לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-05-2008, 16:28
צלמית המשתמש של Gongon_780
  Gongon_780 Gongon_780 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
מאמר:קורס חובשים(קרביים)- הקצאה ראשונה.

*אוקיי אז ככה בוא נתחיל בהבהרה אין שום שוני בקורס בהקצאה ראשונה או שניה או בכלל בלימוד של החומר (יש לאנשים נטיה לחשוב ככה)

קורס חובשים (קרביים) הקצאה ראשונה מגמת בר"ק

-בבה''ד 10 יש 3 מגמות: בר''ק (קרביים-גדודים בעיקר), רע''ם (חובשי מרפאות) ויעלים (חובשי סיירות)

אז ככה. מה זה אומר חובשים הקצאה ראשונה?
ז"א אתה מתגייס ליחידה שלך כרגיל כטירון, לאחר מכאן אתה "נבחר" לצוות/מחלקת חובשים שעתידה להיות החובשים של כל המחזור של מתחת. הכוונה- אתה נניח מתגייס בנוב'07 אז כאשר תסיים את הקורס תרד מחזור למרץ 08 ובעצם תהיה "ותיק" ב4 חודשים מהחברים שלך למחלקה/צוות ועם סיכת חובש ()
איך נבחרים למחלקת חובשים?- אני לא כל כך יודע איך זה בחטיבות אחרות(אבל מניח שזה דיי דומה) אבל בצנחנים יש רעיון קליטה ואחת מהתחנות שתעבור זה שאלון עם רופא הבא"ח שבו הוא שואל אותך "כמה אתה רוצה להיות חובש מ1-10" ועוד כמה שאלות על הרצון שלך.
את השאלון הזה עושים המון אנשים אבל לא כולם (הבנתי שזה בגלל קב"א)
בסך הכל אם תרצה להיות חובש זה יהיה לא יהיה תלוי בך... בוא נגיד שאצלנו מכל הצוות חובשים רק 2 באמת רצו והביאו רצון בראיון של הרופא.

במסדר הדמעות(מסדר בו אומרים היכן תהיה גדודים ואם עברת גיבוש אז סיירות) קוראים את שמך כרגיל ואומרים לך איפה אתה אצלנו בצנחנים רוב הפעמים המחלקת חובשים עושים ביחס"ר יחד עם הסיירות זה למה קראו לנו "צוות" . אז אם קורה מצב שלא סיימתם גיבוש יחטיות(חום) ומקריאים את השם שלכם ביחס"ר אז תדעו שמשהו מוזר

אז כרגע אתם בצוות חובשים ואתם עושים טירונות רגילה לכל דבר ז"א מסעות,שמנשים, ושאר ירקות של הטירונות למשך חודשיים בערך עד שיפתח קורס שיקלוט אתכם בבה"ד 10

*קצת הרגשה אישית-שמעו זה ממש מבאס לעשות את כל הדברים של הטירונות שהם לא פשוטים ולסיים אותם ואז לדעת שאתם גם ככה עושים אותם שוב (למשל שדאות) אבל לבסוף זה בסדר..

לאחר "שסיימתם" את הטירונות אתם נקלטים בבה"ד 10 שנמצא בצריפין ועושים את הקורס יחד עם עוד יחידות אני למשל עשיתי יחד עם גבעתי וגולני.
בעצם מפה והלאה אתם עושים קורס חובשים רגיל אבל מה ששונה אצלכם(גדודים) זה ענין התאג"ד (תחנת איסוף גדודית של פצועים) בגלל זה הקורס שלכם יהיה ארוך בשבועים מאשר של הסירות

בקורס תלמדו הרבה צירים(נושאים) כגון:
אנטומיה
אבח
שיגרה
ברה"צ
פארמקולוגיה
וכו'-אני ממש לא זוכר את הכל אבל תהיו בטוחים שזה לא הכל.

בנוסף תלמדו CPR החייאה -על בובות "אאני" ותגידו הרבה "אאני אאני איך את מרגישה" או "איש איש איך אתה מרגיש". את ההחיאה תלמדו בצורה מקצועית וטובה.

חבישות- כל ענין החבישות מכף רגל ועד ראש ,,, נקעים ,שברים,פגיעות ראש,פגיעות כדור,בטן וכו'
באחת מהפעמים אתם תעשו בוחן "ראשון" זה בוחן שבוחן אתכם במקצועיות שלכם בזמן הקורס והשם שלו "ראשון" הוא בגלל שמי שלא עובר אותו יוצא מהקורס דרך שער ראשון של צריפין ולא חוזר לקורס( חרטאאאא! לא יהיה בחיים)

ח.ע גומי/סיליקון ח.ע רוסי- תלמדו לעבוד עם חוסמי עורקים בצורה הכי מקצועים שיש

סכימת טיפול בפצוע- אתם תלמדו את סכמת הA.T.L.S סכימת טיפול בפצוע שכוללת הכל
לעוד מידע: ATLS

שיגרה- לא כל הזמן תהיו עדים לפגיעות כדורים קטעיות רגלים ופיצוצים... אז רוב הזמן אתם תשמשו גם בפציעות קטנות כמו חתכים וכאבי ראש וחולי... אז בציר הזה אתם תלמדו על חיטוי פציעות,חבישה נכונה, והסברה לחברחים.

פארמקולוגיה- זה אחד הצירים היותר משעממים שיש אבל הוא די חשוב. פארמקולוגיה היא תורת התרופות, כל הקשור לכדורים, משחות וסירופים מה בסמכות חובש ומה לא. אקמולים וקלגרון זה הכוונה בכדורים.

ברה"צ (בריאות הצבא)-כל הקשור בבדיקות מים, בדיקות נקיון ועוד כול מיני דברים שלא תמיד חשובים

תרגול בו"מ בקרה ומיון שזה אומר טיפול בפצוע מדומה(אחד מהחברה) כאילו אמיתי וזה הכי טוב שיש כמה שיותר יותר טוב!

וכמובן פתיחת ורידים והזרקה של תרופות שזה ממש כיף! ואל תפחדו ממעגל הלחץ זה ממש חראט

בקורס יהיה לכם גם שבוע אמת"ים לא זוכר מה הפרוש של הראשי תיבות אבל זה סינג'ור רצח, זה שבוע שבו שומרים עושים מטבחים עובדים אצל הרסר ועוד כל מיני דברים שממש לא קשורים לקורס.

עוד שבוע שהוא לא קשור שהיה לי(לא תמיד יש אותו) זה שבוע מצר"פ מיון ציוד רפואי שהוא ממש נחמד בסך הכל

היצאיות והיחס בתור קורס של "צעירים"(בפז"מ האישי לא בפז"ם של הקורס) הוא חרא... אתם תסונג'רו הכי הרבה ולא תמיד היחס של המדריכים יהיה הוגן ותשמעו מהקורסים האחרים שהיחס שונה. ובאמת שלא היה לי חמשושים חוץ מ3 ש2 היו בגלל סגירת שבת. יהיו לכם כל שבוע אפטר של 24 שעות(בערך) שבו אתם רשאים לצאת מהבסיס לאן שתרצו אפילו הביתה כל עוד תחזור למחרת בבוקר... מטרתו של האפטר הזה הוא תכלס כדי שתלמדו למבחן או שתיים שכנראה יהיה למחורת

בה"ד 10 עצמו הוא מקום לא כל יפה ולא כל כך נקי והאוכל גרוע אבל הוא ממוקם סבבה מבחינה אזורית ויש שם המון בנות למי שמחפש (בכלל בצריפן) את השק"ם בטוח תכירו והוא בסדר גמור.

כאשר תסימו את הקורס ותשתלבו ביחידות שלכם החופל שלכם יתרגל אתכם בכל מה שתרגלו אתכם בקורס ואפילו יותר טוב כי החופל שלכם רוב המקרים באמת ראה דברים אז הוא יכול לתת לכם את הסכמה לפיו שזה רוב המקרים יותר טוב משתלמדו.
אתם תהיו לוחמים לכל דבר חוץ מאשר שתהיו גם חובשים עם ווסט צב נינג'ה! חחח

יכול להיות שיהיה לכם בזמן השירות גם שבוע מד"א שזה אחלה של דבר לעבוד עם מדא שבוע שלם ולקבל מהם גם מקצועיות.
אצלנו בצנחנים היו גם חובשיעדות שזה אומר שבוע של לימוד ותרגול של החומר עם הת"אגד וחזרה על החומר בצורה מקצועית בטרוף!! אם תרצו תוכלו בהמשך להיות בתאגד
תאג"ד

אממ...זהו אני מניח. מקווה שלא שחכתי כלום והבנתם אותי בצורה הטובה ביותר
להיות חובש קרבי בגדודים זה ממש חשוב לדעתי אם כי לא כל הזמן אתם תרגישו סיפוק(למרות שאני די מרגיש) וחובש לוחם זההה הדבר!
עוד מאמר שנכתב על הקורס: הנה

ובהצלחה!! "חובש קרבי חודר עמוק"

דוגמית תמונות: CPR (מדובר צה"ל)
סיכת החובש
ונפלון(מה שנשאר בפתיחת וריד)
חוסם עורקים

וסתם למקרה שיעברו פה חברה שהיו איתי בקורס..
חולצת סוף קורס חובשים שלנו! המקדימה.

----------------------------------------------------גדוד101------------------------------------------------------------

נערך לאחרונה ע"י Gongon_780 בתאריך 23-05-2008 בשעה 16:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-05-2008, 17:08
  netanel_e netanel_e אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gongon_780 שמתחילה ב "מאמר:קורס חובשים(קרביים)- הקצאה ראשונה."

תגיד.. אני ממש רוצה לצאת לקורס חובשים.. נראלי מעניין כל הנושא הזה של רפואה ולהציל חיים.. אבל עוד לא היה לי "מפגש" עם פגיעה כלשהי בגוף שלי או של מישהו אחר שאני אדע איך אני מגיב לכל המצבים האלה (קטיעות, הרבה דם, יריות וכו' ) אז השאלה שלי איך מסתדרים עם זה?.. מתרגלים? מי שלא מצליח מוציאים אותו מהקורס?
אממ.. שאלה נוספת. יש לי אלרגיה לאבק אבל הפרופיל שלי הוא 82. אני לא יודע איך אני אהיה בשטח מבחינת אלרגיות והשאלה שלי היא אם זה אפשרי שאני אתגייס ליחידה קרבית כלשהי ובכוונה תחילה אצא לקורס חובשים ואגיע להדרכה כלשהי? כדי שאני אמנע ממגע כלשהו של שאיפת אבק (בתור חובש אולי תבין אותי.. )
תודה למי שיענה בכל מקרה =]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר