לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-09-2008, 14:14
  elvis1977 elvis1977 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.07
הפיל הלבן של תשובה: עוד שלוש דירות בפלאזה מוצעות למכירה

ציטוט:
הניו יורק פוסט מדווח היום (ה') כי שלוש דירות נוספות הועמדו למכירה בפלאזה בניו יורק, זאת לאחר הפרסום אתמול, לפיו 25 דירות בפרויקט שבשדרה החמישית חזרו לשוק, לאחר שרבים מרוכשי הדירות החליטו לעזוב ולמכור בעקבות בעיות שהתגלו בבניין.

הפלאזה, שבשליטת יצחק תשובה המחזיק בפרויקט באמצעות אלעד נכסים, נרכש בשנת 2004 תמורת כ-675 מיליון דולר ובמשך כשנתיים וחצי שופץ ב-400 מיליון דולר ע"י תשובה.

אתמול פורסם, כי דירות בפרויקט מוצעות למכירה במחירים שבין 1.8 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר. הניו יורק פוסט ציין, כי חלק מהדירות עומדות למכירה מזה חצי שנה כאשר מחירן יורד במיליוני דולרים. דירות אחרות בפרויקט מוצעות להשכרה, במחירים שבין 5,800 דולר ל-75 אלף דולר בחודש.

http://www.calcalist.co.il/markets/...3116589,00.html

קצת הגזימו עם הכותרת "פיל לבן", אבל משבר הנדל"ן האמריקאי פוגע גם במקומות היוקרתיים ביותר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2008, 21:23
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני חושב שקישור המונח "פיל לבן" למקרה זה, מקורו"

צודק לגבי הביטוי, אבל לא לגבי התלהבות הכתבים, זו פשוט ההגדרה.
הכרתי את הביטוי אבל עכשיו שלחת אותי לחפש:

פיל לבן הוא כינוי לנכס רב ערך לכאורה, אשר הופך לעול ולמעמסה. פיל לבן יכול להיות נכס שעלות אחזקתו גבוהה מהתועלת שבו ואינו משמש את הציבור..................................

מקור הביטוי בפיל הלבן הדרום-מזרח-אסיאתי. פיל לבן הוא למעשה תולדה של מפגש גנים רצסיבים נדירים ללבקנות מצד שני הוריו. מאחר והפיל נחשב לקדוש על פי תרבויות האזור, כמו למשל בתרבות הבורמזית, אין לנטוש או להזניח אותו. גם בתרבות התאית הפיל מקודש, ותמונתו הופיעה בשנים 1855-1916 על דגל תאילנד. ראמה התשיעי, מלך תאילנד, מחזיק כיום מספר פילים לבנים............................................. ..............

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4...%9C%D7%91%D7%9F
ישן 14-09-2008, 08:20
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אך... הזכרונות...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "..."

תחנת רכבת דרום הייתה פלא עולמי שממש חבל לי שיצא משימוש (כל פעם נחמץ לי הלב כשאני רואה איך שיחים חוסמים את המנהרה הקצרה מתחת לאיילון דרום...): מבנה מפואר שנבנה רק לשימוש של כמה אבות/סבים בודדים וילדיהם שיצאו ל"יום כיף ברכבת לירושלים". הייתי מגיע לשם ומשתומם על כל הקונסטרוקציה ושואל האם אי פעם הייתה כולה בשימוש (מזכיר לי מאוד את המעברים מתחת לכיכר המושבות וכיכר מגן דוד שגם שם היה נראה שמישהו התכוון שיהיה שם משהו מיוחד, אבל גמר עם משהו כמו "המעבר התת קרקעי המשוכלל ביותר שאינו בשימוש בעולם").

לי אישית ישנה תאוריה שמישהו שם במשרד התחבורה נסע ללונדון והתפעל מאיך שלעיר כזאת גדולה יש תחנות רכבת נפרדות למשהו כמו 12 רוחות השמיים (ובמקרה של היוסטון, סט. פנקרס וקינגס קרוס אפילו נראה שמישהו התלהב מהרעיון של לבנות המון תחנות, ולא תחנה אחת...) ואז אמר "גם תל אביב תהיה מטרופולין כזאת אם רק נבנה לה תחנה לכל מסילה".

אחר כך, באיחור של 30 שנה, בא איזה גאון ובנה מסילה בין תחנת ארלוזרוב ושדות מקווה ישראל ופתאום נעלמה לה התחנה הדרומית (שממילא הייתה חניון אוטובוסים ומחששה של עמל הולץ, הרבה יותר מאשר תחנה).
לצערי אני מניח שמתי שהוא יהרסו את הפיל הזה...

(מה שמעלה לי רעיון, גם ברוח "לונדון": סיור רגלי מיוחד בת"א בעקבות הפילים הלבנים שלה שהיה אפשר עד לא מזמן לעשות)

נפגשים ב 8:00 בתחנת רכבת דרום
הולכים צפונה על השלוחה הדרומית של גשר האוטובוסים: סיור עומק בתחנה המרכזית החדשה. נפגש לכוס קולה ובייגל'ה סומסום על בעל המאפיה בכניסה לקומה 6.
נצעד לכוון כיכר המושבות ונסייר במעברים התת קרקעיים
נמשיך לאורך רחוב אלנבי ונתעכב ליד בית הכנסת הגדול
נפנה מערבה לסיור במפלס המרילנד ומוזאון השעווה של מגדל שלום
במעלה רחוב אלנבי נתבשם מניחוחות המעבר התת קרקעי של ככר מגן דוד: נשמע על הבדלי הגישה והסגבון שבין מעבר זה לאחיו שבכיכר המושבות. נדמיין בעיני רוחינו את המדרגות הנעות באמת נעות ולא רק משמשות לשבירת רגליים של קשישים וגם אלה שלא...
נעצור לארוחת צהריים קלה בכיכר דיזנגוף ונדניין בני אדם מסביב. נשמע את סיפורה של הקרוסלה הצבעונית הידועה כ"פסל של יעקב אגם".
נסיים את הסיור בבית האבראה של קופ"ח כללית בקצה רמת אביב, על כביש החוף.

מי אמר שלת"א אין מה למכור מבחינת מונומנטים עולמיים?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:11

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר