לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2009, 10:16
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
צה''ל בודק תלונת לוחם כי קצין התעלל בו במסע

צה"ל בודק תלונת לוחם כי קצין התעלל בו במסע
במהלך האימון ביקש הלוחם להתפנות באמבולנס, אך מפקדו החליט לאזוק אותו לאלונקה כדי לעמוד בזמנים. דובר צה"ל: הקצין נשפט

לוחמי חטיבת כפיר מתקשים להתאושש מאירוע ההתעללות הקשה שחווה אחד מחבריהם מידי סגן מפקד הפלוגה.

בימים אלה סיים מפקד אוגדה 162, תת-אלוף עוזי מוס סקוביץ, לבדוק פרשת התעללות קשה בחטיבה. מהממצאים עולה כי לפני כמה שבועות ביצעו לוחמי חטיבת כפיר תרגיל גדודי שנמשך כמה ימים, ובלילה השלישי הודיע אחד הלוחמים כי הוא סובל מבעיה בריאותית ואינו מסוגל להמשיך.

הלוחם הדגיש בפני מפקדיו שהוא חושש כי ייגרם לו נזק רפואי בלתי הפיך, ולכן הוא מבקש להתפנות באמצעות אמבולנס. סגן מפקד הפלוגה (סמ"פ), שהיה אחרון המפקדים בכוח המאסף, דיווח על האירוע בקשר למפקד הפלוגה - וזה בתגובה הורה לו שאם הלוחם מסרב לצעוד, יש לאזוק אותו בכוח ולהעלות אותו על אלונקה שאותה יסחבו חבריו.

הסמ"פ מילא אחר ההנחיה, וניסה לאכוף אותה תוך שימוש בכוח. הלוחם, שהבין כי המפקדים פועלים בניגוד לפקודות, התנגד לניסיון לאזוק אותו. חבריו הלוחמים שנכחו במקום האירוע אף סיפרו כי הסמ"פ סטר לו ובעט בו כדי להכניעו ולהעלותו לאלונקה.

חבריו של החייל, שנדהמו מתוקפנותו של הקצין, התערבו והפרידו בין הצדדים, אך הקצין המשיך באיומיו על הלוחם. "הוא לא כלב ולא חתול", הם אמרו, "למה לאזוק אותו?". לבסוף, הוחלט כי הלוחם יצעד יחד עם חבריו ולא ייאזק

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/869/149.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2009, 12:40
  cream1 cream1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל cream1 שלח הודעה דרך MSN אל cream1
לא יודע מה באמת קרה שם אבל למטבע יש 2 צדדים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "צה''ל בודק תלונת לוחם כי קצין התעלל בו במסע"

ואחרי שהכתבה הקצינה לצד אחד, אני יציג את הצד השני.
אם אני לא טועה מדובר בשבוע מלחמה ומדובר בחייל שנשבר וכמובן אין כזה דבר נשבר, יש לא מרגיש טוב עם הבחנה מדוייקת שמדובר בנזק בלתי הפיך ושזה מצריך פינוי מיידי באמבולנס (החייל עשה דוקטורט בחופש הגדול לפני הגיוס). ואז כמובן בא התגובה של המ"פ שאף אחד לא פורש, ואם הוא באמת לא מרגיש טוב שיעלה על האלונקה (זה דרך אגב פתרון מצויין, ולרוב אם מדובר בחייל סמרטוט אז או שהוא לא יעלה או שהוא יעלה ואז יקבל את היחס החם מחבריו לפלוגה במשך שאר המסלול). כנראה שהדבר הזה היה מלווה בתגובה מוגזמת של הסמ"פ שלא ויתר לחייל ואף השתמש בכוח.

ישן 22-03-2009, 12:41
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
קראתי את הכתבה ב"ידיעות אחרונות"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "צה''ל בודק תלונת לוחם כי קצין התעלל בו במסע"

עם קצת יותר פירוט: הלוחם הועבר מתפקידו לפלוגת מסלול, והקצין התנצל. יכול להיות שאני לא מבין כלום, אבל אני על דבר כזה הייתי מעיף את הקצין מהצבא: להכות חייל כי סירב פקודה ? לאזוק חייל לאלונקה ? מילא המ"פ אידיוט שנתן פקודה כזו, אבל הסמ"פ אידיוט בריבוע שניסה למלא אותה ועוד בצורה כזו.

יכול להיות שהחייל היה יכול להמשיך, אבל זה שהוא המשיך בסוף במקום להתפנות לטיפול לא אומר שהוא מתחזה - ואפילו אם היה מתחזה, תגובת הסמ"פ חמורה בכל קנה מידה.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 22-03-2009, 13:01
צלמית המשתמש של -mino-
  משתמש זכר -mino- -mino- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04

קרה לי משהו דומה(לא חמור עד כדי כך) בזמן מסע מכין כומתה התחילה לכאוב לי כף הרגל בצורה בלתי רגילה (בערך שעה אחרי תחילת המסע),
פניתי לכל הסגל המחלקתי והתחננתי להפסיק את המסע, הפנו אותי לחופ"ל שאמר לי שכנראה קשרתי את השרוכים חזק מידי.
העצות של החופל לא עזרו, הכאב היה כבר בלתי נסבל, קבענו עם המ"מ שכשפותחים אלונקה אני עולה עליה,
כשפתחו את האלונקות חשכו עיניי כשהסמל שלי העלה עליהם שקים, סירבתי להמשיך ללכת אבל גררו אותי בכוח, וסיימתי את המסע.
המסע היה ביום חמישי וסגרנו שבת אחריו, לא נתנו לי לראות רופא!! כי לא היה בבסיס עד יום ראשון,
הרופא בדק אותי וטען שזה שבר מאמץ והפנה אותי לצילום ליתר ביטחון (כף הרגל היתה נפוחה ולא יכלתי לדרוך עליה אפילו),
בצילום שהתבצע ביום שני התברר שיש לי שבר בכף הרגל.

בשבת ההורים שלי התקשרו למ"פ והוא סירב לתת להם לקחת אותי מהבסיס, ואני מזכיר שעברו יותר מ48 שעות עד שרופא הסתכל עליי.

באמת שבא לי לתבוע את כל מי שהיה מעורב בזה מהחופ"ל דרך המ"מ וכלה במ"פ
אבל מה ייצא לי מזה בלאט?
ישן 22-03-2009, 16:46
  mardona mardona אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי -mino- שמתחילה ב "קרה לי משהו דומה(לא חמור עד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -mino-
קרה לי משהו דומה(לא חמור עד כדי כך) בזמן מסע מכין כומתה התחילה לכאוב לי כף הרגל בצורה בלתי רגילה (בערך שעה אחרי תחילת המסע),
פניתי לכל הסגל המחלקתי והתחננתי להפסיק את המסע, הפנו אותי לחופ"ל שאמר לי שכנראה קשרתי את השרוכים חזק מידי.
העצות של החופל לא עזרו, הכאב היה כבר בלתי נסבל, קבענו עם המ"מ שכשפותחים אלונקה אני עולה עליה,
כשפתחו את האלונקות חשכו עיניי כשהסמל שלי העלה עליהם שקים, סירבתי להמשיך ללכת אבל גררו אותי בכוח, וסיימתי את המסע.
המסע היה ביום חמישי וסגרנו שבת אחריו, לא נתנו לי לראות רופא!! כי לא היה בבסיס עד יום ראשון,
הרופא בדק אותי וטען שזה שבר מאמץ והפנה אותי לצילום ליתר ביטחון (כף הרגל היתה נפוחה ולא יכלתי לדרוך עליה אפילו),
בצילום שהתבצע ביום שני התברר שיש לי שבר בכף הרגל.

בשבת ההורים שלי התקשרו למ"פ והוא סירב לתת להם לקחת אותי מהבסיס, ואני מזכיר שעברו יותר מ48 שעות עד שרופא הסתכל עליי.

באמת שבא לי לתבוע את כל מי שהיה מעורב בזה מהחופ"ל דרך המ"מ וכלה במ"פ
אבל מה ייצא לי מזה בלאט?

שצדק יעשה
אני הייתי מתלונן על המפקד בפני המג"ד ואם זה לא עוזר אז קובל את הנוגעים בדבר.
ישן 22-03-2009, 18:32
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
סיפור תמוה ומקומם-לאו דווקא מהסיבות שהכתב מתייחס אליהן

ראשית, מה פתאום חייל מחליט שהוא חייב להפסיק פעילות, ועוד לדרוש פינוי באמבולנס??? אין חובש בשטח? בוודאי שיש. מה עוד שאם החייל מסוגל בכלל לבקש אמבולנס ולהתעמת פיזית עם מפקדו הרי שמצבו כנראה טוב מספיק על מנת שיילקח על אלונקה וזהו זה.
שנית, יש כאן בפשטות מקרה של סרוב פקודה מצד החייל ומן הראוי שהיה נענש בהתאם-קרי, מפסיק את המסע ומועבר ישר למעצר שם יוכל לדרוש רופא או כל דבר אחר לפני שיועמד לדין. לא מדובר במלחמה ואין צורך להשתמש בכח על מנת לגרום לו להמשיך בפעילות.
שלישית, מה פתאום החיילים האחרים מתעמתים פיזית עם מפקדם גם אם החליט לאזוק את החייל? זאת החלטה שמצדיקה התערבות מצידם? כל הסיפור הזה נשמע כמו הווי של פלנגות, לא של צבא מסודר וממושמע.
ואגב, הסיפור הזה מזכיר מאוד סצינה מרכזית בסרט "מסע אלונקות" משנות השבעים. בסרט, טירון צנחנים (מוני מושונוב) מבקש להפסיק את השתתפותו במסע אלונקות בטענה רפואית ("שילשול") ואחרי שמתעלמים מבקשתו מתחיל להשתולל ואז הסגל משתלט עליו והמ"פ (גידי גוב) מורה לקשור אותו לאלונקה במקום ה"פצוע" שהיה עליה קודם. גם שם, אגב, מפקדו של המ"פ מגיב בזעם למראה החייל הקשור לאלונקה בסוף המסע ונוזף במ"פ לעיני חייליו. ואגב, בסרט משחקים גם דלק וולינץ (מ"מ), דובלה גליקמן (הסמ"פ) ושלמה בר אבא (חוקר מצ"ח). כלומר, כמעט כל הקאסט העתידי של זהו זה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:40

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר