לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2009, 22:51
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
שאלה לגבי רשף אקדח

כשיורים באקדח הרי נוצר רשף די בוהק. שאלתי היא האם הרשף יכול לגרום לנזק לקורבן, כאשר הקנה צמוד אליו, מלבד הנזק שבקליע כמובן. לדוגמא- אם אכניס קנה אקדח לפה של אדם ואסחט את ההדק, מלבד הירי עצמו, האם הרשף ישרוף את חלל הפה?

ומה קורה כאשר לאקדח יש מפצה סטייה? לפי תמונות שראיתי בדגם גלוק C, הרשף יוצא ממספר פתחים. האם כאשר הוא מפוזר ולא מרוכז (אלא מכוון למספר צדדים), הוא מספיק חזק לגרום לכוויות פנימיות? האם למשל הרשף מהצד יכול לחורר את הלחי? האם הרשף יהיה מספיק חזק כדי לשרוף את השיניים כך שלא ניתן יהיה לבצע זיהוי לפי צילומי שיניים?

הבהרה: לא, איני חולה נפש, אני עורך תחקיר קטן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-03-2009, 06:07
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
תודה, איך לא חשבתי על זה...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הרשף הוא רגעי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
ואני חושב שגם מבער לא היה חודר רקמה רירית לו זו הייתה נחשפת אליו לשבריר שניה, מה עוד שרשף של אקדח לא יותר אפקט שאפילו קרוב למבער... בשירות הצבאי היה לי מנהג (מטופש) לחסום את חדירת הטונות של סיבי הכותנה לקנה האקדח ע"י פקק שעווה (שיצרתי ע"י כך שטבלתי את הקנה לשעווה מותכת וחיכיתי שתתקשה). יריתי דרך הפקק הזה עשרות פעמים במטווח ומעניין היה לגלות שלא פעם הוא עף מספיק מהר בשביל להתקע בקרטון... כמה פעמים מצאתי אותו ולא היה נראה שהחשיפה הרגעית שלו לחום התיכה אותו.

אני משתמש בנרתיק קרסול...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 13-03-2009, 07:39
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הרשף הוא רגעי"

כקצין משטרה לשעבר ומפקח מטווחים (עדיין), ברצוני לציין כי ירי באקדח, יצור פיח ברמות שונות.
הירי משאיר עקבות גם על ידו של היורה (ניתן לגילוי במעבדות מז"פ, ע"י בדיקה כימית).
היקף הנזק וסימני הירי אשר נשארים על מטרה קרובה (במקרה שלך, פניו או גופו של הנפגע) תלויים במספר גורמים.
הראשון המרחק בין קנה האקדח לשטח שסופג את הפגיעה.
השני סוג האקדח (האם הוא מכיל קומפרסטור-מפצה ירי)
השלושי אורך הקנה.
רביעי סוג התחמושת בתרמיל האקדח.
חמישי קליבר הכדור.
שישי גיל או מצב של החומר ההודף בתרמיל.
שביעי תנאים סביבתיים כגון מזג אוויר ועוד

לגבי שאלתך לפגיעה בלחי..... אני לא מכיר אדם נורמלי היורה באקדח כאשר הוא צמוד ללחי. זה לא יעיל, וגורם נזק שמיעתי חמור. מה גם שאם אתה יורה ביד שמאל.... אתה תחטוף את התרמיל בפנים או באוזן

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 13-03-2009 בשעה 07:44.
ישן 13-03-2009, 17:54
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי לוליק. שמתחילה ב "תגובה ל- shruki"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוליק.
...הנקודה היא שירי בטווח מגע כזה לא מתיר את הנפגע בחיים כך שניתן רק לשער. הבעיה בירי מטווח קרוב היא פחות הכוויה מרשף הגזים ויותר העליה המיידית בלחץ האוויר סביר קנה האקדח.

הרשה לי לתקן אותך קלות.
ירי לתוך חלל הפה, יגרום למוות רק בזווית מסויימת.
ירי לתוך חלל הפה, יגרום לנכות קשה, עקב פגיעה בגזע המוח או התפוצצות חלל הפה בגלל הגזים הנוצרים. אבל ירי לתוך חלל הפה, בזווית פגיעה במוח (בעיקר במרכז המוח) תביא למוות מיידי.
יש עדויות כי היטלר, כאשר ביקש להתאבד, קיבל הנחיות מדויקות מהרופא שלו, באיזה זווית יש להחזיק את האקדח כדי ליצור "מוות וודאי".

לגבי כוויה מרשף של אקדח, ברוב המקרים מדובר בכוויות קלות, ברמה שהיא קצת יותר גבוהה מרמת כוויה של סיגריה. ההבדלים בין סוגי הכוויות הם: סיגריה זאת כוויה עקב טמפרטורה נמוכה יחסית בזמן ממושך יותר, ואילו רשף של אקדח זאת כוויה עקב טמפרטורה גבוהה מאד בזמן קצר מאד ולכן היא שיטחית וגדולה יותר מכווית סיגריה שהיא קטנה ועמוקה יותר.

לגבי מגנום 0.44 ... הנזק בחלל הפה יהיה גבוה יחסית, אבל בתנאים מסויימים, עשוי להשאיר את הנפגע נכה אבל לא מת.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 13-03-2009 בשעה 17:57.
ישן 15-03-2009, 07:37
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הוא אכן ירה לעצמו ברקה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי PsychoKiller שמתחילה ב "אחלה הסבר. הבעיה היא שרוב..."

השמועה אודות הירי בפה (לכאורה כדי לנפץ קפסולה של ציאניד) מקורה הוא בעדויות מיד שניה של אנשים שלא ראו את הגופה, אבל היו הראשונים שנתנו עדות (כמו נהגו, אריך קמפקה. הם הניחו שירה לעצמו בפה) ושל העובדה שהוא עצמו, בימים שלפני ההתאבדות, דיבר עם החוג הפנימי שלו על התאבדות כאשר הוא ממחיז אותה ע"י הפניית האצבע המורה אל הפה והדמיית ירי...

בכל מקרה הוא השתמש או באקדח 6.35 או 7.65 (היו לא גם כזה וגם כזה) מה שאומר שהנזק הסביבתי ממילא לא היה אמור להיות גדול לו היה יורה בפה.

לפני העדויות מה שנותר היה חור כניסה ברקה "בגודל של מטבע כסף של מארק" (משהו כמו מטבע אגורה למיטב הבנתי) וקילוח דק של דם.

ישן 13-03-2009, 18:19
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לא בחוכמה יתרה, אבל בדקתי היבט אחד פיסית היום במטווח...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שאלה לגבי רשף אקדח"

יריתי בגלוק 19 עם קומפנסטור מובנה כאשר הוא קרוב מאוד לחצי הבטן (יעני ירי טווח אפס בסגנון המערב הפרוע) והחזקתי את היד השניה, כאשר כף היד פתוחה כמו גג לאקדח, בערך כ-20 ס"מ מעל האקדח.

התוצאה: סילון חם וחזק מתפשט אל מעל הכלי, הייתי אומר שכמניפה עם זווית של עד 120 מעלות. הסילון היה מאוד לא נעים למגע ביד, אבל לא גרם לכוויה ממשית (רק למין צמרמורת לכמה דקות - משהו דומה לאפקט שמתקבל לפעמים אם פותחים תנור אפיה תעשייתי עם הפנים קרוב מדי...). הרעיון של לשים יד כ"כ קרוב היה רעיון טוב, משום שאני מעריך שהעיניים ופנים הנחיריים לא היו אוהבים, בלשון המעטה, את הסילון הלוהט הזה. האמת שדי הופתעתי מכמה שהוא חזק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר