לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2008, 08:01
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hagar_krispin שמתחילה ב "THEN & NOW"

אותי כילד הכריחו לאכול דגים ועוף ושנאתי את זה שנאה גדולה.
ריח הדגים הרג אותי ולא רציתי לאכול ואכן בגיל ילדות מסוים החרמתי דגים לגמרי.
בצבא הייתי המון על חוף הים של עזה בקרב הדייגים.
עברו לי מול העיניים טונות בגדלים ענקיים, לוקוסים, אנתיאסים, מנטות, סרטנים, כרישים, סרדינים וכל דג שקיים בים התיכון ובמיוחד דגים המצויין בימת ברדוויל וצפונה לה.
בגיל 25 בביקור בניו יורק, הלכתי למסעדת דגים ומאכלי ים. מסעדה שהייתה מוכרת בקרב דיילי אל על.
הייתה להם מנת טעימות שכזו, אם כל סוגי מאכלי הים, דגים נאים, סושי וכיו"ב.
טעמתי ונתפסתי.
מאז ועד היום אני אוכל המון דגים ומאכלי ים ומשלים את החוסר של 25 שנה כמעט ללא מאכלים שבאו מהים.
אני מאד אוהב להכין בעצמי מאכלי דגים ופירות ים, כאשכנזי אני יכול להתגאות שהחריימה שלי מרוקאית אסלית למהדרין.
אם נתעלם מכך שהדגים ומאכלי הים בארץ חלקם מיובאים ורובם לא ממש בריאים ומכילים חומרים מזיקים, אז לאכול מהים אמור להיות בריא ועדיף על בקר הודו ועוף.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2008, 09:04
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
תחליב מוזר של חלמון חי עם הרבה שמן........נו, איך קוראים לזה......
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hagar_krispin שמתחילה ב "THEN & NOW"

חווית ילדות

עליתי לארץ כילד. כאן למדתי להכיר כל מיני מאכלים שלא נתקלתי בהם בארץ מוצאי. חלקם הפכו לחלק בלתי נפרד מהתפריט, כגון חומוס וטחינה, בננות וזיתים (אגב זיתים – בפעם הראשונה שנתקלנו בהם, בחדר אוכל של הסוכנות, סבתי טעמה, עיוותה את פניה, אך בלעה כי לא נאה ליירוק, וסיננה לכיוון אימי – "אל תאכלי מן השזיפים האלה, הם מקולקלים!").

מה שבשום פנים לא הצליחו להאכילני, זה מיונז. זה פשוט לא נקלט אצלי כאוכל או כטעם טוב!

מתי חל השינוי? מישהו זוכר את מפעל ההזנה? בבתי ספר היה נהוג פעם שכל הילדים אוכלים ארוחת צהרים חמה בחדר אוכל. המטבח שימש גם ככיתת לימוד של מה שכונה "כלכלת בית", ושם למדנו פרק בבישול, רחיצת כלים, וכיוצא באלה. היות ולמדתי בבי"ס חקלאי, אזי גם חלק מהירקות שעלו על שולחננו, היו פרי עבודתנו בגן הירק של ביה"ס. באחד השיעורים האלה, כמדומני אי שם בכיתה ו', למדתי כיצד מכינים מיונז. שלא כמו שאני מכין היום – עם מעבד מזון – אז ישבתי עם קערה, כף, ובקבוק שמן, והכנתי מיונז באופן ידני לגמרי. יאמר לזכותה של המורה שלי, שהיא הצליחה להפוך מטלה משעממת לחוויה אמיתית! כמובן שעשיתי את כל הטעויות האפשריות, ואולי גם המצאתי כמה חדשות, אך מזה רק לומדים, ובסוף היה מיונז! לא רק שנאלצתי לטעום, אלא שלמדתי ווריאציות שונות ותיבולים שונים, כך שהעניין היה לגמרי לא משעמם. מאותו יום – למדתי לאהוב את המשחה החיוורת הזו, ומשתמש בה הרבה.

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 19-12-2008 בשעה 09:12.
ישן 22-12-2008, 14:11
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי High Hopes שמתחילה ב "כשהייתי ילד לא הייתי אוכל..."

זה מזכיר לי שאני לא אכלתי המבורגרים בנערותי מאחר והייתי צמחוני.
הייתי בפריז בשנות השמונים המאוחרות, ונשברתי מול הסניף הענק של מקדונלדס בשאנז א'ליזה.
בארץ היה רק בורגר ראנץ' ובימים ההם לאכול במקדונלדס נחשב הישג.
אז אכלתי את הביג מק הראשון שלי...ומאז אני משלים את החסר בחזקת 10 לדעתי.

ואם כבר המבורגר אז המלצה, בטשרניחובסקי 1 בתל אביב, איפה שפעם היה ג'ף אוכל ביתי, נפתחה לפני כשנה בערך המבורגריה בשם JOZZ BURGER.
בחור מאד חמוד, שהגיע מתחום הקצבות, עושה את אחד ההמבורגרים הטעימים לדעתי בתל אביב, ויכול לעמוד בתחרות מול מקומות גדולים בארץ.
המבורגר הכבש שלו מדהים וחמאתי ומומלץ ביותר. גם המחירים זולים בהשוואה למתחרים.
גם הבירה במבצע תמידי, בדרך כלל אחד+אחד כשגם האחד זול מאד.
מומלץ ולא יותר ממדיום, אחרת חבל על ההשקעה......
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:57

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר