לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2008, 17:13
  מלש"ב מהיום מלש"ב מהיום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.08
חווית צב ראשון!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.abcteach.com/EasyPuzzles/crosswords/images/turtle3.gif]

אחרי הרבה קריאה פה באתר לפני הצו הראשון שלי, מן הראוי שאשתף אתכם בשלי / פשוט אוסיף ואעזור למלש"בים חדשים כמוני.
בכתיבה שלי ארחיב כמה שיותר, בפרטים הקטנים שלפחות לאנשים כמוני- הם המעניינים ביותר. מי שלא מעניין אותו- לא חסרים מאמרים אחרים.

הגעה
כמו שאחזור ואזכיר לאורך הכתבה, מומלץ להגיע מוקדם. אני הייתי אמור להתייצב ב8 וחצי, הגעתי קצת לפני 7 וחצי למרות הקשיים שבדבר ונכנסתי ישר כשפתחו שעריהם (7 וחצי). אני לא יודע אם זה הגורם היחיד- אך זמני ההמתנה היו קצרים בהרבה מסיפורים ששמעתי. דרך אגב- לשכת גיוס ירושלים.
בדלפק הקבלה -- בהתחלה דווקא אמרו לי שלא יוכלו להכניס אותי מוקדם מזמני, אך אם יהיה ריק- אכנס. כעבור עוד כמה דקות קראו לי וקיבלתי את הכרטיס המגנטי- הוא ישאר אתכם עד סוף היום- שמרו עליו!

תחנה ראשונה- אימות נתונים
עוד לפני התחנה הראשונה, כבר פוגשים אנשים ויוצרים קשרים. למרות שאני הצטיידתי בשני ספרים ומשחקים (תשחצים וכאלה), יש עוד אנשים לחוצים ומתרגשים כמוך מסביב ויכול להיות שרק ע"י יצירת הקשר הזה ליום אחד, יקל עליהם את המשימה- אז למה לא? מדברים על השירות, פרופיל, בדיקות ומעבירים את הזמן בשת"פ.
הפקידה בקבלה אומרת לך לאיזה קומה ומחשב אתה צריך ללכת וככה בסיום כל תחנה שעוברים! אני נלשחתי למחשב צהוב- אימות נתונים. מעבירים את הכרטיס המגנטי ומחכים. כעבור 10 דקות קוראים לי ואני נכנס לחדר עם הרבה תאי ישיבה בזוגות. אתה מתיישב מול חיילת עם מחשב והיא מתחילה להפגיז שאלות- תדעו מראש ותהיו מוכנים-- ארץ מולדת של הסבים, מספר יחידות לימוד בכל מקצוע (כן כן, היסטוריה/אזרחות/ספרות/לשון/תנ"ך וכו'), מספר חדרים בבית, למי תרצו להעביר את כספי הפיצוי אם חס וחלילה אתם יודעים.. יקרה לכם משהו. לפני שתשימו לב היא עוברת למבחן סימול עברית- בהתחלה להקריא שני משפטים (מילים שלא שומעים ביום יום- יהיה חכם להתכונן קודם) ואחר כך לכתוב שניים.
וזהו תודה ולהתראות, שוב אזכיר- היא תאמר לכם לאן אתם צריכים ללכת הלאה.

תחנה שנייה- בדיקות רפואיות
אני נשלחתי לבדיקות רפואיות (מחשב סגול אם אני זוכר נכון). לפי מה שהבנתי, להביא תוצאות של בדיקות שתן מוקדמות לא משנות ממש- עושים שם עוד פעם, אבל מה יש להפסיד - תביאו. לאחר בדיקת השתן שוב מחכים כמה דקות לקריאה, והפעם בדיקת עיניים- עין ימין עין שמאל וכו' וזהו.
אז כמובן עוד קצת לחכות- עוד 5 דקות בערך ואז קוראים לי להכנס לחדר הרופא הכללי ששם בפנים מחכים עוד 5 דקות.
יושבים מול הרופא והוא שואל שאלות, לאחר מכן להוריד בגדים, להתכופף קדימה (בדיקת עקמת), להרים עקב (אני מניח בדיקת כף הרגל- אם יש פלטפוס), לשכב על הגב (בדיקות דופק ונשימה), הורדת תחתונים וקצת מישוש וזהו, זאת כל הבדיקה (5 דקות מקס').
ישר כשמסיימים את הבדיקה הרופא יכול לתת את הפרופיל! אם לא נותנים לכם תבקשו כי זו זכותכם לקבל!
מאיזשהיא סיבה הרגשתי מעין הקלה לשמוע את הפרופיל 97- כאילו זה המבחן הראשון שעוברים בדרך ליחידה שרוצים.

תחנה שלישית- ראיון אישי
לאחר מכן נשלחתי ע"י פקידת הרופא לתחנה שהכי אהבתי- המראיינת הפסיכוטכנית (מחשב אדום- בולט מאוד). שם חיכיתי בסביבות רבע שעה.
לאחר מכן המראיינת שלי יצאה וקראה לי- הובלתי אחריה לחדר סגור עם ספלסלים נמוכים ונוחים.
*** התחנה הזו לדעתי היא החשובה ביותר. אם אתם רוצים שהצבא יכיר אתכם- זה המקום האמיתי לעשות את זה. יש בסה"כ חלון קטן של חצי שעה +- כדי ללמד את המראיינת מי אתה- עשו זאת בחכמה. הפתחו ותעניקו לה פרטים על עצמכם כמה שיותר.
שאלות מעניינות שנשאלתי- קונפליקט עם ההורים, "בעיה" ("האם נתקלת בבעיה שהרגשת חסום?" פשוט ככה, אני דיברתי על מערכות יחסים), פעילות בזמן פנוי, חברים- מספר חברים/קונפליקט עם חברים, חזרה לאישיות שלך ביסודי. דרך אגב וכמובן- השאלה הראשונה הייתה לאן אתה רוצה להתגייס ולמה (אני אגב 669). היא כנראה תשאל אתכם גם על דברים כמו הברזות מבית ספר, הכנת שיעורי בית וכו'.
עצות אישיות לגבי שפת גוף- שבו בנוח אך לא יותר מדי (לא להתפרס). אל תתנו לעיניים שלכם לנדוד. אל תשחקו עם הידיים, אל תשלבו ידיים (מעיד על הגנה עצמית בתת מודע). המראיינת בנויה כדי לקלוט את הסימנים האלה! היא מחפשת אותם!
אבל הכי חשוב- היו עצמכם. כמו שאמרתי כבר, יש לכם רק חצי שעה +- לעשות את זה, אז כשהיא שואלת שאלות אל תספרו לה מעשיות על בנאדם אחר (כלומר לא לשקר/לעקם את האמת !!).
לאחר סיום השיחה היא כותבת לעצמה כמה דברים על דף (דבר שאוכל אותך מרוב סקרנות), ודרך אגב בתחילת הראיון היא אמרה שתציין בנוסף בדף על הרצון שלי ל669.

תחנה רביעית- מבחנים פסיכוטכניים
המבחנים (מחשב ירוק). בשלב זה עברו כשלוש שעות +- לאחר שהגעתי וסיימתי את כל שאר התחנות. הגיע הזמן לאכול, ללכת לשירותים, לנשום קצת ולחכות עוד רבע שעה בערך. דרך אגב הם טוענים שמחלקים סנדביצ'ים, אך אני לא חיפשתי כי הבאתי מהבית. חוץ מזה גם יש קפיטריה ליד הלשכה (תשאלו בקבלת הכניסה להכוונה).
בסופו של דבר תגיע חיילת שתסביר מה הולך לקרות. כשתכנסו אתם צריכים להפקיד מחשבון אם הבאתם, ולפרק את הבטרייה מהפלאפון.
יושיבו אתכם ליד מחשב בחדר עמוס ויסבירו לכם על ההוראות. הכל מאוד ברור ואין איפה להתבלבל. קחו איתכם בקבוק מים- אתם תשבו שם בשעתיים וחצי הקרובות. אך אל תשתו יותר מדי מכיוון שאסור לצאת באמצע (למרות שישנם אנשים עם הקלות שהבנתי שיצאו להפסקה כשרצו. אם יש לכם אבחון- אתם צריכים להודיע על כך ומשם הלאה אני לא יודע).
מבחנים שהיו- הבנת הנקרא, צורות, הגיון מילולי (הדק:רובה , ידית: ? התשובה היא דלת- איבר המפעיל איבר אחר), מתמטיקה (מתיש לאללה- לא להשבר. נותנים לכם דף לחישובים), מבחן הוראות (למשל "האות השנייה במילה הרביעית מימין במשפט הזה- תוסיפו לה עוד שתי אותיות לפי האלף בית- מהי?" התשובה למשל למשפט שבמרכעות= ת'). לאחר מכן גם יש סקר על עמדות צבאיות שטוענים שלא קיים קשר למבחנים ואז סיימתם. מבחינתי- זה סוף הצו גם! בעקרון זה גם הסוף לכל הנתונים המרכיבים את הקב"א- אך אותו לא מקבלים.
פקידה מחזירה את המחשבון ומכוונת לתחנה הבאה- בשבילי לחזור לקבלה בכניסה, להחזיר את הכרטיס המגנטי ו...... ללכת הביתה !! בקבלה ביקשו ממני למלא סקר שביעות רצון על היום שעברתי.

בהצלחה לכולם ושיעבור בנעימות! אם יש שאלות נוספות, בבקשה- אני רוצה להשיב.
תומר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2008, 22:20
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מלש"ב מהיום שמתחילה ב "חווית צב ראשון!"

נזכרתי עכשיו במה שאמרו לנו בכניסה עם הכרטיס המגנטי "לא לאכול, לשרוף, לשבור, ללכלך, לעקם, לאבד את הכרטיס" חחחח .

אגב אני מציע שתעשו את הבדיקת שתן החוזרת (ואתם בטוח תצטרכו) בסוף היום. אל תשתו מלא מים לפני המבחנים אתה תצטערו על זה, אמנם הבדיקת שתן תצא לכם מעולה אבל אתם כל היום תצטרכו להשתין (כולל במבחנים). אז בסוף היום תשתו הרבה אחרי שסיימתם הכל, ותעשו אז את הבדיקה. החיילות אפילו מציעות את זה אם לא יוצא טוב פעם או פעמיים.
היו רגועים בבדיקת לחץ דם אחרת תצטרכו גם להביא 10 בדיקות לחץ דם ודופק ואם גם אלה לא יצאו בסדר תצטרכו לבוא ללשכ"ג שוב ולעבור עוד בדיקות. אני שבוע אחרי הבדיקות האלה, שזה חודש אחרי הצו ראשון עדיין מחכה לפרופיל, ככה שזה לא שווה...

אל תתיאשו במבחנים זה חשוב מאוד! אפילו אם לא הולך לכם טוב, תשתדלו תגידו לעצמכם עוד שעה זה נגמר ואני לא אצטרך לעשות דברים כאלה יותר בחיים. לי זה עזר מאוד.
ישן 01-08-2008, 05:20
  מלש"ב מהיום מלש"ב מהיום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.08
תגובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מלש"ב מהיום שמתחילה ב "חווית צב ראשון!"

קודם כל- וואו תודה לכולם על התגובות !

1pac אתה כנראה צודק כי בשביל זה קיימות המנילות ושאלוני העדפות אחרים למיניהם.

BlowMe תודה רבה אני גם מקווה. והטיפ שלך באמת הכרחי- חייבים לבוא עם כוחות. אגב, לא יודע אם זה היה שקר אבל זה באמת נראה חשוד בגלל שזה ממש המשכיות למבחנים.

omry n תודה רבה! אני שמח שעזרתי, בהצלחה! וכמו שאמרו לפניי, באמת מה שיש בשבוז עזר לי. תעשה את שלוש הבחינות "דמה בעברית" ותקרא את רשימת המילים שבמאמר על הצו הראשון.
מילים שנתקלתי בהן ובלי להתכונן לא הייתי יודע- נהיר=ברור פולמוס=ויכוח כיסופים=געגועים עזים להדיר=למנוע. את המשפטים אני לא ממש זוכר, רוב המילים שנתתי היו במשפט השני, את הראשון אני ממש לא זוכר. חוץ מזה זו רשימה של 8 משפטים- הכי בטוח זה פשוט ללמוד את המילים של שבוז.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:32

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר