לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2009, 19:26
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע החלה המתקפה הקרקעית, מגוייסים עשרות אלפים חיילי מילואים.

הודעות דובר צה"ל:
תחילת המבצע הקרקעי "עופרת יצוקה"

דובר צה"ל מוסר כי כוחות צה"ל החלו לפני זמן קצר במימוש השלב השני של מבצע "עופרת יצוקה" והחלו בביצוע תמרון יבשתי בתוך שטחי רצועת עזה.
תכליתו של שלב זה הינה לפגוע באופן קשה במערכים של החמא"ס באזורי הפעילות, תוך השתלטות על חלק משטחי השיגור על מנת לצמצם את הירי לעבר ישובי ישראל.

דובר צה"ל מוסר כי שלב זה מתבצע בהמשך ליעדי המבצע שהושגו עד כה ועל מנת לשרת את יעדו: פגיעה קשה בחמא"ס וחיזוק ההרתעה על מנת ליצור מציאות ביטחונית טובה יותר ויציבה יותר לאורך זמן סביב רצועת עזה.

בשלב זה של הפעולה נוטלים חלק כוחות גדולים של חיל-הרגלים, שריון, הנדסה, ארטילריה ומודיעין בסיוע של זרועות האוויר והים וכן שב"כ וגורמי בטחון אחרים.

פעולת צה"ל הינה בהמשך להחלטת הקבינט הביטחוני היא מתבצעת על פי התוכניות המבצעיות של צה"ל והיא תמשך בהתאם להערכת מצב רצופה שמקיים המטה הכללי של צה"ל.

תכלית הפעולה הינה לפגוע באופן משמעותי בתשתית הצבאית של החמא"ס ולחזק את ההרתעה על מנת ליצור מציאות ביטחונית טובה יותר לאורך זמן.

חטיבות צה"ל והכוחות המשתתפים במבצע נמצאים ברמת מוכנות וכשירות גבוהה למשימתם לאחר שהתאמנו לקראתה במשך זמן רב ולאחר תהליכי תכנון והכנה יסודיים. כמפקד המבצע משמש מפקד פיקוד הדרום, אלוף יואב גלנט.

צה"ל ופיקוד העורף נקט בפעולות המתחייבות בעורף בכל מרחב דרום הארץ ותושבי אזורים אלה נקראים להישמע להנחיות המיגון כפי שימסרו בכלי התקשורת.

דובר צה"ל מוסר כי אזרחי רצועת עזה אינם יעד הפעולה וכי מי שמשתמש באזרחים; קשישים, נשים וילדים כב"חומת מגן אנושית" הוא הנושא באחריות לפגיעה בבלתי מעורבים. כל מי שמשכן את הטרור בביתו, במרתפיו ונותן לו מחסה – הוא טרוריסט.

דובר צה"ל מוסר כי בהתאם להערכת מצב ננקטים צעדי ערנות וכוננות בגזרות אחרות.

-----------------------------------------

גיוס מילואים למבצע "עופרת יצוקה"

במסגרת מבצע "עופרת יצוקה" החל צה"ל הערב בגיוס יחידות מילואים רבות אשר נועדו לאפשר את הרחבת הפעולה והעמקתה, על פי הערכת המצב.

מרבית אנשי המילואים משתייכים למערך הלוחם, חלקם לפיקוד העורף והיתר למערכי הצבא השונים.

הגיוס מתבצע על פי החוק ומביא לביטוי את מרכזיותו של מערך המילואים בעוצמתו של צה"ל. אנשי המילואים יתייצבו ביחידותיהם לאחר שעברו במהלך השנתיים האחרונות מערכת נרחבת של אימונים ותרגילים.

בחלק מבסיסי הגיוס של חיילי המילואים מופעל כבר פרויקט "אשד הנחלים" שעיקרו חידוש יחידות מחסני החירום והציוד הצבאי. מדובר בתהליך שהחל לפני שנתיים וצפוי להתרחב בשלוש השנים הקרובות. את הגיוס הנרחב מלווה מאמץ לוגיסטי הולם.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 03-01-2009 בשעה 20:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-01-2009, 19:28
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
יש אישור בערוץ 10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "החלה המתקפה הקרקעית, מגוייסים עשרות אלפים חיילי מילואים."

תפילה לפני יציאה לקרב:
''השם צבאות ישראל, יושב הכרובים. אתה ציוויתנו בתורתך לאמור: שמע ישראל, אתם קרבים היום למלחמה על אויבכם, אל ירך לבבכם, אל תיראו ואל תחפזו ואל תערצו מפניהם. כי ה' אלוהיכם ההולך עימכם להילחם לכם על אויבכם להושיע אתכם''
הבה נתפלל לשלום חיילנו שכולם יחזרו הביתה בשלום.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 03-01-2009 בשעה 19:35.
ישן 03-01-2009, 22:41
צלמית המשתמש של יוסיפון

דברי הרמטכ"ל טרם כניסת הכוחות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "החלה המתקפה הקרקעית, מגוייסים עשרות אלפים חיילי מילואים."

"יש לי אמון מלא בכם, המפקדים והלוחמים, אני סומך עליכם, בוטח בכם ועומד מאחוריכם. עם ישראל לא יכול לקבל נבחרת טובה יותר של לוחמים ומפקדים" כך אמר הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, היום (שבת) בדברים שנשא בפני מפקדי הכוחות שעה קלה טרם כניסתם לפעולה הקרקעית בעזה.

הרמטכ"ל גבי אשכנזי ומפקד פיקוד הדרום, אלוף יואב גלנט שהו היום בשטחי הכינוס של הכוחות, עמדו מקרוב אחר נהלי הקרב ושוחחו עם המפקדים.

רא"ל אשכנזי פנה למפקדים ואמר להם: "ההכנות והתרגילים שעברתם הכינו אתכם לרגע הזה ואני משוכנע ביכולות ובמקצועיות שלכם וברוח הלחימה של פקודיכם ושלכם כמפקדים הצועדים בראש הטור" אמר הרמטכ"ל והוסיף "יצאנו למבצע שיעדיו ברורים, לא נוכל לקבל מציאות של ירי מתמשך לעבר ישובי הדרום. אנו מוכנים לפעולה ונפגין את מלוא הנחישות עד להשגת היעדים" אמר הרמטכ"ל אשכנזי.

הרמטכ"ל מקיים הערכות מצב רצופות במוצב הפיקוד העליון של צה"ל בבור במטכ"ל.

ישן 03-01-2009, 23:15
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי VitaminC שמתחילה ב "Ynet פירסמו את זה לא ממזמן"

ולהם יש את השמות של ההרוגים?
פשוט אני יודע על 29
אופס כבר 31
לא...
בכלל 26 וחמישה אנוש
רגע
מדווחים לי באוזניה...
רגע
שלושה מהפצועים נפטרו
מוות נקבע ע"י רופא
חזרנו ל29
שניה...
יש עוד היתקלות...
נגב קיצוני שמאלי במחלקת חוד מדווח שתפר מחבל
נו!
יש שלושים הרוגים!

במילים אחרות: כל מספר כרגע הוא הנפצה ולא מבוסס על עובדות.

ישן 04-01-2009, 00:08
  אחד_שבא_והולך אחד_שבא_והולך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08

המון בהצלחה לכוחות שלנו....
מאמין מאוד בתוכנית ובאנשים, מי ייתן ויחזרו בשלום כולם...

בקשה מפה למילואימניקים מביניכם, ואם אפשר להעביר את זה הלאה:
בבקשה ממכם, גם שאתם מדברים עם יקירכם בטלפון שאתם לפני כניסה, לא למסור שום מידע מחשיד, שום דבר שקשור בכניסה שלכם עכשיו לשטח, במיקום מדוייק שלכם, בכל דבר הכי קטן שיכול לתת למודיעין האויב המון המון מידע.
המטרה היא להשאיר אותם בערפל מוחלט בנוגע לתוזזת כוחותינו, וכן, למי שמפתלא, הם מאזינים לכם! זה לא מצחיק העניין, הם מאזינים וקוראים הודעות שאתם שולחים לחברים שלכם וליקירכם. כן נשמע הזוי, אבל זה קורה. אז בבקשה ממכם, ואם אפשר להעביר את זה הלאה, דיווחים אפשר להעביר בטלפונים ובקווים מאובטחים (בטוח שאתם יודעים על מה אני מדבר), ולא בפלאפונים שלכם או בסמסים.
בבקשה לעביר את הדברים הלאה הלאה, לחבריכם במילואים, לאנשים שפחות מודעים לעניין, ולא ממש טורחים לאכוף את העניין.

מי ייתן ונשלים את משימתנו ונחזור הביתה בשלום...אמן.
ישן 04-01-2009, 00:38
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
אירוע חמור ביותר: הפרה בוטה של חוקי הצנזורה הצבאית ע"י עיתונאי מוסלמי.

מדובר בעיתונאי מוסלמי, שעובד עבור חברת חדשות איראנית, והוא בעל ת.ז כחולה.

אותו עיתונאי פרסם בשידור חי את כניסת צה"ל לעזה, ובנוסף לכך הוא פירט במדויק באיזו גזרה צה"ל נכנס, ולאיפה- מיותר לציין שהוא לא קיבל שום אישור לפרסם מידע כזה מהצנזורה, והוא פעל בניגוד מוחלט לנהלים, כמו כן אותו עיתונאי דיווח במלחמת לבנון ה2 מיקומי פגיעות מדוייקים בחיפה, וזאת לאחר שהוא התמקם עם הצוות שלו על רכס הכרמל.

חמור מאוד שהגורמים בישראל נותנים לעיתונאי כזה לפעול בכלל.

*בעקבות החשיפה בערוץ 2 הוצא צו מעצר ע"י גורמי המשטרה והצבא.

נקווה שיתפסו אותו כמה שיותר מהר.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 04-01-2009, 16:01
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "זה היה ברור. זה אחד מ-2..."

אין קשר:
הקצין והחייל שנפצעו קשה שניהם חיים ומאושפזים בבי"ח סורוקה.
הם נפצעו מנפילת פצמ"ר במהלך הלילה. החייל בנהרג אמנם שייך לאותה החטיבה אך ליחידה אחרת בחטיבה ונפגע מירי במהלך קרב מטווחים קרובים הבוקר קרוב לשעה 9.

ישן 04-01-2009, 19:37
  הכל בסדר הכל בסדר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
וואלה
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "יש לי דה-ז'-וו .. !! לא. לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אמיר ג.
יש לי דה-ז'-וו .. !!
לא. לא ממלחמת לבנון השניה.. תודה לאל... אלא ממלחמת ששת הימים.
בלי לפתוח פה לשטן חו"ח... בששת הימים, צה"ל כל כך הופתע מההצלחה של עצמו,
שהתיאבון גבר וגבר..
כל הכיבושים אז ( סיני, רמה"ג, הגדה ) לא תוכננו מראש, אלא היו תוצאה
של אופורטוניזם בשטח. יש אפשרות, אז נכבוש. אחכ נראה מה נעשה עם זה.
אנחנו כמובן לא יודעים מה קורה בשטח ( וטוב ככה ), אבל אם יש הצלחות,
מעניין לאן זה יוביל את משה דיין ( סליחה... אהוד ברק ).

לי נראה שממהרים לחגוג הצלחה.. טפו טפו טפו.. חמסה חמסה חמסה.
ממה שעולה מהדיווחים בתקשורת, הכוחות נכנסו קילומטר שניים וירדו במקום, והנפגעים שלנו כרגע הם מאש ארוכת טווח.
אני מקווה שאף אחד לא הולך להלחיץ את הכוחות ולדחוף אותם ללש"ב, שיחנקו את הנבלות מרחוק באמצעים המתאימים שלקחו עימם, וישמרו טוב טוב על הקרוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:48

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר