withdrew from operations inside the Gaza Strip. Since Wednesday last week more than 240 rockets have been launched from the Gaza Strip into southern Israel, according to the Israeli army

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/91ac0179.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/837cec91.jpg]

Quote:
An Israeli solider walks through a house in Ashkelon that was hit by a Katyusha rocket fired by Palestinian militants inside the Gaza Strip on 03 March 2008, hours after Israeli ground forces completed their operations inside the Gaza Strip and returned to Israel. Since Wednesday last week more than 240 rockets have been launched from the Gaza Strip into southern Israel, according to the Israeli army

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/409384a0.jpg]

Quote:
Palestinian inspects his workershop after it was destroyed in an Israeli air strike yesterday, central Gaza City, 03, March, 2008

ישן 04-03-2008, 21:50
  TheMaestro TheMaestro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Malchi שמתחילה ב "תמונות"

אני לא מבין בקסדות ממש.. אני מתחרפן מאיך שהקסדות של החיילים נראות, לעזאזל. אבל את זה אני לא מבין.. >>

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i231.photobucket.com/albums/ee133/lancero5/marco/792466b4.jpg]

את זה. אפשר לקבל הסבר? חיפשתי קצת הרבה על קסדות בפורום, ולא מצאתי בנתיים שום דבר שעונה על שאלתי,למה לעזאזל אין קסדה מסוג אחד שנראית אחת ולא נראית כאילו נתרמה מארצות הברית מעודפי מלחמת ויאטנאם או משהו כזה?!
למה לעזאזל אין מדים נורמלים לחיילי צהל? בכל פינה בתל אביב אני רואה חיילים עם תחתונים בחוץ, או אחד שמקפל את המכנסיים ויושב רגל על רגל ומעשן לו סיגריה..
אויייייי כמה עוד מה יש לי להגיד ולשאול, רק תענו לי למה אין קסדות נורמליות, לפחות את זה.
ולמה אנחנו נראים כמו חיילי מדינת עולם שלישית ב 90% מהתמונות Military photos .
אפילו חיילי מדינות עולם שלישי נראים פי חמש.
ולראות חיילים עם מעילים של אבא שלהם כשהיה בצבא, או שהסוגר של הקסדה בסנטר לא סגור בכלל או שהקסדה יושבת על הראש כאילו היא כיפה סרוגה אמריקאית כזאת על צד הראש, או תרמילים שצבעו אותם ירוק או, או או..
אוי.

נערך לאחרונה ע"י TheMaestro בתאריך 04-03-2008 בשעה 21:52.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:00

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר