לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2009, 11:58
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע טיל "חץ 2 משופר" ביצע היום ניסוי יירוט מוצלח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "7.4.09 ניסוי נוסף של טיל החץ"

היום, בשעות הבוקר, בצעה מערכת "חץ" ניסוי מערכתי מוצלח. זהו הניסוי השבעה עשר של מיירט ה"חץ" והניסוי האחד עשר של מערכת הנשק.

בניסוי זה נבחנו יכולות משופרות של מערכות הנשק, כפי שפותחו במסגרת תוכנית השיפורים (ASIP) המשותפת לישראל וארה"ב.

במהלך הניסוי שוגר טיל המדמה איום בליסטי בתנאים מאתגרים במיוחד. לאחר שיגור המטרה נכנסה המערכת לפעולה, המכ"מ זיהה את המטרה והעביר נתוניה אל מרכז ניהול הירי אשר חישב תכנית הגנה נגדה.

הנתונים הועברו אל המשגר ומיירא הניסוי בעל הביצועים המשופרים ביצע את מסלולו בהצלחה מלאה והשמיד את המטרה.

בניסוי השתתפו נציגי משרד הביטחון, משרד ההגנה האמריקאי והתעשיות השותפות בפרויקט.

הצלחת הפרויקט מהווה מדרגה חשובה בתכנית הפיתוח ובהתפתחות היכולות המבצעיות למתן מענה לאיום הגובר של טילים בליסטיים בזירה.

שר הביטחון,אהוד ברק, צפה בשיגור ה"חץ" ממסוק צה"ל בעת חזרתו מסיור באוגדת עזה. השר עודכן על תוצאות הניסוי. השר ציין: "מערכת ההגנה העתידית היא פרויקט חשוב עבור מדינת ישראל. השילוב יחד של מערכת "כיפת ברזל", שגם היא ביצעה ניסוי מוצלח בשסוע שעבר, עם מערכת ה"חץ", וה"חץ המשופר" יעניקו הגנה מיטבית מאיומים קרובים ומידיים ועד איומים אסטרטגיים. מערכת הביטחון פועלת באופן אינטנסיבי על מנת לספק מערכת הגנה רב שכבתית מפני טילים ורקטות להבטחת ביטחוניים של אזרחי ישראל".

מנכ"ל משרד הביטחון,פינחס בוכריס, מסר שהצלחת הניסוי מהווה נדבך חשוב בפיתוח מערכת הגנה בפני איומים עתידיים. המנכ"ל שיבח את אנשי התעשיות הביטחוניות, אנשי משרד הביטחון וצה"ל על שיתוף הפעולה, היצירתיות ויכולות הפיתוח שהביאו להצלחת הניסוי.

יצחק ניסן, מנכ"ל התעשייה האווירית, אמר בנוגע לניסוי:" זוהי הצלחה משמעותית ביותר בניסוי אתגרי מול איום המייצג יכולות עתידיות שאולי יופיעו בזירה. התעשייה האווירית עם מפעל מל"מ כקבלן ראשי ומפעלים נוספים של התעשייה האווירית, תורמים את תרומתם למערכת הביטחון, לצה"ל ולמדינת ישראל".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2009, 12:40
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "שעתיים אחרי הניסוי מופיע כתבה..."

זה שynet בחרו להבליט את הניסוי בכותרת ראשית זה שיקול של העיתון לא של מערכת הביטחון או תע"א.

רוב הנתונים בכתבה לא חדשים ולא נמסרו ע"י תע"א או מערכת הבטחון במקרה זה.
90% מהכתבה הזו זה מחזור של חומרים היסטוריים שמתפרסמים כל פעם מחדש בכל ניסוי ולא סופקו ע"י לאחר הניסוי.
סביר מאוד בעייני לפרסם הודעת הצלחה קצרה כפי שפורסם בהתחלה עם מספר פרטים שהוכנו מראש אחרי שהטיל פגע בטיל המטרה.

אאל"ט אורך הניסוי הוא מס' דקות בודדות ואינדיקציה על פגיעה או החטאה היא מיידית, שאר הנתונים על תפקוד כל המערכות והמיירט מנותחים בהמשך, ניתוח הניסוי לא מפסיק לאחר הפגיעה או החטאה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 07-04-2009 בשעה 12:43.
ישן 07-04-2009, 13:16
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "זה שynet בחרו להבליט את..."

10% הודעת דובר משרד הביטחון (הבאתי אותה במלואה למעלה, תוכלו להשוות) ו90% מיחוזור של ידיעות ישנות כולל הטעויות שנכתבו בהן (ותוקנו כאן בפורום).
הניסוי הזה היה אמור להתרחש כבר לפני מספר ימים (יותר משבוע) ונדחה בשל תנאי מזג אוויר (שלא מנעו את הירוט אבל כן היו עלולים להפריע לניתוח התוצאות) כמעט כל הכתבים היו מיודעים לניסוי מזה למעלה משבוע והכתבות היו כבר מוכנות רק חיכו שהטיל ישוגר בפועל.
גם ההודעה לעיתונות של דוברות משהב"ט הייתה מוכנה כמעט לגמרי. רק מעט הוסף לה לאחר הניסוי.

כמובן שיש עוד הרבה נתונים לנתח. אבל, את העובדה שטיל החץ פגע בטיל המטרה והשמיד אותו היא ברורה ואפשר להגדיר את הניסוי כהצלחה.

ישן 07-04-2009, 13:11
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
אין לך מושג על מה אתה כותב
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "שעתיים אחרי הניסוי מופיע כתבה..."

אמנם זכותך להפגין זאת אבל בכל זאת זה מיותר ומביך.

האם החץ פגע או לא - לא צריך "לנתח את תוצאות הניסוי", יודעים זאת הרבה יותר מהר ממה שאתה אולי חושב. (הזמן הוא הרבה יותר קצר ממה שלקח לך לכתוב אפילו את תגובתך הראשונה באשכול זה).

ניתוח תוצאות מלא של הניסוי לוקח זמן רב וממילא לא תשמע עליו ולא תקרא עליו אלא מה שמערכת הביטחון רוצה להוציא החוצה - ובשר"כ גם גיבוב של פרשנויות בגרוש מהתקשורת.

באשר ל"הוכחות הויזואליות" - מגוחך. אם יראו לך סרטון פגיעה או צילומי סטילס - האם אתה תדע לשייך זאת לניסוי ספציפי?

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 07-04-2009 בשעה 13:14.
ישן 07-04-2009, 13:16
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
הרבה שאלות (אני יודע שלא אקבל עליהן תשובות)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "7.4.09 ניסוי נוסף של טיל החץ"

האם השימוש במכ"מ חדש-אורן אדיר בשילוב עם "מערכת מכ"ם אמריקאית שנכנסה לאחרונה לשימוש בצה"ל" - מכ"מ קרני X(?) שמגדיל את טווח הגילוי באופן משמעותי מגדילה גם את טווח היירוט?
אני מקווה שכן, אולי זה רק ניסוי לבדיקת שילוב המערכות החדשות
אני יודע שלא אקבל תשובות-גם לא צריך

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 07-04-2009, 16:07
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
עד שיבואו המומחים אני אנסה לתת תשובה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי moshayov שמתחילה ב "אפשר שאלה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moshayov
האים יש הבדל בין ירוט של טיל מונע בדלק מוצק או נוזלי?

למעשה מה שמיירטים זה כבר לא הטיל אלא הרש"ק שלו (בתוספת מערכות הנחייה וכד'), כלומר המנועים כבר הפסיקו לפעול ונותקו. ככה שאני אישית לא רואה איך היות הטיל מונע בדלק מוצק או נוזלי משנה משהו מבחינת היירוט שלו. כמובן שיש הבדלים באנרגטיות של דלקים שונים, מה שיכול להוביל להבדלים בזמן מעוף, זמן פעולת המנועים וכד'. היתרון העיקרי של טילים בליסטיים המנועים בדלק מוצק הוא שאין צורך לתדלק אותם לפי השיגור, מה שמקצר מאוד את זמן התגובה.

ציטוט:
אני לא מדבר על נוחות איכסון ומהירות שיגור. מוזר היה לי לקרוא את המידע על סוג הדלק בכתבה על החץ.

את זה הכתב הוסיף על דעת עצמו, אם לשפוט לפי ההודעה של משרד הביטחון שיוסיפון הביא.

ישן 07-04-2009, 18:12
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
דלק מוצק או נוזלי
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי moshayov שמתחילה ב "אפשר שאלה."

מלבד מה שכבר נאמר כאן - להנעה בדלק נוזלי יש יתרון על פני דלק מוצק בזה שניתן להפסיק ולחדש את פעולת המנוע פעמים אחדות, וישנם אף מנועים רקטיים בהם ניתן לווסת את עצמת המנוע (THROTTLABLE). זה לא מתייחס ישירות לתרחיש של יירוט, אך יש מצבים, כמו למשל בשיגור לווין, שצורה זו של תמרון מאפשרת כיוונון עדין של מסלול הטיל. במנוע מוצק, לעומת זאת, אפשר רק להצית את המנוע, ולתת לו לפעול במתאר שעבורו נבנה. ישנם מנועים שבהם ניתן להפסיק את פעולת המנוע לפני כלות הדלק המוצק, ע"י פיצוץ מבוקר של חלק מהמעטפת, על מנת לגרום לנפילת לחץ קטסטרופאלית בתא הבעירה. בעבר (וגם בהווה, למעשה) נעשה ניסיון עם מנועים מורכבים (היברידיים) בהם הדלק מוצק, והמחמצן נוזלי, מתוך כוונה ליהנות משני העולמות. לא ידוע לי על מערכת כזו שהבשילה ונכנסה לשירות.
ישן 07-04-2009, 20:50
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "קצת מצחיק לומר את זה איך שאתה..."

ידידי, זה לא מה שאמרתי בשום שלב שהוא. מה שכן אמרתי (מסתבר שבצורה לא מספיק ברורה) זה שיש כאן צירוף מקרים מאוד מעניין: שיגור צפ"קי. כעבור יומיים - שיגור חץ. ובנוסף - דיונים על התקציב של משרד הביטחון בארץ מחד, ועל ההשתתפות האמריקאית בפרויקט מאידך. כל הדברים הללו התרחשו במסגרת זמן מצומצמת למדי, וניסוי החץ בא כמעין שיא לכל אלה, ובייחוד משום שהצליח. זה תהליך מעניין מאוד לטעמי.

כמו שכבר עניתי לא טענתי חד משמעית שיד נעלמה סידרה אותו אחד לאחד, וציינתי שאם (לא יודע איך מדגישים כאן) -אם ורק אם (והסבירות נמוכה, אוקיי?) מישהו באמת גם חשב על הדברים האלה - סחתיין. זה הכל. מה מצחיק בזה? ראייה כוללת של הדברים, במקום אטומיסטית, יכולה לעתים להביא לתובנות חביבות. במקרה הזה - החץ לא עבר ניסוי בואקום של התרחשויות, ושווה להסתכל עליהן.
ישן 08-04-2009, 10:21
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "ידידי, זה לא מה שאמרתי בשום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סלעי
כמו שכבר עניתי לא טענתי חד משמעית שיד נעלמה סידרה אותו אחד לאחד, וציינתי שאם ( -אם ורק אם (והסבירות נמוכה, אוקיי?) מישהו באמת גם חשב על הדברים האלה - סחתיין. זה הכל. מה מצחיק בזה? ראייה כוללת של הדברים, במקום אטומיסטית, יכולה לעתים להביא לתובנות חביבות. במקרה הזה - החץ לא עבר ניסוי בואקום של התרחשויות, ושווה להסתכל עליהן.

אף פעם אין "ואקום של התרחשויות". תמיד אפשר למצוא איזה מאורע להיתלות בו. כמו שאומר פרשן מסוים:

"אומר זאת כך, סלעי.
אם החץ היה משוגר במועד המתוכנן לו, הייתה יכול לציין שצפון קוריאה הגיבה לניסוי הישראלי."

בקיצור - שום "ראייה כוללת של דברים" במקום "אטומיסטיות". צרוף מקרים הוא בדיוק זה - צירוף של מקרים.
ישן 08-04-2009, 14:47
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=סלעי] כמו שכבר עניתי..."

נו, ו...?

כנראה שאני צריך לחזור ולומר - שסביר שמדובר בצירוף מקרים, אוקיי? אם היה מישהו חכם שבדק דברים כאלה לפני התכנון או לא - זה לא ממש משנה לי. הערתי על זה וזהו. העניין עכשיו הוא אם ה"מערכת" תדע לעשות שימוש חכם בצירוף המקרים הזה (כל החיים שלנו מורכבים מצירופי מקרים, השאלה מה עושים אתם). למשל, זה שבאתרי אנטרנט יפניים מדברים בהערכה גבוהה על החץ בהקשר הצפ"קי, למשל קידום האנטרסים בדר"ק, קידום האנטרסים בארה"ב, וכו' וכו'. אז אפשר לצעוק עד מאה שיש כאן צירוף מקרים וזה הכל - אוקיי, אז מה? ואפשר לעשות משהו עם צירוף מקרים כשמצביעים עליו ורואים אותו, ולא כועסים בגלל שמישהו האיר את העניין מזווית אחרת. כל טוב
ישן 07-04-2009, 20:27
צלמית המשתמש של Fik TV
  משתמש זכר Fik TV Fik TV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.08
כתבה חדשה מYNET

כתבה חדשה מYNET

http://www.fas.org/man/dod-101/sys/...con-iai-904.jpg

ציטוט:

בעקבות הניסוי המוצלח בטיל החץ, אמר מפקד הנ"מ: "הצלחנו להוכיח יכולת טובה ביירוט טילים בליסטיים, גם אל מול איומים עתידיים הנשקפים לישראל". לדבריו, ישראל נמצאת כל העת בניסיון לחשוב צעד קדימה לפני האויב חנן גרינברג פורסם: 07.04.09, 19:08

ניסוי טיל החץ שנערך הבוקר (יום ג') נגמר בקריאות שמחה ומחיאות כפיים של מהנדסי התעשייה האווירית. במערכת הביטחון שבעי רצון מהצלחת הניסוי.

מפקד כוחות הנ"מ בצה"ל, תת-אלוף דני מילוא, אמר לאחר הניסוי: "אמנם, לאחר כל ניסוי מוצלח אנו מכנים את ההצלחה כקפיצת מדרגה. למרות שזה נשמע קלישאה, אין ספק שגם לאחר הניסוי המוצלח היום ניתן לומר שקפצנו מדרגה פעם נוספת והצלחנו להוכיח יכולת טובה ביירוט טילים בליסטיים, גם אל מול איומים עתידיים הנשקפים לישראל".

במסגרת הניסוי שיגר מטוס מסוג אף-15 של חיל האוויר טיל מטרה, המדמה במאפייניו טיל שעשוי להיות משוגר לעבר ישראל מאיראן או מכל מדינה אחרת הנמצאת במרחק של אלפי קילומטרים. בניסוי ביצע טיל המטרה תימרון מורכב על מנת לבחון את כל המערכות של צה"ל ולבדוק האם הן מתמודדות עם האתגר.

לדברי תא"ל מילוא, בניסוי מסוג זה יש חשיבות לכלל המערכות שאמורות לתת מענה במצב אמת ולא רק לבדוק האם בסופו של דבר הושמדה המטרה. לפיכך, גם מערכת הפטריוט לקחה חלק בניסוי, כמו גם מערכות אחרות הנמצאות בישראל, כמו למשל המכ"ם האמריקני שהוצב באחרונה בנגב.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02022009/1919529/1_wa.jpg]

מהלך הניסוי, היום

מפקד כוחות הנ"מ ציין כי המטרה המרכזית היא לתת מענה בשלושה מעגלים. המעגל הקרוב של ארגוני הטרור הפלסטינים, המעגל של המדינות הקרובות לישראל והמעגל השלישי והרחוק ביותר הוא של מדינות כמו איראן.

"למעשה איראן היא המכנה המשותף לכל האיומים, שהרי כל ארגוני הטרור פועלים תחת חסותה. אנחנו נמצאים כל העת בניסיון לחשוב צעד קדימה לפני האויב.

יש היום מערכות שכבר מבצעיות, כמו הפטריוט והחץ, ואנו ממשיכים לצפות איומים עתידיים, גם כאלה שלא קיימים כיום, כמו שעשינו בניסוי הזה, כדי להיות מוכנים. במקביל, אנו נערכים גם לקלוט מערכות לטילים ורקטות קצרות טווח, כמו כיפת ברזל, על מנת לתת מענה גם למעגלים הקרובים יותר", הוא אמר.

בעקבות הצלחת הניסוי יוכנסו בקרוב למערכת החץ מערכות חדשות, שעד כה לא הוגדרו מבצעיות. במערכת הביטחון יבצעו מספר בדיקות וניסויים נוספים ובסופו של דבר ישדרגו את המערכת כך שתיתן מענה טוב יותר לאיומים העתידיים על ישראל.

ישן 08-04-2009, 11:22
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
אני עדיין לא מבין מה הבעיה.
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "סגרנו "חוזית" על מערכת, סגרנו מחיר, ו..הופ!"

וזה בכלל לא דומה לרכב. ברכב יגידו לך שיתצא גירסה חדשה ותהיה רשאי להמתין ולקנות את החדשה במחיר גבוה יותר, אם תרצה.
במערכות נשק זה שונה. הציעו להם מערכת לאחר אישור של מערכת הבטחון, כאשר הצד השני יודע שהצד המוכר ממשיך לפתח כל הזמן. אם היה ניתן, היו מציעים את המערכת המתקדמת יותר. אבל כולם יודעים, וגם הלקוחות מעבר לים מבינים שמדינת ישראל לא מוכרת את הקו הראשון שלה (למעט חריגים נדירים) וכל הזמן ממשיכה ומפתחת.
הלקוח בוחן את המערכת, בודק אם היא מתאימה לצרכיו ובודק אם הוא יכול לעמוד במחיר - ומחליט אם לקנות. אם יש אפשרות לעשות לו שדרוג - יציעו זאת במועד מאוחר יותר.
אם הייתי קוריאני הייתי שמח שהספק שלי ממשיך לפתח ואולי בעוד זמן מה יציע לי מערכת טובה יותר.

דרך אגב - מהכרותי את התהליך, לא מהנמנע שבזמן המו"מ סיפרו להם על המערכת המתקדמת יותר לצורך קידום אפשרות המכירה של המערכת הראשונה.
ישן 08-04-2009, 21:44
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=גיל חזקיה]אף אחד לא..."

שמתם לב שבאורך פלא צמח לו צמיד נוסף בכן הנסע הקדמי?
ברור שדבר כזה לא קיים במציאות,שכן שינוי מאסיבי שכזה מחייב החלפת כן הנסע כולו,כולל הרחבת בית כן הנסע (שכן הבית הקיים צר מידי מכדי להכיל שני צמיגים צד בצד).

כמו כן,אני לא רואה סיבה למה בכלל להסתבך עם שינויי כזה.
הוא מאוד יקר וכן הרעם יכול לשאת כמות גדולה מאוד של חימוש גם בלעדיי חיזוק שכזה.

בתמונות נוספות של המטוס הנ"ל,לא נראה כל שינוי.

העלתי את הסוגיה הזו בפני כמה אנשים (שמבינים קצת) שראו את התמונה,ואף אחד מהם לא יכול היה להבהיר לי אותה.

מבחינה נוספת של הצילום,נראה שכל איזור המגע של כן הנסע הקדמי בקרקע והשטח שסביבו נערך בפוטושופ
בדגש על הפס הלבן המצוייר על הקרקע.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 08-04-2009 בשעה 21:51.
ישן 10-04-2009, 13:24
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני יכול לחשוב על כמה סיבות,..."

כפי שציינתי דלעיל

אנשים העוסקים בתחום ישירות שראו את התמונה לא התליחו לתת מענה לסוגיה.

מה גם שלא נראה לי שקיים הסבר רציונלי לעריכת התמונה. (ניכר שמי שעשה זאת הוא לא גרפיקאי מקצועי).

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 10-04-2009 בשעה 13:28.
ישן 13-04-2009, 07:52
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מתחילים לקצץ...?

האם זה "רק" ניסוי כלים או משהו מתבשל במזדרונות פנטגון?

Raytheon SM-3 Could Replace Arrow-3 Anti Missile Program

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.spacewar.com/images/boeing-aegis-sm-3-launch-uss-erie-bg.jpg]

disclaimer: image is for illustration purposes only
by Martin Sieff
Washington DC (UPI) Apr 10, 2009
Israel's Arrow-3 anti-ballistic missile may be one of the first victims of U.S. President Barack Obama's defense spending cuts. Ynet, the Web site of the respected Tel Aviv daily Yediot Aharonot, reported Monday that U.S. funding for the Arrow-3 program is likely to be eliminated.

However, in compensation, the Obama administration is prepared to help Israel buy the U.S. Navy's Standard Missile 3 anti-ballistic missile system instead, the report said. The SM-3 is built by Raytheon as its primary contractor.

Ynet said the U.S. Congress is expected to take up the issue soon, possibly as early as its next session.

Offering the SM-3 makes a lot of sense and could prove a wiser course of action for Israel than pushing ahead with the Arrow-3. The SM-3 is far more expensive per unit at $10 million to $12 million each, compared with the individual projected cost of the Arrow-3 at only $1.5 million to $2 million each. But the SM-3 is a mature technology whose costs will not rise unexpectedly. The Arrow-3 is still in the developmental stage, and no one knows how high its real costs will reach as opposed to the optimistic projections made for it.

Far more important from Israel's point of view, SM-3s can be sold and deployed quickly, while the Arrow-3 is still at least three years away from operational deployment by the most optimistic assessment. But Iran already has a formidable intermediate-range ballistic missile arsenal and is now developing a far higher and faster intercontinental ballistic missile capability as well.

The SM-3 showed last year when it shot down a plunging U.S. satellite on Feb. 21, 2008, that it has the capability to destroy targets following the ballistic flight paths and with the speed and acceleration of an incoming ICBM. Ynet noted that the USS Lake Erie, a Ticonderoga-class guided-missile cruiser, destroyed the satellite by firing only a single SM-3, even though the target was plunging to Earth with a combined closing velocity of 22,780 mph at an altitude of 133 nautical miles above the Pacific Ocean.

Also, as we have noted in our analyses of the problems with Israel's Iron Dome very-short-range anti-ballistic missile defense system, the Jewish state, with a land area comparable to New Jersey and a population of only around 6 million, is world-class at upgrading existing military technologies, but it does not have the resources to develop many new systems of its own.

This problem may be less in the case of the Arrow-3, which is planned as an exoatmospheric interceptor that can hit and destroy intermediate-range ballistic missiles 60 miles above the surface of Earth. But the Raytheon SM-3 is already an established, reliable technology with a long record of successful IRBM interceptions under its belt.

The threat Israel faces from a potentially nuclear-armed Iran became imminent in February when Tehran successfully launched its first communications satellite on its own multistage ballistic missile. In effect, as we have often noted, any nation with the capability to launch a satellite into orbit on its own multistage booster already has the intercontinental ballistic missile capability to send a nuclear weapon, not just to Israel, but also 9,000 miles to the Eastern Seaboard cities of the United States.

Ending U.S. funding for the Arrow-3 would be consistent with President Obama's well-documented skepticism about ballistic missile defenses. Defense Secretary Robert Gates proposed Monday a slashing of funding for the U.S. Missile Defense Agency's Kinetic Energy Interceptor and Airborne Laser programs -- moves that would in effect kill both of them.

However, Ynet suggested that Raytheon may have applied pressure as well to try to kill the Arrow-3.

Ynet reported that Israeli Defense Minister Ehud Barak, a strong enthusiast for the Arrow-3 program, recently met with a delegation of visiting U.S. senators and congressmen; following that meeting, he briefed a private meeting of his Labor Party, in which he warned of the pressures to kill the Arrow-3.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:55

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר