לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-03-2009, 14:57
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צביקה_ק שמתחילה ב "לאלעד שלום אם כוונתך לשאול..."

צביקה, התכוונתי דווקא לכלי שבקישור הראשון שקרן-אור נתן.

מדובר ב-M901, גרסת נ"ט ייעודית לנגמ"ש ה-M113, מעין סוג של משמיד טנקים מודרני (הכלי נכנס לשירות בצבא ארה"ב סוף שנות השבעים כמדומני).
יש כלי נוסף, זהה חיצונית שבמקום זבילים לטילים נושא ציוד תצפית לאיכון מטרות עבור גדודי ארטילריה (הכלי בכוונה נראה אותו דבר כדי להקשות על זיהוי הקת"ק).

כלים כאלו משרתים בצבא ירדן כבר זמן רב ובכל זאת לא ידוע לי על שימוש של כלים כאלו בידי צה"ל ולכן מעניין אותי מדוע קרן-אור נתן קישור לכלי הנ"ל (אולי שימשו את צל"ב באותה תקופה? אני מתקשה להאמין).

אם אינני טועה לחמת בגזרה המזרחית מול הסורים. אני מנחש שהצ'אפארלים שליוו אתכם נועדו לספק מענה לאיום המסק"רים שהסורים הפעילו לפחות בימי הלחימה הראשונים לפי העדויות שקראתי.

האם היה שימוש במסק"רים ע"י הסורים גם בקרב המדובר במשולש טובלאנו?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-03-2009, 16:17
  צביקה_ק צביקה_ק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[font=Verdana]צביקה, התכוונתי..."

אם אינני טועה לחמת בגזרה המזרחית מול הסורים.
>> אכן כן בצפון מזרח הגזרה המזרחית למרגלות החרמון ובפתח הבקעה הגדולה בואכה כביש דמשק - בירותמול כוח הקומנדו מס' 1 של ריפעת אסאד ומול טנקים T62 ו T54/5
אני מנחש שהצ'אפארלים שליוו אתכם נועדו לספק מענה לאיום המסק"רים שהסורים הפעילו לפחות בימי הלחימה הראשונים לפי העדויות שקראתי.
>> אכן היה מולנו איום מסוקי תקיפה ובאחד הענפים מלפני כמה שנים אפילו היה גילוי מסעיר מבחינתי קבלתי את התמונות של מסוק גזל שהפלנו באש טנקים ואחד הכותבים בפורום תיעד בתמונות
למיטב זכרוני בארוע הגזל לא היה ירי צפארל אלא רק אש תותחים ומקלעים של היחידה בה הייתי גדוד טנקים M48 363 מאוגדה 90
צביקה

האם היה שימוש במסק"רים ע"י הסורים גם בקרב המדובר במשולש טובלאנו?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:55

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר