לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2009, 06:05
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
האם בכל מלחמות ישראל חילקו צל"ש ע"ג אותות מלחמה?

אני מחפש תמונות של אנשים שקיבלו צל"ש בזמן מלחמה. אני יודע שבמלחמת לבנון השניה יש סדרה של אות עם איקס אחד, שני איקסים ושלושה איקסים. (מ. אוגדה, אלוף, רמטכ"ל)
האם חילקו את כל שלשת הצל"שים בזמן מלחמה גם בשאר המלחמות. אני מחפש בעיקר תמונות של מלחמת ההתשה עם צל"ש, מלחמת ששת הימים ומלחמת יו"כ. אני מתאר לעצמי שבמלחמת הקוממיות עוד לא חילקו כי אז היה רק את אות גיבור ישראל. ומה עם מבצע קדש? היו שם צל"שים?
ומה עם מבצע של"ג?
ראיתי אפהשהוא שיש סטטיסטיקה של כמה צלש"ים בכל מלחמה (באתר הגבורה ובעוד כמה מקומות) אבל אני מחפש תמונות ודוגמאות.
תודה ויום טוב
אלי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2009, 11:12
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "קשה לי להאמין שתראה אות מלח'..."

אהממ... מילואימניקים רשאים לענוד אותות על מדי ב'
יש מילואימניקים על א במשלחות לחו"ל ובטקסים (כמו מצטייני נשיא, יחידות מצטיינות וכו')
ביום העצמאות ויום הזיכרון מותר לענוד אותו מערכה ועיטרים על בגדים אזרחיים.
(כמובן התנאי הבסיסי לכל הנ"ל שהאותו הוענקו כדין)

ישן 13-03-2009, 05:33
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "האם בכל מלחמות ישראל חילקו צל"ש ע"ג אותות מלחמה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
אני מחפש תמונות של אנשים שקיבלו צל"ש בזמן מלחמה. אני יודע שבמלחמת לבנון השניה יש סדרה של אות עם איקס אחד, שני איקסים ושלושה איקסים. (מ. אוגדה, אלוף, רמטכ"ל)
האם חילקו את כל שלשת הצל"שים בזמן מלחמה גם בשאר המלחמות.

התשובה היא כן - תציץ באתר הגבורה ותראה שכמעט בכל מלחמה חולקו כל הצלשים

אני מחפש בעיקר תמונות של מלחמת ההתשה עם צל"ש, מלחמת ששת הימים ומלחמת יו"כ. אני מתאר לעצמי שבמלחמת הקוממיות עוד לא חילקו כי אז היה רק את אות גיבור ישראל.

אתה טועה, ושב באתר הגבורה יש צילום של הענקת האותו וגם חיילים עם האות - תמונה די נדירה אבל קיימת
http://www.gvura.org/?l=he&a=343290
לתשומת לב הצילומים מוגנים בזכויות

ומה עם מבצע קדש? היו שם צל"שים?

כנ"ל

ומה עם מבצע של"ג?

כנ"ל

ראיתי אפהשהוא שיש סטטיסטיקה של כמה צלש"ים בכל מלחמה (באתר הגבורה ובעוד כמה מקומות) אבל אני מחפש תמונות ודוגמאות.
תודה ויום טוב
אלי

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 13-03-2009, 10:03
  offerd offerd אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "עופר, לצערי אתה מטעה את..."

לא הבנתי במה הטעיתי, ביחס לעיטורים אכן לא נשאלתי אבל אין כאן הטעיה.
לגבי צלשים התשובה בעינה עומדת

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
עופר, לצערי אתה מטעה את השואל, ששאל במפורש לגבי צל"שים (לא עיטורים ולא אות גיבור ישראל), שהאות עבורם נקבע מאוחר יותר מחלק מהמלחמות שבגינן ניתנו.

מידע על אות גיבור ישראל - כולל תמונות ממסדר הענקת אות גיבור ישראל - הופיע לראשונה באופן מורחב פה:
http://www.israelidecorations.net/Hero_of_Israel.htm
והנושא גם נדון בפורום לא מעט.

ישן 15-03-2009, 16:04
  offerd offerd אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "תכלס?"

כבר נאמר למעלה שאותות מלחמת ההתשה (וההחלטה שזו מלחמה...) נעשו רק לפני כמה שנים, מזה יוצא שמי שקיבל צל"ש בתקופת ההתשה (כאמור לא במלחמה היא אז לא הוכרה כמלחמה) קיבל צל"ש לא על גבי אות מלחמה.

בהחלט יתכן שאדם שקיבל צל"ש אלוף ולפני כמה שנים למד לדעת שהצלש שניתן לו בשנת 1969 ניתן בזמן מלחמה יכול להרכיב את סמל המתכת של הצלש על האות, אבל ברור לחלוטין שבזמנו זה לא קרה כי לא היה אות למלחמה.
האם משהו נשאר פתוח ?

אגב, בעיה דומה תיווצר עוד כעשרים שנה כאשר יתעוררו במשרד הבטחון ויקבעו שהאיתיפאדה הראשונה והשנייה הן מלחמות, גם אז תהיה "בעיה".
ראה הצעתי בעניין אף שהיא נואש לאשכול אחר...
http://www.global-report.net/drori/?l=he&a=3437
http://www.global-report.net/drori/?l=he&a=3443
http://www.global-report.net/drori/?l=he&a=3446

ישן 16-03-2009, 21:28
צלמית המשתמש של Eli173

סליחה שאני נודניק אבל...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "תמונות אחדות"

אני עדיין לא רואה כאן תמונות של חיילים שעונדים אותות מצול"שים. (לא כולל לבנון השניה)
ותודה לכולכם על כך שאתם מפנים אותי שוב ושוב לאתר של יאיר מלאכי או לאתר הגבורה או לכל מיני אתרים אחרים. אני עדיין לא מבין משהו אחד: אם חילקו צל"שים כבר בשנות ה50 אז היו אמורים להיות צלשים ע"ג אות מלחמת ששת הימים (ואולי אפילו על אות מבצע קדש) אבל מצד שני חוק העיטורים נכנס רק בשנות ה70. אז בשורה התחתונה היו אותות מצול"שים רק ממלחמת יו"כ והלאה?
ובקשר למלחמת ההתשה, אם מישהו קיבל צל"ש בשנת 1969 אז הוא קיבל אותו על רקע ירוק זית וכשהוא קיבל (בדואר!) את אות מלחמת ההתשה (אחרי שכבר נכנס חוק העיטורים) הוא קיבל אותו עם צל"ש או בלי?
ושוב סליחה שאני נודניק.
אלי
ישן 16-03-2009, 21:32
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
אתה באמת נודניק...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "סליחה שאני נודניק אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
אני עדיין לא מבין משהו אחד: אם חילקו צל"שים כבר בשנות ה50 אז היו אמורים להיות צלשים ע"ג אות מלחמת ששת הימים (ואולי אפילו על אות מבצע קדש) לא! צל"שים בני התקופה ההיא היו בצורה של תעודה ולא אות שנענד על המדים.
אבל מצד שני חוק העיטורים נכנס רק בשנות ה70. אז בשורה התחתונה היו אותות מצול"שים רק ממלחמת יו"כ והלאה? כן, כפי שנכתב לעיל מספר פעמים על ידי מספר משיבים.
ובקשר למלחמת ההתשה, אם מישהו קיבל צל"ש בשנת 1969 אז הוא קיבל אותו על רקע ירוק זית לא, כי עדיין לא היו אותות צל"ש לענידה על המדים. וכשהוא קיבל (בדואר!) את אות מלחמת ההתשה (אחרי שכבר נכנס חוק העיטורים) הוא קיבל אותו עם צל"ש או בלי?
ושוב סליחה שאני נודניק.
אלי

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 16-03-2009 בשעה 21:39.
ישן 17-03-2009, 05:56
צלמית המשתמש של Eli173

סיכום ביניים ותובנות שלי.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אתה באמת נודניק..."

אם מישהו קיבל צל"ש על אקט שעשה במלחמת ההתשה שהיה לפני חוק העיטורים, והצל"ש שלו היה בס"ה תעודה אז כשנכנס חוק העיטורים בשנות ה70 הוא לא קיבל צל"ש רשמי (פס ירוק עם איקסים?). ואותה שאלה בקשר למלחמת ששת הימים.
ואם אכן המצול"ש לא קיבל אות מלחמה עם איקסים רטרואקטיבית אז למה כשנכנס חוק העיטורים, כל מי שקיבל אות גיבור ישראל קיבל רטרואקטיבית אחד משלשת העיטורים המקובלים כיום (גבורה, עוז ומופת)?
ושנית, כל הסטטיסטיקות על מספר המצול"שים מאז קום המדינה (אפשר לראות רשימות באתר של יאיר מלאכי ובמקומות נוספים) הן בעצם רק רשימות תיאורתיות כי אותם אנשים שקיבלו צל"שים לפני חוק העיטורים, אין להם בעצם כלום חוץ מתעודה?
אם אכן זהו המקרה, אז לסיכום ניתן לומר שהצל"ש כפי שאנחנו מכירים אותו בא בארבעה גרסאות בלבד: על רקע ירוק זית, ועל רקע אחד משלשת המלחמות הללו: מלחמת יו"כ, מבצע של"ג ומלחמת לבנון השניה.
או שמא כל הנושא הזה בלבל אותי ואני שוב טועה?
ישן 18-03-2009, 12:44
  offerd offerd אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "סיכום ביניים ותובנות שלי."

מי שהיה בעל צלש עד מלחמת יום הכיפורים (לא כולל) הצל"ש שלו:

1. הומר לאחד מהעיטורים
2. או נשאר צלש ולא הומר לעיטור

עד כאן ברור ?

3. למי שהיה צלש והוא הומר לעיטור בתחילת 1973 (יש תמונות באתר הגבורה לדוגמא של מצנע) הוא קיבל רטרואקטיבית עיטור אף שהעיטור "הומצא" לאחר הצלש שלו, במצב זה האנשים נשארו עם הצל"ש המקורי שלהם + העיטור שקיבלו לאחר ההמרה

4. יוצאים מן הכלל 12 בעלי עיטור "גיבור ישראל" ממלחמת השחרור שכולם הומרו לעיטור הגבורה ולהם יש שני עיטורים, המקורי + החדש (יוצאים מן הכלל כי הם היחידים שיש להם עיטור "ישן" וגם עיטור "חדש").

5. מי שקיבל צל"ש הן בהמרה והן ממלחמת יום הכיפורים ואילך קיבל גם תעודה + סמל הצל"ש. אם זה נעשה בזמן מלחמה הסמל היה ע"ג אות המלחמה, אם זה היה בין מלחמות הסמל היה על דוגמת אות מלחמה ריק (כמו צל"ש מח"ט)

אני מקווה שזה מספק

ישן 29-03-2009, 07:06
צלמית המשתמש של Eli173

תשובה סופית לשאלה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "האם בכל מלחמות ישראל חילקו צל"ש ע"ג אותות מלחמה?"

הנה תשובה שמספקת אותי: ע"פ האתר של יאיר מלאכי, נראה שבכל המלחמות חילקו צל"ש ע"ג אות מלחמה. אע"פ שחוק העיטורים נכנס רק בשנות ה70, נראה שאכן חילקו אותות מלחמה עם הצל"ש רטרואקטיבית גם למלחמות העצמאות, קדש, ששת הימים וההתשה.
כמו כן נראה שבמבצע קדש ובמלחמת ששת הימים לא חילקו כלל את צל"ש הרמטכ"ל.
בנוגע למקור של המידע הנ"ל אין לי מושג מאיפה המקור למידע אבל אני סומך על יאיר שמקורותיו מהימנים.
טל, עופר, ושאר העונים, תודה שניסיתם לעזור. אני מקווה שבזה סגרנו את הנושא אלא אם כן יש למישהו מידע חדש להוסיף בנושא.
ולכל מי שעוסק בהסטוריה לש צה"ל, כדאי לכם לברר אם אכן אותם חיילים ממלחמות אלו קיבלו את הצל"ש שמגיע להם או שהם עדיין בוהים בתעודה על הקיר...
להלן הלינק לאתר שלו.
http://www.israelidecorations.net/R...Rackbuilder.htm

יום טוב לכולם.
אלי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:03

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר