לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2008, 13:49
  avinoam549 avinoam549 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.04
שערוריה במוזיאון חיל האויר!

ידידנו SOLOAVIA,שהוא בין היתר עיתונאי תעופה והעורך של אתר האינטרנט "מרחב אוירי",וכן איש מילואים לשעבר במחלקת האוצרות של המוזיאון (כמוני) הגיע אתמול לביקור מתואם במוזיאון חיל האויר.

SOLOAVIA,למי שעוקב אחרי השירשורים בפורום זה,מתעד את סיפור הבאת מטוס הקטלינה למוזיאון חיל האויר מתחילתו,ויש לו בלעדיות על הסיפור,שהוענקה לו ע"י המעורבים במבצע וע"י גורמים בחיל האויר.

אתמול,לאחר שתאם את הביקור,הגיע למוזיאון בשעות אחה"צ כדי לתעד את פריקת הקטלינה שהגיעה מהנמל.בבואו למקום לא איפשרו לו אנשי המוזיאון לבצע את משימתו,הוא לא הצליח לדבר עם אוצר המוזיאון שהבטיח לו שיוכל להגיע ולתעד,מדובר צה"ל לא עזרו,ואנשי המוזיאון גם הגדישו את הסאה בכך שהגישו נגדו תלונה במשטרת באר שבע על הסגת גבול!

האיש עוכב לחקירה בגין התלונה,והפרשה הגיעה לידיעתם של בכירים לשעבר ובהווה בח"א שהיו מעורבים במבצע ויודעים איך SOLOAVIA מתעד אותו.לבסוף שוחרר ונסע לביתו.

זה הסיפור בקצרה.כשהבחור יגיע למחשב יוכל להרחיב.

עד מתי ימשך הביזיון שקוראים לו מוזיאון חיל האויר? עד מתי ימשיכו הם והאחראים עליהם למנוע מאיתנו,אלה החוקרים ומתעדים את ההיסטוריה והמורשת של התעופה בארץ,לעשות את מה שהם אינם עושים?
אנא צאו כולכם ומחו בקול רם ובכתב,מי שיכול,שיפנה למפקדת ח"א,לדובר צה"ל,לעיתונאים ולכל מי שמתעניין לשים קץ לביזיון הזה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2008, 15:51
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
למה אין תגובה ?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avinoam549 שמתחילה ב "שערוריה במוזיאון חיל האויר!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avinoam549
י
אתמול,לאחר שתאם את הביקור,הגיע למוזיאון בשעות אחה"צ כדי לתעד את פריקת הקטלינה שהגיעה מהנמל.בבואו למקום לא איפשרו לו אנשי המוזיאון לבצע את משימתו,הוא לא הצליח לדבר עם אוצר המוזיאון שהבטיח לו שיוכל להגיע ולתעד,מדובר צה"ל לא עזרו,ואנשי המוזיאון גם הגדישו את הסאה בכך שהגישו נגדו תלונה במשטרת באר שבע על הסגת גבול!

האיש עוכב לחקירה בגין התלונה,והפרשה הגיעה לידיעתם של בכירים לשעבר ובהווה בח"א שהיו מעורבים במבצע ויודעים איך SOLOAVIA מתעד אותו.לבסוף שוחרר ונסע לביתו.
.

אולי האיש עדיין עצור/מעוכב לכן לא מגיב?......

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 13-06-2008, 16:19
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "והסיבה הכי טובה לאזרוח של המוזיאון:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
למוזיאון נורמלי יש אנשי מחקר מקצועיים, מדריכים מקצועיים, ואנשי תחזוקה מקצועיים. מה יש למוזיאון שלנו?

ראשית, מה שמכונה "מוזיאון חיל האוויר" אינו עונה להגדרות הבסיסיות של מוזיאון בכלל ושל מוזיאון תעופתי בפרט. לכל היותר זהו אתר איכסון הכולל מוצגים שיוכלו יום אחד להיות כלולים במוזיאון של חיל האוויר - אם וכאשר יוקם.

כמו כן, למוזיאון יש מספר תקני כוח אדם - השווים כסף. מה שאין בו זה איכפתיות מינימלית - עם התקציב הנוכחי של המחסן ועם נכונות לשמר את ההיסטוריה התעופתית של חיל האוויר, היה ניתן לעשות רבות (סתם רעיון שהועלה מספר רב של פעמים - מתנדבים שיוכלו לשקם ולטפל במטוסים - ולא חסרים מכונאי חיל אויר לשעבר שיסכימו לבוא מעת לעת לטפל במטוס כזה או אחר. זה לא עולה כסף, אך המוזיאון לכאורה מסרב ).

ארבעה ממפקדי חיל האוויר אמרו לי כי לולא טרנר לא היה קם המוזיאון, וכל עוד הוא מהלך בינינו, אין כל אפשרות לשנות את המצב.
ישן 13-06-2008, 16:45
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אני חי!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avinoam549 שמתחילה ב "שערוריה במוזיאון חיל האויר!"

רק שאחרי שמעכבים אותך עד כמעט חצות, אתה מגיע הביתה (ירושלים) כבר בסביבות 02:00 ואז, שעות היום משמשות למילוי שעות שינה (ובעיקר לאחר שבבוקר למחרת חוגגים יוםם הולדת לילד בגן, וב"צת" לילה שנשאר - מטפלים בעוד ילד חולה).

כדי לעשות קצת סדר בדברים ולהשלים את התמונה - הגעתי אל המוזיאון לאחר שאני עוקב אחרי הפרוייקט מטעם בואינג (תורמת המטוס) ומטעם עמותת ח"א (שאחראית על הבאתו לארץ), ולאחר שאני עוקב אחרי תהליך קליטתו בארץ כבר מעל חודש ומתאם בין אנשי המוזיאון והצוות בתעשייה האווירית שעבד על המטוס בצרפת, ומספק לצוות המוזיאון (יוסי גולדמן ואבי משה סגל) מידע על המטוס הספציפי ואלו שפעלו בח"א - וזאת תמורת הבטחה שניתנה לי מראש (וכבר הופרה מאז מספר פעמים) לסיקור בלעדי של הארוע וגישה חופשית.

מתוקף אלו - גם ידעתי לי העברת המטוס, אתמול, מאשדוד לחצרים ואף עודכנתי לגבי כך מדו"צ, ובעקבות זאת גם הגעתי לחצרים.

קדמו לנסיעה שיחות עם סגנית מפקד המוזיאון (רס"ן ליאת), שביקשה שאקבל אישור מרס"ן סיגל בנגלס (תקשורת ח"א) - ותוך סיכום איתה שכמתעד אין בעייה עם הגעתי אך ככתב תעופה אזדקק לתיאום עם דו"צ - גם פניתי לדו"צ על מנת להשלים את הפרוצדורה עפ"י הספר.

כאמור - את המידע לגבי יציאת הקטלינה קיבלתי מדו"צ - אך נאמר לי שלא אוכל להיכנס אל שטח בסיס חצרים (עיניין של פרוצדורה הקשורה בהפקת אישורי כניסה) - הבהרתי שברצוני לצלם את פריקת המטוס - וזאת תעשה במוזיאון ולא בבסיס. הובטחה לי תשובה מנציג דו"צ - אך זו לא באה.

סוף הסיפור - הגעתי למוזיאון, לאחר תאור הרקע - הפנו אותי אל שער הסגל של המוזיאון ואיפשרו לי כניסה עם הרכב ואף הפנו אותי אל המטוס.

כאשר סיימתי לצלם אותו (אותה? קטלינה זה הוא או היא?) - הגיע קצין המטוסים של המוזיאון וביקש שאתלווה אליו כי "יש בעייה". אח"כ התברר שמישהו כנראה מתכוון לפרסם כתבה שאינה מחמיאה על המוזיאון למחרת, ולכן יש בעייה...

למרות שהיה ברור שאין קשר בין הכתבה ההיא (לא יודע מי פירסם או התכוון לעשות זאת, ובכל מקרה לא היה מתואם איתי) וביני - שהגעתי למטרות תיעוד בלבד, ולא ככתב תעופה, הגיע המצב לאבסורד - הואשמתי בהשגת גבול (כלומר כניסה למקום בלי רשות) ועבירות בטחון מידע (צילום מטוסים בבסיס ח"א). לאחר עירוב גורמים בכירים בח"א (מח"א בעבר וכמעט גם מח"א בהווה ובנוסף דו"צ והפרקליטות הצבאית) - ניאותו לשחרר אותי מן הבסיס, בליווי משטרה - והוגשה נגדי תלונה.

לאחר 5 שעות שעוכבתי, ולאחר שנושא השגת הגבול נתברר כמופרח (אי אפשר להשיג גבול כשאתה נכנס ברשות) ועברות בטחון המידע - מופרחות עוד יותר (מה? זה מוזיאון שאפשר להיכנס ולצלם כמה שרוצים - עפ"י קצין החקירות) - שוחררתי לביתי ובלי הגבלות על שימוש בחומרים...

על מנת לסכם את הנושא מבחינתי - כל הסיפור הוא ביזיון ענק של המוזיאון ובזהירות - גם של מפקדת בסיס חצרים שנותנת לכך גב.

חמור יותר, מבחינתי, שקצינת התקשורת בח"א (עפ"י דברים שנאמרו ע"י סגל המוזיאון) לא תיאמה את הגעתי עם המוזיאון - וכנראה לשם כסת"ח - טענה גם שלא היו כל הבנות - ומעבר לכך - שהובהר שבכל מצב תיאסר כניסתי.

ומעל כל אלה - שמערך התקשורת של ח"א, ובכלל זה גם מפקדת בסיס חצרים - פועלים כך על מנת למנוע פרסום (הגם שלא שלי) על פעילות בניגוד לחוק של מפקד המוזיאון יעקב טרנר.

איני רואה בכך סוף פסוק, ועוד ישמע בהרי יהודה...

ובמילה אחת - ביזיון!

תודה למתעניינים ולדורשים בשלומי. כאמור - הכל בסדר חוץ מקצת כעס והרבה טעם מר...

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 13-06-2008 בשעה 16:48.
ישן 14-06-2008, 00:02
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
הסיפור במלואו
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "וכדי להבהיר למי שלא בעיניין"

הסיפור של הכשלון בהבאתו למוזאון הרבה יותר חמור ואני אספר אותה בלשון שתהיה מובנת גם למי שלא מכיר את המוזאון. פרופסור מהטכניון הציל אותו מגריטה ב-1986 או 1987 בגלל שהוא הזדמן במקרה לאתר הגריטה. המל"ט היה מפורק וכך הוא העביר אותו לאחד ממחסני הטכניון. המל"ט ישב שם שנים עד שאותו פרופסור נדרש לפנותו ולכן הוא פנה לאוצר המוזאון. לאחר בירורים שונים, האוצר ניגש לקצינת הניהול כדי לארגן את הובלת המטוס מחיפה למוזאון. בשלב זה התחילה סחבת בנוסח קישון. אחד הרס"רים האחראי גם על הגינון נזקק למשאית כדי להביא למוזאון עצי דקל ולכן לא היתה הובלה זמינה. קצינת הניהול סירבה לשנות את סדרי העדיפויות למרות שדחיפות העניין הובהרה לה.
בשלב זה גם הקצין הטכני קטן הראש (אותו אדם "נפלא" שהחליף את קסטרו, אם אתה זוכר) הצטרף לחבורה וטען כי אפילו אם יביאו את המטוס למוזאון אין מי שירכיב אותו ושהוא אינו מוכן לקחת את האחריות על מבצע כזה. כל הנסיונות לשכנעו עלו בתוהו והוא סירב לחתום על ההובלה, אפילו אם תתפנה כזאת. קצינת הניהול השתמשה בטיעוניו והחליטה בשלב זה שהמטוס לא יובא בגלל שאין מי שירכיב אותו.
בזה נגמר הסיפור. בגלל שאי אפשר היה לפנות את ה"פשוש" בזמן, הוא נגרט. מה ששרד מהמטוס היחודי הוא כאמור מייצב הכיוון.
אה, ולמי שתהה, הדקלים הגיעו...
ישן 13-06-2008, 21:52
  yan1404 yan1404 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
במקום שכולם חושבים אותו דבר - רצוי שישמע גם קול אחר
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אני חי!"

שלום לכולם - ראשית היום ראיתי את הקטלינה , מטוס מדהים!

לעניין המוזיאון - אני שמעתי גרסא מעט שונה ודבריך מחזקים אותה , אפילו כתבת בעצמך "כאמור - את המידע לגבי יציאת הקטלינה קיבלתי מדו"צ - אך נאמר לי שלא אוכל להיכנס אל שטח בסיס חצרים (עיניין של פרוצדורה הקשורה בהפקת אישורי כניסה) - הבהרתי שברצוני לצלם את פריקת המטוס - וזאת תעשה במוזיאון ולא בבסיס. הובטחה לי תשובה מנציג דו"צ - אך זו לא באה." ז''א שלא אושרה לך כניסה למוזיאון חיל האויר שהוא שטח צבאי לכל דבר ועניין וכניסה ללא אישור הינה "הסגת גבול" בלשון המעטה,

היות ולא נכחתי אישית באירוע אני לא אכנס למי צודק או לא , ככל הנראה שני הצדדים צודקים וטוב היה אם אירוע שכזה לא היה מתרחש

לגבי אנשי המוזיאון ובדגש על הגף הטכני אני רוצה לסנגר על האנשים היקרים הללו שמעט מאוד מהעבודה הקשה שלהם זוכה להערכה אפילו פה בפורום

מי שמכיר את אנשי הגף הטכני יודע שמדובר בחבורה של לא יותר מ 10 אנשים שמתחזקים מעל ל100 מטוסים , נכון שקל לצלם ולהעלות מוצגים מוזנחים אך באותה מידה ניתן לצלם ולהראות מוצגים משופצים וצבועים - הכל בפרופורציה
רובנו שוכחים כי היום בעידן הקיצוצים מוזיאון ח''א אינו בחזית המתוקצבים ורק מי שרואה בעינו את אותו יוסי גולדמן מאלתר ומייצר מ 0 מוצגים ברמת רב אומן יודע להעריך את העבודה

כולכם נהנים לראות את הסטירמן והספיט "קורעים את השמיים"
מי לדעתכם דואג שזה יקרה ?

שורה תחתונה
אני מאמין שלא מעט ממה שכתבת נכון וגם אני הייתי שמח לראות את כל המטוסים מוצגים ברמה של מוזיאונים בחו''ל אבל קצת פרופורציות
ישן 13-06-2008, 22:55

כדי להבהיר
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי yan1404 שמתחילה ב "במקום שכולם חושבים אותו דבר - רצוי שישמע גם קול אחר"

אין לי שום טענה לגבי קצין המטוסים שעיקב אותי.

ברור לי שלא נהג כך מתוך קפריזה אישית - ומעבר לכך - אני חייב לציין לטובה את יחסו אלי.

אם הייתה סיבה כלשהי להבין שיש בליבי על אבי - הרי שהדבר רחוק מאד מכוונתי. אבי הוא בהחלט בחור לעיניין.

כדי להוסיף עוד אלמנט לתנהלות - כדאי להזכיר שרמ"ח פרט הוציא הנחייה למדור תקשורת (הכפוף אליו) לסייע לי בכל הקשור לתיעוד המטוס (זה שהגיע ואלו ששרתו בח"א).

לגבי תחזוקת המטוסים - בוא לא ניכנס לזה. קשה להסביר את מצב תחזוקת המטוסים במוזיאון - ומי שמוכן לחיות עם המצב - חייב גם לחיות עם הביקורת.

ומצד שלישי - אשמח אם תתיחס למצבו של הבואינג 707, לסטרטו ולחורים שבזנבו, לחלודה שבזנב המיג-21 (כי עדיין לא החליטו אם מזיזים את הממטרה או את המטוס), לסיבה שבגללה נמצא כעת מטוס מוסטאנג בשיפוץ באל על (אני לא מתכוון לזה שאל על הסכימה לשפץ אותו - אלא לכך שהמטוס הנדיר מאד הזה - גרסאת צילום של מטוס המוסטאנג - הגיע למצבה הנוכחי) למראת האיתות או האוויר שחסר בדוגית שבתערוכת צב"ה או לדבריו של אוצר המוזיאון - אבי משה סגל ש:"אנחנו כנראה המוזיאון היחיד בעולם שעסוק בשיקום המטוסים שהוא בעצמו הרס"...

תוסיף לזה את אוסף השקופיות של גיל ארבל, את הציורים של אודי צופף, את הקונטיינר של הספרות הטכנית ואת ספרי המטוס שמפוזרים סביב הדקוטה 04 (רוצה לדבר גם על הדקוטה?), ואת העובדה שמעל לחמש שנים לא החליפו את המנורה השרופה שמאירה את המוסקיטו בזנב הסטראטו...

או אולי לסיבה שבגללה הוסר שלט עם טילים חדישים בח"א (עבירות ב"מ) ולנושא "זיוף" זהותו האמיתי של שחק 159...

עכשיו תעשה אחד ועוד אחד ותברר מי היה סגן מפקד המוזיאון כש-90% מזה קרה, ולא נקף אצבע... ותנסה לברר מה עלה על גורלו של דו"ח בן כ-200 עמודים שכתב סוציולוג הבסיס על המוזיאון, רמת ההדרכה והתצוגה....

באשר לטענתך:
ציטוט:

לעניין המוזיאון - אני שמעתי גרסא מעט שונה ודבריך מחזקים אותה , אפילו כתבת בעצמך "כאמור - את המידע לגבי יציאת הקטלינה קיבלתי מדו"צ - אך נאמר לי שלא אוכל להיכנס אל שטח בסיס חצרים (עיניין של פרוצדורה הקשורה בהפקת אישורי כניסה ובטחון שדה) - הבהרתי שברצוני לצלם את פריקת המטוס - וזאת תעשה במוזיאון ולא בבסיס. הובטחה לי תשובה מנציג דו"צ - אך זו לא באה." ז''א שלא אושרה לך כניסה למוזיאון חיל האויר שהוא שטח צבאי לכל דבר ועניין וכניסה ללא אישור הינה "הסגת גבול" בלשון המעטה,

שטח המוזיאון אינו שטח הבסיס. קיימת הפרדה פיזית ביניהם - ועפ"י נציג דו"צ - האיסור היה על כניסה לתחום הבסיס עצמו, מתוך הנחה שהמטס היה אמור לעבור בשטח הבסיס על מנת להגיע אל המוזיאון (אתה מכיר את השער ודרכי הובלת מטוסים אל תוך המוזיאון).

אתה מתעלם מאלמנט מרכזי בסיפור - ההגעה היתה למטרת תיעוד - דבר שאושר ע"י סיגל ממדור תקשורת. הנושא של דו"צ כאן - שולי לחלוטין מן הטעם הפשוט שלא הגעתי שעיתונאי ולכן לא חרגתי גם מן הסיכום.

האישור לתעד את המטוס - ניתן לי ע"י סיגל בנגלס עפ"י בקשתה של ליאת. האם דאגה סיגל לידע את המוזיאון? איני יודע - וטכנית - זה גם לא נוגע לי או אמור לעניין אותי.

מעבר לכך - השגת גבול היא כניסה לתחום בלא רשות. אני לא יודע מה אתה יודע או יכול - אבל קאיה קרניבל, אני לפחות, עדיין לא יודע להשחיל דרך שער בלי שפותחים אותו ומאשרים את כניסתי (או מציעים לי להגיע ברכב עד אל המטוס עצמו - דבר שהעדפתי לעשות ברגל).

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 13-06-2008 בשעה 23:22.
ישן 14-06-2008, 00:20
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
תגובה
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי yan1404 שמתחילה ב "במקום שכולם חושבים אותו דבר - רצוי שישמע גם קול אחר"

קיבלת תשובה ממצה מסולו, אבל אוסיף כאן שלמרות שהיו בעבר אנשים טכניים חדורי מוטיבציה במוזאון, כל נושא התחזוקה בו סבל ממספר גורמים:

1) חוסר הנחיה מקצועית מתאימה מבחינה אוצרותית - והאשמה אינה באוצר. בתקופה בה היו קציני אוצרות במוזאון עלה בידם להוביל את הסגל הטכני למספר פרוייקטים יפים. ברגע שהשתחרר האחרון שבהם התחלפה גם קצינת הניהול במצב החדש לאוצר לא היתה יותר בפועל שום סמכות בתחום הטכני. האוצרות בעצם נותקה מההיבטים הטכניים של הטיפול במוצגי המוזאון.
2) המצאותם של אנשים חסרי מוטיבציה והכשרה מתאימה בסגל הטכני. ראה את תגובתי למעלה בנוגע לפשוש.
3) העובדה כי הסגל הטכני מתחלף חדשות לבקרים אינה מאפשרת צבירת נסיון ויצירת הזדהות אמיתית עם העבודה.
4) סדרי עדיפויות הנקבעים ע"פ אמות מידה של יחידה צבאית רגילה ולא של מוזאון.
5) קבלת החלטות מוזאליות ע"י אנשים בדרגים הגבוהים אשר אין להם נגיעה ישירה למוזאון. ראה לדוגמה את קרקוע הדקוטה האחרונה בזמנו ע"י מח"א חלוץ.

אם לסכם את הבעיה הקשה ביותר של המוזאון מבחינה מבנית, במוזאון נורמלי מי שמוביל את הכל זו האוצרות; במוזאון ח"א מי שמוביל הם הרס"רים וקציני הניהול.
ישן 16-06-2008, 18:24
  אלעד105 אלעד105 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yan1404
שלום לכולם - ראשית היום ראיתי את הקטלינה , מטוס מדהים!

לעניין המוזיאון - אני שמעתי גרסא מעט שונה ודבריך מחזקים אותה , אפילו כתבת בעצמך "כאמור - את המידע לגבי יציאת הקטלינה קיבלתי מדו"צ - אך נאמר לי שלא אוכל להיכנס אל שטח בסיס חצרים (עיניין של פרוצדורה הקשורה בהפקת אישורי כניסה) - הבהרתי שברצוני לצלם את פריקת המטוס - וזאת תעשה במוזיאון ולא בבסיס. הובטחה לי תשובה מנציג דו"צ - אך זו לא באה." ז''א שלא אושרה לך כניסה למוזיאון חיל האויר שהוא שטח צבאי לכל דבר ועניין וכניסה ללא אישור הינה "הסגת גבול" בלשון המעטה,

לפי מה שהבנתי הוא רצה להיכנס אל המוזיאון כדי לצלם את הפריקה ועם זה אין שום בעיה(אלא אם כן זה לא בשעת פתיחת המוזיאון) כי כל אחד היה יכול להיכנס ולצלם בשטח המוזיאון.

ננתח את הבעיה :
אם הוא נכנס לשטח בסיס חצרים הוא מסיג גבול.
אם הוא נכנס לשטח המוזיאון על מנת לתעד- הוא לא מסיג גבול כי לפי טענתו הוא קיבל אישור על כך.
אם ישנה בעיה בכלל כשהוא נמצא במוזיאון מדובר רק כשהוא בא ככתב תעופה וגם אז הוא אינו מסיג גבול אלא עובר על חוקי/תקנות המוזיאון/חיל האוויר

ישן 13-06-2008, 16:50
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
קודם כל

ל SOLO ידידינו, אנחנו איתך לאורך כל הדרך ונדהמים מעזות המצח בה נהגו כלפיך אנשי מוזיאון חיל האוויר עד כדי הגשת תלונה במשטרה במקום ההיפך - להגיד לך תודה!
אולי צריך התארגנות ספונטנית שלנו שתבוא לידי ביטוי בצורת מכתב מחאה עליו יהיו חתומים כולנו, המכתב יופנה למח"א, לדו"צ, ליועמ"ש, למפקד המחוז הדרומי של המשטרה וכל מי שנוגע בדבר.
מוזיאון חיל האוויר אוצר בתוכו את ההיסטוריה של כולנו - זה לא עסק פרטי של אף אחד!

כפני תותח הוולקן - כך פני המוזיאון
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 13-06-2008 בשעה 16:55.
ישן 14-06-2008, 05:58

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Linebacker שמתחילה ב "לקרוא למקום הזה מוזיאון זה פשוט בושה"

כל מי שכתב וטען (והשמיץ...)-צודק.
אכן,יש לראות את הדברים ואת המוזיאון בפרופורציה מתאימה.-ואיני בא להגן.
זוהי יחידה צבאית המסופחת לבסיס חצרים מקבלת ממנו שירותים ונותנת לו שירותים (בין היתר כח אדם לתורנויות...)
ביחידה הזו משרתים אנשי קבע שאת משכורתם מקבלים מתקציב המוזיאון,אחרת כבר מזמן לא היו נמצאים שם,או ביחידה אחרת בח"א.ישנם קצינים שזהו עוד תפקיד שלהם בסבב תפקידי הקצונה,ישנם חיילות בשירות חובה המשרתות כמדריכות (על רמת ההדרכה כבר נאמר רבות...),ואת הזמן הפנוי שלהן מעבירות בעבודות שונות במוזיאון,בתורנויות בבסיס או לומדות לפסיכומטרי...ולפעמים משתעממות ומצטלמות בחצי עירום על מטוסי ח"א...
וישנם אזרחים עובדי צה"ל בדרגות בח"ק-אנשי מקצוע מעולים ומומחים בתחומם,אבל מה לעשות-הם כפופים להנהלה ולהחלטותיה-קפריזותיה במשך שנים רבות, ולא פלא שאיבדו את המוטיבציה לשנות משהו או לעשות משהו נכון מבחינה שיקומית או מוזיאלית.אוצר המוזיאון,שלמד מוזיאולוגיה והוא אנציקלופדיה מהלכת למורשת ח"א-היה בשנים עברו חדור מוטיבציה,אסף,הביא,קיטלג,ועסק באין ספור נושאים הקשורים לתפקידו,בעזרת חיילי החובה שבמוזיאון שכמה מהם עבדו תחת פיקוחו ובעזרת קציני האוצרות .הם עשו הרבה.אבל כולם השתחררו ולא המשיכו בעשיה.
וכיום-לא נשאר הרבה גם בתחום הזה.
על שימור המטוסים דובר כאן רבות-ועד שההנהלה לא תתחלף ויפסיקו להשקיע משאבים בין היתר בבוסתני המוזיאון,בצפרות ובחיסול המוטיבציה והתכניות של אלה שעדיין נשאר בהם משהו-לא ישתנה שם כלום.
כפי שהציג SOLOAVIA את הביזיון האחרון-זוהי דוגמה חותכת לסיאוב,לאוזלת היד ולביורוקרטיה של הצבא,שלמרות מלחמה אחרונה,וועדות חקירה,לא השתחרר במקרה הזה, מהרבה תכונות שליליות ומצורת עבודה של כסת"ח.
לפי דעתי צריך כל אחד בצבא שהיה מעורב בפרשה זו לתת את הדין,ולא רק כעונש על מחדליו,אלא למען "ייראו ויראו" ושלא יקרו דברים כאלה שוב.אני מאמין ש-SOLOAVIA כבר חושב על כך.
תגובתכם?
ישן 14-06-2008, 10:38
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
זו באמת שערורייה
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי avinoam549 שמתחילה ב "כל מי שכתב וטען..."

ציטוט:
זוהי יחידה צבאית המסופחת לבסיס חצרים מקבלת ממנו שירותים ונותנת לו שירותים (בין היתר כח אדם לתורנויות...)
ביחידה הזו משרתים אנשי קבע שאת משכורתם מקבלים מתקציב המוזיאון,אחרת כבר מזמן לא היו נמצאים שם,או ביחידה אחרת בח"א.ישנם קצינים שזהו עוד תפקיד שלהם בסבב תפקידי הקצונה,ישנם חיילות בשירות חובה המשרתות כמדריכות (על רמת ההדרכה כבר נאמר רבות...),ואת הזמן הפנוי שלהן מעבירות בעבודות שונות במוזיאון,בתורנויות בבסיס או לומדות לפסיכומטרי...ולפעמים משתעממות ומצטלמות בחצי עירום על מטוסי ח"א...
וישנם אזרחים עובדי צה"ל בדרגות בח"ק-אנשי מקצוע מעולים ומומחים בתחומם,אבל מה לעשות-הם כפופים להנהלה ולהחלטותיה-קפריזותיה במשך שנים רבות, ולא פלא שאיבדו את המוטיבציה לשנות משהו או לעשות משהו נכון מבחינה שיקומית או מוזיאלית.אוצר המוזיאון,שלמד מוזיאולוגיה והוא אנציקלופדיה מהלכת למורשת ח"א-היה בשנים עברו חדור מוטיבציה,אסף,הביא,קיטלג,ועסק באין ספור נושאים הקשורים לתפקידו,בעזרת חיילי החובה שבמוזיאון שכמה מהם עבדו תחת פיקוחו ובעזרת קציני האוצרות .הם עשו הרבה.אבל כולם השתחררו ולא המשיכו בעשיה.
על שימור המטוסים דובר כאן רבות-ועד שההנהלה לא תתחלף ויפסיקו להשקיע משאבים בין היתר בבוסתני המוזיאון,בצפרות ובחיסול המוטיבציה והתכניות של אלה שעדיין נשאר בהם משהו-לא ישתנה שם כלום.
כפי שהציג SOLOAVIA את הביזיון האחרון-זוהי דוגמה חותכת לסיאוב,לאוזלת היד ולביורוקרטיה של הצבא,שלמרות מלחמה אחרונה,וועדות חקירה,לא השתחרר במקרה הזה, מהרבה תכונות שליליות ומצורת עבודה של כסת"ח.
לפי דעתי צריך כל אחד בצבא שהיה מעורב בפרשה זו לתת את הדין,ולא רק כעונש על מחדליו,אלא למען "ייראו ויראו" ושלא יקרו דברים כאלה שוב.אני מאמין ש-SOLOAVIA כבר חושב על כך.
תגובתכם?

שערורייה !
כמו שבגיליון בלייזר האחרון הופיעו בבגדי ים קצינות משוחררות מחיה"א, לא מוסיף הרבה כבוד לחיל..
.
ישן 14-06-2008, 13:00
  NIR NIMNI NIR NIMNI אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.08
טוב לאור השירשור הזה החלטתי להתחיל
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "מחזק."

לכתוב כאן.אז קודם כל נעים מאוד.
לגבי המוזאון -ביקרתי בו פעמיים עוד בשנות ה90(תמונות סרוקות בהזדמנות)ופשוט כאב לי לראות את ההזנחה הפושעת,אני לא בטוח שהכל עניין של תקציב שמגיע מהחיל ,אלא ההתנהלות של טרנר.
אמנם יש לו זכות ראשונים על כך שהיה ממקימי המקום ,אך שיטת העבודה שלו אם קיימת בכלל וההתנהלות שלו פשוט מעלימים לנו לא רק את המטאורים והספיטים אלא אפילו את הפאנטומים והכפירים .
השאלה הנשאלת שאני לא בטוח שיש למישהו תשובה עליה היא מה יקרה במידה וטרנר יעזוב?
מי יקח את התפקיד,והאם יהיה יותר גרוע.
אגב שאלה כללית לגבי המוזאון שמתי לב שבסביבות 1993 הודממו מרבית המטוסים שמנועם היה מונע וחלקם אף טסו(נשר למשל)מישהו יכול לאמר לי מה לכל הרוחות קרה אז שגרם להדממה הזו?
אה כן...אחלה פורום.אני נהנה מכל רגע ממנו.
ישן 14-06-2008, 13:13

מסכים איתך בכל מילה,אני מקווה הוא לא ישתוק ויעשה סוף לביזיון
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי avinoam549 שמתחילה ב "כל מי שכתב וטען..."

ציטוט:
תגובתכם?
ישן 14-06-2008, 14:11
  משתמש זכר דורס הלילה דורס הלילה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
התנהלות המוזיאון - "סקופ"

חשיפה אישית ראשונה לעניין המוזיאון
אני מצאתי את האלואט מספר 14 שעד היום לא ידוע למיטב ידיעתי היכן הוא בדיוק גרוס וטחון....וזה הסיפור לפני מספר שנים במסגרת ביקור פרטי בביה"ס הולץ בת"א..מצאתי בחלקו הדרומי של ביה"ס בתוך עץ ענק מסולק באופן טבעי את המסוק...היה יום חורפי בו רציתי לצלם את מטוסי העיט בתוך ביה"ס באישור כמובן...
ואז תוך כדי עשיית צרכי בחלקו האחורי של המוסך הבחנתי בשלד ירקרק בתוך צמחייה מרובה...
למען הסר ספק כמעט ולא ניתן להבחין בכך בשיגרה כאילו שהמסוק היה תחת רשת טבעית ..מדהים...
נשמתי נעתקה ממקומה וכולי נאחזתי התרגשות...מיד פניתי להנהלת ביה"ס אשר גילו חוסר הבנה ואמפתיות מדהימה.
דרך לא דרך יצרתי קשר באותו יום עם אורי ירום מפקדה הראשון של הטייסת , עידכנתי אותו בדבר ומשם קשר עם הנהלת המוזיאון ומביני עניין עודכנו בעניין...ואישרו שאכן מסוק זה היה בגדר נעלם...
חלפו ימים חלפו לילות ואני בודק מידי יום מתי יבואו לקחת את חתיכת ההיסטוריה למקום מושבו האחרון - מוזיאון ח"א...
אך בצער רב לא קרה דבר...ואז יום אחד החליטו מנהלי ביה"ס לאחר שנים מרובות לנקות את חלקו האחורי של המוסך...הצמחיה נעקרה הזבל נאסף וגם שלדו של אלואט 14 השלם לחלוטין לעולם כביום בהיר...
למיטב ידיעתי הוא לא הגיע למוזיאון ואם מישהו חושב אחרת אשמח לשמוע...
ישן 14-06-2008, 14:28

לא מפליא בכלל לצערי.
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי דורס הלילה שמתחילה ב "התנהלות המוזיאון - "סקופ""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דורס הלילה
חשיפה אישית ראשונה לעניין המוזיאון
אני מצאתי את האלואט מספר 14 שעד היום לא ידוע למיטב ידיעתי היכן הוא בדיוק גרוס וטחון....וזה הסיפור לפני מספר שנים במסגרת ביקור פרטי בביה"ס הולץ בת"א..מצאתי בחלקו הדרומי של ביה"ס בתוך עץ ענק מסולק באופן טבעי את המסוק...היה יום חורפי בו רציתי לצלם את מטוסי העיט בתוך ביה"ס באישור כמובן...
ואז תוך כדי עשיית צרכי בחלקו האחורי של המוסך הבחנתי בשלד ירקרק בתוך צמחייה מרובה...
למען הסר ספק כמעט ולא ניתן להבחין בכך בשיגרה כאילו שהמסוק היה תחת רשת טבעית ..מדהים...
נשמתי נעתקה ממקומה וכולי נאחזתי התרגשות...מיד פניתי להנהלת ביה"ס אשר גילו חוסר הבנה ואמפתיות מדהימה.
דרך לא דרך יצרתי קשר באותו יום עם אורי ירום מפקדה הראשון של הטייסת , עידכנתי אותו בדבר ומשם קשר עם הנהלת המוזיאון ומביני עניין עודכנו בעניין...ואישרו שאכן מסוק זה היה בגדר נעלם...
חלפו ימים חלפו לילות ואני בודק מידי יום מתי יבואו לקחת את חתיכת ההיסטוריה למקום מושבו האחרון - מוזיאון ח"א...
אך בצער רב לא קרה דבר...ואז יום אחד החליטו מנהלי ביה"ס לאחר שנים מרובות לנקות את חלקו האחורי של המוסך...הצמחיה נעקרה הזבל נאסף וגם שלדו של אלואט 14 השלם לחלוטין לעולם כביום בהיר...
למיטב ידיעתי הוא לא הגיע למוזיאון ואם מישהו חושב אחרת אשמח לשמוע...
ישן 14-06-2008, 20:38
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
ב 1991 הייתי לרגל עבודתי כחודשיים בצפון פלורידה ,באחד מימי הראשון

נסעתי לבקר במוזיאון התעופה של הצי הנמצא בנמל הצבאי של פנסקולה ,מאחר והגענו כמה דקות
לפני הפתיחה בבוקר ,פטפטנו עם אנשי המשרד של המוזיאון בכניסה . הללו סיפרו לנו ששבוע
קודם לבואנו שהתה במקום משלחת מחיל האוויר הישראלי כדי להתרשם מהמוזיאון מכיוון שרוצים
להקים מוזיאון של חיל האוויר בארץ .
אז כנראה שאין חדש תחת השמש ,כסף לטיולי משלחות יש אבל כסף לתחזוקה נאותה אין...

http://aeroweb.brooklyn.cuny.edu/museums/fl/nmna.htm

נערך לאחרונה ע"י עמי60 בתאריך 14-06-2008 בשעה 20:52. סיבה: תוספת
ישן 07-07-2008, 11:29
  eli542 eli542 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.05.07
מטוסים נועדו לטוס
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "[b]הדיון החשוב בנושא מוזיאון..."

מטוסים נועדו לטוס בשמיים.

נגעת בנקודה חשובה לכולנו כעוסקים בתיעוד היסטוריית התעופה והיא המוסיאון הטס.

ממוצ"ש בו התרסקה מעבורת החלל קולומביה ובתוכה אילן רמון אני לא מפסיק להעלות את נושא המוסיאון הטס בפני גורמים שונים מהבכירים ביותר בתחום.

בארה"ב קיימים מוסיאונים בהם משמרים מטוסי עבר במצב טיסה והסיבה היחידה שזה לא נעשה אצלנו היא אטימות לב, יוהרה, אינטרסים אישיים וחוסר מקצועיות.

כפי שכותב אבינועם קיים צוות טכני שמוכן לבוא על חשבון זמנו הפרטי ולתחזק למשך שנים רבות שלושה ממטוסי המוסיאון שהגיעו לשם בטיסה והם: נשר 501, שחק 111, וכפיר 712 הלא הוא נשר 512 שהוסב להיות אב טיפוס לכפיר.

הצוות כולל את מקימי ומשרתי טייסת הנגב כשהטיסה נשרים ואותו הצוות גם הקים והפעיל במילואים את טייסת מרכז המדינה. הצוות הזה מקורו מטייסת הצרעה וחלקו אף זכה לעבוד על כל שלושת המטוסים הללו.

שוחחתי עם טייסים שהביעו את הסכמתם להטיס את המטוסים הללו כאשר אחד הטייסים הדגיש בפני כי יש לו יחס סנטימנטלי מיוחד לשני השחקים 111 ו 159 החונים במוסיאון.

ה 159 הוא גרוטאה אך את ה 111 ניתן להחזיר לכשירות טיסה.

טייס בכיר (שבעבר טס על המטוסים האלו) שחשב בשעתו שהוא בסוף דרכו הצבאית, הסכים לקבל על עצמו ליזום ולנהל באופן פעיל את מימוש פרוייקט המוסיאון הטס והוא התנה זאת בשני תנאים והם:

לעבוד עם צוות טכני מיומן שהוא מכיר מהימים שהוא טס על מטוסי הנשר ועליהם הוא סומך ובקבלת הסכמתו של מח"א לעניין. דבר שהאחרון סרב לו בטיעונים מגוחכים.

מיותר להזכיר את הפרסונה שהרג את המטוסים הללו והפך אותם לאוסף גרוטאות אך גם מח"א הפורש לא יוצא נקי מהעניין. כל פניותיי אליו למוסיאון ולמשרדו בעירייה זכו להתעלמות מוחלטת.

אותו טייס הוסיף והסביר לי את יחסו של מפקד המוסיאון לרעיון המוסיאון הטס שהוא בעצמו העלה בפני הטייס הבכיר בעת שכהן בתפקיד רמ"ט ח"א. אם הוא לא, אז אף אחד לא!!! הוא רק לא טורח להיות ישר עם עצמו ולומר לציבור מדוע סרבו לרעיון כפי שהוא העלה אותו.

הטייס הבכיר אמר לו שעם אגו אי אפשר להעלות מטוסים לשמיים ולצפות שהם ינחתו בשלום, לשם כך צריך אנשים טכניים מיומנים ולא בובות של המוסיאון.

מפקד המוסיאון הצליח להרוג הרבה מטוסים שהגיעו למוסיאון בטיסה (כגון האורגאן של טייסת הצרעה, סמב"ד, ווטור ועוד) ואף ידוע לי ולאבינועם מפי מי שהיה בעבר מח"א כי נעשה מעשה של קניבליזם למטוסים הללו רק במטרה לספק מתנות הוקרה לחפצים ביקרו של המפקד.

מכיוון שכך, תידרש ביקורת MAJOR למטוסים הללו על מנת להחזירם לכשירות.

בשורה התחתונה אם כל טייסת תקבל על עצמה את אחזקת המטוס/ המטוסים שהיא הפעילה בעבר שנמצאים במוסיאון באמצעות המילואימניקים הוותיקים שלה אזי נוכל לממש את רעיון המוסיאון הטס על מנת להנחיל מורשת קרב לדורות הבאים.
ישן 11-07-2008, 18:42

אני עוד לא טייס
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי eli542 שמתחילה ב "אם תרצו אין זו אגדה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eli542
כשמפקד המוסיאון רצה להחזיר שחק גרוטאה מארגנטינה הוא עשה זאת והגרוטאה חונה במוסיאון ועל זנבה המספר 159. הוא חשב לתומו שמדובר ב 158 ורק הטייס בעל הסנטימנטים לשחקים 111 ול 159 זיהה את המטוס כ 159.

אבל שינוי זהות המטוס מ-158 ל-159 בא בעקבות פנייה שלי אל מבקר ערוץ 2, בעקבות הכתבה ששידר הערוץ על מטוס 158 שחזר הביתה.

מאחר שגיליתי את הטעות יותר מחודש לפני שידור הכתבה, ונודע לי על הכוונה לשדר אותה - פניתי אל מפיקת התוכנית (ורד רחמים\אולפן שישי) אותה הכרתי שנים רבות לפני שעבדה שם - והזהרתי אותה מהטעות.

משבחרו להתעלם מאזהרתי - פניתי למבקר ערוץ 2 והגשתי תלונה על כך שחברת החדשות שידרה למעשה כתבה כוזבת ביודעין!

זה לקח בערך 5 מכתבים בין מבקר הרשות, טרנר (מלשכת ראש העירייה ולא מלשכת מפקד המוזיאון) עד שבסוף הודה שאכן מדובר במטוס 159 והתחייב לשנות את הסימון על זנבו.

באורח פלא - השתנה הסימון על זנבו של שחק 111 ל-158 - למרות שברור לכולם שהשחק הזה נמצא בחו"ל (אנדרטא בווילה קרלוס פאז בארגנטינה).

בדרך אף איימו עלי שחשיפת הטעות - תביא למשבר ביחסי ישראל-ארגנטינה!!!!

אגב - שחק 111 לא נמכר לארגנטינה - מאחר שיש לו כנפיים של נשר.

ישן 16-07-2008, 16:09
  eli542 eli542 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.05.07
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אני עוד לא טייס"

את שכתבתי על השחקים הללו שמעתי אישית מפיו של טייס בדימוסשענד לכתפיו דרגות תת אלוף.

אני מנוע מלהזכיר את שמו כאן.

בכל אופן שני השחקים 111 וכן 159 התרסקו במהלך המראה עקבפיצוץ בגלגל ימין ואותו הטייס התרסק עם שני המטוסים. אם לא היה אומר וכותב זאתאישית לא היתי מאמין מאחר וזה צרוף מיקרים נדיר. עדותו מופיעה באתר מרחבאווירי 2006

יתרה מזאת אני מכיר אישית את שני המטוסים האלו את ה 111 עםכנפי הנשר למרות שהוא התרסק תחילה והטייס הזה לא ידע להסביר מדוע ה 159 לא קבל כנפי נשר כאשר האחרון התרסק במהלך מלחמת יום הכיפורים..

עבדתי אישית עליהם. ה 111 הגיע בטיסה ישירה מחצור למוסיאוןבעקבות סגירת טייסת מרכז המדינה.

כל שכתבתי אינו סותר או מטיל כל ספק בדבריך כנראה שאתה לא היחיד בעניין זיהוי ה 159.

.
ישן 02-07-2008, 23:37
צלמית המשתמש של האזרח

אף אחד לא מטיל ספק ביושרך...
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "לא ממש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soloavia
אני בכל אופן יודע את האמת. יודע שפעלתי עפ"י הפרוטוקול ובהתאם לבקשת הגורמים המעורבים ושלם עם כל מה שעשיתי ואמרתי.

מי שמכיר אותי - יודע שאמינותי אינה עומדת בספק, ושמה שיוחס לי - רחוק מלאפיין את אופיי והתנלותי.

גם במשפחה הכי טובה יש לפעמים ויכוחים ולבסוף מישהו מוותר למען "שלום בית".
יש שלט ליד תחנת הרכבת בתל אביב "אל תהיה צודק-תהיה חכם..."
אני ממש לא מכיר את הנפשות הפועלות ואת כל הנושא. כותב רק מתוך כאב, כי בטוחני שכולם רוצים
את טובתו של המוזיאון, אך כל אחד פועל בדרך שלו.
אמר נפוליאון בונפרטה: "ללכת בנפרד, אך להכות ביחד"

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 02-07-2008 בשעה 23:39.
ישן 03-07-2008, 09:05
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
רק לידיעה
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אף אחד לא מטיל ספק ביושרך..."

יעקב טרנר בן 73 ומתכנן לרוץ לקדנציה שלישית לראשות עיריית ב"ש (באר שבע ולא בית שימוש כפי שלימדנו YHS ), אז סביר להניח שאת מוזיאון חיל האוויר (הבייבי שלו) הוא מתכוון להמשיך ולנהל גם בשנים הקרובות.
אני לא מכיר את אופן ניהול המוזיאון ולא מתיימר למתוח ביקורת (גם לא על אופן ניהול העיר), אבל כמו כולם אני עד למצבו הגרוע של המוזיאון!
מה שמטריד אותי יותר אצל האיש היקר הזה הוא מצב בריאותו הלא יציב (גורר רגל, רועד..) ואני לא מבין למה במדינת האבסורד שלנו מצב בריאותם של ניבחרי העם לא מוצג בצורה הכי ברורה לציבור ומשמש כקריטריון ליכולתם להיבחר ולתפקד.
מאחל לו בריאות ואריכות ימים!

יעקב טרנר בשבוע שעבר (26.06.08) בחצרים - בטקס סיום קורס טיס 156
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-07-2008, 09:42
צלמית המשתמש של האזרח

לא הוגן מה שאתה כותב...
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "רק לידיעה"

אלא דברים אישיים ופרטיים אודות אדם, אשר נתן כל כך הרבה לעם ישראל.
האם קבלת את רשותו לכתוב מה שכתבת. לא נראה לי שהיית מסכים שיכתבו עליך דברים אישיים על מצבך מבלי ליידע אותך.
שוב פעם, אני כותב שאיני מכיר אף אחד ורק טובת המוזיאון יקרה לי מאוד וחבל לי שנכנסים לפסים אישיים.

ישן 03-07-2008, 13:14
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לא הוגן מה שאתה כותב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
אלא דברים אישיים ופרטיים אודות אדם, אשר נתן כל כך הרבה לעם ישראל.
האם קבלת את רשותו לכתוב מה שכתבת. לא נראה לי שהיית מסכים שיכתבו עליך דברים אישיים על מצבך מבלי ליידע אותך.

לי, באופן אישי, נראה שאתה לא מבין את המשמעות של "התמודדות לתפקיד ציבורי". מצב בריאותי קשור ליכולת קבלת ההחלטות, וכיוון שמדובר בהחלטות שתשפיענה על כל תושבי העיר, כל תושבי העיר כולם זכאים לקבל כל מידע רלוואנטי אודות המועמדים. והסתרת המידע הזה או השתקו המכוונת לא יהיו אלא פגיע חמורה בעיקרונות המכוננות של תהליך הבחירה הדמוקרטית.

ציטוט:

שוב פעם, אני כותב שאיני מכיר אף אחד ורק טובת המוזיאון יקרה לי מאוד וחבל לי שנכנסים לפסים אישיים.

ביקורת חייבת להיות אישית וממוקדת, אחרת אין לה כל משמעות מעשית.

ישן 03-07-2008, 14:45
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
אתם גם טועה וגם מטעה!
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לא הוגן מה שאתה כותב..."

ויסלחו לי המנהלים ושאר הגולשים שאני לוקח את האשכול לשולי הנושא.

חלק מחייהם הפרטיים של אנשי ציבור מהסוג שקובע גורל של עם (רוה"מ לדוגמא) ו/או מחליט על חיי היומיום של ציבור שלם (ראש עיר לדוגמא) הם כן נחלתו של אותו ציבור.

מצב בריאותו הפיזית והמנטלית של אותו מועמד/נבחר שיכול להשפיע עליו בכל הקשור לקבלת החלטות - זה כן עניינו של הציבור.
עברו (כולל לימודים, שירות צבאי וכד') עד לרגע הצגת מועמדות - הוא כן עניינו של הציבור.
טוהר מידותיו - הוא כן עניינו של הציבור.
מקצועיותו, כישוריו וניסיונו בתפקיד אליו הוא מכוון - זה כן עניינו של הציבור.
אפשר עוד להמשיך...
ככה זה בדימוקרטיה, מי שהחשיפה הזו לא מתאימה לו? שלא יציג מועמדות.

לגבי מר טרנר (חזרנו לנושא האשכול - הרי מר טרנר הוא מנהל המוזיאון!)
בניסוח שלך אתה גורם לאנשים לחשוב שאני מזלזל חלילה במר טרנר כשההיפך הוא הנכון.
את מה שכתבתי עליו (מודה שזה מעט צורם) לא אני המצאתי (אם כי במו עיני ראיתי), דוגמה קטנה כאן

אתה צדקת רק בדבר אחד, שבשלב מסוים עברתי לפסים אישיים - כשאיחלתי למר טרנר בריאות ואריכות ימים וקראתי לו "איש יקר" באמת התכוונתי לזה באופן אישי.

דווקא אתה כאזרח צריך לדעת את כל זה יותר טוב מאיתנו...

ישן 04-07-2008, 14:15
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
עזוב כולנו גיבורים רק בלדבר (כולל אני)
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ופוליטיקה זה לא מתאים."

עברתי על האשכול הזה וקראתי כל מילה בו והגעתי למסקנה אחת: הנהלת המוזיאון ואנשיו מתנהגים כמו שהם מתנהגים, אנחנו יכולים לחרוק שיניים ולקטר מפה ועד לשמים.
בעובדה מעט מאד קורה ולפעמים אפילו באופן תמוה קורים הדברים הלא נכונים (ראה מקרה סולו והקטלינה).
אני הייתי רוצה לטפח את הצד החיובי ולהסתכל על מה אנחנו יכולים לעשות ולא על מה הם צריכים לעשות, לכן אני זורק כפפה ומקווה שיצטרפו אליי עוד אנשים שאכפת להם.
הרעיון הוא כזה:
- לארגן קבוצה של אנשים בעיקר מהפורום הזה
- להגיע למוזיאון בחצרים בימי שישי אחה"צ (המוזיאון סגור למבקרים)
- להביא בגדי עבודה, כובעים, מים, מכשירי MP3, קרם הגנה, נייר לטש, צבע, מברשות, סמרטוטים וכל מה שצריך ומין הסתם המוזיאון לא יכול/לא רוצה לספק ולהתחיל לעבוד!
- ברור שכל זה יהיה בתיאום של הנהלת הפורום/סולו עם הנהלת המוזיאון שיגיעו בהסכם להכנת תוכנית עבודה שתכלול: מתי עובדים, מי, על מה עובדים, איך עובדים, עם מה וכמובן שיהיה לנו גם קרדיט במוזיאון עצמו..

עם ישראל יגיע בהמוניו לביקור בחוה"מ סוכות וזה בעוד כ 3 חודשים.
האשכול הזה לא מעוגן סתם, אז מי בעד?

ישן 04-07-2008, 17:03

Fang יקר מאד!
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "לא יאומן"

בפורום הזה יש לפחות חמישה אנשים שנימנו על סגל המוזיאון במיל', והם יכולים לספר לך על "ימי אוצרים" בהם התקיימו ישיבות עם הנהלת המוזאון (אוצר המוזיאון, קציני אוצרות וסגנית מפקד המוזיאון [סיגל המפורסמת של מדור תקשורת] ובעלי תפקידים כמו סוציולוג בסיס חצרים) ובהם דנו בעתיד המוזיאון, שימור המטוסים ושימור המורשת - תחת הכותרת "מה ניתן לעשות בלי שטרנטר יוכל לטרפד את זה בדרך".

אני, שהגעתי לשם על תקן "משקיף", עוד לפני שנקלטתי שם כאיש מילואים, זוכר שמישהו רמז לחברו "שים לב למה שאתה אומר בפורום הזה - שלא יסמנו אותך"...

שאל את אבינעם קורה למי שהמוזיאון פתאום חפץ פחות ביקרו...

ולמרות שזה הורס את הפואנטה - התוצאה של הימים האלה היתה אפס!

דיברו שם על דברים החל ברמת הדרכה (ולמה מדריכה עומדת על גלגל של אויה - אחד משניים שנותרו בעולם - ומה המסר שהיא מעבירה בכך למבקרים באשר ליחס אל המוצגים), דרך הקמת סככות (בעייה - מה חשוב יותר - לשמור על הקשר עם השמיים או להגן מפני השמש), ועד להקמת אוסף דגמי פלסטיק שיציגו את המטוסים בסכימות השונות שיהיו בעת הצורך גם חלופה למטוסים הנהרסים בחוץ...

הסוציולוג של חצרים חיבר דו"ח בן כ-200 עמודים בו ניתח את חווית המבקר (טופסי המשוב הם חלק מהעיניין) - פרוייקט אליו נכנס לאחר שלקח את בנותיו למוזיאון בחצרים, ואחרי שעה של סיור במקום - שאלה אותו ביתו "מתי כבר נגיע למוזיאון"... הדו"ח כמובן נגנז.

העלנו למשל גם את נושא השילוט (אני אשם בהכנת חלק ניכר מהשלטים) ומדוע מכינים שלטי ענק שמסתירים את המטוסים ("כי טרנר סגר עם מישהו על השלטים, וכך הכינו אותם. למרות שרצינו שהם יהיו דווקא לרוחב ונמוכים יותר"), ומדוע אחרי התאונה בה נפצעה קשה מבקרת (בתחילה דווח שנפל עליה מטוס - בעצם היא התנדנדה על מקלע שעמד על חצובה בלתי מעוגנת, ואלו נפלו עליה ומחצו אותה) גודרו המוצגים וסומנו מכל צד בשלטים האוסרים על מגע וטיפוס על המוצגים - רק ששכחו להוסיף גם שלט המתאר את המוצגים עצמם.

נושא תחזוקת המטוסים נטחן עד דק. חלק מן המטוסים אינו צבוע בצבעים הנכונים (גוונים) או בסכימות הנכונות - למרות שהנושא דווקא משתפר עם הזמן (מזכיר לכם שהמיג 21 היה צבוע בתכלת וחום שוקולד שדהה לוורוד...). עדיין יש מטוסים שסובלים מקרבת יתר למערכות השקייה, ובעוד הדשא ירוק ומשגשג - המטוסים (שאינם עבי מתכת כמו טנקים וספינות) עוברים תהליכי קורוזיה מתקדמים - עד כדי חורים במשטחי היגוי ובגוף המטוס (מיג 21 וסטרטוקרוזר כמשל).

מטוסים אחרים מטופלים ברשלנות:
  • מטוס מוסטנג צילום נדיר במיוחד חולץ אחרי ששקע בבוץ שהתייבש ע"י קלארק (מה שלא הולך בכוח - כנראה ילך ביותר כוח) - פעולה שהביאה לקריעת זנב המטוס והרס כמעט מוחלט שלו (כיום מחכה לשיקום באל על).
  • מטוס בואינג 707 (בבואינג יוצגו סרטי מורשת) לא מתוחזק כראוי ומשהכרז כמצוי בסכנת קריסה - הועברו ע"י התע"א ג'יגים על מנת לתמוך בכנפיים ובגוף.
  • מטוס הסטרטוקרוזר - כנ"ל. מתפקד כאולם לתצוגת ראשית ח"א, שובך ליונים, ובזנבו חורי ענק מקורוזיה. מי יודע כמה זמן יקח עד שזה ינשור ממקומו.
  • אוסף הכטב"מים - אתר שמושך טיסנאים רבים. חלקם מפרקים חלקים (מנוע למשל). במקרה אחר - נגרם הרס לכלים ע"י אנשי המוזיאון ("אנחנו כנראה המוזיאון היחיד בעולם שעוסק בשיקום המוצגים שהוא עצמו הרס")
  • לקח למעלה מעשור עד שהתקינו במטוס הסיבי את המנוע, ובפילטוס - את החלון הקדמי...
  • מטוס הקורנס של 107, שהוכן לתערוכת היובל - ואחד המוצגים המדהימים של המוזיאון - הופקר בשמש. מצבו בהתאם (לוחות פרספקס נעשו עכורים בשמש - אחרים נשברו ונשרו, צבעי המטוס דהו, ומצבו הכללי - רע מאד).
אפשר להמשיך - אבל זה כואב. זה כמו להגיע לגיל שמונים, לשבת מול תמונת מחזור ולספור את כל אלה שכבר לא איתנו...

לצערי - התשובה שנתן לך טל ענבר מדוייקת. אולי מישהו במוזיאון חושב שקבלת עזרה היא הודאה בכישלון.

בכל אופן - ניתן לעשות הרבה יותר במשאבים הקיימים במוזיאון - להפעיל מדריכות משועממות בניקוי ספריה למשל, תחזוקה שוטפת (נגיד שלא יחליפו מנורות כדי שלא יתחשמלו - אבל ינקו אבק, ירחצו מטוסים או סתם יאספו זבל ויטפחו את שטח המוזיאון).

...ואולי מישהו יסביר לי סופסוף - למה חשוב לסגור את מוזיאון על מנת לגייס את כל הסגל לטובת מסיק הזייתים - כדי שאח"כ ימכרו אותו כ"שמן מוזיאון ח"א"?!?

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 04-07-2008 בשעה 17:19.
ישן 04-07-2008, 18:20

אתה צוחק?
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "שני דברים: א. יש בעיה כללית..."

ציטוט:

א. יש בעיה כללית בחה"א בנושא צביעת מטוסים וצבעים: הרבה גוונים לא נמצאים במלאי, יש הגבלות מסויימות בשימוש בצבעים בגלל נוהלי איכות הסביבה.
הבעיה הזאת תמשיך, לכן פשוט צובעים בצבעים דומים, ולא בגוון המדוייק.

אנחנו מדברים על מוזיאון ואוטנתיות היסטורית. אם אין במלאי - אז שידאגו לזה.

לגבי נוהלי איכות סביבה - ניתן למצוא לזה פתרונות. יש מוזיאונים בחו"ל בהם נצבעים המטוסים במברשת על מנת שלא לזהם את האוויר ברסס. כמובן שאם שמים את המטוסים במקום מוגן - הצבע דוהה פחות.

ציטוט:
ב. מסיק זיתים זה דבר שקורה בעוד בסיסים של חה"א. אם אתה לא מבצע מסיק - הזיתים נושרים לריצפה ומלכלכים את האיזור.. בחירה שלך..

מי אמר שצריך לנטוע עצי זית? ולמה במוזיאון - כאשר ידוע שישנם אנשים שאלרגיים לפריחת הזית? ולמה לא עושים גדיד לעצי התמר? תמרים מלכלכים פחות?

ציטוט:
אגב, למה אין מדריכים במוזיאון? אפליה על רקע מיני?

היו.

ישן 05-07-2008, 09:10

בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני לא צוחק בכלל. הגוון של..."

ציטוט:
הגוון של המטוסים המבצעיים חשוב לאין שיעור משל מטוסי המוזיאון. אם לנו אין - גם לכם אין.

אין ספק. השאלה היא מדוע לצבוע מלכתחילה אם אין לך את הצבע הנכון? האם נכון לצבוע מסוק יסעור בגוון ירקרק של F-16 כי אין ירוק כהה יותר?

מצד שני - האם נכון להשקיע בהכנת מטוסים לתצוגה בכיכרות באר שבע במקום לתחזק מטוסים של המוזיאון?

ציטוט:

לגבי נוהלי איכות סביבה - יש חומרים שאסור להשתמש בהם (מסירי צבע מסויימים, לדוגמה), אסור. יש אפשרות לעקוף את זה, אבל זה שולי יחסית לשאר הדברים.

זה בהחלט שולי. עדיין לא שמעתי שלא צבעו מטוס משיקולי איכות סביבה. לעומת זאת ביקרתי ביא"א ושמעתי על החלפת חומרים להסרת צבע (אומנם קשה יותר - אבל מזהם פחות), שמעתי שאימצו תקן איכות סביבה (היחידה הצבאית היחידה בעולם שעשתה זאת) וגם זכו בפרס איכות הסביבה.

בקיצור - הטעון הזה חסר משמעות.

ישן 05-07-2008, 22:17
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
טרנר בנימה אישית
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "רק לידיעה"

אבי ז"ל עבד במשרד הבטחון בשנות ה50 וה60 והיה מביא הביתה גליונות של ביטאון חיל האויר (ו"מחניים"). אני למדתי לקרא על הגיליונות האלה. אחד הכותבים שם (בשמו המלא) היה יעקב טרנר שכתב על הווי טייסי הקרב וההדרכה. האהבה שלי לעולם התעופה גדלה בין השאר על כתבותיו.
באחד הקייצים התארחנו במלון בנתניה בו התקיים נופש צוות אויר. שם נתקלתי (בגיל חד ספרתי) בגיבורי הטייסים מחה"א וביניהם בטרנר שהיה ראש הדוברים. ישבתי ימים שלמים על כסא נוח לידם ושתיתי בצמא את דבריהם. היו שם "מיטב הנוער" אבל את טרנר הכרתי מהביטאון. לאחר מכן נתקלתי בכתבותיו בביטאוני הקרב של ששת הימים (במלחמת יוה"כ הייתי עסוק בדברים אחרים).
מורשת חיל האויר נמצאת גם באלומיניום של המטוסים, אבל בעיקר במורשת האנושית. יעקב טרנר הוא אריה בחורף. לכולנו יתווסף כבוד אם נמשיך להתייחס אליו כאריה.
ישן 12-07-2008, 08:23
צלמית המשתמש של האזרח

158 או 159...

אודה על האמת לא ירדתי לסוף הויכוח מה כל כך משנה אם זה 158 או 159.
אני כ"ירוק" בחבורה רואה את המטוס. לגבי לא משנה איזה מספר הוא נושא. רוב המבקרים במוזיאון לא רואים את מספר הזנב . רוצים לשמוע את ההיסטוריה שלו ומי הטיס אותו וכד'
נדמה לי שאנשי השריון גם יצטרפו לדעתי.
אם לא אז תקנו אותי בבקשה.

ישן 12-07-2008, 08:53
צלמית המשתמש של האזרח

לא צריך להגזים...
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "אוטנטיות ואמינות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
מה תגיד אם אציב בלטרון שרמן צבוע בצהוב עם נקודות סגולות ואציב לידו שלט שמסביר שזה הטנק של קהלני מקרב עמק הבכה?

"אתה הבנת את זה, ברוך?"

אם ישימו לי שרמן אז אשתולל. אך אם ישימו איזה צנטוריון בצבעים ורודים ויכתבו שלט שבטנק הזה היה קהלני, אחשוב רק שמישהו לא מבין בצבעים, אצחק לי בשקט ואלך למוצג הבא...

ישן 12-07-2008, 15:41

זה מוזיאון!
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לא צריך להגזים..."

מה תגיד אם בהיכל הספר ישימו את מגילת רות ויכתבו לידה שמדובר בספר ישעיהו?

מה תגיד אם במוזיאון ישראל ישימו לך תמונה של רמברנט ויגידו לך שזה ואן גוך? (כולה צייר הולנדי ותמונה יפה - למה לעשות עיניין)?

א. תצחק על הטמבל שלא יודע מה הוא מחזיק
ב. תתעצבן - כי לא תבין למה השקיעו כל כך הרבה על הבאת המטוס לארץ - כשבפועל יש לפחות עוד כמה שחקים בארץ
ג. תמצא את הלוחית - ותחשוב לעצמך - אם החובבנים האלה מנהלים את המוזיאון - פלא שכך הוא נראה?
ד. תחשוב שאולי במקום להקים מוזיאון - ידפיסו חוברות של מור"ק. גם זו דרך ללמד מורשת - היא הרבה יותר זולה והנדל"ן הדרוש לכך - מצומצם בהרבה.

בקיצור (וסליחה על חומרת ההיתבטאות) אמר מארק טווין: מוטב לו לאדם שישתוק, ויחשבו שהוא טיפש - מאשר ידבר ויוכיח שהם צדקו.

ישן 12-07-2008, 20:39

158 או 159
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "158 או 159..."

אני רוצה להסביר:
אחד ממאפייני היחודיות של מוזיאון,העושים אותו למיוחד ושונה מאחרים,היא האותנטיות.וזה אומר שצריכים לעשות את כל המאמצים להציג במוזיאון מטוסים אותנטיים מבחינה היסטורית ולא את אותו דגם של מטוס שצבוע "כאילו".רק אם אותו מטוס אינו קיים,מציגים מטוסים דומים.
נכון,ישנם אנשים שלא איכפת להם מה יהיה מספר הזנב של המטוס,כי הם מתייחסים למטוס ויזואלית ולא היסטורית,וכדי שיעשו כך יש להסביר להם ולהדריך מה חשיבותו של המטוס הספציפי מבחינה היסטורית,כמו למשל מיראז' 59.אם במוזיאון חיל האויר,וברמת ההדרכה של היום לא עושים זאת,לא יחזור הביתה דור (שם בדוי...) ויספר לאימו שבטיול כיתתו למוזיאון ח"א ראה את מיראז' 59 שהפיל 13 מטוסי אוייב.מן הסתם לא יזכור כלל שראה מיראז'...וזו רק דוגמה קטנה.
אם רוצים לשמר את ההיסטוריה,ואת מורשת חיל האויר,מטוסיו ולוחמיו,יש צורך קודם כל להציג במידת האפשר את המטוסים האותנטיים ולצבוע אותם בדיוק כפי שהיו בשירותם בחיל,אם אי אפשר להציגם,משיגים מטוסים דומים ואותם צובעים בדיוק כמו המטוס ההיסטורי.ומעל לכל:יש צורך לשמור על התצוגה בחלל סגור ומוגן מפני פגעי מזג האויר ומפגעי הקהל. ומי כמוני יודע את זה...
יש כמובן צורך להעלות בצורה דרסטית את רמת ההדרכה,שלא יקרה עוד מקרה שבו ניגשתי בתערוכה שהיתה בטקס חשיפת הדרגות שקדם למסדר הכנפיים אל מדריכת המוזיאון, שעמדה ליד מסוק בל 205שלידו שלט ששם כתוב שזה מסוק אנפה,והיא מספרת לי בהתלהבות נעורים על מסוק האנפה,וגם לא יודעת שהמסוק שלידו היא עומדת אינו אנפה ומהם ההבדלים בין המסוקים. בושה!
רוצים עוד המחשה?בבקשה:ביום מסדר הכנפיים גל"צ שידר בשידור ישיר מהטקס,ובדקות מתות שידר ראיונות שערכו כתביו.אחד מהם היה של מדריכה במוזיאון חיל האויר.היא דיברה על מסוק האלואט,
ודיברה כאלה שטויות,שגרמו לי לתהות מה,בשם אלוהים, מלמדים אותם שם,בקורס המדריכות?!
מוזיאון חיל האויר אמור להעביר לעם ישראל את המורשת וההיסטוריה של החיל ולוחמיו ולא גיבוב של שטויות שקשר ביניהן לעובדות היסטוריות כלל לא קיים!
ישן 16-07-2008, 17:41
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "כשהאשכול הזה הפך לעוגן שאלתי..."

האשכול הפך לעוגן לאור בקשה של מקורב לטרנר. טרנר רוצה להגיב לאשכול ומטרת העיגון, כפי שהציג אותה, היא שלא יהיה לו קשה לאתר את האשכול.
מאחר והתגובה מתמהמהת ובאמת שאין צורך בעיגון דווקא של האשכול הזה אני מסיר את העוגן. מי שירצה לגיב ויתקשה לאתר את האשכול מוזמן לפנות אלי ולקבל עזרה. אני מוכן אפילו לקבל הכתבה של תגובה בטלפון ולפרסם אותה כאן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:25

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר