לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2009, 23:23
  ship ship אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.04
צבאי "רק פראנואידים שורדים" - ציטטה מאת אבא (כונן גיבוי)

הגיעה העת להפסיק את מועקת-העד שבחזה שלי ולרכוש לעצמי גיבוי למחשב.
על כן פניתי לפה, לבסס את הרעיון על המלצות, ולעצב אותו ככה שיהיה מעשי.
הרעיון: (ואנא, אמרו לי מה ממנו קיים בשוק)

מה שאני רוצה זה הארדיסק חיצון, 300GB, שישב איפשהו ברדיוס של מטר (ומטה) מהמחשב עצמו.
א. ההארדיסק הנ"ל יעבוד על פי תוכנית אימונים שאקבע לו מראש ושלמעט שינויים יזומים, לא אצטרך להתעסק בה (למשל, להפעיל אותה - זה יעצבן אותי):
ב. הוא יגבה כוננים פנימיים מסוימים בשלמותם, או תיקיות מתוכם, ועד קבצים ספציפים שאורה לו.
הוא יעשה זאת פעם ביום, או פעם בשעה, או בזמן אמת בעודי עובדת, או אפילו יקדים אותי ויגבה את מה שטרם הספקתי לעשות, כך שגם אם לא אספיק - יהיה לי הגיבוי לקחת ממנו.
טוב, סתם, ברצינות:
ג. הכונן המסכן ייאלץ לפעול תמיד. אני אנתק אותו רק בזמן היעדרות ארוכה, מתי שאני מכבה את המחשב עצמו.
ד. הוא מוכרח להיות שקט מאוד, ובכלל - המטרה היא לשכוח מדבר קיומו ולהיזכר בו בשמחה, רק במקרה חירום כשיתעורר הצורך,
ה. או - אם ארצה בצורה ידנית לאחסן בו משהו חד פעמי, תהיה לי גישה אליו מתוך המחשב, כמו לכונן רגיל.
ו. גםבזמן שהוא מגבה, הוא בלתי מורגש ולא מאט יישומים כבדים אחרים שפועלים במקביל.
והסעיף האחרון, אם הדבר תלוי במחשב עצמו ולא בכונן, אז בסדר, אבל הבנתי יש איזה חיבור, אחר מUSB, שפועל מהר יותר, ואני משערת, גם חלק יותר (?). מה הוא, אם כן?

זהו, אלו השאיפות - טרפדו לי את החלום במציאות הפרקטית.
- שמות של כוננים כאלו, מעטפת והארדיסק, שעונים על אי אלו דרישותיי.
- דברים שכדאי לבדוק.
- תוכנות מוצלחות שמהוות 'תוכנית אימונים' (במידה ולא מגיעות עם הכונן).
* אני מוכנה להשקיע כמה שצריך בהתקנה הראשונית שלו.
* המחיר - טוב לדעת מה סטנדרטי, ולא סתם מופקע, אבל בגדול המחיר זניח.

אני אודה, כמובן, ומאוד, לכל פיסת מידע שיש למי מכם לתת לי.
תודת ביניים על הסבלנות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-05-2009, 10:44
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ship שמתחילה ב ""רק פראנואידים שורדים" - ציטטה מאת אבא (כונן גיבוי)"

זה לא גיבוי. זה אחסון כפול (לכל היותר).

את צריכה להחליט בין גיבוי ביטים (כונן שלם לרבות מערכת הפעלה) לבין גיבוי ספריות וקבצים (מידע, אבל לא מערכת הפעלה). ההבדל פשוט - בגיבוי הראשון אפשר לשפוך את כל המידע נכון לתאריך מסוים בחזרה, אבל מאבדים את כל השינויים שנעשו מאז ואילו בגיבוי השני סומכים על כך שמערכת ההפעלה (לכשעצמה) איננה חשובה והיא משהו שאפשר להתקין בכמה שעות ורק המידע החשוב והאישי נשמר במקום אחר.

אחרי זה הייתי ממליץ לך לבחור בפתרון כמו שאני מציע ללקוחות שלי (ולא מדובר בפרסומת) - גיבוי דרך הרשת, שמאפשר לך לא להתעסק בגיבוי בכלל ולבחור את מה לגבות, מתי וכו'. גיבויים כאלה מאפשרים לך לשמור כמה גרסאות שונות (למשל, חמשת השינויים האחרונים של העבודה הסמינריונית), להעביר את המידע בדיקות וירוסים ולהצפינו בדרכו אל השרת ברשת.

הפתרון שאת מציעה הוא פתרון נפוץ, אבל מהניסיון שלי (ואני לומד לא מעט על התחום לאחרונה) הוא לא ישים להחריד - מסתבר שתמיד כשרוצים לעשות שימוש בכונן הגיבוי הוא לא פועל, או שהוא מלא בוירוסים, או שהוא גיבה כבר את המידע בתצורתו הבעייתית, או שהוא לא גיבה את מה שרצינו ועוד.
ישן 15-05-2009, 14:58
  ship ship אינו מחובר  

אחסון כפול
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ship שמתחילה ב ""רק פראנואידים שורדים" - ציטטה מאת אבא (כונן גיבוי)"

השאלה היא
האם חברות נוטות לפשוט רגל פחות מאשר כוננים קשיחים להתקלקל
רעיון האחסון ברשת נשמע לי מפוקפק - שאם אני לא יכולה לראות איפה נמצא החומר שלי, אהיה חסרת אונים לגמרי במקרה ומשהו משתבש.
אבל למה שמשהו ישתבש?
אם תאמר לי שמות של חברות שעושות את זה, שאתה מכיר מספר שנים ושעליהן, לדעתך, אפשר לסמוך,
(ואם הבנתי נכון, הרי מתוך המחשב שלך, נשלפים הקבצים שאתה מעוניין לגבות - שזה מטריד כשלעצמו, לא?)
אם תאמר שניתן לגבות גם קבצים במשקל של 4GB ביעילות שלא תאט את האינטרנט, או את המחשב,
ושהחומר המוצפן שנאגר שם נמצא נגיש בחזרה, גם אם הוא שוקל 4GB
ושלאיש שם לא אכפת מה טיבו של החומר שאתה מאחסן, כיוון שאיש גם לא מחטט בו
אז, אבדוק את ההיצע ברצינות.

אבל עד אז, מה אם אני בוחרת לחבר את הכונן החיצוני שלי רק כשאני רוצה 'לגבות' (או לאחסן) עליו,
שאז אני, ידנית, מעבירה קבצים ומנתקת אותו שוב.
כך אני מצמצמת סיכויים לנחשולי מתח, או גיבוי של חומר פגום, או כל מיני בעיות נפוצות בכוננים
אומנם תהיה לי עבודה, אבל אם לרגע נניח, שעבודה ידנית אינה פאקטור, ולא נתחשב בה -
עדיין תמליץ על אחסון ברשת ?
או שעכשיו שואפת איכות חייו של הכונן ההיפותטי גבוה מספיק, כדי לא להסתמך על פוליטיקה של אנשים?

אשמח לדעות מכל אחד.
תודה תודה
ישן 15-05-2009, 15:08
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ship שמתחילה ב "אחסון כפול"

יש דרכים לגבות לרשת גם מבלי שלצד השני תהיה גישה למידע. קוראים לזה הצפנה... ואז הצד השני לא יכול לדעת מה החומר, גם אם נורא איכפת לו.

ולעניין שחברות יכולות לפשוט את הרגל - זה תמיד נכון, ולכן אפשר לגבות ביותר ממקום אחד.

לא שהשיטה של ההרד דיסק רעה. פשוט חשוב שיהיה יותר מעותק אחד, לדעתי, ובעדיפות לכוננים מיצרנים שונים ולכל הפחות סדרות שונות אם הולכים על אותו יצרן, ואסור לאף אחד משלושת העותקים (גיבוי, שני העתקים) להיות באותו מקום בו זמנית...

הבעייה היחידה היא שיש כאן גורם אנושי. הקונספציה בעולם ה IT טוענת שברגע שמשהו ידני צריך לקרות בשביל שיהיה גיבוי - בסופו של דבר - לא יהיה גיבוי. כמובן שאצל אדם פרטי עם המון משמעת עצמית אולי דווקא כן. השאלה היא - Are you up to it?

ישן 15-05-2009, 18:02
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ship שמתחילה ב "אחסון כפול"

ההמלצה שלי חד משמעית - גיבוי אנושי הוא אסון (למרות שכולם בטוחים שהם מבינים בדיוק מה, איך, כמה וכו'). לצערי, אנשים מבינים את הערך של המלצה זו רק כשמאוחר מדי, כך שאת מוזמנת לכתוב לנו את רשמייך לאחר מקרה שבו תזדקקי לשחזור מוצלח ולספר לנו כיצד הדיסק החיצוני ביצע את תפקידו נאמנה.

מעבר לזה - אני מפקפק בעובדה שיש לך קבצים בגודל 4GB, הדורשים גיבוי אמיתי (ואני לא מכליל שירים, משחקים וכו' ברשימת הראויים לגיבוי). סט מידע כולל בגודל 4GB ניתן לגיבוי זריז מאוד (ואז רק השינויים עוברים ברשת).

אגב, הלקוחות שלי מגבים לשרת ייעודי, ולא לאיזה מקום אנונימי ברשת. לא ניתן לגשת למידע שם (הוא מוצפן בזמן ההעברה ובזמן האחסון) ורק ללקוח יש סיסמא למידע.

בקיצור - אנשים, לצערי, מבזבזים 90% מזמנם במציאת דרכים יצירתיות לחסוך בעלויות גיבוי. כשהם נזקקים לשחזור הם מגלים עד כמה העסק הזה יקר בדיעבד. כוננים נשרפים, נדפקים, נגנבים, נרטבים ועוד ועוד, ואילו הגיבוי המקוון מאפשר שחזור מכל מקום בעולם לכל מקום בעולם. זו עובדה.
ישן 23-05-2009, 15:09
  ship ship אינו מחובר  

well, I guess I'm up to it

בחירתי לבסוף היא: להתפשר על 64\128 של GB, ולרכוש לי כונן פלאש.

ושאלתי האחרונה היא: האם להתעקש על חיבור eSATA, (בנוסף לזה של USB), שיחליק את מהירות ההעברה אליו,
הרי הפלאש מהיר כשלעצמו, כך שלא ברור לי כמה הכרחי הדבר, ואשמח לחידוד.
בהנחה שדווקא כן מדובר בקבצים שמגיעים גם ל4GB שאחפוץ להעביר תוך שתיים שלוש דקות ולא יותר.
(נו, אני מתעסקת בווידיאו).

למתעניינים, פלאש 32GB עם eSATA:
http://www.tgspot.co.il/gadgets/kan...-usb-and-esata/

ולמען הדורות הבאים,
מדריך ידידותי לרכישת כונן חיצוני, פלאש או קשיח:
http://it.themarker.com/tmit/article/5030

ובעם פלאש, אז ביקורת ידידותית ופרטנית, פלאש 64GB, אומנם ללא חיבור eSATA:
http://www.iopanel.net/forum/thread18619.html

אז במקום לשמור את עבודותיי במהלך עשייתן, כנראה שאשמור בעיקר את התוצר הסופי, וידנית, אבל !
לא אצטרך את התערבותם המיותרת של עוד אנשים,
וגם אוכל לשרשר את הכונן סביב צווארי ולצאת למסע, מבלי לחשוש שיידפק לי רק ברגע שאניח אותו שוב על משטח כלשהו, בזווית כלשהי שלא תמצא חן בעיניו.

אחלו לי בהצלחה, ותודה רבה למי מכם שתרם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר