לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2009, 10:43
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
שאלה מקצועית- זיהוי טילי נ"ט במעופם

לצורך אימון מתקרב, ובמסגרת הכנות שפלוגת המילואים שלי עושה לקראתו, אני מעונין בתוכן הבא בנוגע לטילי הנ"ט הנמצאים בזירה. השאיפה היא בסוף ליצור טבלה פשוטה שתאפשר להבין ברגע אמת איזה טיל נורה ובאיזה רדיוס מנקודת הנפילה שלו סביר שהוא נורה.
השאלות מתיחסות לסאגר, מאטיס, מילאן, קורנט (אתם מוזמנים להוסיף טילים נוספים אם החמצתי):
א. טווח על הניר- טווח מ-X מטר עד X מטר.
ב. טווח דה פאקטו- תכלס מאיזה טווח עד איזה טווח יפגע טילאי מאומן.
ג. רגישות למתארי שטח- האם ניתן לירות מתוך שטח מיוער, בנוי וכו'.
ד. כיצד נראה הטיל במעופו כאשר הוא עף בחזית (כלומר כאשר אתה המטרה, או סביבתך).
ה. כיצד נראה הטיל כאשר הוא עף באגף.
ו. צבע וסוג הסילון של הטיל.

לתגובותיכם אודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-03-2009, 17:22
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "שאלה מקצועית- זיהוי טילי נ"ט במעופם"

לרוב הטילים יש עשן מועט סמוך לשיגור בלבד, אח"כ כל מה שתראה יהיה שובל של אויר חם מתערבל מעט יותר מובחן ממה שיש מעל גג לוהט של מכונית בקיץ. בשל הקוטר הקטן של נחיר מנוע הטיל, לא שווה להשקיע את המאמץ בזיהוי של זה.
יש כן משהו ששווה לנסות לזכור ולאתר-
טיל מתקרב ייראה כנקודה שחורה שעושה מסלול עולה-יורד או ממש מסתלסל- דמיין משהו כמו סליל שמתחו אותו והוא שוכב על צידו. זה תוצאה של אוירודינמיקה, פעולת המנוע ופקודות התיקון של הגאי הטיל במשך הטיסה שלו אל המטרה.
בחלק מהטילים אפשר לצפות שמי שיהיה בר מזל מספיק לראותם, יוכל לראות כמו סיגריה גדולה בוערת- המנוע.

טילים מודרניים יותר בטווחים של 2000 ומשהו- חבל על הזמן, באופן מילולי- עד שלוש ומשהו שניות, אתה לא שומע את היציאה של הטיל (שריונר- עם ג'נטקס ומנוע מונע, נכון?) ולכן לא תהיה לך סיבה לדעת שמעכשיו עליך לחפש טיל מתקרב.

משהו אחר- ישנם סיפורי קרב של לוחמינו מיוה"כ (לגבי סאגרים- העיקרון עדיין חל). ישנם בוגרי רצועת הבטחון של דרום לבנון- כאן הייתי מרים קריאה בפורום הזה אך גם אל יוסיפון ומערכת הקשרים שלו- זה לא אמור להיות בשמיים לבקש מממי שמכיר לספר מה הוא זוכר ולהצליב אח"כ אפילו כאן בפורום.
2006- בוודאי שאז נורו הכי הרבה טילים מודרניים- צריך לעבור על עדויות לוחמים מכל הזרועות- הרי מי שמחוץ לטנק כנראה ראה ושמע הכי טוב.

ולסיכום- חיפוש ביוטיוב- סרטוני שיגורים מכאן ועד רעננה של כל מיני טילים. יש להעדיף סרטונים בצבע שצולמו ממצלמות וידאו ידניות על פני מצלמות ניסוי שחור לבן טלסקופיות- אלה האחרונות לא יעזרו לנו להבין מה העין הבלתי מזוינת שלנו תראה.

נ.ב.
יוסיפון והחבר'ה הטובים-
מי מכם נגיש לצבא ההגנה? יש שם יחידות שאמונות על הדרכה ולכן יש להן נגישות רשמית לחומרים מסווגים. יש שם גם יחידות פיתוח וחקר ביצועים שנגישות לחומרים אודות אמל"ח אויב שמהם ניתן להוציא את הצי"חים שהעלה כאן FREEDOM FIGHTER.

ועוד משהו- אסור למט"ק לבזבז יותר מדי קשב על הדברים האלה. זה אמור להיות תוצר לוואי של לחימתו ולא העיקר בה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 28-03-2009, 19:25
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "לרוב הטילים יש עשן מועט סמוך..."

מה איתך????
אתה מגיע לאימון?
תשאיר את הקטנה לכמה ימים עם הגרמנים או שתביא אותה לפגוש את הסבים והסבתות ובא לנשום קצת פודרה. אני מבטיח לעשות עליך ועל החיילים שלך מספיק אבק!

ובקשר לדברים שאמרת, אנחנו מחפשים מידע אחר ממה שצה"ל מספק, כמובן שנשתמש גם בחומר ההדרכה הצה"לי ונעביר את המידע אישור אצלם לפני שיועבר לכלל החיילים.

ישן 28-03-2009, 17:49
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
אנסה להשיב כאיש נ"ט וותיק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "שאלה מקצועית- זיהוי טילי נ"ט במעופם"

ראשית, לפני שתנסה לזהות טיל במעופו או שיגורו, נסה להיות אתה יותר ערמומי מהכוון שלפניך.
קח למשל את הפיגוע האחרון בגדר כאשר הרכב שנע על הגדר עלה על מטען.
קצת לאחר מכן נעו לכיוונו חיילים כאילו הם הולכים בטיילת, ואז נורה אליהם טיל או ירי צלף.
מלמדים אותך איך לנוע, להתקדם, לנווט בשטח, לעלות לעמדת תצפית, עמדת ירי - שם תשקיע הכל.
אם תנוע ו/או תעלה לעמדה עם הזהירות המירבית בחוכמה ותגלה מינימום צריח - לי, לכוון יהיה קשה מאוד לצוד אותך.
ותפריד בין טילים שכוון חייב לכוונם, לפחות בירי לבין כאלה שמשוגרים ורודפים לבד.
בכל מקרה תחשוב איפה כוון היה מציב את העמדה שלו מולך, מאיפה הכי קל לו לשגר, מאיפה הוא נמצא בעמדה שולטת עליך.
ועוד טיפ: אנשי נ"ט מאוד חוששים מאש מרגמות, ארטילריה וכד'.
במקומות בהם אפשרי, לא רע יהיה לרכך בארטילריה ומרגמות ורקטות וקצת מסקר"ים.
וגם תצפיות קידמיות שלך שיתנו לך מידע על תנועה והתמקמות לפניך.

לגבי טילים: אני לא מכיר את המתקדמים כל כך, לפחות בסאגר יש שובל עשן, והוא מתרומם קודם כ 500 מטר למעלה ואחר כך מתחיל לחזור לצלב הכוון. זה הזמן לשגר לשם פגז מעיך, לשחרר עשן או מדוכה לזרוק רימון זרחן, ולתת אחורה מהר ולעלות לעמדה במקום אחר. זה קביל לטילים אחרים גם. קח בחשבון שזה עניין של שניות ואל תתעכב.
כל שניה תקבע אם הטיל ייכנס למטרה [אתה] או יחטיא.

עורב: לפחות בישנים - יציאה לפחות 70 מ"ר ראשונים אין כל סיכוי לפגיעה כי ישנו טווח דריכה. הטיל נופל קצת למטה ולכן שטח גבעי לפני קו ירי הופך לבעייה. מנוע השיוט יוציא גם הוא עשן לבן לכמה שניות ואחר כך יכבה.
טיל מקדימה קשה לראות, מאחור לחלק תהיה נורת א"א ובטיל עם תייל - [סלילים] יש בעייה בשטח מיוער או עם צמחים גבוהים בהם התיל יכול להסתבך.
אני מניח שלכולם צריך להיות מאחור שטח נקי לרשף וקשה יהיה לירות כאשר קיר מאחוריך. לתשומת ליבך כאשר אתה מנסה לזהות בשטח חוליות נ"ט או עמדות נ"ט.

נערך לאחרונה ע"י noamlaw בתאריך 28-03-2009 בשעה 18:03.
ישן 28-03-2009, 19:51
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יש ברשת הצה"לית חוברת תוד"א..."

בעיקרון אפשר לומר שנתוני חדירות של טיל נ"ט הינם לחלוטין לא מעניינים את הלוחם הסופג אותם.
א. אין לך אפשרות לדעת מה יורים עליך עכשיו בדיוק.
ב. התועלת שבידיעה- אין דבר כזה "לא אכפת לי, שיפגע בי, אני חסין". רק בסרטים של ג'יימס בונד המכונית המשוריינת לא נשרטת בפגיעה, בחיים כולם יודעים איך נראה חלון משורין שספג פגיעה. בצד השני- "שיט! נגד הטיל הזה המיגון שלי לא-יודע-זה-מסווג-לא-סיפרו-לי-אני-חי-משמועות!"

אבל ממתי בישראל המידע בחוברת ההסבר הוא המידע שמעניין את הלקוח?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 28-03-2009, 20:16
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08

עוד משהו מהחויות הפרטיות מלבנון 2006.
1. ליד בית בו שהיתי נפגע טנק מנ"ט לא מזוהה.
אחרי פינוי של אחד השריונרים אני (חובש), רופא ועוד חייל או שניים (לא זוכר בוודאות) כמעט נפגענו מטיל. תיאור של מה שראיתי - כדור אש צהוב/כתום שבא אלינו בזווית של בערך 30 מעלות עם שריקה כמו של פריקת מטף.
2. באותו אירוע, במהלך הפינוי נכנסו לתוך בית ע"מ לתפוס מחסה ולטפל בעוד פצוע שהיה לנו תוך כדי הפינוי. בקומה השניה של אותו בניין אחד הקצינים מצא טיל שזיהיתי כקורנט (9M133). הזוויל היה אטום עם הטיל בפנים (לפי המשקל). הטיל היה מונח מול פרצה בקיר, יש מצב שהייתה שם עמדת ירי, אם כי לא מצאנו את החצובה וכו'.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:42

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר