לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2008, 14:55
  Hydra Hydra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Nissan-el שמתחילה ב "עתודה = משתעבד לצבא.. 3 שנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Nissan-el
עתודה = משתעבד לצבא.. 3 שנים תואר + 6 שנים שרות.
ממרם = חצי שנה קורס + 3 שנים שרות + שנה וחצי קבע. שנתיים וחצי קבע, כך שלמעשה אתה 6 שנים בצבא בדיוק כמו עתודה... רק שכאשר אתה יוצא מהצבא אתה בלי תואר ועם הרבה הרבה פחות נסיון ובגרות. מרבית העתודאים הופכים לראשי צוותים ומגיעים למקומות אכותיים יותר בין השאר בחיל המודיעין...
גם ממרם וגם מעתודה אתה יוצא שפיץ רצח יקחו אותך לכל עבודה... מעתודה אתה יוצא עם תואר + נסיון תכנתותי + נסיון פיקודי ניהולי וכמובן שממר"ם גם לא מוגדר כשיא האכות האנושית. לממר"ם המיון מינימאלי לחלוטין ולמעשה הדרישה היא לא ידע, בגרות, יכולת, אלא פרופיל. אם אתה חושב על העתיד לך לעתודה, עתודאי יוצא מהצבא עם אותה כמות זמן בצבא, ההבדל הוא שיש לו תואר, הוא קצין, הוא עם נסיון גדול בהרבה כיוון שהאחריות והסמכות הניתנת לו גבוהה בהרבה...
נקודת הפתיחה של שני בוגרי המסלולים האלה הם בערך אותו דבר... - כבר הסברתי עד כמה שזה שקר גס...
ממרם אתה יוצא הולך להיות ראש צוות פיתוח באיזה חברת הייטק מקבל ת'30 אלף בחודש בשקט.. יותר קרוב לסביבות ה20 אלף וגם זה לא באמת נכון. המספרים היותר נכונים הם 18 + אוטו - מכיר המון ממרמניקים שהשתחררו ממש בחודשים האחרונים. 30 הם כנראה לא יקבלו בחיים וכך גם לא מרבית אזרחי ישראל גם בעלי הדוקטורט...

אני רק מנחש, אתה ממרמני"ק או ממש רוצה להיות אחד כזה...
רק בשביל להיות ברור, אני נטלי לחלוטין, אני מתכנת מאותר, אני עובד עם עתודאים ועם ממרמניקים כך שאני יכול להסתכל על הכל מהצד...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-04-2008, 15:22
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Radius_ שמתחילה ב "טוב עשיתי חיפוש, עברתי על 2..."

עתודה אקדמית זה לימודים באונ' וכל אלה, עתודה טכנולוגית זה י"ג-י"ד במקצועות טכניים כאלה.
באקדמית זה 3 שנים קבע, בטכנולוגית זה שנה אם אני לא טועה.
באקדמית אתה יוצא עם תואר ובטכנולוגית עם תעודת הנדסאי.

בקשר לעתודה אקדמית, לא יודע, מה אין לך משהו יותר טוב לעשות בחיים? זה להיות בצבא הרבה מאוד זמן..
אם אתה מתלבט בין ממרם לעתודאי במחשבים או שקר כלשהו, לדעתי עדיף ממרם.
אתה גם מסיים יותר מוקדם, גם בכל זאת תלמד משהו, גם זה סה"כ מקום מוערך (והיום להיות עם תואר ראשון זה לא כזה שוס גדול גם כן..), וגם אם אתה שואל אותי, היחס אליך יהיה יותר טוב מאשר יחס לעתודאי.
חוצמזה שלא יודע מה מלהיב כל כך בלהיות קצין.
והעובדה החשובה ששיבוץ במקצוע רוב הסיכויים שיהיה לך בממרם, ולא בתור עתודאי (אלוהים יודע איפה יכולים להציב אותך).
ישן 27-05-2008, 16:14
  משתמש זכר Amit_G100 Amit_G100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Radius_ שמתחילה ב "חח תאמת זה לא מה "ששמעתי"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Radius_
חח תאמת זה לא מה "ששמעתי" ,
זה מישהו ששם אומר שזה אחלה, לא סתם מישהו ששמע אתה מבין אחי ?
אבל אני יעשה חיפוש.. תמשיכו להגיב בכל מקרה תודה

אז מה אם מישהו אחד אמר לך?
אני מכיר אישית כמה שזה הפוך לגמריי
הם מתבאסים שכל החברים שלהם כבר מסיימים צבא ולהם עוד נשאר נצח.
חלקם מהעתודאים מגלים שהם בכלל לא אוהבים את המקצוע שהם בחרו.
ואחרי שהם מסיימים לא כולם משתלבים בצבא בתפקידים מעניינים.
וכל הזמן מדברים על נסיון בעתודה: יש הבדל בין 6 שנים נסיון לשנת נסיון שחוזרת על עצמה 6 פעמים.
נסיון יהיה לך גם בממר"ם וגם בגאמ"א שזה כמו ממר"ם, רק שזה במודיעין וזה יותר מעניין.
תעשו תואר אחרי הצבא וככה תחסכו שנים.

ולגבי המימון בעתודה זה עומד היום על 8500 שקל בשנה. זה הרבה אבל זה לא מחסה הכל כי התואר עולה יותר והמיחייה גם, ונסיעות וכו'....
ישן 12-04-2008, 17:09
  אודי .מ אודי .מ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Radius_ שמתחילה ב "אממ, אתה יכול לפרט אולי למה ?..."

תן לי להכניס לך קצת מציאות לעניין,

כל הקטע של "חוטפים אותך", ותקבל עבודה טובה, משכורת מעולה וכל התנאים סבבה, הכל יחסי.

אחרי שאני חקרתי את הנושא הזה לעומק לפני יותר משנה, אני חייב להגיד לך ששומדבר מזה לא קרץ לי.

יכולתי להיות גם כן בממר"מ עם תעודת טכנאי ופשוט וויתרתי על זה.
רוב בוגרי ממר"מ ש"נחטפים" להייטק הם מתכנתים פשוטים, אז נכון אתה יכול להגיע ל12-15 אלף משכורת תלוי בניסיון ובמקום העבודה שלך, ואולי זה באמת מה שמתאים לך, אבל אם לחשוב שאתה יכול לבחור מסלול קצת שונה ולהגיע ל20 אלף ש"ח משכורת, זה די קריטי.

עכשיו, למה אני וויתרתי על ממר"מ?
בלי תואר [הנדסת תוכנה\מדעי המחשב] לא תוכל להתקדם הלאה..מעבר למתכנת פשוט. אם תרצה לנהל פרוייקטים, או להיות ראש צוות, תצטרך לעבוד מאוד מאוד מאוד מאוד קשה כדי להוכיח את עצמך, וממש מעט מצליחים.

בכל גוגל ישראל יש רק עובד אחד שהוא בוגר ממר"מ, ואני די בטוח שבסופו של דבר הוא יעשה תואר [במידה והוא לא התחיל].

חברה גדולה כמו מטריקס, גוגל, אמדוקס וכל חברת תוכנה גדולה אחרת שאתה מכיר, אין להם באמת זמן להתחיל לבחון אותך, הם קובעים רף של "תואר ראשון\בוגר ממר"מ" כי יודעים שזה בא עם איכות מסויימת, ואם אין לך תואר אז אתה תישאר מתכנת פשוט בלי אפשרויות קידום כל כך, ואם יש לך גם תואר אז אתה בכיף עולה בסולם.

בכל אופן,
אישית הייתי ממליץ לך לא לעשות ממר"מ ולא לבחור בעתודה,
תעשה שירות רגיל, בלי קבע, במהלכו תנסה להתחיל תואר בהנדסת תוכנה\מדעי המחשב, אחרי הצבא תתחיל לעבוד כסטודנט באיזו חברת הייטק, תסיים ת'תואר ותתחיל לעבוד במקום קבוע.
ככה אתה תצא לשוק הכי מהר, בלי קבע, בלי מחויבויות נוספות לצה"ל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:33

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר