לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2009, 22:12
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
מידע ארה"ב ביצעה ניסוי מוצלח בגרסת קרקע-אוויר של טיל ה-AIM-9X סיידווינדר

ב-16 למאי, חברת רייתאון האמריקאית ביצעה ניסוי שבו שוגר טיל AIM-9X סיידווינדר לעבר מזל"ט, הטיל פגע בו בהצלחה והשמידו.
מה חדש? שהטיל לא שוגר ממטוס כמו בדרך כלל, אלא שוגר מהקרקע. זו היה ניסוי שני מסוגו שמטרתו לבחון היתכנות דגם קרקע-אוויר של הטיל, והוא כאמור הוכתר בהצלחה.
הניסוי נערך בשיתוף עם חיל הנחתים האמריקאי- הטיל שוגר מרכב האמר של המארינס.

טיל ה-AIM-9X הוא טיל אוויר-אוויר מונחה חום מדור חמישי. טיל מתקדם מאוד שעומד בשורה הראשונה של טילים מהסוג שלו בעולם, יחד עם פיתון 5 הישראלי והארצ'ר הרוסי. הוא נכנס לשימוש בשנת 2003 בגרסתו האווירית לצי האמריקאי ולחיל האוויר האמריקאי, ונמכר מאז לעוד מדינות זרות.

טיל ה-AIM-9X:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.defenseindustrydaily.com/images/ORD_AIM-9X_lg.jpg]

מקור:
http://news.prnewswire.com/DisplayR...005043939&EDATE=
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2009, 00:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "ארה"ב ביצעה ניסוי מוצלח בגרסת קרקע-אוויר של טיל ה-AIM-9X סיידווינדר"

יכול להיות שאני מתבלבל, אבל אם אני זוכר נכון דובר על מאררב שהרכב הזה עושה באזור אפשרי לשיגור טק"קים וכשהוא מזהה שיגור הוא מוציא לעברו את ה9X שהחליפו לא את הרש"ק למשהו קצת יותר אלים והשאירו את הרב"ת והחכמים כבר הבינו.... קיבלנו אחלה טיל לירוט טק"ק בשלב ההאצה!

ישן 21-06-2009, 01:23
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "תקן אותי אם אני טועה, במקרה..."

זה הכי זול והכי יעיל.
וזה השלב שבו הטק"ק הכי איטי הכי פחות מסוגל לתמרן או להוציא הטעיות. בקיצור זה הזמן הכי טוב להשמיד אותו, אם רק תוכל להגיע קירבה שלו.
להחזיק מטוס עם אמראמים (מוסבים לNCADE) או 9X היה יכול להיות נפלא אבל לך תחזיק מטוסים משוטטים כ"כ הרבה זמן בלי שיפלו מנ"מ או מחוסר בדלק.
הרבה יותר פשוט להחדיר צוות קרקעי עם כמה ג'יפים שיסתתרו במערות, יצאו לפשיטות יזומות ינסו לחבל בקווי תקשורת וברגע שיזהו שיגור יבצעו שתי פעולות: הראשונה ינסו להשמיד את הטיל המשוגר והמשגר, השניה יאתרו את נקודת השיגור והמסתור של המשגר כדי לציין את המקום להתקפה אווירית.

אגב, כמובן שהתבלבלתי וזה לא ה9X שמיועד לפעול כנגד טילים בשלב ההאצה אלא ה-NCADE שילוב בין SM3 לאמראם כפי שאפשר לקרוא בסדרת השקפים הבאה מתוך המצגת של מייק בואן סגן נשיא רית'און:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 22-06-2009, 12:26
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
האמר הוא ג'יפ או משאית? (-:
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "זה מאוד מאוד תלוי נגד מי אתה..."

מערכת CLAWS:

ברור שטכנית אפשרי לבנות מערכת BPI קרקעית. שים 2 טילים על רכב קטן מהאמר, עם מערכת גילוי ובק"ש על רכב אחר [זה יכול להיות פשוט מ.ק. לוויני שמקבל התראות מחמ"ל אחורי על התראות מלוויני DSP], וקיבלת מערכת שאפשר לפרוס במסוק כמעט בכל שטח. היא זולה ופשוטה ממערכת BPI מוטסת, אך כמובן מורכבת יותר לפריסה ומוגבלת מבצעית. אני מניח שלמדינה שיכולה לממש את שתי האפשרויות, עדיף מל"ט אחד שוהה עם טילי יירוט ממספר צוותים קרקעיים (עם טווח יירוט קצר יותר).

מבצעית, זה תלוי במאפייני הפעולה של משגרי הטק"ק של האוייב: יש טעם במערכת כזו רק אם אזורי השיגור האפשריים תחומים, קטנים יחסית וגובלים בשטח שאפשר לפעול בו בהסתר.
ממקורות גלובתמונות המפורסמות של תרגילי השיגור, חלק מהמשגרים נראים כמו משאיות אזרחיות- כניראה נועדו להיטמע בתנועה אזרחית.
ישן 08-12-2009, 14:41
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
ועכשיו בכיוון ההפוך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "ארה"ב ביצעה ניסוי מוצלח בגרסת קרקע-אוויר של טיל ה-AIM-9X סיידווינדר"

ריית'און בוחנת אפשרות של הרחבת השימוש ב AIM-9X גם למשימות א"ק.
במהלך ניסוי מעל מפרץ מקסיקו, F-15C של חיהא"א ירה AIM-9X בלוק 2 על סירה מהירה מסוג "סיגר" והשמיד אותה.
הניסוי הזה היה המשכו של ניסוי דומה שביצע F-16 של חיהא"א בו השמיד סירה דומה עם הטיל הזה.
הוספת יכולת הא"ק לטיל באה בעקבות בקשה של חיהא"א, בכדי שהדברים יהיו ברורים - הטיל הזה יהיה רב משימתי (בעל יכולת א"א, א"ק וא"י) לפי בחירת הטייס.

בחברה שוקדים על יכולת חדשה לטיל לבקשת חיהי"א, שיגור מתוך צוללת נגד מטרות אוויר כגון מסוקי נצ"ל (זוכרים את מערכת ה IDAS הגרמנית?).

מקור

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 08-12-2009 בשעה 14:45.
ישן 08-12-2009, 21:42
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
זו לא שאלה של מחיר
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "לא זול יותר להשתמש בהלפייר?"

אלא שאלה של ניצול מקום, מטוס קרב שיוצא למשימת תקיפה עם חימוש א"א להגנה עצמית יכול להרוויח עוד מספר טילי א"ק (כמספר טילי ה X שעליו) במידה ואזלה לו התחמושת. הרעיון ביכולת א"ק לטיל הזה הוא כאמל"ח גיבוי ולא עיקרי שממילא נימצא על המטוס.
אחד ממנהלי תחום AIM-9X בחברת ריית'און הסביר זאת כך:

Maybe you're flying an F-15 that only has air-to-air weapons," says White. "The F-15C only carries air-to-air weapons. Well, now the pilot has an air-to-ground weapon."

The same concept also applies to fighters that can carry a mix of air and ground munitions. For example, if a Boeing F/A-18 is asked to strike a ground target after dropping all its bombs, the pilot could still use the AIM-9X, says White.

ישן 09-12-2009, 17:47
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בדיוק
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]ושוב- מה טיל..."

אפשר למנות מספר סיבות לטובת הטיל:
- דיוק מקסימלי בפגיעה במטרה
- ביטול הצורך בצלילת תקיפה (Strafing) דבר שמסכן את המטוס והטייס
- סיכוי גבוה יותר להשמדת המטרה
- הקטנת הסיבות שעלולות לגרום לביטול התקיפה כגון: אש נ"מ, טעות טייס, מזג אוויר וכו'

הפיתוח הזה נולד כתוצאה מבקשת חיהא"א בשנת 2007 שניכתבה בדמם של טייסים.
אחד הטייסים ואולי האחרון שבהם היה Maj. Troy L. Gilbert שנהרג צפונית לבגדאד ב 27.11.2006 כתוצאה מיעף תקיפה בתותח (Strafing) בגובה נמוך מאד שהסתיים באי יכולת הטייס למשוך ולכן התרסק אל הקרקע.
הטייס היה בעל ותק של 12 שנים כטייס קרב וזו היתה המשימה ה 21 שלו בעיראק במטוס ה F-16CG.
דו"ח הווח"ק הוגש לחיהא"א באפריל 2007, תקציר של הדו"ח כאן

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:44

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר