לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-04-2008, 01:58
  Xtermy Xtermy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Pootsa1 שמתחילה ב "הבנתי תודה"

אני חושש שאולי לא תוכל לקבל את התעודה המוזהבת.

אני לא מוצא כרגע את הכתבה המדוויקת ב- Ynet, אבל הכללים של אמ"ש הם שמי שמשרת לפחות 85% מהשירות ביחידה קרבית זכאי לתעודה הנכספת (או ליתר דיוק - המוזהבת).

הבעיה היא שאני לא יודע אם הכוונה היא ל-85% מכל אורך שירות (במקרה שלך - שנתיים), או 85% מ-3 שנים בלבד (ובמקרה הזה - כנראה שלא תקבל).

אני חושב שכוונת המשורר (אליעזר שטרן) במקרה הזה הייתה למישהו שהיה קרבי אך עבר למערך התומך לחימה/ג'ובניק, אך עדיין היה בקרבי מספיק זמן (85%) בשביל להיות זכאי לתעודה.

לגבי שאלתך מהם השימושים לתעודות החדשות בצבעים - גם זה הופיע באותה הכתבה. בעיקרון, הצבע של התעודה, פלוס מספר הכוכבים שעליה (מ-1 עד 5 כוכבים, נדמה לי), אמורים להצביע במדוייק על התרומה שלך בשירות הצבאי.

כוכב אחד למשל, אמור להצביע שסיימת שירות מלא (של 3 שנים, או לפי התפקיד, איני בטוח, כי למשל מאבטח מתקנים בדרך כלל זוכה לקיצור שירות של שנה, ומשרת שנתיים בלבד). היותך לוחם, השתתפות במערכה וכו' וכו' כמובן מזכים אותך בהרבה יותר כוכבים. לא סתם התוכנית החדשה הזו נקראה "תוכנית הכוכבים של שטרן".

הצבע + מספר הכוכבים אמורים בתיאוריה להשפיע על דעתו של המעסיק הפוטציאלי העתידי שלך באזרחות, והוא בתורו אמור להעדיף אותך על-גבי תומך לחימה/ג'ובניק/משתמט - בסדר הזה.

בפועל, כבר העבירו נדמה לי חוק/תקנה מקומית בחיפה, ששם אוניברסיטת חיפה נותנת ליוצאי יחידות קרביות ולאחר מכן לשאר המשרתים עדיפות בקבלת מגורים בקמפוס.

דעתי האישית? בהחלט יש צורך לצ'פר משמעותית מי שתורם יותר, אבל "ההבדלה בין דם לדם" הזו, שיכולה לפגוע בפרנסה/השכלה של אנשים שיותר מתאימים מעמיתיהם הלוחמים לתפקיד, היא אפליה פסולה ותו לא.

עדיפה לדעתי העלאת השכר של הלוחמים, הגבהת מענק השיחרור/הפיקדון שלהם ושיפור הת"ש שלהם. באזרחות - כולם שווים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:59

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר