לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2008, 16:15
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
עכשיו זה כבר באמת מתחיל להשמע כאגדה....
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "את פצצונות ההשהיה אני..."

לגבי עקרון הדריכה:

שים לב שמה שמאפיין את כל דגמי הפצצונות הללו (ויש עשרות) הוא לאורך היקף הגוף יש מעין כנפונים דקים, בעת פתיחת המארז הפצצונות נופלות נפילה חפשית , הכנפונים גורמים לפצצונות להסתחרר סביב צירן לכדי מהירות של כ 2000 סל"ד !
הדריכה של המנגנון (שממוקם במרכז הגוף) מתבצעת על ידי הסחרור שגורם לארבעה פינים להשתחרר מכח הצינטרפוגה ולאפשר בשל כך תנועה של רכיבים מכאניים עד לחימוש של המרעום, בעת הפגיעה בקרקע המרעום מופעל מכח התאוטה/הקשה.

בגלל שמדובר במרעמים רגישים למדי ידוע שפצצונות שכאלה מייצרות כמות די גדולה של נפלים במקרה והן מוטלות על תכסית סלעית, הם פשוט נדפקים !
נפלים של פצצונות שכאלה (ומצררים בכלל) נחשבים למסוכנים ביותר עקב עדינותם !

אגב - כדי לעמעם במקצת את החבטה צופו חלק מדגמי הפצצונות הללו במעטה דק של חומר פלסטי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2009, 12:55
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

זה לא הדגם.....
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "..."

מה שמופיע בתצלום הנה פצצונת ה BLU 18 אשר כונתה לא פעם בארץ "משולשת"...
מדובר בפצצונת המיועדת לפיזור באמצאות תחמושת ארטילרית וייעודה היה נ"א - רסס, הכדורית שבפצצונת היתה מנתרת לגובה של כ 1.20 מ' ומתפוצצת, תחמושת זו סבלה מלא מעט בעיות אמינות.

הדגם האמריקאי המקורי שממנו פותחו בארץ פצצונות המצרר ע"י תע"ש נקרא M 42 / M 46 , מדובר בפצצונות המיוצבות/נדרכות באמצעות סרט בד וייעודן נ"א רסס - נ"ט , הדגם שפותח בארץ כונה "שבתאי" והוא התאפיין במספר שיפורים מהותיים למדי החל מכמות החנ"ם דרך אלמנט שהקטין את הסחרור (שהיה פוגע באפקט המטען החלול) וכלה בשיפור הרסס, בשלב מאוחר יותר פותח דגם משופר שכלל גם אלמנט של השמדה עצמית ובמהלך השנים נוספו עוד לא מעט שיפורים עד כדי כך שכיום תע"ש נחשבת למובילה בתחום זה.
ישן 31-10-2008, 11:13
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "האם בהפצצות בדמשק במלחמת יוה"כ נעשה שימוש במצרר אווירי?"

שימוש במצררים בתקיפת המטכ"ל הסורי לא מוזכר במקורות שאני מכיר וגם לבושין לא הזכיר זאת בהרצאה שלו ששמעתי פעם. כמו כן, שימוש בחימוש כזה במרכז דמשק לא נשמע הגיוני, אם כי הדבר אפשרי.

כפי שהוזכר למעלה, נעשה שימוש בפצצות מצרר לשיתוק הגנת נ"מ במהלך תקיפות שדות תעופה ופורסמו בעבר תצלומי תקיפות, בהן רואים בשוליים את מעגל פיצוץ המצררים (למשל בספר של אלוני על אלופי ההפלות של הקורנס).

שימוש ידוע אחר הוא בתקיפות "קלע" על אזורי הצליחה.

ד"א, רכש פצצות CBU-24 נעשה מיד לאחר סיום מלחמת ההתשה. במהלך המלחמה האמריקאים לא היו מוכנים לספק אותן לישראל. פצצת "טל 1" פותחה בארץ באותה תקופה ואף נעשה בה מעט שימוש לקראת סוף מלחמת ההתשה.

נערך לאחרונה ע"י Fox450 בתאריך 31-10-2008 בשעה 11:32.
ישן 01-11-2008, 21:32
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "האם בהפצצות בדמשק במלחמת יוה"כ נעשה שימוש במצרר אווירי?"

למי שנגיש בתוך חיל האויר בתיעוד של טייסת האחת ניתן לראות תמונות מצלמת תקיפה של פאנטום המראות את עשן הפיצוצים מפגיעות בבניין המטכ"ל הסורי. בתמונה שאני זוכר בבירור ניתן לראות גם חץ המצביע על בניין מטה חיל האויר הסורי שנפגע רק בקומותיו העליונות.

הפיצוצים הם בוודאות לא של פצצות מצרר ומבנה פטריית העשן גם הוא לא.

ברמה הטכנית יתכן שאירעו דברים נוספים לאחר שהתמונות האלו צולמו. מצד שני, תמונה שמראה פטריית עשן בגובה כמה עשרות מטרים מלמדת שהיא צולמה על ידי מטוס שהפציץ בין האחרונים.
מתוך המידע הגלוי ידוע שתקף כוח בן שמונה מטוסים (שתי רביעיות), כך שלא נשמע סביר שעוד מישהו נכנס לתקיפה באזור מוכה טילים צפוף רק כדי להכניס גם פצצות מצרר.
פצצות כאלו לא יגרמו נזק משמעותי לבניינים ויכסו שטח גדול הרבה יותר מן השטח שתופסים כמה הבניינים הערכיים של מטה הכללי הסורי.

משהו קטן- הסורים חשבו שבניין מטה חיל האויר שלהם נפגע באופן מוגבל משום שחיל האויר הישראלי ביקש לא לפגוע באנשי צוות אויר ישראלים אשר הוחזקו שם שבויים באותו הזמן.
בישראל לא ידעו זאת.
לידיעת קהילת מחפשי הניסים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 15-02-2009, 19:05
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

יופי !....
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מצרר - כבר בששת הימים?"

יש כאן עניין קצת מיסטי...

לפני די הרבה זמן הועלה כאן תצלום של מארז מצרר שמתוארך לשלהי שנות החמישים (אם אני זוכר נכון) אשר נמצא ברמה"ג ומוצב כ"עציץ"/"פסל סביבתי" באחד מהבסיסים שבאיזור...
זכור לי שכשראיתיו לראשונה (במהלך ביקור במקום) הדבר מאוד הפתיע אותי היות ועד אז הייתי בטוח שהמצררים הראשונים שהוכנסו לשימוש צה"ל (לפיזור הן אוירי והן ע"י ארטילריה) הגיעו במהלך מלחמת יום כיפור כחלק מסיוע החירום האמריקאי כשמדובר בפצצונות ה M 42/46 , פצצונות ה MK 118 וופצצונות ממשפחת ה BLU העגולות...
והנה שוב תצלום של מארז מצרר שאגב מאוד מאוד דומה לזה שראיתי בעצמי (יכל להיות שמדובר באותו אחד אשר נמצא בשטח ובשלב מסויים הועבר לבסיס)?....

ואם נשוב רגע ל"ענייני המיסטיקה".... הנה ממש לפני שבוע (ביום הבחירות ) הוצגה בפני ע"י עמית לעבודה(שבהחלט "מבין עניין"), פצצונת מצרר אינרטית בעלת מבנה מאוד מיוחד (זכור לי ה"סטנד אוף" שנפתח ונע ע"ג מסלול סיבובי) אשר ע"פ ההשערה הנה מדגם "קדום" שהיה בעבר הרחוק מאוד בשימוש חיל האויר !
לצערי לא זכרתי לצלם אותה אך המבנה זכור לי בהחלט, עתה לא נותר אלא לנבור קצת בספרות וברשת בנסיון לאתר את הדגם המסויים ומשם להמשיך הלאה....

מעניין מאוד.

עריכה (לאחר מס' דקות)...
הנה מצאתי את האשכול המדובר....על פניו יש דמיון בין המארזים...
מעניין מאוד !

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...E6+%EE%F6%F8%F8

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 15-02-2009 בשעה 19:09.
ישן 23-02-2009, 23:27
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

הקפצה לטובת תוספת מידע.....
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "יופי !...."

היות והנושא הזה מאוד מטריד אותי באופן אישי (עצם היות המקרה לא פטור מציק לי) ערכתי קצת "חפירות" בעניין השימוש במצרר ע"י חיל האויר ויש כוון חדש !

מסתבר שכבר בראשית שנות החמישים פותחו ברפא"ל של אותם ימים מארזי מצרר שנועדו לנשיאה תחת כנפי מטוסי תקיפה של אותם ימים ביניהם ה"מוסטאנג" !
פותחו שני דגמי מארזים כשהכינוי שלהם היה מ 15 ומ 20 , השוני העיקרי היה במימדי המארזים וכפועל יוצא מכך כמובן כמות התכולה, לפי מה שהצלחתי להבין ה"פצצונות" היו למעשה גופים של פצמרי"ם בקוטר 120 מ"מ שהוסבו לשם כך ושימשו כחימוש פזיר, כמות ה"פצצונות" במארזים אלה נעה בין 10 ל 20 בהתאם לדגם המארז (אני לא זוכר כרגע בדיוק את המספרים הספציפיים)....
ניסויי הטלה ראשוניים בוצעו ממטוסי ה B 17 ....

זה בהחלט כוון מעניין שאישית לא ידעתי/שמעתי עליו עד כה ואולי עכשיו זה יוכל לשמש כנקודת מוצא לבדיקה....

אגב - זנבות המארזים המדוברים דומים מאוד לזנבות שמוצגים בתמונות ובעיקר לזנב שנמצא ברמה"ג ומשמש כיום כעציץ או פסל סביבתי באחד מהבסיסים.....
ישן 18-02-2009, 00:48
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מאחר ונולדה לו בת לא מזמן,..."

אתה לא מעודכן...
נולד לי בן בכור לפני שנה ותשעה חודשים. הבן השני צפוי להגיח סביב ה 18 למרץ הקרוב.
לעניין סנדלי בנות ומיני- יש כשירויות שלא דחוף לוותר עליהן גם כשמתבגרים.

יוסיפון- אני חוזר בקיץ, מניח שנתראה לפחות במילואים!

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 18-02-2009 בשעה 00:50.
ישן 16-07-2022, 21:28
  הנביא הכפול הנביא הכפול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.10
הרצאה: זרקור על אמ"ן פרק כ"ה–תקיפת המטכ"ל הסורי במלחמת יום הכיפורים

הרצאה העוסקת בתקיפת מטרות אסטרטגיות בסוריה על ידי חיל האוויר במהלך מלחמת יום הכיפורים. המטרות העיקריות בתקיפה, המטכ"ל ומפקדת חיל האויר, לא נרגם נזק. דקל טוען כי חיל האוויר לא התכונן די הצורך לתקיפת יעדים מסוג זה, ומנתח את הסיבות לכך.
הפרק הוא אחד מסדרת ראיונות שמקיים ד"ר אורי מילשטיין, מנהל אתר "לעומק עם אורי מילשטיין", עם סא"ל (בדימוס) אלי דקל. דקל שירת בחטיבת המחקר באגף המודיעין כ-30 שנה, וסדרת הרצאות זו מבוססת על ספרו של "מודיעין תלוש מהקרקע - הצלחה וכישלון בעבודת המודיעין הגאוגרפי".
ניתן לצפות בהרצאה בקישור: https://www.dekelegypt.co.il/220615
ישן 17-07-2022, 12:47
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04

הופתעתי לראות שלא הגבתי על השאלה שפתחה אשכול זה.
ובכן, כמובן שלא היה שימוש בפצצות מצרר משתי סיבות:
א. אינן מתאימות לסוג המטרות שנתקפו.
ב. התכונה של פצצות מצרר היא לפזר את הפצצונות. בתקיפה בדמשק היתה חשיבות מירבית (כולל הדגשה בתדריכים) לא לפגוע באזרחים. עם פצצונות מתפזרות היו נפגעים לא מעט.

הערה: בקרוב (עניין של חודשים בודדים) אוכל להעלות באשכולות המתייחסים לתקיפת המטכ"ל את הסיבה שטייסת 119 הצליחה להגיע לתקיפה וטייסת 107 נאלצה להפסיק את המשימה.
יש בידי את הנתיבים המדוייקים משתי הטייסות, האמ"ט, העננות וכו'.
זאת בעקבות תיחקור שביצעתי עם שתי הטייסות עבור ספרו של איציק שטייגמן על חיל האוויר במלחמת יוה"כ.
כשהספר יפורסם אוכל להעלות את הכל גם ל"פרש".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:17

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר