לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2013, 18:09
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קוני שמתחילה ב "באותו ענין .. איך מסתדרים..."

חפש באינטרנט תמונות של תאי טייס במטוסים. אם יושבים בתאים בתצורת אחד מאחורי השני, לא תוכל להגיע לשום מקום.
בהרקולס יש מקום ובמטוסים בהם יושבים רק שניים אחד לצד השני (מטוסי הדרכה כיום בבית הספר לטיסה) אם חגורים אז האפשרויות די מוגבלות. ואם מישהו פותח חגורות למורת רוחו של השני, אתה תמיד יכול לדחוף חזק את הסטיק ולצחוק מהתצאה עד שיגממר לך האויר...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-01-2013, 11:19
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נימלר שמתחילה ב "על מה משוחחים בתא הטייס?"

ומעט מניסיוני:
התשובה אינה פשוטה מכיוון שמאוד תלוי מי הצוות. מה האופי וסגנון השיחות של כל אחד מהם גם כשלא מדובר בטיסה.
בעיקרון, כפי שאמיל ציין, בד"כ אין פנאי ל"קישקושים" (שיחות שאינן קשורות לפעילות בטיסה). גם בטיסות ארוכות טווח, אפילו עם דממת אלחוט, צריכים להיות מרוכזים בהמון נושאים, כגון, בדיקת הניווט, הגנת בני המבנה, מעקב אחר מחוונים ומפסקים, שינון (בפעם המי יודע כמה) של המשימה, במיוחד אם מדובר בתקיפת מטרה ועוד ועוד. אם מתחילים לדבר עלולים לפספס משהו קריטי ולא צפוי (אינך רוצה שקריאת "שבור" לא תיקלט בזמן בגלל התקשקשות).
מה נשאר?, בעיקר כאשר נמצאים כבר בשיטחנו בחזרה לנחיתה. ואז זה כאמור לפי אופי הצוות. ישנם כאלה שמדברים, ישנם נווטים שמנצלים את ההזדמנות להתאמן בהטסה, אחרים מתאמנים בהפעלת מערכות (רק כך ניתן להיות מקצוענים...) ויש שאוהבים לקשקש מעט (אי אפשר יותר ממספר משפטים פה ושם. המדינה קטנה ומיד מגיעים לנחיתה וצריך להתייחס לכל החובות השגרתיות בתהליך).
יש עוד קטע המאפשר שיחות חולין והוא הזמן בין הגעה לעמדת המראה ועד ההמראה (לאחר השלמת כל מה שקשור להיערכות לטיסה). אישית, אני העדפתי להתאמן במערכות המטוס (כאשר לא היתה בעיה של דממת אלחוט) ובזמן שנותר - "קישקושים" שגרתיים.
ישן 04-01-2013, 21:45
צלמית המשתמש של sharonbh
  sharonbh sharonbh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "ומעט מניסיוני: התשובה אינה..."

במערך המסוקים נושא השיחות קצת יותר קליל מאחר וטסים לאט יותר מ.. ואל איזורי האימון. אני זוכר שבכמה פעמים שבהן יצא לי לטוס במסוקי האנפה, לטייסים היה די והותר זמן לקשקש על כל מיני נושאים.חקוקה לי עד היום ההתפעלות של הטייס משנה מהפריחה מעל האיזור שבו טסנו ועל ההסבר שהוא קיבל מקברניט המסוק על איזה פרח מסוים שגדל רק באיזור הנ"ל.
כמובן שבטיסה אזרחית, עם ההתיישרות בגובה נתיב הטיסה והפעלה של הטייס האוטומטי, יש לא מעט זמן לדבר על כל נושא שבעולם עד לרגע תחילת ההנמכה. טכנית, על פי חוקי ה FAA, אסור לעסוק ו/או לדבר על כל נושא שאינו קשור ישירות לטיסה עצמה מתחת לגובה 10,000 רגל - קרוי בעגה המקצועית STERILE COCKPIT.
ישן 05-03-2013, 22:23
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "לא, זה לא משהו שיטופל במסגרת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
לא, זה לא משהו שיטופל במסגרת החיל. לדעתי גם אין מה לטפל בזה. זו שיחה פרטית בין טייסים שבמקרה דלפה למגדל. חוץ מזה, מהיכרותי עם הווי הטייסות, אני די בטוח שמושא "ההטרדה" די נהנה מכל זה. אתה צריך לשבת פעם בחברת פקמ"ציות בשביל להבין על מה אני מדבר. אם גברים היו בכיינים לפחות כמו הנשים, עוד היה אפשר לחשוב שהפקמ"ציות מטרידות צוותי אוויר.

גורם חצוף.

אני מסכים איתך... אבל נניח ו...
בתקופתי (לא מזמן) שמעתי דברים הרבה יותר "גרועים" שלא רק מוחלפים בין גברים אלא, בין חיילות בתפקידים מסויימים לחיילים. אבל נניח והצבא השתנה, מסתכל כעת על הדברים האלה בחומרה וביד קשה. זה דבר שאמור להישאר פנימי.

מה השלב הבא? יתחילו להוציא לתקשורת תמונות פספורט של חיילים שנתפסו בש.ג. בלי גומיות? בלי גילוח?

"הצהוב" בטלוויזיה מגעיל אותי. ואני אומר את זה בתור סטודנט עם תואר בתקשורת שעובד בחדשות המקומיות :S
ישן 05-03-2013, 22:52
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "עזוב, אתה לא באמת יודע מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
עזוב, אתה לא באמת יודע מה הולך בטייסות מהבחינה הזאת. באמת שצריך לשרת בטייסת כדי להבין עד כמה תופעת טייסים-פקמ"ציות-מנ"תיות היא פאתטית. הטייסים לפחות מתבגרים תוך כדי השירות שלהם ומפסיקים עם ההתנהגות הפאתטית בשלב די מוקדם. לעומתם, החיילות האלה לא מתבגרות, רק מתחלפות (כמו פראיירים...)

זה לא דבר שאמור להישאר פנימי. גם לא דבר שאמור לדלוף החוצה. זה סתם עוד דבר מביך שלא ראוי אפילו להתייחסות.

אז תתחיל להתרגל לגועל ותלמד לבלוע אותו

בואו תראה את יחסי לוחמי הספינות - בק"שיות ותאמין לי שאני מבין מה הולך שמה.

אני מתאר לעצמי שזה תמיד ישאר. Boys will be boys

אבל לא מבין מי האידיוט שמקליט ומפרסם כאלה דברים ואיך אוכפים כזה דבר...
ישן 05-03-2013, 21:30
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הערב בחדשות: מבוכה בחיל האוויר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נימלר שמתחילה ב "על מה משוחחים בתא הטייס?"

ציטוט:
על מה דיברו הטייסים במהלך טיסה מבצעית? "יש שם פקידת מבצעים אחת, זורמת"
מבוכה בחיל האוויר: שיחה בין שני טייסים בקשר הפנימי במהלך טיסה, הפכה לשיחת היום בחיל האוויר. הם דיברו על פקידת מבצעים, והשיחה האינטימית ביניהם נשמעה בטעות על ידי רבים.
ניר דבורי | חדשות 2

טיסת אימונים שגרתית בשבוע שעבר. זוג מסוקים באוויר, אתם בוודאי חושבים שהטייסים מתרכזים בנתיב הטיסה, אולי בהכנות לנחיתה, אבל אלפי מטרים מעל הקרקע - הם מתעסקים במשהו אחר לגמרי.

השיחה הבאה נקלטה במגדל הפיקוח של בסיס חיל האוויר בתל נוף, הטייסים לא שמו לב שהם אינם מדברים ברשת הקשר הפנימית של המסוק, אלא פרצו לשידור החוצה וכל העולם שומע. השמועות נפוצו והקלטת השיחה מסעירה בימים האחרונים את חיל האוויר, משגעת חיילים וקצינים.

"יש שם כל מיני, כאלה, פקמ"ציות (פקידות מבצעים) במגמת מסוקים", אמר אחד הטייסים בקשר, "יש שם אחת ברמה, אתה יודע, שהמילואימניקים מכירים שהיא שמה, זורמת. יש שם אחת עם קעקוע למעלה כזה, בצד". ממגדל הפיקוח בתל נוף - גם שם לא ידעו שהם לא לבד על הקשר - נמסר "גם תל נוף קיבל, תודה".

כל זה קורה כשרק לפני שבועיים, במסגרת המלחמה לצמצום הטרדות מיניות בצה"ל, הושק קמפיין שהופץ בכל היחידות. הסרטון, כך אומרים בצה"ל, מדגים את המרחק הקצר שבין שיח מטריד להטרדה מינית, את הקלות בה שיחה מתדרדרת עד כדי חציית גבולות לאווירה מתירנית, שפה גסה והומור מיני. אז בצבא מדברים על אפס סובלנות לכל מקרה של הטרדה מינית ועושים מאמץ לשים קץ לשיח לא מכבד, אבל בחיל האוויר, בגובה רב, בחרו טייסים להתנהג אחרת, אולי לשם עוד לא הגיעו ההנחיות החדשות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הדברים שנשמעים בהקלטה מבטאים רוח והתנהגות שיש להוקיעם ואין מקומם בצה"ל. הפעולות הפיקודיות והחינוכיות בנושא זה ימשכו ויוגברו".

לכתבה המלאה כולל הקלטת הקשר

לדעתי האישית יש כאן רגישות-יתר שמונעת ממניעים שגויים. מדובר בסה"כ שיחה אישית שגלשה לרשת הפתוחה, גם אם הנושא קצת פיקנטי עדיין אין כאן שום דבר שאפילו מתקרב להטרדה מינית. אשמח לשמוע מחברינו המשרתים בחיל (אמיל נחמיה ושות') אם אכן "הרוחות סוערות" או שהדברים שוב נופחו מעבר למימדיהם האמיתיים.

ישן 06-03-2013, 08:56
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני חושב שיש ציפיה כפולה: 1...."

ציטוט:
ובקיצור, תגובת דו"צ אומרת הכל.

אם יש משהו שמרגיז אותי בסיפור הזה אז זה תגובת דו"צ.
כרגיל ניסחפים אחרי התקשורת שהפכה להיות הזנב שמכשכש בכלב.

אני הייתי רוצה לשמוע תגובה כזו "מדובר באירוע ללא עניין ציבורי, זו שיחה אישית שלא היתה צריכה לקבל פירסום, אם שני אנשי הצבא האלה חייבים בהסברים זה אך ורק למפקדיהם.
טוב יעשו כולם אם יפסיקו לנסות ולהחליט בשביל צהל מתי, איך, למה ועל מה צריכים אנשי צ"א לדבר, בשביל זה יש בצה"ל נהלים ומפקדים".

אבל כמובן זה לא היה, במקום זה היתה תגובה פטתית מתרפסת לכתבה מרושעת

ישן 06-03-2013, 07:55
  משתמשת נקבה Kodkodit Kodkodit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.13
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הערב בחדשות: מבוכה בחיל האוויר"

צריך להפריד בין כמה דברים פה-
1. האם שיחות ברשת קשר צבאית צריכות להיות מודלפות לעיתונות- ככלל בעקרון לא. יש מקרים שזה לא ממש עבירה שפוגעת בבטחון המדינה (נניח במקרה הזה) ויש מקרים שזו עבירה פלילית.
2. האם שיחות כאלה צריכות להעשות באמצע טיסה- על זה נראה לי שאמיל ענה כבר באחד מההודעות הישנות.
אם זה "זמן מת" אז זה באמת לא ממש משנה אם הם היו מחליפים כמה הערות על "מה מכבי עשתה בדרבי" או על חיילות.
3. האם זה ראוי שטייסים ידברו ככה על חיילות- הממ... זה תחום אפור. נורא קשה לתת תשובה חד משמעית.
זה תלוי גם בגיל ובמעמד (נניח הייתי מסתכלת אחרת על טייסים בוגרים ובעלי משפחות שמדברים ככה על חיילות בנות 20 מאשר על טייסים צעירים רווקים)
שיחות כאלה יש בכל מקום, אפילו אצל בנות (אם כי אם היינו משתחררים מהתפיסה שגבר שרוצה סקס הוא "גבר גבר" ואישה שרוצה סקס היא "זורמת/מופקרת" זה באמת היה מועיל יותר לכולם)

למרות זאת, ברגע שזה יצא החוצה יש כאן כן בעיה של הטרדה. תחשוב איך מרגישה החיילת ועם מה היא תאלץ להתמודד עכשיו. אני לא מקנאה בה (ולהגיד שזו היא אשמה ושבמילא מדברים עליה ככה- זו לא תשובה קבילה מבחינתי. ע"ע ההערה הקודמת שלי).
יש הבדל בין שיחה פרטית בין 2 אנשים לבין הפצת דברים בפומבי (אם נניח חייל היה הולך ומפיץ בקרב כל הטייסת שמישהו "זורמת" זה בהחלט הטרדה, לעומת שיחה פרטית בין 2 אנשים)
וברגע שזה יוצא החוצה- יש בעייתיות להתעלם מזה ולא להגיב בכלל בטענה שזו היתה אמורה להיות שיחה פרטית (כי כרגע זה לא. ובפעם הבאה שישימו לב באיזה רשת קשר הם מדברים ;-) )
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:18

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר