לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2009, 22:44
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "הנחש החדש של צה"ל"

בבקשה

http://www.mako.co.il/news-military...&pId=1703146783

הוא אמנם נראה כמו נחש, זז כמו נחש - אבל ממש לא מכיש. הכירו את הצעצוע החדש של צה"ל: הרובוט "נחש".

במשך חודשים ארוכים תיצפתו מפתחים, מומחים של משרד הביטחון והטכניון, אחר תנועת נחשים בניסיון לחקות את הטבע בצורה המושלמת ביותר. הם חיפשו קונספט התקדמות ייחודי ובלתי שגרתי שיכול להשתחל במעברים צרים כמו המנהרות של עזה, הבונקרים של החיזבאללה, בסדקים בקרקע ובמבנים. כלי שיכול לזחול אפילו דרך צינורות ביוב, לתצפת, להאזין ובעיקר - להפתיע.

הצעצוע החדש של צה"ל בנוי מחוליות המחוברות אחת לשנייה בעזרת מפרקים. בראשו של הרובוט מותקנת מצלמה והוא משדר בזמן אמת תמונות וידאו למפעיל שנמצא מאחוריו. השכלול החדש נבנה כך שהוא מתאים לשימוש של כוחות מיוחדים המתגנבים בזחילה אל היעד, במטרה ללמוד אותו לפני פריצה או השתלטות. אבל הוא מסוגל גם ליותר.

יכול אפילו "להתאבד"

ב"נחש" ישתמשו גם על מנת לחדור לתוך חללים צרים במבנים הרוסים שהתמוטטו כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טילים, והוא יסייע לחפש חיים מתחת להריסות. כמו כן, מלבד למצלמה, יכול הנשק החדש לשאת גם מכשירי האזנה, ואפילו פצצה. אז כבר מדובר ב"נחש מתאבד", שיכול לחסל מבוקשים מבלי להשאיר אף טביעת אצבע.

הרובוט החדשני הוא אמנם כרגע אבטיפוס בלבד ואין לו עדיין מחיר, אבל זה עתיד להשתנות בקרוב. במשרד הביטחון מבינים היטב שמדובר בשדה הקרב העתידי ומתכוונים לעבור לייצור סדרתי, בתקווה להפוך את "הנחש" למבצעי

עריכה- אני כבר לא מהיר כמו שחשבתי.

נערך לאחרונה ע"י shruki בתאריך 08-06-2009 בשעה 22:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-06-2009, 09:07
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
אם מדובר בתוצר הסופי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "הנחש החדש של צה"ל"

אז עדיין יש עוד על מה לעבוד (והרבה).

קודם כל הוא לא נראה כמו נחש, אלה כמו חתיכת צינור עם בד הסוואה ומצלמת אבטחה נעוצה בפה (ההשתקפות שלה יכולת להתגלות ממאות מטרים).

אני אומנם לא סטודנט בטכניון, או קצין בכיר בצבא, אבל אני חושב שהיה יותר חכם "לרפד" את הנחש עם עור חיה, או דמוי עור קשיח (לא ממש בעיות), ובמקום "ראש מצלמה", היו צריכים לעצב ראש אמיתי, ומצלמות מינוריות (תאמינו לי שעם הטכנולוגיה של היום, זה יותר מאפשרי),

יש עוד כמה נקודות ששמתי לב, אבל בלאו הכי אני כמעט בטוח שמדובר בדגם ראשוני, או כזה שנחשף רק לצורך "פוזה", והדגם המבצעי רחוק מלהראות ככה, אז אין עוד צורך בהרחבה.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:55

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר