לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2011, 09:28
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
מסוק מצרי חדר לשטח ישראל

אי שם בשנות התשעים הייתי עם הצוות שלי במטע התמרים של הקיבוץ, היינו על כלי הגובה כשפתאום הגיח מירדן מסוק אנפה של הצבא הירדני, חדר לשטח ישראל וריחף מעלינו כחמש דקות משהו כמו 100 מטר בתוך שטח ישראל.
הרמנו קשר לרב''ש והודענו לו על המסוק, תוך כדי שאנחנו מדברים איתו הגיע מטוס אף-16 של צה''ל וביצע יעף מחריש אוזניים ליד המסוק הירדני, המסוק סובב את זנבו ונעלם במהירות שיא חזרה לירדן..

הבוקר קראתי בידיעות אחרונות על מסוק מצרי שטייל לו כ25 דקות בשטחנו מבלי שתהיה שום תגובה מצידנו.. אני לא אומר שהיה צריך להפיל אותו אבל אני חושב שזה מחדל שהמסוק לא סולק מיד ע''י חיה''א, אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2011, 12:00
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "בוא נדייק... יש 3 אופציות..."

על מה התלונה שלי אמיל..
נכון שהמסוק לא גרם לשום נזק בסופה של תקרית, כן הייתי רוצה תגובה יותר אגרסיבית כלפיו , אבל בכל פעם שקורה אירוע כזה אנחנו לא לוקחים בחשבון באיזו שכונה אנחנו גרים, אם הייתי בטוח שהטייס טעה בתום לב לא הייתי מצייץ, אבל כמו שאביפרש כתב, 25 דקות זה יותר מדי זמן, הטייס פשוט עזב כשהתחשק לו ותו לא..
אזרח ישראלי והיה ובטעות מכניס למצרים בצ'ימידן שלו כדור 5.56 , יש סיכוי שהוא ייכנס לחקירות , מעצרים קנסות וכו'..פה מדובר בכלי טיס..
בצרפתית יש פתגם שאומר "גדר גבוהה עושה שכנים טובים" שהם יישארו אצלם ואנחנו אצלנו..

ישן 03-11-2011, 14:58
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=amirsgv] אבל לא זוהתה..."

זה לא העניין כמה זמן הוא היה בשטח ישראל.
מצרים זו מדינת שלום (תתעלם מליבוי היצרים שיש בתקשורת על יחסי ישראל/מצרים) וכמו שהולנד לא תפיל כלי טיס של בלגיה שנכנס בשוגג לשיטחה אז גם ישראל לא תעשה כן.

סה"כ כפי שנאמר, עשו את כל מה שצריך היה לעשות, ליוו אותו בכדי לראות שאינו מגיע למקומות רגישים או עושה מעשים מסוכנים (דוגמה: מנחית כוח של יח' הקומנדו שלהם TF-777 המתנייעת במסוקי MI-8), קראו לו ולבסוף כך או אחרת הניסו אותו חזרה - ברמה המדינית הוגשה תלונה.
זהו!

ישן 03-11-2011, 20:51
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "אענה לך בשאלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
אתה מפקד סיור בגבול ירדן, שגם הוא, כמו גבול מצרים, גבול של שלום. לפתע אתה מזהה שני חיילים ירדנים חמושים בשטחנו. השניים נושאים נשק, אולם הנשק תלוי על גבם כמו במסדר והם הולכים בגלוי. האם תירה בהם ע"מ להרוג ?

לא. ראשית אקרא להם, כמה פעמים ואנסה ליצור עימם קשר. שנית אדווח אחורה ע"מ לקבל איזושהי הכוונה. שלישית, בהנחה ולאחר עשר דקות של ניסיון לתקשר, השניים ממשיכים להסתובב בתוך ישראל, אעצור אותם פיזית (דבר שאיננו אפשרי באוויר, granted) ואבהיר להם באופן פיזי ע"י חסימת דרכם שהם בכיוון הלא נכון ושעליהם לחזור. בהנחה והם מנסים לפרוץ את דרכם בכוח, רק אז אפעל לפי נהלי פתיחה באש.

לא אמרתי שהיה צריך לירות ע"מ להרוג. יכול להיות שמה שהיה צריך לעשות הוא לשחרר את הנורים לאחר עשר דקות ולא 25...

בכל מקרה, אני מבהיר שכל דעתי מבוססת אך ורק על המידע הגלוי על התקרית ועל ניסיוני האישי הדל ביותר ומבהיר שייתכן מאוד שאינני מבין מה הלך שם ובגלל זה מדבר שטויות

ישן 03-11-2011, 15:20
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
אם אתם שואלים אותי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "מסוק מצרי חדר לשטח ישראל"

מדובר לתגובה מאירוע משלשום:

טייס ישראלי נחת בטעות בסיני

טייס ישראלי נחת בטעות בסיני

אם המקרה הזה לא מסתיים בסוף טוב - הוא היה נגמר בצורה רעה מאוד. אביהו אברהם, טייס מטוס קל, נחת עם מטוסו סמוך לבסיס צבאי בסיני, ונמלט לישראל לפני שנעצר

• 02.11.11
  • 18:05

http://reshet.ynet.co.il/%D7%97%D7%...icle,82021.aspx

הטייס איבד אורינטציה לסביבה ונחת במה שחשב שהוא בסיס צבאי. כאשר הבין כי החיילים ההמומים לובשי הגופיות שהחלו מצלמים אותו אינם חיילי צה"ל, לקח את המטוס אחורה ועשה אחורה פנה לשטח ישראל, שם נחת ליד בסיס צבאי ישראלי אמיתי - לא לפני ששבר את אחד מכני הגלגלים בנחיתה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 03-11-2011, 20:22
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
שאלה האם יתכן שמדובר בהתגרות מכוונת?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "מסוק מצרי חדר לשטח ישראל"

הסכם השלום עם המצרים הפך לשברירי במיוחד עם הדחתו של מובארק והקמת השלטון הצבאי הזמני, שמנסה לרצות את ההמון האנטי-ישראלי שם (ההסתה נגד ישראל, שהייתה גם בתקופת מובארק נשאה פרי). האם יתכן שהשלטון המצרי מנסה להתגרות במכוון בישראל (הפיגוע בדרום, ההצהרות נגד פעולה קרקעית של ישראל בעזה, העונשים המגוחכים לתוקפי השגרירות, ועכשיו תקרית המסוק) כדי לגרור את ישראל למלחמה? מה האינטרסים של מצרים למלחמה? האם זה ניסיון להתחרות בטורקיה ואיראן על המנהיגות של העולם האסלאמי ואזור המזה"ת? האם צבא מצרים בטוח בעצמו - שכן יש לו נשק אמריקאי חדיש והוא חושב שצה"ל חלש ואולי גם אובמה לא יתערב ויפעל כנגד מצרים - ולכן רוצה מלחמה כדי לרצות את ההמון ולהסית את המהומות הפנימיות במצרים לאויב משותף?

מה שבטוח, חזית הדרום מתחממת וכנראה שצריך לחזק ולתגבר שם את הכוחות באופן ניכר - לא רק בחי"ר, אלא גם בטנקים, נגמ"שים, כוחות הנדסה וארטילריה, להשיג מספר מטרטת: הגברת הביטחון נגד מחבלים ומבריחים, לשגר מסר מרתיע נגד תקיפה מצרית, הכוח שבדרום יוכל לשמש גם ככוח התערבות בהתראה קצרה למקרה שנצטרך מבצע קרקעי ברצועת עזה.
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:16

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר