לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-07-2008, 07:04
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
מידע תא"ל משה (צ'יקו) תמיר ימונה למפקד קורס מפקדי פלוגות וגדודים למרות משפט הטרקטורון

הודעת הנהלה:
ההודעה הפותחת של האשכול דיברה על חקירה שנפתחה כנגד תא"ל תמיר.
לפני כמה דקות הוחלט להגיש כנגד תמיר כתב אישום.
קישור לידיעה על כתב האישום

בכותרת מעריב של היום בבוקר מדווח על חקירה נגד מפקד אוגדת עזה - תא"ל תמיר.
תמיר חשוד בכך שבמהלך ערב גיבוש של החטיבה הדרומית באפריל 2007, איפשר לקטין קרוב משפחתו לנהוג על טרקטורון צבאי. בזמן נהיגת הקטין אירעה תאונה בין הטרקטורון לבין רכב אזרחי, ללא נפגעים אך נגרם נזק לשני הרכבים.
תמיר, ע"פ החשד, ניסה לטייח את המקרה ע"י רישום נהגו האישי כנהג הטרקטורון במהלך התאונה, והוא עצמו כמפקד הנסיעה. כמו כן התחייב לתשלום מזומן לאזרח לשם הימנעות מדיווח למשטרה. כסף מזומן הועבר בהמשך לאזרח באמצעות הרל"שית של תמיר,דרך אחד מרכזי הביטחון באזור.

למרות שמידע בנושא הגיע למצ"ח כבר בעקבות התאונה, תמיר נחקר (לא בהזהרה) רק ביוני 2008.
קצין נוסף ממטה החטיבה הדרומית חשוד במתן עדות שקר לטובת תמיר. תמיר חשוד בשיבוש הליכי חקירה, אי-מילוי הוראות והתנהגות שאינה הולמת קצין.

שאר הפרטים ונוספים בכתבת מעריב - עמ' 2-3.

עקב זכויות יוצרים אינני סורק את הכתבה כל עוד העיתון זמין לרכישה.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 29-11-2008 בשעה 14:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-07-2008, 07:49
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
משטרת ישראל מעודדת זאת
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מה כל כך חמור בזה? משטרת..."

כאשר לשני הצדדים יש רשיון נהיגה וביטוח בתוקף .

כאשר הנהיגה היא ללא רשיון, ללא ביטוח, על כלי רכב צבאי (וגם לגבי רכב אזרחי זה לא ייגמר בניירות בלבד) ואח"כ מנסים להטעות, למלא מסמכים בכזב ולהסית עדים למתן דיווח שקרי - זה חמור. לא עצם התאונה.

אני אומר כל זאת בזהירות, בלי להאשים אף אחד מאחר וכל ידיעותי מתבססות על הכתוב בעיתונים. ולאור העובדה שאני תמיד קורא עיתונים באופן ביקורתי - אני ממליץ להיזהר גם כאן ולא למהר להוריד אף אחד בדרגה. אני לא מכיר את האיש ובטח שלא אמהר להיות שופט שלו.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 28-07-2008 בשעה 08:05.
ישן 28-07-2008, 07:57
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
ממש עצוב על הלב, איך הקצינים הבכירים נכשלים בגלל שטות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "תא"ל משה (צ'יקו) תמיר ימונה למפקד קורס מפקדי פלוגות וגדודים למרות משפט הטרקטורון"

חקירה חמורה נגד מפקד אוגדת עזה צ'יקו תמיר

תא"ל תמיר אפשר לקרוב משפחתו הקטין לנהוג בטרקטורון צבאי. הנער התנגש ברכב אזרחי ועל פי החשד הסתיר תמיר את המקרה זייף את טופס התאונה ופיצה כספית את בעל הרכב כדי שלא יגיש תלונה. תמיר: "לא הייתי בסדר, אבל לא צריך לצאת מפרופורציה"

בן כספית | 28/7/2008 7:39
הקריירה המטאורית של תא"ל משה (צ'יקו) תמיר, מפקד אוגדת עזה ואחד הקצינים הקרביים המוערכים בצה"ל, עומדת, כנראה, לקראת סיום: בימים אלה מסתיימת חקירת מצ"ח חמורה נגד תמיר, במסגרתה נחקרים חשדות לשיבוש הליכי חקירה, אי מילוי הוראות והתנהגות שאינה הולמת קצין בדרגתו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/956/238.jpg]
תא''ל משה צ'יקו תמיר צילום: יהודה לחיאני

הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל אביחי מנדלבליט, ממתין כעת להשלמות חקירה אחרונות, כולל גביית עדות נוספת מתא"ל תמיר, לפני שיזמן את הקצין המצטיין לשימוע. בעקבותיו צפוי כנראה הפצ"ר להגיש נגד תמיר כתב אישום פלילי חמור שעלול לסיים את דרכו הצבאית של מי שנחשב מועמד כמעט בטוח להיות חבר במטכ"ל בעתיד הקרוב ביותר.

ברקע הדברים, מיני-פרשה נוספת: זעם וביקורת קשה בקרב בכירים בצה"ל על הסחבת בחקירה, שהיתה תקועה במשרדי הפצ"ר למעלה משנה, ועל כי הפרקליט הצבאי הראשי לא עידכן את קצין משטרה צבאית ראשי ואת ראש אגף כח אדם בדבר קיומה של חקירה נגד קצין בכיר בצה"ל. הפצ"ר דוחה את ההאשמות הללו בתוקף.
תא"ל תמיר הורה לאפשר לקטין לנהוג
ראשית המעשה בתחילת חודש אפריל, בשנה שעברה. בחטיבה הדרומית של אוגדת עזה נערך ערב גיבוש סגל, וקרובי המשפחה של אנשי הסגל הגיעו לסופשבוע של כיף משותף. במסגרת הבילוי, יצאו המשתתפים לנהיגת שטח ברכבים צה"ליים מסוג "באגי" (סוג של טרקטורון המיועד למשימות שטח). בשלב הזה החלו הצרות.

על אחד ה"באגים" הללו נסעו אחדים מבני משפחתו הקטינים של תא"ל תמיר, וכן נהגו האישי. בשלב מסויים לחץ הקטין על הנהג שיתיר לו לנהוג. הנהג ניסה לעמוד בלחץ, אבל בשלב מסוים קיבל,

כנראה, הוראה מתא"ל תמיר עצמו לאפשר לקטין לנהוג. בשעה שהקטין, שאין לו רשיון נהיגה כלל, נהג ברכב, קרתה תאונה. ה"באגי" התנגש בכלי רכב אזרחי. לא היו נפגעים, אבל נגרם נזק לשני כלי הרכב המעורבים.

עד כאן, ניתן היה איכשהו לצאת מהתסבוכת. אלא שבשלב הזה עשה תא"ל תמיר, על פי החשדות, את כל השגיאות האפשריות. במקום לקחת אחריות ולספר את האמת, ניסה תמיר לטייח את הסיפור ולסגור אותו בשקט. בטופס התאונה נרשם כי נהג הרכב היה נהגו האישי. תא"ל תמיר חתום כמפקד.
פתאום התברר שקרתה תאונה
במקביל, התחייב תא"ל תמיר בפני בעל הרכב האזרחי לפצות אותו בכסף מזומן, ובלבד שלא יגיש תלונה במשטרה. כך היה: באמצעות הרל"שית שלו, וכן מתווך מקומי נוסף, העביר תא"ל תמיר לבעל הרכב האזרחי מעטפה ובה מאות שקלים, כפיצוי מיוחד על הנזק שנגרם לו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/848/082.jpg]
תא''ל אביחי מנדלבליט, הפרקליט הצבאי הראשי צילום: ראובן קסטרו

התאונה אירעה, כאמור, בתחילת אפריל, אך רק בסוף החודש נחקר תא"ל תמיר בפעם הראשונה, לא באזהרה. זאת, למרות שכבר אז הגיע מידע מודיעיני למצ"ח, לפיו קטין מבני משפחתו של מפקד האוגדה הוא שנהג ברכב הצה"לי, ולא הנהג הצבאי.

אחר כך אירע סיבוך נוסף: ה"באגי" הצה"לי נזקק גם הוא לתיקון, ופתאום התברר שקרתה תאונה, עליה לא דווח כלל. בחקירתו, אישר תא"ל תמיר שנתן לקטין לנהוג, אך לא דיווח על כך שהוא עומד בקשר עם נהג הרכב שנפגע וכן מתכוון לפצות אותו בכסף.
תמיר טען שעשה את הדברים בתום לב
החקירה הבאה של מפקד האוגדה, תא"ל תמיר, התרחשה רק כעבור שנה וחודשיים,ב-3 ביוני 2008. התמיהות שמעוררים בכירים בצה"ל הן איך יכול להיות שזמן כל כך רב לא נדלקה נורה אדומה אצל הפצ"ר או מי מקציניו הבכירים באשר לפרשה המוזרה הזו, שהרי כבר בשלב הזה היה ברור שמדובר בהרבה יותר מתאונת דרכים ונהיגת קטין ללא רשיון.

חומר מודיעיני נוסף שהתקבל הראה כי קיים חשד לכך שתא"ל תמיר ניסה לטשטש את העובדה שהקטין נהג במכונית, פיצה במזומן את הנהג שנפגע ונחשד בשיבוש הליכי חקירה. מדובר בפיצוי של כאלף שקלים, במזומן, במעטפה, שהועבר באמצעות אחד מרכזי הבטחון באיזור ניר יצחק, דרך הרל"שית של מפקד האוגדה.

תא"ל תמיר טען כי עשה את כל הדברים הללו בתום לב. קצין נוסף שנחקר בפרשה, מבכירי החטיבה הדרומית, העיד אף הוא עדות שקר במאמץ לסייע למפקד האוגדה.

החקירה נכנסה להילוך גבוה רק בשבועות האחרונים. על הרקע הזה קיימת היום תסיסה רבה בצה"ל, גם בדרגים בכירים. חלק מהגורמים הבכירים טוענים כי הפרקליט הצבאי הראשי "תקע" את החקירה זמן כה ממושך בכוונה תחילה, במאמץ לסיים את הפרשה בהליך משמעתי וללא כתב אישום פלילי.

מחקירת תאונת דרכים לחקירה עם פוטנציאל פלילי
תא"ל מנדלבליט, המיועד לקבל דרגה אישית של אלוף מהרמטכ"ל גבי אשכנזי, מכחיש את העובדה הזו בתוקף. מקורביו טוענים כי כשהגיע אליו המידע המודיעיני הרלוונטי, החליט מיד על עליית מדרגה בחקירה והפיכתה מחקירת תאונת דרכים לחקירה עם פוטנציאל פלילי.

הפצ"ר היה זה שהתעקש לגבות עדויות מכל המעורבים ולמצות את כל הליכי החקירה. הוא גם עדכן את הרמטכ"ל ואת אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, על פרטי החקירה. על פי הפצ"ר, אין לו כל מחוייבות לעדכן קצינים נוספים, כמו ראש אגף כח אדם או קצין משטרה צבאית ראשי, מכיוון שהוא האחראי והמופקד ישירות על מצ"ח ועל קיום חקירות רגישות.

כך או אחרת, שני קידומים לדרגת אלוף מועמדים כעת תחת סימן שאלה כבד: זה של תא"ל צ'יקו תמיר, שכבר לא יקרה כנראה, והקידום השנוי במחלוקת של הפצ"ר, דרגת אלוף אישית שכבר עוררה ביקורת עזה בצה"ל (הפצ"ר אמור להיות מקודם לאלוף על חשבונו של יו"ר בית הדין הצבאי לערעורים, זאת על אף התנגדותה הבולטת של נשיאת בית המשפט העליון), מונח על שולחנו של הרמטכ"ל. רב אלוף אשכנזי כבר החליט לקדם את מקורבו, הפצ"ר תא"ל מנדלבליט. השאלה היא אם כעת ישקול את ההחלטה הזו מחדש.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "דובר צה"ל מאשר כי מתקיימת חקירת מצ"ח נגד תא"ל. עם סיומה יובאו ממצאיה לחוות דעת והחלטת הפצ"ר".

"לא הייתי בסדר, אבל לא צריך להוציא את העניין מפרופורציה"
תא"ל תמיר אישר את פרטי התאונה בה היו הוא ובן משפחתו הקטין מעורבים. "זה לא היה בסדר מצידי לתת לו לנהוג בטרקטורון", אמר, "אבל צריכים להכניס את העניין לפרופורציה. לא היו נפגעים בתאונה וגם כמעט ולא נגרם נזק לכלי הרכב".

תמיר הסביר כי בעל המכונית הפגועה הוא שביקש לקבל את הפיצוי. "בעל הרכב פנה וביקש שאתן לו פיצוי על הנזק", אמר. "הודעתי לו מיד מבלי להתחמק שאני אשלם על כל נזק שנגרם לו, אבל הודיעו לי כי בשל העובדה שמדובר בכלי רכב צבאי אני חייב למלא דוח נזק ולהודיע על התאונה למצ"ח, וכך עשיתי מיד".

לדבריו, בשום שלב של הפרשה לא היה ניסיון לטייח או להסתיר עובדות. "תאונה כזו באזרחות הייתה מסתיימת בתשלום הפיצוי לנזק שנגרם לכלי הרכב ולא מעבר לכך", אמר תמיר לאחד מחבריו. "הנסיעה והתאונה היו בשטח חקלאי ולא בכביש, אבל אני מבין את החומרה בעובדה כי אדם במעמדי ובתפקידי לא יכול לאפשר לקרוב משפחה קטין לנהוג על טרקטורון מבלי שהוא הוציא רישיון".

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 28-07-2008 בשעה 08:00.
ישן 28-07-2008, 12:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "תא"ל משה (צ'יקו) תמיר ימונה למפקד קורס מפקדי פלוגות וגדודים למרות משפט הטרקטורון"

כותרות מעבר לפרופורציות, אך ארוע קשה ובלתי ראוי. בעיקר מה שקרה בקבותיו.
עם זאת מצחיק לראות טישטוש פרטים במעריב שזוכה לחשיפה מלאה בידיעות. במעריב הכתב הוא בכיר הפובליציסטים ובידיעות הכתב הצבאי. אני מנחש (ויותר מוחר אני גם אבדוק) שבידיעות גילו שלמעריב הולך להיות סקופ ופירסמו "כל מה שנצליח להשיג" רק כדי לטרפד למתחרים את הסקופ הבלעדי.
עוד הוכחה שצריך להיזהר עם סקופים (כי יכול להיות שלמתחרה יש את כל החומר) כספית לא צריך להתבזות בסיפור כזה, אלא להעביר אותו לכתב הצבאי. ומערכת מעריב לא צריכה להתרגש ולהפוך את הסיפור לשער ענק ולעמודים 2-3.
אני מקווה שמחר לא יעשו גם פולו-אפ שלא יכלול פרטים חדשים רק בגלל ש"אתמול היה לנו סקופ ואסור לאבד את המומנטום". מצד שני אני כן מצפה לפולו-אפ כשיהיו באמת פרטים חדשים (כמו החלטת הפצ"ר).

ישן 28-07-2008, 13:53
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "כותרות מעבר לפרופורציות, אך..."

ציטוט:

קידום בסכנה: האוגדונר נתן לבנו לנהוג בטרקטורון

תא"ל משה (צ'יקו) תמיר נתן לבנו בן ה-14 את ההגה ל"תומקאר" הצבאי, אף שאין לו רישיון. זה נגמר בתאונה - ובחקירת מצ"ח. גורמים הבקיאים בפרשה מכחישים טענות בדבר טיוח מצד הקצין ומדגישים: "הוא מהקצינים הטובים בצה"ל - ועשה טעות"
חנן גרינברג

משחק מסוכן עם הילד מעכב את קידומו של מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר.

זה מספר חודשים חוקרת מצ"ח חשדות, לפיהם נתן הקצין הבכיר לבנו בן ה-14 לנהוג ברכב צבאי - טרקטורון מסוג "תומקאר", ללא רישיון. האירוע התרחש כאשר משפחות של קצינים באוגדת עזה הוזמנו לאירוע גיבוש בשבת. הנער התנגש ברכב אזרחי והסב לו נזק.

הנהג שרכבו נפגע קיבל את הפרטים ממפקד האוגדה ודרש ממנו תשלום עבור התיקון. תא"ל תמיר שילם לו והרכב הוכנס למוסך צבאי. לפי החשד הראשוני שהתעורר, רק משהתברר כי הנזק גדול משסבר תחילה, דיווח הקצין לצה"ל על התאונה. על פי חלק מהטענות, הוא אף ניסה להעביר את שם הפוגע ב"דו"ח התאונה" לשמו שלו, במקום לציין שבנו הוא שישב ליד ההגה. לפיכך, נבדק תחילה אם מדובר בניסיון לשבש את החקירה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1566289/YE0152061_wa.jpg]

"מעידה של רגע" (צילום: אפי שריר)

בחקירת המשטרה הצבאית לא הסתיר מפקד האוגדה את צערו. הוא לקח אחריות על המקרה ואמר כי מדובר ב"מעידה של רגע". גורמי צבא המכירים את הפרשה ציינו כי לא היה כל ניסיון מצדו לטייח את דבר התאונה. לדבריהם, מדובר בסך-הכל בטעות בשיקול דעת. "צ'יקו הוא מהקצינים הטובים ביותר שיש לצה"ל. הוא עשה טעות, אבל להפוך את זה לפרשת טיוח - זה לא הוגן כלפיו", אמרו.

החקירה נמצאת כעת בשלבי סיום, ובסופה יחליט הפרקליט הצבאי הראשי אם להעמיד את תא"ל תמיר לדין פלילי או משמעתי, ואם יש מקום לעכב את קידומו בסולם הדרגות. "ההחלטה בפרשה הזאת מורכבת יותר, משום שהיא עשויה להשפיע על עתידו של קצין בכיר בצה"ל, ולכן תתקבל רק כאשר התמונה המלאה תהיה מונחת לפנינו" - אמרו ל-ynet גורמים בפרקליטות הצבאית.

גורמים המעורבים בחקירה הדגישו כי טרם גובשו מסקנות סופיות בתיק, אך רמזו כי קטנים הסיכויים שהפרשה הזו תשפיע בסופו של דבר על המשך קידומו של תמיר בצה"ל. "בקרוב יגיע החומר ממצ"ח, נערוך דיון מסודר בנושא ואז נקבל את ההכרעה", סיכמו.
מקור

ב- YNET עושים קצת סדר בסיפור.

ישן 28-07-2008, 14:26
צלמית המשתמש של האזרח

עם כל הצער והכאב, משהו צריך לשמש דוגמה.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[b][QUOTE] [/b] [b][b]קידום..."

מה לעשות שיהיה גאון או בכיר הקצינים שצפוי לו להיות רמטכ"ל באחד הימים...
הוא כשל, תמיד יזכירו לו את זה. (זוכרים אהוד-ברח/ק וכד')
מה זאת אומרת כשל ברגע. האם לא ידע שאסור לתת לילד בן 14 לנהוג, האם לא ידע שצריך להגיש דו"ח על התאונה?
אני כועס מאוד על האוגדונר - איפה שיקול הדעת שלו? זה דומה לתת לילד אקדח טעון ואחר כך לבכות שטעיתי...
האם מישהו מחברי הפורום היה נותן לילד שלו לנהוג במכונית הפרטית שלו בידעו שאין לו רשיון.
החמור כאן, שמישהו בפרקליטות מנסה או ניסה למסמס את המקרה.
אף אחד לא מחפש "דם" אצל הקצין המוכשר, אך מה לעשות את זה הוא הרוויח ביושר.

ישן 29-07-2008, 14:53
צלמית המשתמש של האזרח

גר בתל אביב.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "זה לא הפריע לאהוד ברח להיות..."

ידוע שנערים בגילאים כאלה נוהגים. האם לא היו כבר כמה אסונות שהתהפכו עם הטרטורונים ואיבדו את חייהם.
אם הורה נותן לילד שלו לנהוג וח"ח קורה אסון - אז רק לעצמו ועם מצפונו נשאר הכאב.
כאן מדובר בדרך עפר, שנוסעים בה רכבים 4X4, ועדיין אין לי בעיה עם זה.
דבר היחידי זה שהתאונה הושתקה, זה שהנהג "התבקש" לקחת אותה על עצמו ולא דווח למצ"ח על התאונה ע"י תא"ל.

בקשר לאהוד ברק, אין מה להשוות - אולי חוסר הרגישות שלו, או המחשבה להעלים את נוכחותו בתרגיל הסודי גרמה לו "לברוח" אחרי שכל הנפגעים טופלו וחיכו לפינוי.

ישן 29-07-2008, 09:34
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אדוני"

נו די כבר - לא מבין את המשמעות של דיני ראיות, לא מבין את המשמעות של התלהמות...
ציטוט:
אני אומר כל זאת בזהירות, בלי להאשים אף אחד מאחר וכל ידיעותי מתבססות על הכתוב בעיתונים. ולאור העובדה שאני תמיד קורא עיתונים באופן ביקורתי - אני ממליץ להיזהר גם כאן ולא למהר להוריד אף אחד בדרגה. אני לא מכיר את האיש ובטח שלא אמהר להיות שופט שלו

נראה כמו הDISCLAIMER המופיע במיילים שלי. אתה לבטח עו"ד. אגב, בשביל אדם שמאד נזהר בלשונו מלחרוץ דעה על תמיר, אתה מאד זריז בלחרוץ דעה עלי.

אם לא שמת לב מדובר כאן בפורום של צו"ב ולא בבית משפט כך שכל אחד מאתנו יכול לחוות את דעתו בגבול הטעם הטוב, כשם שאני עשיתי. ודעתי היא שחרף היותו תא"ל, עליו לזכות למשפט צבאי ככל טר"ש אחר - ולא צריך להיות גאון גדול כדי לדעת את תוצאות המשפט של אותו טר"ש (בהנחה שהוא לא יעזר בעמיתיך למקצוע).
ישן 29-07-2008, 09:45
צלמית המשתמש של האזרח

ממש לא לענין...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "[font=Verdana]נו די כבר - לא..."

לא צריך להגיע לפסים אישיים וגם לא מכובד. הרי הוא לא מכחיש שכך קרה. הבעיה היא אמינות. כאן היה שיבוש בראיות (לפי העיתון)
ניסו לטייח ו"להפיל" את התיק על הנהג של תא"ל. יותר מדי זמן הנושא הוקפא באיזו מגירה. אם זה היה קורה לצוער בבה"ד 1 יש לכם רעיון מה היה קורה איתו.

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 29-07-2008 בשעה 09:47.
ישן 29-07-2008, 14:11
צלמית המשתמש של האזרח

מקרה דומה קרה בזמן מלחמת ההתשה...

התלבטתי אם להעלות אותו כאן, אך בכל זאת קיים איזה דמיון.
היחידה שלי היתה פרוסה בכמה מעוזים לאורך התעלה ומדי פעם היה צורך לבקר אותם.
כאשר הגיע צורך כזה קצין האחראי ביקש מחייל לנהוג ברכב. החייל אמר שאין לו רשיון צבאי אלא אזרחי בלבד והוא אף פעם לא נהג בכלי רכב כזה...
"זה בסדר" נענה ע"י מפקדו "אני אחראי, אתה רק תנהג".

כאשר עלו לציר והתחילו בנסיעה למעוז הקרוב, נפתחה עליהם הפגזה מצד המצרי של התעלה.
החייל הגביר את המהירות ובאחד העיקולים איבד שליטה והתהפך.
כתוצאה מכך, נפגע קשה ואיבד יכולת להשתמש בזרועו.
הקצין ביקש ממנו שיגיד בזמן החקירה של מצ"ח כי המפקד לא ידע שאין לו רשיון צבאי, אחרת כל הקרירה הצבאית שלו תיפגע...
כך באמת ארעה ובזמן אישפוזו בבי"ח כאשר תושאל ע"י מצ"ח סיפר שהוא לא אמר למפקדו שאין לו רשיון צבאי ואף פעם לא נהג ברכב כזה.

לאחר זמן החייל שוחרר מהשירות עם נכות קבוע בידו (נדמה לי שזאת היתה יד ימין)
והגיש תביעה למשרד הבטחון על מנת שיוכר כנכה צה"ל. בקשתו נדחתה על הסף בטענה
שהוא ידע שאסור לו לנהוג ברכב צבאי ואם הוא לא אמר זאת לאף אחד אז הוא אחראי לתוצאותיו ולא הצבא.
עתה הבין הייל את טעותו וביקש לשנות את העדות המקורית שנגבתה בזמנו כשאמר שהמפקד לא ידע...
כאן הוגשה נגדו תביעה פלילית על מתן עדות שקר!
לא זכור לי מה נגמר ואין זה משנה, אך תחליטו בעצמכם מה הייתם עושים?

ישן 27-11-2008, 15:15
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע

הפצ"ר החליט להגיש כתב אישום נגד תא"ל משה, צ'יקו, תמיר.
בכתבהאישום מיוחסות לתמיר העבירות הבאות:
שימוש ברכוש הצבא שלא לצרכי הצבא
נהיגה ללא רשיון (בכך שהתיר לבנו לנהוג)
עבירה במסמכים צבאיים
שיבוש הליכי חקירה
והתנהגות שאינה הולמת.
כלומר, טעינו כשחשבנו שתמיר יואשם רק על הנסיון להסתיר את התאונה (שיבוש, שקר וכו'), אלא שהוא יואשם גם על עצם מתן ההרשאה לבנו לנהוג בטרקטורון.
החלטת הפצ"ר, תא"ל אביחי מנדלבליט, התקבלה לאחר בחינת חומר הראיון ושימוע לעו"ד שמייצג את תמיר.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 27-11-2008 בשעה 15:34.
ישן 27-11-2008, 15:38
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני יודע שזו אסוסיאציה בעייתית, אבל הדבר הראשון
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הפצ"ר החליט להגיש כתב אישום..."

שעלה לי בראש,
הוא הסיפור על אותה קבוצה שבאה ללינקולן בזמן מלחמת האזרחים ודרשה ממנו להדיח את גרנט, שכן הוא שותה לשכרה.
"מה הוא שותה?" שאל לינקולן. "וויסקי? ג'ין? שרי?"
"מה זה משנה?" תמהה המשלחת.
"אני לא יודע מה הוא שותה, אבל מה שזה לא יהיה, אני רוצה לשלוח חבית ממנו לכל הגנרלים שלי".

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 27-11-2008, 16:02
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "לא ממש הבנת את האנלוגיה..."

הבנתי אותה יופי,
מה שאתה לא מבין זה העובדה הפשוטה
שזה שצ'יקו קצין מעולה, לא נותן לו זכות לנהוג בטיפשות.
זה שYGH חושב שמעלותיו מכפרות על חטאיו - זה יפה ברמת האמירה, לדעתי זה חסר טעם.
מפקד טוב אמור להוות דוגמה לפיקודיו, תא"ל תמיר הדגים לכולם איך לא לדווח אמת, וזה מאפיל על כל השגיו. אם היה מדווח אמת, לא נראה לי שהיו עושים מזה כזה עניין גדול, הסיפור פה הוא דיווח שיקרי ושיבוש הליכי חקירה, זה שהוא עבר עברה ? כולם עוברים מי יותר ומי פחות, אבל ראבאק לפחות שיצא גבר.
ד"א מעניין אם צ'יקו היה טייס והיה לוקח את הילד שלו לטיסת כף בF16, או סתם בהרקולס, מעניין אם גם אז כל הנשמות הטובות היו מדברות על הסוס של גרנט.

נערך לאחרונה ע"י יואב בן צוריה בתאריך 27-11-2008 בשעה 16:06.
ישן 28-11-2008, 00:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "גנרלים ולוחמים צריכים להיות קצת סוסי פרא עם ביצים."

וככה הגענו למצב בו כל גנרל הוא חצי אלוהים בין המלחמות ולא צריך בכלל כישורים או מקצועיות.
על עבירה כזו יכניסו חייל פשוט לכלא - נקודה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-11-2008, 07:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "שגם אותו יכניסו לכלא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
לפרק זמן דומה. אבל אני לא בטוח שאחר-כך צריך לסלק אותו מצה"ל.

לא אמרתי שצריך לסלק אותו מצה"ל - הדחה לא צריכה ללוות כל ענישה.
השאלה היא האם יש (ובהחלט יכולה להיות) בעיה ערכית בסיסית עם ההתנהגות שלו. אם כן, אז הוא צריך להיות מודח. אם לא, הוא צריך להענש על טעות בשיקול דעת ולהמשיך את הקריירה שלו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-11-2008, 09:44
צלמית המשתמש של האזרח

האם מקרה דומה היה עובר ב... קורס קצינים?
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=YGH]לפרק זמן דומה. אבל..."

האם אין כאן אחד הערכים הבסיסיים...א מ י נ ו ת.
תמיד הסיפור הזה ילווה אותו, לא חשוב לאן שיפנה, שיהיה הגיבור תמיד יחזרו לזה.
האם אפשר לסלוח?
כולנו זוכרים את המקרים של המנהיגים שלנו שבעברם עשו או לא עשו (מחק את המיותר)
בכוונה לא מזכיר שמות, כי זה לא לענין.
אישית לא מכיר אותו אך מרגיז ומעצבן אותי שבצורה כל כך טיפשית נכשל. אז אולי באמת הוא לא כזה חכם כפי שחושבים...

ישן 28-11-2008, 21:35
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אבישון שלום. דעתך היא תמיד שקולה ולכן, דווקא מנקודת הערכה - אני מתפלא על עמדתך
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "..."

ראשית, כולי תקוה כי העובדות כפי שיתבררו במשפט תהיינה שונות מן המוצג בתקשורת. אעדיף להתייחס להאשמות ולא לאיש שטרם הציג עמדתו במשפט.

ההאשמות המועלות אינן בגדר זוטות. הטעות הראשונית אותה ניתן ליחס לשגיאה נקודתית בשיקול הדעת - חמורה דיה כדאי להוליך לשלילת רשיוני ורשיונך במקבילתה האזרחית ואף לעונשי מאסר אילו הייתה גוררת פגיעת גוף. העבירה המיוחסת השניה הינה כזו המצריכה תכנון ואחיזה עקבית במעשה שלילי.

אני מפחד ממפקדים שאינם אומרים אמת או הדוחפים אחרים שלא לומר אמת. לעיתים בעמדות מסוימות ידועה האמת רק לבעל התפקיד עצמו ובאמת הזו טמונה אחריות לחיי אדם הן מבחינת ניתוח מה שארע והן מבחינת תכנון מהלכי עתיד. אתה יודע זאת טוב ממני וחווית זאת הרבה יותר ממני.

אני מניח כי מעטים הם המוכשרים כגרנט וכפטון ולשמחתי אין אנו מצויים בעיצומה של מלחמת האזרחים או של מלחמת העולם השניה ואין אנו צריכים לעצום עין בפני שגיונות של 'נפילים'.

אומץ והערכה הינם דבר חשוב אבל ההאשמות הללו עוסקות בדיוק בעיני אומץ וערכיות. במקרה זה לא מתערב מנדלבליט בשיקולי מפקד בשטח ואינו מנתח בכלים משפטיים איגוף שגוי או הסתערות כושלת.

בעבירה על החוק עסקינן ועברו של אדם צריך לעמוד לזכותו לאחר משפטו. כולי תקוה כי לאחר זיכויו.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 28-11-2008 בשעה 21:39.
ישן 29-11-2008, 00:42
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אבישון שלום. דעתך היא תמיד שקולה ולכן, דווקא מנקודת הערכה - אני מתפלא על עמדתך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
...אעדיף להתייחס להאשמות ולא לאיש שטרם הציג עמדתו במשפט...

הבעייה שלי (וזה מה ש-"מקפיץ לי את הפיוז"...) היא שעושים לאיש לינץ' ציבורי .
הפרשה היתה לפני כשנתיים , אך "יצאה לאור" לפני כחצי-שנה (לא ע"י המוסך , כפי שנכתב
איפשהו למעלה , אלא ככל הנראה ע"י קצין ממורמר) - ומאז האיש "נצלב" ע"י התקשורת
ובעקבותיה ע"י כל בעלי היד הקלה על המקלדת . "צליבה תקשורתית" זו מונעת מראש דיון
משפטי "ללא מורא וללא משוא פנים" .

...ההאשמות המועלות אינן בגדר זוטות...

אתה צודק , הן לא . אבל "עשו מנמלה פיל" - ולתקשורת חלק גדול בכך .
ריבוי סעיפי האישום נובע לעניות דעתי בעיקר ממוראה של המערכת המשפטית הצבאית
מן התקשורת , והוא בא להבטיח שבכל מקרה תהיה הרשעה - גם אם יהיו סעיפי אישום
שמהם הוא יזוכה . זהו תרגיל-תביעתי מוכר לכל קורא עיתון , ובאמת שלא צריך "יום לימודים
ארוך" כדי להבין את מטרת ריבוי סעיפי האישום...

...העבירה המיוחסת השניה הינה כזו המצריכה תכנון ואחיזה עקבית במעשה שלילי...

נו , באמת... קצת פרופורציה לא תזיק : אנחנו מדברים על סוחר סמים או על מפקד אוגדה ?!
(שבשנתיים האחרונות היה לו ה מ ו ן זמן פנוי לתכנן ולאחוז עקבית במעשה פלילי...)

אני מפחד ממפקדים שאינם אומרים אמת או הדוחפים אחרים שלא לומר אמת.

גם אני , אבל זה לא רלבנטי לנושא המדובר . צ'יקו לא מהסוג הזה . נקודה .
קטונתי מלסנגר עליו (ואני בכלל מחה"י...) , אבל מאות ואלפי מפקדיו ופקודיו יסכימו איתי .

...לעיתים בעמדות מסוימות ידועה האמת רק לבעל התפקיד עצמו ובאמת הזו טמונה אחריות לחיי
אדם הן מבחינת ניתוח מה שארע והן מבחינת תכנון מהלכי עתיד. אתה יודע זאת טוב ממני וחווית זאת הרבה יותר ממני...

אכן חוויתי לא מעט את המושג "אחריות לחיי אדם" , וכל מה אני חוויתי בטל בשישים לעומת
הפעמים שבהם חווה זאת צ'יקו - ולא כשל . האם תעמוד עובדה זאת לזכותו כאשר יעמוד לדין ?!
ימים יגידו (אני יכול לנחש שפרקליטו יעשה בזה שימוש במסגרת ה-"טיעונים לעונש"...) .

...אני מניח כי מעטים הם המוכשרים כגרנט וכפטון ולשמחתי אין אנו מצויים בעיצומה של מלחמת האזרחים או של מלחמת העולם השניה ואין אנו צריכים לעצום עין בפני שגיונות של 'נפילים'...

(כמעט) כל מלה נכונה , ורק יורשה לי להסתייג מהמושג "נפיל"...
צ'יקו הוא לוחם ומפקד מן הטובים ביותר , אבל (לטעמי , בכל אופן) אין לנו "נפילים" ,
ובוודאי שאין אדם שאין לו תחליף...

...אומץ והערכה הינם דבר חשוב אבל ההאשמות הללו עוסקות בדיוק בעיני אומץ וערכיות...

ובעיני זה אבסורד שצ'יקו מואשם בחוסר-אומץ ובחוסר-ערכיות...
(ואני לא מתכוון לאומץ בשדה הקרב)

...במקרה זה לא מתערב מנדלבליט בשיקולי מפקד בשטח ואינו מנתח בכלים משפטיים
איגוף שגוי או הסתערות כושלת...

נכון , אבל להרגשתי הוא מושפע קשות -ואולי אפילו נדחף- ע"י התקשורת .

...בעבירה על החוק עסקינן ועברו של אדם צריך לעמוד לזכותו לאחר משפטו.
כולי תקוה כי לאחר זיכויו...

הסיכוי שצ'יקו יזוכה מ כ ל סעיפי האישום הוא (להבדיל...) כמו הסיכוי שלי לזכות בטוטו ,
בלוטו ובפיס באותו שבוע , מה שמחזיר אותנו שוב ללינץ' הציבורי שנעשה לו...
כולי תקווה שיורשע רק בסעיף "זוטר" , ושיאופשר לו להמשיך לתרום לבטחון המדינה
(מה שמותנה , כמובן , באומץ ליבם של חברי ההרכב שישפוט אותו)

(וחוץ מזה , תודה על המחמאה - למרות שאיני בטוח שאני זכאי לה... )

ישן 29-11-2008, 01:07
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
הערותי בירוק
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=.ישראלה..."

הבעייה שלי (וזה מה ש-"מקפיץ לי את הפיוז"...) היא שעושים לאיש לינץ' ציבורי .
הפרשה היתה לפני כשנתיים , אך "יצאה לאור" לפני כחצי-שנה (לא ע"י המוסך , כפי שנכתב

איפשהו למעלה , אלא ככל הנראה ע"י קצין ממורמר) - ומאז האיש "נצלב" ע"י התקשורת
ובעקבותיה ע"י כל בעלי היד הקלה על המקלדת . "צליבה תקשורתית" זו מונעת מראש דיון
משפטי "ללא מורא וללא משוא פנים" .

ראשית האיש חטא ועל כך אין וויכוח, גם אתה מודה בזה.

אתה צודק , הן לא . אבל "עשו מנמלה פיל" - ולתקשורת חלק גדול בכך .
ריבוי סעיפי האישום נובע לעניות דעתי בעיקר ממוראה של המערכת המשפטית הצבאית
מן התקשורת , והוא בא להבטיח שבכל מקרה תהיה הרשעה - גם אם יהיו סעיפי אישום
שמהם הוא יזוכה . זהו תרגיל-תביעתי מוכר לכל קורא עיתון , ובאמת שלא צריך "יום לימודים
ארוך" כדי להבין את מטרת ריבוי סעיפי האישום...

שיבוש הליכי חקירה זה "עשו מנמלה פיל" ? ריבוי סעיפי האישום נובעים אך ורק ממעשיו של האיש

נו , באמת... קצת פרופורציה לא תזיק : אנחנו מדברים על סוחר סמים או על מפקד אוגדה ?!
(שבשנתיים האחרונות היה לו ה מ ו ן זמן פנוי לתכנן ולאחוז עקבית במעשה פלילי...)
אנחנו מדברים על מפקד אוגדה שבמשך שנתיים דבק בגירסתו השיקרית = תכנון ואחיזה וכולי

גם אני , אבל זה לא רלבנטי לנושא המדובר . צ'יקו לא מהסוג הזה . נקודה .
קטונתי מלסנגר עליו (ואני בכלל מחה"י...) , אבל מאות ואלפי מפקדיו ופקודיו יסכימו איתי .

פיקודיו אולי יסכימו איתך, מעשיו (באם יורשע בהם) מעמידים את קביעותיך בספק.

אכן חוויתי לא מעט את המושג "אחריות לחיי אדם" , וכל מה אני חוויתי בטל בשישים לעומת
הפעמים שבהם חווה זאת צ'יקו - ולא כשל . האם תעמוד עובדה זאת לזכותו כאשר יעמוד לדין ?!
ימים יגידו (אני יכול לנחש שפרקליטו יעשה בזה שימוש במסגרת ה-"טיעונים לעונש"...) .
העובדה הזאת צריכה לעמוד לזכותו במסגרת הטיעונים לעונש במידה ויורשע, היא לא צריכה לעמוד לזכותו במסגרת העמדתו לדין. אמור להיות דין אחד בצה"ל מהרמטכ"ל ועד אחרון החיילים כולם אמורים להישפט לפי אמות מידה שוות.

ובעיני זה אבסורד שצ'יקו מואשם בחוסר-אומץ ובחוסר-ערכיות...
(ואני לא מתכוון לאומץ בשדה הקרב)

אני לא מתכוון להתווכח איתך, אבל לטעמי מעשיו מעידים על חוסר אומץ וחוסר ערכיות.

נכון , אבל להרגשתי הוא מושפע קשות -ואולי אפילו נדחף- ע"י התקשורת .

אתה מתעלם ממעשיו של צ'יקו עצמו, יכול להיות שצ'יקו פשוט חטא וזה מה שמניע את הפצ"ר.

הסיכוי שצ'יקו יזוכה מ כ ל סעיפי האישום הוא (להבדיל...) כמו הסיכוי שלי לזכות בטוטו ,
בלוטו ובפיס באותו שבוע , מה שמחזיר אותנו שוב ללינץ' הציבורי שנעשה לו...
כולי תקווה שיורשע רק בסעיף "זוטר" , ושיאופשר לו להמשיך לתרום לבטחון המדינה
(מה שמותנה , כמובן , באומץ ליבם של חברי ההרכב שישפוט אותו)
צ'יקו לא יהיה הקצין הראשון שייזרק מצה"ל בגלל בעיות ערכיות - אורי בן ארי לדוגמא קדם לו. אני מקווה שהוא יהיה האחרון.אני לא מכיר את הנפשות הפועלות בצבא הירוק, אבל אני בטוח שישנם שם כאלה שלא נופלים מצ'יקו במאום בצד המבצעי, והרקורד הערכי שלהם עולה על שלו.

נערך לאחרונה ע"י יואב בן צוריה בתאריך 29-11-2008 בשעה 01:10.
ישן 27-01-2009, 09:09
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "שיקול שגוי. עוד לא תמה..."

א. בסיכומו של דבר, "שיבוש הליכי המשפט" התמצה בכך שהאלוף שילם את הוצאות התיקון של הרכב הנפגע- בסך 1000 ש"ח- כדי שנהגו לא יתלונן במשטרה; זה לא היה שוחד או איום או. יותר מכך, זה משהו שאני עשיתי בשירותי הצבאי ועוד פעם כאזרח (כשהיה מותר לי לנהוג בכלי הרכב), ולא ראיתי בו בעיה מוסרית. כשהוא נחקר במפורש (כשעלה עניין תיקון הרכב הצבאי עצמו) הוא סיפר את האמת.
ב. אגב, בספרו "מלחמה בלי אות" צ'יקו מספר שהוא הקפיד על משמעת נוקשה מאוד, לעומת אלוף הפיקוד עמירם לוין שנתן למפקדים יותר שיקול דעת (גם כשהיה ברור שהפקודות הן הנכונות). מעניין איך תמיר המפקד היה מתייחס לתמיר האדם.

ג. מה יילמדו ממנו המ"פים והמג"דים?
- שקשה מאוד להיות קצין טוב בצבא, ומי שמצליח- הדבר עומד לזכותו.
- שבצבא, כשחיי אדם מונחים על הכף, אדם צריך להיות לא "מופת חינוכי" אלא בעיקר איש מקצוע
אני חושב שקצינים מיועדים למ"פ ומג"דים בוגרים דיים להבין זאת בלי לקבל שוק.
ישן 27-01-2009, 12:54
  tamido tamido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. בסיכומו של דבר, "שיבוש..."

ציטוט:
שיבוש הליכי המשפט" התמצה בכך שהאלוף שילם את הוצאות התיקון של הרכב הנפגע

אני לא משפטן אז בוא נעזוב לרגע את הפלפול המשפטי ונדבר תכלס.
האם להתיר לאזרח, ובמקרה הנ"ל קטין ללא רשיון נהיגה, להשתמש ברכב מבצעי צה"לי הנה התנהגות ההולמת קצין?
ראה כיצד הסתיימה לא מזמן פרשה דומה אך אזרחית
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3659111,00.html
האם לשקר שתמיר נהג ברכב וגרם לתאונה, ולא בנו זוהי התנהגות ההולמת קצין?
האם מסכת השקרים שבנה תמיר במשך חודשים רבים והודה בכך רק כאשר הפרשה התפוצצה הנה התנהגות ההולמת קצין?
האם חניך בקורס המגדי"ם שינהל תמיר אשר יתנהג כך בהלך הקורס יסיים את לימודיו ויקודם ועוד לתפקיד חינוכי?
האם תמיר יסכים לקבל קצין לקורס הנ"ל שאמינותו והתנהגותו מוטלת בספק?
האם המסר החינוכי שאנו רוצים להנחיל לקצינינו הנה שזה בסדר שתשקרו ותנצלו לרעה את מעמדכם כל עוד הנכם קציני שדה מוערכים?
במקרה של תמיר לא מדובר כנראה על כשל נקודתי, אימפולסיבי של קצין מצטיין, אלא על תהליך מחושב המורכב מכמה גורמים אשר נבנה לאורך זמן, ולמרות אין ספור הזדמנויות יכל תמיר לעצור, לעשות חושבים ולחשוף את האמת. מה זה אומר עליו כקצין ובן אדם? האם ההתנהגות הזאת תגלוש גם לתפקודו בעת קרב? יותר מידי שאלות, יותר מידי ספקות.
WHEN IN DOUBT, THERE IS NO DOUBT

אפילו גנרל פאטון בזמן מלחמת העולם השניה זכה לקיטונות של ביקורות ציבורית לאחר שגער והעליב חייל שאושפז עם הלם קרב, וזאת בטרם הייתה מודעות ציבורית לנושא זה.
בהשוואה זהו כאין ואפס לעומת התנהגותו של תמיר, ואנשים עוד מתרעמים על הביקורות הציבורית המופנית אליו.
ישן 26-01-2009, 21:41
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "כתבת המשך ממעריב"

תא"ל תמיר יפקד על קורס מ"פים-מג"דים
הקצין הואשם בשורת עבירות בהן שיבוש הליכי משפט וכפי שפורסם לראשונה במעריב ביקש לפקד על הקורס היוקרתי ונענה בחיוב

אמיר בוחבוט
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/maariv.gif]
26/1/2009
כפי שפורסם לראשונה במעריב: תת אלוף משה (צ'יקו) תמיר, שמואשם בשורה של עבירות בהן שיבוש הליכי משפט, מונה לפקד על אחד הקורסים היוקרתיים ביותר בזרוע הבישה, אם לא היוקרתי שבינהם. למרות ההליך המשפטי המתנהל נגדו, תא"ל תמיר מונה לפקד על קורס מפקדי הפלוגות ומפקדי הגדודים בזרוע היבשה.
כתב האישום שהוגש נגד מפקד אוגדת עזה לשעבר לא מנע ממנו להגיש מועמדותו לפיקוד על אחד הקורסים היוקרתיים בצה"ל, וכעת מתברר שתא"ל תמיר אף זכה במינוי.
כחצי שנה לאחר שמעריב*חשף את דבר החקירה שנפתחה נגד תא"ל תמיר מקבל הקצין את התפקיד היוקרתי. לפני כחודשיים הודיע הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל אביחי מנדלבליט, על החלטתו להגיש כתב אישום נגד תמיר.
תא"ל תמיר, שסיים באותה תקופה את תפקידו כמפקד אוגדת עזה, נחשד כי אפשר לבנו לנהוג בטרקטורון צבאי, ולאחר שהנער גרם לתאונה הסתיר תמיר את המקרה, זייף את טופס התאונה ופיצה את בעל הרכב בבקשה שלא יגיש תלונה.

"חזרה לאחור"
לפי כתב האישום, באפריל 2007 אישר תמיר לבנו בן ה-14 לנהוג בטרקטורון צבאי. במהלך הנסיעה פגע הנער במכונית של אזרח, ותמיר שילם עבור התיקון וביקש ממנו כי לא ידווח על התקרית. לאחר הגשת כתב האישום הבהיר סנגורו של תא"ל תמיר, עו"ד משה ישראל, כי אין מניעה שתמיר יתמודד על תפקידים יוקרתיים.
קורס מפקדי פלוגות של זרוע היבשה הוא קורס פיקודי שעליו מפקד קצין בדרגת תא"ל. הקורס מנקז אליו חניכים מכלל החילות של זרוע היבשה, ולעתים גם טייסים מחיל האוויר. לפי הערכות של קצינים בכירים בצה"ל, תמיר אמור היה לקבל בקרוב דרגת אלוף ולהתמודד על אחד התפקידים הבכירים במטכ"ל בסבב הבא. לפיכך, פיקוד על קורס מפקדי פלוגות נתפס מבחינתם כ"חזרה אחורה".

ישן 05-02-2009, 22:15
  tamido tamido אינו מחובר  

תמיר כפר בסעיף שיבוש הליכים במשפטו שהחל אתמול, כנראה הסעיף החמור בכתב האישום. לטענתו לא היה שיבוש הליכים מכיוון שנתן דיווח מלא למצ"ח ולא הסתיר דבר, ונהגו חתם על מסמכי התאונה מכיוון שהייתה זו פעולה ביורוקרטית שנעשתה בתום לב.

(יתכנו טעויות קלות בציטוט, שמעתי את הדיווח בתוכנית בגל"צ היום בערב)

אינני בקיא בפרטים הקטנים אך ישנם מספר אפשרויות מצומצמות הנגזרות מקו ההגנה של תמיר:
  • הפרקליטות התרשלה בעבודתה באיסוף הראיות המחשידות את תמיר בשיבוש הליכים
  • העובדה על הדיווח המלא למצ"ח הוסתר במזיד
  • הדיווח לא נעשה בכתב (באם נעשה בכלל) ותמיר מקווה שבסופו של דבר ייחתם הנושא במילה שלו כקצין בכיר ומוערך מול המילה של מצ"ח
ישן 05-02-2009, 23:31
  kutykuty kutykuty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.01.09
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "[font=David][size=3]תמיר כפר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tamido
תמיר כפר בסעיף שיבוש הליכים במשפטו שהחל אתמול, כנראה הסעיף החמור בכתב האישום. לטענתו לא היה שיבוש הליכים מכיוון שנתן דיווח מלא למצ"ח ולא הסתיר דבר, ונהגו חתם על מסמכי התאונה מכיוון שהייתה זו פעולה ביורוקרטית שנעשתה בתום לב.

(יתכנו טעויות קלות בציטוט, שמעתי את הדיווח בתוכנית בגל"צ היום בערב)

אינני בקיא בפרטים הקטנים אך ישנם מספר אפשרויות מצומצמות הנגזרות מקו ההגנה של תמיר:
  • הפרקליטות התרשלה בעבודתה באיסוף הראיות המחשידות את תמיר בשיבוש הליכים
  • העובדה על הדיווח המלא למצ"ח הוסתר במזיד
  • הדיווח לא נעשה בכתב (באם נעשה בכלל) ותמיר מקווה שבסופו של דבר ייחתם הנושא במילה שלו כקצין בכיר ומוערך מול המילה של מצ"ח

מספר האפשרויות המצומצמות שאתה גוזר מקו הגנתו של תמיר, נובע מההנחה (התמוהה מאוד) שתמיר דובר אמת.
אתה מוזמן לצאת מתוך הנחה, כי תמיר, ככל נאשם במשפט פלילי, יעשה ויאמר כל דבר כדי לצאת זכאי, גם אם לא מדובר באמת צרופה. הוא צריך לעורר בלב שופטיו ספק סביר, ולא יותר מכך.
גם טענותיו, כשלעצמן, דורשות בחינה טיפה יותר מעמיקה:

תמיר טוען שנתן דיווח מלא למצ"ח ולא הסתיר דבר. אז מה? הוא הסתיר וטייח וכיסתח ופיברק עד שנפתחה חקירת מצ"ח, וכשזו נפתחה הואיל בטובו לדווח אמת. זה בדיוק שיבוש הליכי משפט.

תמיר טוען שחתימת נהגו היתה "בירוקרטיה בתום לב". שני מונחי שסתום שהם כחומר ביד היוצר, אבל לא יעבדו כאן. כל מילוי של טופס כזה או אחר בצבא הוא "בירוקרטיה" - אז זה אומר שמותר למלא בו דברים לא נכונים?! והיכן בדיוק תום הלב, כאשר הנהג שלך חותם על טופס כאילו הוא נהג, בעוד אתה יודע שלא הוא נהג אלא בנך האזרח, הקטין וחסר רשיון הנהיגה?!

בקיצור, אני מרשה לעצמי להניח/לגזור אפשרות אחת מצומצמת:
הפרקליטות הצבאית הגישה כתב אישום שהיא בטוחה שיוכל להביא להרשעה, אחרת הוא לא היה מוגש כנגד קצין כתמיר. צ'יקו יורשע, ואני מניח שזה יקרה מהר מאוד במסגרת הסדר טיעון מקל מאוד.

העונש זה כבר סיפור אחר. תוספת הפלאפל אולי תידחה, אבל תגיע.

וזה חבל בעיני, כי קצינים כמוהו וכמו עימאד פארס, עם כל ההערכה למקצועיותם ואומץ ליבם, לא יכולים לזכות בהתחשבות שקצינים זוטרים מהם יכולים רק לחלום עליה.
אם קצין זוטר היה מואשם ומורשע בסעיפים דומים, הוא היה מחזיר פלאפל, לא מקבל!
ישן 14-05-2009, 18:20
צלמית המשתמש של האזרח

עסקת טיעון- אני בעד...

אם הבן אדם מודה שעשה שגיאה גדולה, אז אני סולח לו.
לפי דברי חז"ל "מודה ועוזב, ינוחם"
אני מקווה שזה ישמש לקח לאחרים בעתיד.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1085595.html

עודכן ב- 18:51 14/05/2009
תא"ל משה (צ'יקו) תמיר הודה בעבירות המיוחסות לו במסגרת עסקת טיעון

מפקד אוגדת עזה לשעבר מחה דמעה בדיון בביה"ד המיוחד, שבו העידו לטובתו כעדי אופי האלוף במילואים קפלינסקי, האלוף גלנט ואחרים. התביעה דורשת להורידו בדרגה

מאת עמוס הראל

פרקליטיו של תא"ל משה (צ'יקו) תמיר והתביעה במשפטו גיבשו עסקת טיעון שבמסגרתה הודה תמיר בעבירות המיוחסות לו. מפקד אוגדת עזה לשעבר, שנאשם בפרשת תאונת הטרקטורון של בנו בן ה-14 ב-2007, הודה בשורת סעיפים קלה יותר מאלה שהיו בכתב האישום. התביעה דורשת להוריד את תא"ל תמיר בדרגה.

תמיר נאשם כי איפשר לבנו, בניגוד לחוק, לנהוג בטרקטורון צבאי מסוג "תומקאר", ללא רישיון, ובמהלך הנסיעה פגע הבן במכונית אזרחית. אל"מ תמיר לא דיווח על כך שבנו נהג ברכב ואף העביר, דרך ראש הלשכה שלו, פיצוי בסך כאלף שקלים לבעל המכונית האזרחית, שלא דרך הביטוח.

כתב האישום המקורי
נגד תמיר הכיל, בין היתר, סעיפי אישום בדבר התנהגות שאינה הולמת, ההיתר לבנו לנהוג בלא רישיון וגרימת הנזק בתאונה. מכתב האישום נמחק קודם לפתיחת משפטו סעיף חמור יותר, שעסק בשיבוש הליכי משפט.

הערב הופיעו מטעם תמיר בבית הדין המיוחד בקריה סדרה של עדי אופי, ובהם סגן הרמטכ"ל לשעבר, האלוף (מיל') משה קפלינסקי, אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, ואלוף פיקוד המרכז לשעבר, האלוף (מיל') יאיר נוה. תמיר נראה נרגש מאד ואף מחה דמעה בעת עדותו של קפלינסקי.

בדיון העיד גם פקודו של תמיר לשעבר, אלוף משנה אופק בוכריס, שמשמש כיום כמפקד בסיס בפיקוד הצפון, ואף זכה בצל"ש הרמטכ"ל כששירת תחת תמיר כמח"ט גולני בעת מבצע חומת מגן. בוכריס אמר כי "תמיר מייצג בדרך הפיקוד שלו את כל מה שהיה חסר לצה"ל במלחמת לבנון השנייה".

עוד בנושא:

ניסיון לגבש עסקת טיעון במשפטו של צ'יקו תמיר בפרשת הטרקטורון

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasen/images/0.gif]

ישן 14-05-2009, 21:06
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "אם יורידו אותו בדרגה, תהייה זו טלטלה שלא הייתה כאן מעולם"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/forms/lheader.png]

עסקת טיעון עם תא"ל תמיר: יודה ב-4 סעיפים

במסגרת כתב אישום מתוקן נגדו, יודה תא"ל משה (צ'יקו) תמיר בארבעה סעיפי אישום, אחרי שנתן לבן משפחה קטין לנהוג בכלי רכב השייך לצה"ל

אמיר בוחבוט | 14/5/2009 18:29
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_comment.gif]

http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_print.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_write.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_send.gif]

נראה כי פרשת תא"ל משה (צ'יקו) תמיר עומדת לפני סיום: במסגרת עסקת טיעון שהושגה עם מפקד אוגדת עזה לשעבר הוא יודה, בכתב אישום מתוקן שיוגש נגדו, בארבעה סעיפי אישום. האישומים נגד תא"ל תמיר הם: שימוש ברכוש הצבא שלא למטרות צבא, נהיגה בכלי רכב ללא רשות בעלים, עבירה במסמכים צבאיים והתנהגות שאינה הולמת. נגד תא"ל תמיר נפתחה לפני כשנה חקירת מצ"ח במהלכה התברר כי נתן לקטין בן משפחה לנהוג בכלי רכב של צה"ל. היום (ה') במסגרת דיון בתיק התברר כי הושגה עסקת טיעון בין הצדדים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/023/166.jpg]
תא''ל צ'יקו תמיר. צילום ארכיון: יהונתן שאול

התביעה ביקשה לפסול את רישיונו של תמיר, להטיל עליו מאסר מותנה וכן להוריד אותו בדרגה. סעיף שיבוש הליכי משפט נמחק מכתב האישום. קצינים בכירים, בקבע ובמילואים נכחו בדיון ובראשם הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, שהעביר לבית הדין מכתב בזכותו של צ'יקו תמיר.

במהלך הדיון בעניינו העיד לטובת תא"ל תמיר האלוף במילואים, משה קפלינסקי, שאמר: "אני מכיר אותו 25 שנה וייקח לי פרק זמן של חודשים לספר עליו. כשאני מדבר על מנהיגות, אני מדבר על צ'יקו. מדובר במפקד מפוכח, אמיתי ומקצועי. גם אני מאמין בוודאות גבוהה כי מה שקרה לא אופייני לו, בדיוק כמו שציין הרמטכ"ל במכתבו".

קפלינסקי הוסיף: "אף אחד לא יודע מה עובר על מפקד אוגדה מבצעית כשהוא צריך לנהל באופן שוטף את המבצע הבא, כשהוא לא יוצא בשבתות ולא רואה את המשפחה. כמה ייסורים יש לו וכמה צער יש לו על הנתינה למשפחה. תמיר הוא סוג המפקד שהייתי רוצה שיפקד על הבנים שלנו ועל כולנו".

"צ'יקו ידע לקחת אחריות כמפקד"
האלוף במילואים, יאיר נווה, אמר בדיון כי הוא מקווה עבור כולם שצ'יקו תמיר יישאר אלוף. "מדובר בקצין בולט שידוע כאחד שחושב ועושה מה שהוא אומר", ציין נווה. גם אלוף פיקוד דרום, יואב גלנט, דיבר בשבחו של תא"ל תמיר ואמר: "כשחיילים עלו על מוקשים, צ'יקו ידע לקחת אחריות כמפקד אוגדת עזה. אני תמיד ידעתי שיש לי משענת להישען עליה".

כבר לפני כשלושה חודשים פורסם כי ייתכן ויושג הסדר טיעון בתיק נגד תת אלוף תמיר. הפרקליט הצבאי הראשי, תת אלוף אביחי מנדלבליט נפגש עם סניגוריו של הקצין המואשם שאישר לבן משפחה לנהוג על טרקטורון צבאי ללא רישיון נהיגה.

ראשית המעשה בתחילת חודש אפריל, בשנה שעברה. בחטיבה הדרומית של אוגדת עזה נערך ערב גיבוש סגל, וקרובי המשפחה של אנשי הסגל הגיעו לסופשבוע של כיף משותף. במסגרת הבילוי, יצאו המשתתפים לנהיגת שטח ברכבים צה"ליים מסוג "באגי" (סוג של טרקטורון המיועד למשימות שטח).

בשלב הזה החלו הצרות. על אחד ה"באגים" הללו נסעו אחדים מבני משפחתו הקטינים של תא"ל תמיר, וכן נהגו האישי. בשלב מסויים לחץ הקטין על הנהג שיתיר לו לנהוג. הנהג ניסה לעמוד בלחץ, אבל בשלב מסוים קיבל, כנראה, הוראה מתא"ל תמיר עצמו לאפשר לקטין לנהוג.

http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/list_icons/article_mms.gif]
עדכוני חדשות ב-mms

http://www.nrg.co.il/Scripts/artPri...=14042008120049

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:48

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר