לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-10-2008, 22:25
  s0ulj4h s0ulj4h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.08
התרגיל האווירי האיראני הגדול הנפתח מחר, יתרגל התקפה אווירית איראנית גדולה על ישראל.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: התרגיל האווירי האיראני הגדול הנפתח מחר (יום ה' 16.10), יתרגל התקפה אווירית איראנית גדולה על ישראל.

יום רביעי, טז תשרי תשס"ט, 22:44, 15 באוקטובר 2008

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://debka.co.il/photos/3382.jpg]
מטוסי קרב-הפצצה איראנים עומדים לתרגל התקפה אווירית על ישראל.

התרגיל צריך להוות את התשובה האיראנית לתרגיל האווירי הגדול שערכה ישראל, בשבוע הראשון של יוני מעל הים התיכון והים האגאי, בו הפגין חיל האוויר הישראלי יכולת להטיס 100 מטוסי קרב-הפצצה למרחק השווה למרחק הטיסה בין ישראל לאיראן.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים עוד, כי התרגיל נועד גם לבחון כיצד פועלת מערכת המכ''ם האמריקנית ה-FBX-T אשר הגיעה לישראל בשבוע האחרון של חודש ספטמבר, ושאר הוצבה בבסיס חיל האוויר נבטים בנגב. האיראנים ציידו את המטוסים שלהם ואת מערכות הלוחמה האלקטרונית שלהם במה שהם מגדירים 'ציוד אלקטרוני חדש', אשר נועד לשבש את מערכות הלוחמה האלקטרונית והמכ''ם, האמריקניות והישראליות.

באמצע חודש אוגוסט, אמר מפקד חיל האוויר האיראני בריגדיר-גנרל אחמד מיקני Brigadier General Ahmad Miqani, כי המטוסים האיראנים שודרגו, והם מסוגלים לטוס עתה למרחקים של למעלה מ-3000 ק''מ, כפול מהמרחק שבין איראן לישראל, שהוא קצת למעלה מ-1200 ק''מ.

המקורות הצבאיים והאיראנים של תיקדבקה מדווחים, כי האיראנים חושבים שהם מסוגלים להפגין עתה כי יש להם עתה יכולת כזו.

זו הסיבה מדוע נבחרה טיבריז, הנמצאת בקצה הצפוני-מערבי של איראן, על ידי מפקדי חיל האוויר האיראני להיות מרכז התרגיל.

בהודעה על פתיחת התרגיל אשר נמסרה ביום ד' 15.10 בטהרן נאמר, כי בתרגיל ישתתפו מטוסים שימריאו מבסיסי תעופה כמו טהרן, איספאהן, חמאדן, ודזפול. בסיסים אלה נמצאים במרחק שלא עולה עלה עמה מאות ק''מ מטיבריז, ולכן מדובר בהטעיה איראנית מכוונת. המקורות המודיעיניים שלנו מוסרים, כי האיראנים עומדים לשגר לטיבריז מטוסי קרב-הפצצה בעיקר מבסיסים הנמצאים בדרום איראן ליד הגבול עם פקיסטן. המרחק בין בסיסים אלה וטיבריז, הוא למעלה מ-1200 ק''מ, והוא דומה למרחק הטיסה בין איראן לישראל.

האיראנים ינסו להראות בתרגיל, כי הם מסוגלים לשגר למעלה מ-100 מטוסי קרב הפצצה, (כלומר יותר מטוסים מאשר ישראל שגרה, לפני למעלה מ-4 חודשים, מעל הים האגאי.) למרחק השווה למרחק בין איראן לישראל, לבצע תקיפה, ולחזור לבסיסיהם באיראן.

האיראנים גם קבעו את התרגיל, לתאריך הקרוב ביותר לבחירות לנשיאות ארצות הברית שתערכנה ב-4 לנובמבר. זאת כדי לאותת גם לארצות הברית, וגם לישראל, כי טהרן לוקחת ברצינות רבה את ההערכות הנשמעות במערב, כי מיד לאחר הבחירות בארה''ב, יש לישראל חלון הזדמנויות מצומצם ביותר של 8 שבועות בלבד, בנובמבר, ובדצמבר, לתקוף את איראן עד שהנשיא החדש האמריקני ייכנס לבית הלבן. התרגיל האווירי האיראני נועד להפגין, כי נוסף לשיגור טילים איראנים, ישראל חשופה גם לתקיפות אוויריות איראניות.

דבקה...............

http://debka.co.il/headline.php?hid=3382
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2008, 23:04
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
לעולם אל תזלזל באויב, אם המצרים יחצו את התעלה נשטוף אותם
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "מישהו מוכן להסביר לי מאיפה הם..."

להלן קטע לגבי תוכניות הרכש האיראניות וכל זאת טרם שהזכירותי את ה- Mig29 שטייסי סדאם הנחיתו באיראן בזמן מלחמת המפרץ הראשונה (תוך הסכם עם האיראנים לקבלם בתום המלחמה - דבר שהאיראנים לא בצעו ושמרו את המטוסים לעצמם).

Su-30

It was reported by Jerusalem Post that Iran has signed an arms deal with the Russian Rosoboronexport arms group to buy 250 Su-30 MKM warplanes and 20 Il-78 MKI aerial tankers.it is reported that Israeli defense officials were investigating the potential Iran-Russia deal, in which Iran would pay $1 billion a dozen squadrons’ worth of the jets.[1]It is rumored that the first aircraft would have been delivered before the end of 2007. This sale would give Iran the largest and probably the most powerful air force in the Middle East. Iran and Russia have both denied this and have rejected these claims as propaganda.[2][3][4] In a recent broadcast the "Mehr News Agency" has reported that they (the reporters) have seen and counted a dozen Su 30s in a manouver that has taken place on the 15th and 16th of September 2008 further the report reads[2]: "In this joint manouver of the IRIAF and the AFAGIR which is called the 'Guardians of the Nations Skys' the Air Forces of Iran have tested domesticaly developed systems as well as newly purchased systems (from Russia and China)." The harsh warnings of Israel that it could attack Iran at any time and the Russo-American conflict over Georgia has lead to reported weapons sales to Iran by Russia, sofar there have no details been reveald by either side and all informations are but guesses.

J-10

The Russian news agency Novosti reported that Business & Financial Markets said Iran has signed a deal with China to buy two squadrons/24 of J-10 fighter planes with Russian-made AL-31FN engines. The total cost of the planes is estimated at $1 billion, and deliveries are expected between 2008 and 2010. China denied that it had agreed to sell its homegrown fighter jets to Iran, saying no talks had taken place. Foreign Ministry spokesman Liu Jianchao told reporters: "It's not true, it is an irresponsible report, China has not had talks with Iran on J-10 jets."[5][6][7]

MiG-29SMT

Some sources also report that next to Su-30s (and S-300 SAMs) Iran also wants to purchase newer variants of the MiG-29 like the MiG-29SMT.[citation needed] It is also rumoured that Iran has had their MiG-29A fighters upgraded to MiG-29SMT.[citation needed]

JF-17 Thunder

According to Global Security, in July 2003 Chengdu Aircraft Industrial Corporation (CAIC) unveiled the new ‘Super-7’ or Chao Qi fighter plane to the public, China supposedly received orders from Iran. The plane, now called the FC-1 is an export version of the JF-17 Thunder and entered production in 2006. As of 2008 Iran hasn't received any such plane.[3]

כעת הנח כי לפרסים יתכן ויש מטוסים שאנו לא יודעים על קיומם (נניח Su30 או Mig29) שהרוסים ספקו תוך הבטחה איראנית ללא ליצר גלים - האם לא יתכן?

אל תשכח כי תקופה ארוכה מחירי הנפט היו ב- 140$ לחבית, כאשר אתה מגיע ליצרן נשק ומבקש הצעת מחיר למטוסים ב- 8 מיליארד דולר הוא ידע איך לוודא שהממשל יאשר לו את המכירה.

אני לא הייתי מזלזל באיום. אבל גם לא הייתי נוהג בהיסטריה.

אגב, האם יש ידיעות לגבי יכולת ההתמודדות עם ה- SU30? האם במערב יודעים (על סמך פרסומים גלויים) מה שווה המטוס הזה ביחס למטוסי F15,16 מבלוקים מתקדמים?
ישן 22-10-2008, 07:39
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
אני לא חושב ראה לינק הבא:
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "אל תתפתה לאמין לפרופגנדה..."

שיש לנו את הלוקסוס לשגות באשליות, ע"ע פתיחת מלחמת יומה"כ:

תראה מה האירנים אומרים בעצמם:
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1030406.html

כפי שכתבתי אין להיות היסטרי, אבל כשההנהגה הפרסית אומרת שוב ושוב: ישראל צריכה להמחק מהמפה, מזה 3 עשורים מקיימת את יום ירושלים, מספקת נשק רקטי ואחר לחיזבאללה שליחה בגבולינו אני מאמין למה שהם אומרים.

אני מסכים כי חלק נכבד מדבריהם הוא תעמולה (כפי שראינו במלחמת לבנון 2 - נסראללה עד תום המלחמה קיבל במה ותרגום לעברית בשדור חי על פני מרקעי הטלוויזיה הדוברת עברית (שים לב לא כתבתי ישראלית)).

שום דבר לא יוצא ללא אשור וברור כי לכל אמירה יש מטרה לרבות להרתיע כל מי שמתכנן דבר מה בנידון בישראל.

אני מסכים כי חלק מהרעיון הוא כמו חיות בטבע המציגות עצמן כנפוחות יותר ממה שהן באמת.

ואף ע"פ כי לא הייתי מזלזל באיום, אם הייתי בעמדת פיקוד הייתי דורש לקבל אפשרויות לתוקפינו לאו דווקא באופן בו אנו מחכים (הם מדברים על תקיפה של מאה מטוסים, אולי יש דרך אחרת מועילה יותר? אני לא קובע מה אני רק מבקש לא להיות שאננים ולחשוב שאנו יודעים הכל על אויבינו, דרך פעולתם, כל כלי הנשק שיש להם).
ישן 21-10-2008, 23:05
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "כן, אני זוכר שקראתי גם פעם..."

מן הראוי לציין שבמשך כל מלחמת אירן-עירק האירנים שלחו פנטומים למשימות עומק ברחבי עירק (בדומה מאוד למשימות ששלחנו אנחנו בשלהי מלחמת ההתשה) ואפילו הפציצו בסיסים עירקים הסמוכים לגבול הירדני והסורי כולל את H-3 ובד"כ גם חזרו הביתה לספר על כך. וזאת כנגד אויב שמערך הגילוי, הנ"מ והמיירטים שלו נחשב לצפוף, מנוסה ואיכותי למדי, לפחות כמו המערך המצרי שניצב מול ח"א במלחמת ההתשה. בהנחה שלהגיע ל H-3 הם ידעו אז הם יודעים גם היום ובהנחה שח"א הירדני והסעודי לא ינקפו אצבע כדי למנוע זאת, אזי המשך משם לעבר דימונה, ירושלים או אילת סיפור די פשוט.

שלא תבינו לא נכון גם אני בדעה שמתקפה אווירית אירנית על ישראל היא כרגע רעיון דמיוני למדי שגם אם יצא לפועל תוצאותיו הודאיות הן לא יותר מתוספת סיטונאית של עיגולים אירנים על חרטומם של מטוסי F-16 ו F-15 של ח"א ואולי אפילו תוספת של כמה זנבות מרוסקים בש"ג של סוללות הפטריוט רחמנא ליצלן אבל עדיין אין לזלזל באויב בעיקר לא כזה שמשאבים בלתי נדלים ברוח, במוטיבציה ובחומר עומדים לרשותו. אם ירצו בכך הרי יוכלו להצטייד בנקל ב SU-24 נוספים, SU-34/32 וכו', להכשיר צוותים מקומיים או אפילו להעזר בטייסים מברית המועצות לשעבר או ממדינות ערב. בהנחה שמתקפה כזאת תצא לפועל אחרי הנסיגה האמריקנית מעירק ותהיה מלווה בירי מסיבי של טק"ק מאירן ורק"ק מלבנון ומעזה (ואולי גם מאיו"ש) על כל בסיסי ח"א וכמובן ריכוזי אוכלוסין, אזי יהיה פה שישו ושמחו כמו החג הבא עלינו לטובה.
ישן 20-10-2008, 18:38
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
אירן יכולה לבצע תקיפה אווירית על ישראל רק דרך סוריה
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "איראן תרגלה טיסה לעבר ישראל"

אפילו אם התרגיל דימה טיסה חד כיוונית בקו ישר מאירן לישראל זה עדיין לא נראה מעשי עם הציוד של חיל האוויר האיראני.
עירק נמצאת בשליטת חה"א האמריקאי שלא יתיר למטוסים איראניים לעבור וגם ירדן הפרו אמריקאית לא תשתף עם האיראנים פעולה וזה לפני שהם אמורים להגיע לישראל ועוג לא דיברנו על תידלוק.

גם תוואי טיסה מעל ערב הסעודית/כווית לא בא בחשבון עקב הנוכחות האמריקאית כולל נומט"ים במפרץ.

כל טיסה ישירה מאירן לישראל צריכה לכלול את סוריה, למרות שאין בינהן רצף טריטוריאלי או אפילו פעילות מבסיסים סוריים שיקצרו את הטווח ויאפשרו למטוסים האיראניים לחזור ולהמנע מפעולה חד כיוונית.
הבעיה במקרה כזה מבחינת האיראניים היא שכוחותיהם יהיו בטווח הפעילות של חה"א אם יאותרו מראש.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 20-10-2008 בשעה 19:00.
ישן 21-10-2008, 08:55
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
הם תרגלו רק ONE WAY TICKET...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ido12760 שמתחילה ב "אפשר לשאול איזה מטוסי קרב..."

המעניין בכל הסיפור באיזה נתיב הם מתכננים לטוס, ביודעם שמהר מאוד הם יתגלו...

Iranian Pilots Show Off Dogfighting Skills In War Games

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.spacewar.com/images/iran-saegheh-thunder-fighter-jet-afp-bg.jpg]

Iranian domestic Saegheh fighter. Photo courtesy AFP. by Staff Writers
Tehran, Iran (RIA Novosti) Oct 21, 2008
The Iranian Air Force started on Friday large scale combat drills in the northwest of the country with simulated dogfights, the IAF press service said in a statement. "Iranian fighters and bombers took off early on Friday from various airfields throughout the country and conducted a number of simulated dogfights. All the missions were well-organized and were performed successfully," the statement said.

Friday's war games also included missions performed by domestic Saegheh fighters, unmanned aerial vehicles (UAV), and reconnaissance aircraft.

The exercises are being held near Tabriz in Iran's East Azerbaijan Province to "demonstrate the might and combat readiness of Iran's Air Force."

They involve the entire range of Iran's fighter fleet, including U.S.-made F-4, F-5, F-7 and F-14 fighters and domestic Saegheh fighters. Mid-air refueling is provided by Boeing 707 aerial tankers.

The aircraft are flying simulated combat missions from air fields in Tehran, Isfahan, Tabriz and Hamadan.

Iran has conducted several high-profile war games this year. The United States and Israel have consistently refused to rule out the possibility of military strikes against Iran over its refusal to halt its nuclear program.

Source: RIA Novosti

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 23-10-2008, 01:40
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[font=Verdana]הרעיון שלך..."

לצערי אין הרבה מקורות מהימנים להתבסס עליהם אבל גם עם המעט שידוע האפשרות מבחינת האיראנים לא כזאת בלתי אפשרית במיוחד עם מפסיקים להניח שהם יעשו את מה שאנחנו רוצים (ישלחו כל דבר שיש בו טייס ישר לכיוון שלנו כדי שאנחנו נרים כמה עשרות מטוסי יירוט ולא ישאר מחיל האויר שלהם כלום). אלה ישתמשו בקלפים שיש להם, עם נניח לרגע הנחה לא פרועה מידי בעקבות לבנון 2 וההתפתחויות מאז - שיש להם אפשרות אמיתית לנטרל חלק משמעותי מיכולת היירוט שלנו לפחות לכמה שעות. ואני מדבר לא רק עשרות טילים מדויקים למדי בלבנון שמסוגלים להגיע לפחות עד חדרה (וסביר להניח עכשוי גם עד המרכז) אלה גם על יכולת לפגוע בבסיסים מרכזיים יותר במרכז ובדרום מעזה (אני לא מדבר על קסמים כמובן אלה על מערכות יותר מתקדמות שכבר נורו משם לפני יותר משנה ומאז החמס וארגונים שיאים כמו חיזבאלה היו עסוקים למדי).
לעניות דעתי (ויכול להיות שאני טועה) לאמריקאים אין סיבה להחזיק מערכי נ"מ צפופים בצפון עיראק ולמרות שבטח יש להם טיסות סביר להניח שזה אפשרי להעביר כמות לא גדולה של מטוסים בלי להתגלות או עם שיתוף פעולה עם בת הברית שלה סוריה שתארח את המטוסים ניתן אפשר לחכות שהעיניינים ירגעו כמה ימים, ואז לתזמן תקיפה של המטוסים מכיוון בלתי צפוי כמו הים התיכון לאחר שיגור טילים על בסיסי חיל אויר (מה שדיברתי עליו בפסקה הראשונה).
מנסיון עבר גם מטוסים בכוננות הפצצה לא מוקפצים מיד לאחר שישראל חוטפת טילים אלה עוברות כמה שעות טובות של דיוני קבינט. כך שיתכן מצב שמטוסים איראנים מגיעים לישראל כאשר לישראל אין מטוסים באויר חוץ מהרגיל ומערך היירוט שלא נפגע, במצב כזה האיראנים יוכלו לבצע הפצצות ראווה ואפילו לחמוק עם אבידות סבירות.

אני יודע שזה תסריט מאט קודר אבל לא בלתי אפשרי במיוחד כאשר אנחנו לא באמת יודעים מה יש לאיראנים. בכול מקרה יש דבר אחד שאני יודע ואומת בכר עשרות פעמים בעבר, זה פחות חשוב מה האויב עושה יותר חשוב שאנחנו נוודה שאנחנו עושים את כל מה שאנחנו יכולים ובראש עומדים האנשים הראויים
ישן 23-10-2008, 02:09
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Shpringa שמתחילה ב "לצערי אין הרבה מקורות מהימנים..."

בכלליות, מבלי לפרט, אני יכול לומר שלהבנתי, השבתת כלל יכולות היירוט של ישראל זאת לא משימה שאיראן או החיזבאללה יכולים לעשות, גם אם הם מאוד ייתאמצו.

מערך היירוט שלנו לא בנוי רק ממטוסים, ובאופן טבעי הרבה תלוי בנתון המרחק שבו מתגלים המטוסים, ומכיוון שיכולות ההתראה שלנו לא ידועות לך, לי או לאיראנים. אנחנו יכולים לנחש ולהעריך וזה טוב ויפה, אבל אנחנו ככל הנראה נטעה.
בהנחה שמתאר יום כיפור קורה (אין מטוסים באוויר כשהשמיים מתמלאים במטוסים איראניים), יש לנו נ"מ ארוך טווח עם יכולות מוכחות. כמו שאמרתי, יהיה מעניין...

להערכתי הם לא מסוגלים לבצע אפילו הפצצת ראווה רחבה. ובשביל שהמטוסים האיראניים יגיעו למקום שבו הם יגרמו נזק אמיתי לישראל (חיפה, ירושלים, גוש-דן), צריך לקרות נס (לאיראנים), לא פחות.

ישן 22-10-2008, 10:50
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "התרגיל האווירי האיראני הגדול הנפתח מחר, יתרגל התקפה אווירית איראנית גדולה על ישראל."

אגב אחרי שהפסקתי לצחוק החלטתי ללכת לGE ולבדוק מה המרחק בין הגבול המערבי של אירן לסוריה.
בקירוב מדובר על 300 ק"מ.
כלומר האירנים צריכים לקחת את אחת מהאופציות הבאות:
1. טיסה למרחק של 300 ק"מ מעל שטח עירקי בשליטה אמריקנית.
2. טיסה מעל שטח טורקי למרחק דומה.

לדעתי אף אחת מהאופציות לא ריאלית עם כוח משמעותי של מטוסים בלי שיתגלו.

שאלה מעניינת היא אגב האם לארה"ב כוח אוירי מספיק בצפון עירק בשביל להפיל כמה עשרות מטוסי קרב אירניים המגיעים ב"הפתעה" באזור צפון עירק? האם יש להם שם מספיק סוללות נ"מ והאם יש להם יכולת גילוי מתאימה.

בשורה התחתונה כל המתאר הזה נראה לי לא ריאלי בעליל ומשום שאני לא חושב שהאירנים באמת טיפשים לא סביר שיעשו בו שימוש - יש להם אופציות טובות בהרבה לתקוף את ישראל באמצעות טילים ובעיקר באמצעות החיזבללה.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:30

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר