לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2012, 10:13
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
כן , תודה רבה, "הבנו את הנקודה"!....
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "לפני שמאשימים את כל העם בכך..."

וברשותך אתייחס לדבריך כדי שגם אתה תבין את הנקודה:

..."לפני שמאשימים את כל העם בכך שהוא נהייה יותר "שטחי" צריך לקחת בחשבון שיש עם שמציגים לנו בתקשורת (בהבלטה!) ויש עם (אנשים!) שאנחנו מכירים במציאות!"

אז לקחתי בחשבון את התקשורת ואת מה שהיא "מציגה בהבלטה" (למרות שלא ממש הבנתי למה בדיוק אתה מתכוון)... והרשה לי בבקשה לסנגר על עצמי ולומר לך שעם כל הכבוד לאותה תקשורת, היא אולי האחרונה שאת הנאמר בה אני "לבני" יקבל כתורה מסני!...
ויעידו על כך לא מעט הודעות שלי שמתגלגלות כאן ולאו דווקא בפורום הזה!....
לצערי הכרתי ואני מכיר (כי אני חייב ולא כבחירה) לא מעט כאלה שבהחלט מכבדים את מה שכתבתי כאן בדבר העולם הרוחני שמרכב מסמארט פון וקניונים...
ולמרות שאתה אולי מנסה לגמד את מימדי התופעה, המציאות כנראה מראה אחרת!
כשאני רואה ושומע את כל הבאאאזזז הזה סביב הטראש דוגמת תכניות כגון "האח הגדול" (שמבחינתי מדובר כאן בסוג של "פריק שואו" להמונים ותו לא) ושאר מני ריאלטי, כשאני רואה איך האשפה הזאת זוכה לרייטינג שכזה (ורייטינג להזכירך הוא סוג של מדד) ולהפוך לשיחת היום...אותי זה מדאיג!
יודע מה?.. גם כשאני קורא בכל שני וחמישי ראיונות רוחב עם ראשי משפחות פשע שמוצגים כאחד האדם ולא ירחק היום בו ייהפכו גם הם לסוג של גיבורי תרבות...אותי זה מדאיג!

ויש עוד לא מעט דוגמאות מחיי היום יום שרק יחזקו את דברי....
וזה עצוב מאוד!

..."יש את העם (בחלקו!) ב"מדינת ת"א" ויש את האנשים בחיפה,י-ם,יו"ש וכן הלאה וכן הלאה אפשר לחלק ולמיין בלי סוף."

לא ממש הבנתי מה כוונתך ב"מדינת ת"א" לעומת "האנשים בחיפה, י"מ, יו"ש וכו'... "....
בחיפה/יו"ש וירושלים אין שכבה עבה מדי של אנשים שהרעות החולות שציינתי לעיל מהוות נתח מכובד מההוויה היום יומית שלהם?...
זה נכון רק לחלק מהעם שב"מדינת ת"א "?...

אדוני הנכבד, הבערות חוצה מחוזות/ערים ואוכלוסיות!
דוגמא?...
בבקשה!

במקום בו אני עובד נהוג מזה כעשור להעסיק חיילי/חיילות בסדיר, החבר'ה האלה מגיעים מכל הארץ, הנם/ן מכל עדה/צבע/ושכבה סוציואקונומית שתרצה...סוג של מדגם מייצג לצורך העניין....
ובצער רב, אני יכל לומר ולקבוע בצורה חד משמעית שמשנה לשנה הרמה או ליתר דיוק ה"תת רמה" רק בולטת יותר ויותר (ולא, אל תחשוב שזה בגלל איכות הכ"א שמופנית אלינו)!

כשבחור בן 18 לא יודע שעד 67 ירושלים היתה מחולקת וכשאני מספר לו שהירדנים שלטו במזרח העיר והתשובה שאני מקבל היא (וזה ציטוט)..."וואלה?.. מה היה לירדנים לחפש פה בכלל"?... כשאתה מגלה שנוער לא יודע באיזו שנה קמה המדינה (ויש שיגדילו לשאול בחזרה "מה זה חשוב"?), כשאתה מגלה שאין להם מושג מה היה בשער הגיא ומה פשר המשאיות שבצד הדרך..... זה חמור! לעומת זאת, אין כמוהם בקיאים ברזי האיי פון וקו"ח החיים של ידוענ/ית זה או אחר ....
ואל תהיה מנותק, לא מדובר פה באחד או שנים.... מדובר בהרבה יותר! לא יודע אם הרוב, אבל בהחלט מגמה שאי אפשר להתעלם ממנה!

..."הבנתם את הנקודה? לדעתי צריך להיזהר עם הכללות (למרות שחלק כלשהו באמת נהייה קצת "שטחי" וחבל."

א. כן (היא לא ממש מסובכת).
ב. ברור שצריך להזהר מהכללות, ברור גם שאתה מנסה בהמשך המשפט לגמד את התופעה אם מחוסר הבנה עד כמה היא רווחת או מכל סיבה אחרת.

..."לצורך השוואה:לא חושב שבפן הזה ההבדלים כאלה גדולים בינינו לבין עמים אחרים..."

אני רואה כאן משפט, עם זאת אשמח אם תואיל להבהיר איפה פה בדיוק ההשוואה...

..."לסיכום:מקווה שאני שייך לחלק של האנשים שנהיו "שטחיים""...

שיהיה לך לבריאות !

..."נ.ב

כאשר אדם לא מקבל את הדיווחים הפרשנויות וכו' וכו' כפי שהם אלה שואל שאלות,חוקר קצת ומטיל ספק אז המצב כבר טוב"

תודה על הטיפ/השקפת העולם...
התייחסות לכך נתנה בתחילת תגובתי.

ולמען הסר ספק, אני יודע ומודע היטב שיש גם נוער נהדר, נוער שתורם ומתנדב ועושה ולומד, אין לי כלל ספק בכך!
הבעייה היא שיש תחושה (שהולכת וגוברת ואף מגובה בדוגמאות) שהסחי הולך ומשתלט כאן על כל חלקה טובה שכזו!

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 22-02-2012 בשעה 10:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2012, 08:45
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "כן , תודה רבה, "הבנו את הנקודה"!...."

לצערי, אני מתרשם שגישת החינוך כיום אינה נובעת מלימוד ושינון ידע, כפי שהיה נהוג בימינו, אלא בטכניקות מידענות - כלומר כיצד לאתר מידע, כיצד לעבד אותו וכיצד לפלוט אותו.

זה מה שחשוב כיום - שליטה במידע - ולא הידע עצמו.

תוצר הלוואי הוא טכנולוגים רדודים שרווים סיפוק מהשליטה במערכת ולאו דווקא אלו ששולטים בידע (למה לטרוח ולשנן נתונים שאתה יודע לאחזר בכל רגע שתבחר?)

אז מה נשאר מכל זה? ילדים שמשחקים באייפון \ איי פד ורודפים אחרי ריגושים מזדמנים וחד פעמיים נוסח "האח הגדול" - ריגושים שלא ניתן לאחזר אלא על ידי YOUTUBE וכדומה.

לדעתי - האתגר האמיתי העומד בפני המחנכים היום הוא בבניית תוכנית לימוד מרגשת, חווייתית שהופכת את הלימוד לחוויה חד פעמית. דרך אחת לעשות זאת היא על ידי עידוד הילדים למחקר, למפגש עם דמויות וחווית המידע שלא מתוך שינון. אני רואה איך עושים את זה בבית הספר בו לומדים הילדים שלי, וכיצד הם ממשיכים ללכת אל בית הספר ולאמר שהיום היה כיף כמעט בכל יום...

באשר לאתר גבעת התחמושת - האתר זכור לי מילדות.

לצערי האתר גדל וטפח והתגלגל למימדים מפלצתיים שנועדו כנראה לשרת אגו של מישהו ומחמיצים את המטרה. זכרתי סרט אודות כיבוש העיר העתיקה שראיתי שם יחד עם משלחת הבונדס לפני כעשור. סרט מרגש עד דמעות...

בקיץ בקרתי באתר שוב עם ידידים מארה"ב בניסיון להעביר להם את התחושה, ובעיקר לאור שהייתם במלון ממילא שבו לא ניתן למצוא ולו בדל מידע אודות מורשת המקום...

המצגת הוחלפה במצגת חדשה על גבי דגם כשההקרנה אינה חופפת את טוואי השטח של העיר עליה הוא מוצג, המוזיאון הפך לאנכרוניסטי ואפילו הקרב על ירושלים הולך בו לאיבוד.

המידע במוזיאון מפוזר לחלוטין בין שלל אולמות ואלו אינם נגמרים.

אולי מתוך כוונה לגייס תרומות - הוסיפו שם קירות הנצחה שאינם קשורים למלחמה או למורשת הצנחנים ובהחלט נשאלת השאלה - למה...

לבסוף, כאשר יצאנו מהמוזיאון - רצינו לרכוש חוברת שהוצגה בארון הזכוכית. גם אותה מסרו לנו חינם. למה?

עם כל הטעם המר הזה אני חייב לציין, בתחושה קשה, שכל הסיפור סביב "סגירת" האתר ותהלוכות הדגלים לא היה יותר מאירוע שנועד לייצר יחסי ציבור עבור האתר - הרבה מעבר לצורך האמיתי, שהרי בבוקרו של היום כבר הועברה הבטחה כי התקציב יועבר והאתר ישאר פתוח...

ישן 23-02-2012, 21:34
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אתה נובח על הבית הלא נכון...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "..."

במסיבת סיום, בגן הורדים, כשהבת שלי הלכה למורה ואמרה לה שהיא ראתה ינשוף - המורה סיפרה לי בהתפעלות כמה יפה שהילדה מצליחה לזהות ציפורים.... לך תגיד לה שכרגע נחת ינשוף במנחת של הכנסת

כאמור - הלימוד צריך להפוך לחוויתי \ מחקרי - תן לילד לחפש את המידע בעצמו. לחוות אותו ממקור ראשון. את הכיתה של הבת שלי לקחו להעביר לילה במוזיאון אסירי המחתרות אחרי ש"חיילים בריטים" עצרו אותם אחרי שהלכו להדביק כרוזים נגד המנדט הבריטי.

בבוקר המשיכו בפעילויות שונות במוזיאון (אריגת מרבדים מסמרטוטים כפי שעשו זאת האסירים, ארוחת בוקר וכו') והלכו הביתה כשכל אחד מקבל תעודת שחרור מהמשטרה הבריטית...

לדעתי גם אתרי מור"ק צריכים לעשות שינוי גישה ולחשוב איך אפשר להעביר מסרים מעבר להצבת עמוד תאורה שעליו יניפו את הדגל הכי גדול בעיר. זה לא מעביר שום מסר מעבר לניכור.

האם ראוי לשלוח את הילדים לתעלות לקרב פיינטבול? מצד אחד זה עשוי להביא להזניית האתר. מצד שני - איך תמחיש לילדים את הקרב?

במישור פרקטי - הייתי מציע לעשות שינוי יסודי באתר. להוציא את פסלי מתכת, לרענן את המוצגים (ויש שם חדשים שבהחלט שמחתי לראות), לזנוח את המגלומניה וההתבדרות (צנחנים במלחמת העולם השנייה, הנצחת לוחמים יהודים בצבאות זרים) ולהתרכז בקרב על ירושלים. גם כך זה עולם ומלואו.

ובאשר למיצג.... מרוב קוי הפרדת כוחות, מהלכים ותנועת כוחות.... שכחו שם את סיפור הקרב בגבעת התחמושת....

ישן 23-02-2012, 23:30
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "לצערי, אני מתרשם שגישת החינוך..."

בבעיה שאתה מתאר אשמים לא המחנכים, אלא שלושה - לארי פייג', סרגיי ברין וג'ימי ויילס.
ברגע שהמידע (או מה שנראה לך כמידע) זמין בקלות רבה כל-כך, אין מוטיבציה (לא במובן של רגש, אלא במובן של תמריץ, סיבה) לאגור המון ידע בראש. הרי אתה יודע שתוכל להשיג תוך שניה כל דבר שאתה רוצה בגוגל. אז למה לטרוח?

אחרי המלחמה הגרעינית / נחיתת המטאור / בוא עידן הקרח אלה שיודעים להשתמש במצפן, לבצע חילוק ארוך, וזוכרים אילו פטריות יער אפשר לאכול ואילו רעילות יהיו מלכים, אבל בינתיים הטמטום חוגג וימשיך לחגוג.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 21-02-2012, 16:20
  חירניק חירניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.11
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי gutman76 שמתחילה ב "אתמול (19-02) היה יום א. ..."

דיברנו כאן על העם שוהב קניונים ותוכניות ריאליטי בטלויזיה , אז בויכוח פוליטי שהיה לי בעבודה הסתבר לי שכל המעורבים בויכוח וגם השומעים מהצד אין להם מושג קלוש היכן נמצאת גבעת התחמושת ומה קרה שם .
הם יודעים רק שהיא בירושלים .
הסתבר לי גם שחלק גדול מהנוכחים אינם יודעים היכן רצועת עזה וכל שכן היכן היה גוש קטיף .
לא נעים להגיד אבל כל סיפור ירושלים יותר ויותר מזוהה עם הימין , ולכן גם יוצאי חטיבה 55 שלחמו שם שרובם היו בוגרי גרעיני נחל חילוניים כבר לא באים לאירעים השונים כולל גבעת התחמושת .
אחי שהיה בגדוד 28 בחטיבה סיפר לי שעד לפני כ10 שנים הם נהגו להפגש ביום ירושלים על הגבעה ומשם לצאת לסיור בעיר המזרחית בנתיב הקרבות של הגדוד . כל העיניין נפסק .
הייתי מבקש התייחסות מגוטמן בתור בוגר גדוד 66 .
ישן 21-02-2012, 17:30
  gutman76 gutman76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.11
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי חירניק שמתחילה ב "דיברנו כאן על העם שוהב..."

אז ככה:
גם בגדוד 66 הרבה שנים באו רק חלק מאלה שלחמו בגבעה, חלק גדול יותר בכלל לא באו לשום ארוע שקשור לחטיבה ( כולל אני) מטעמי רגש בעיקר ואין מה לפרט בעיניין.
דווקא בשנים האחרונות ( התחלתי לעלות לגבעה לפני כ 8 שנים ביום ירושלים ) ומסתבר שעוד ועוד אנשים באים ביום ירושלים וכל שנה באים יותר. ולא רק שבאים זה הפך לאירוע עם משפחות, אנשים מביאים גם את הנכדים, אני אישית הבאתי את הילדים שלי שהם כבר בוגרים.
גדוד 28 לא מגיע לגבעה להם יש את האנדרטה שלהם כנ"ל גדוד 72.
אחיך אולי לא מגיע לעצרת המרכזית אליה כמעט אף אחד לא הולך-למרות ההזמנות שאנחנו מקבלים. אבל לעצרת באנדרטה באים הרבה ולא רק זה באים גם המילואימניקים של הגדוד שמשרתים היום.

כנראה שאצלנו זה עיניין של גיל וזמן וזכרונות. בכל אופן פעם ראשונה שהבאתי את הבנים שלי לגבעה הייתה לפני 5 שנים . וזה עשה להם.
הבן הצעיר שרת אז בלוט"ר וביקש חופש חצי יום לבוא איתי, המפקד שלו היה המום הוא מעולם לא שמע סיבה כזו לבקשה ליום חופש.
אז שתבין, המורשת הזו היא לא של כולם ( גבעת התחמושת וכל השאר בלי סדר עדיפות) היא של אלה שהים שם ושל המעגלים שסביבם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:56

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר