לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2009, 23:00
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ירדןמודן]תראה אני לא..."

אמיל, בטח שכחת שלבן של טייס אסור להיות מותק של אדם וגם כשרוני בפני עצמו...

כנראה שמי שהוא לא "בן של" לא יודע איך זה, וביננו כמעט כל אחד מאיתנו הוא "בן של" מבחינת מישהו. גם אצל הירקן אתה יכול להיות "הבן של אבי הקמצן", פשוט יש כאלה שאצלם זה קצת יותר מוקצן...

למי שלא משוכנע, יש דוגמה טובה לנושא בקורס טיס.
במפגן האחרון טסו אב ובן בכלים שונים. בזמן שהבן הגיע לקורס טיס, האב היה מדר"ט. הבן שינה את שם המשפחה כדי שהחניכים לא ידעו שהוא "הבן של" וישימו לו רגליים או דברים אחרים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-06-2009, 23:55
  ירדןמודן ירדןמודן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "תגיד, אתה מעריץ של ברי המיש ?"

לא יודע מי זה ברי המיש . ואני לא מבין מה העניין.. זה כל כך חורה שיש אנשים בפורום שחושבים שרק מה שהם חושבים זה הדבר הנכון וזה קורה כאן בכמויות מסחריות לצערי...
אתה יכול לכתוב לו באתר[ ואני לא ממש הולך לחפש אותו בגוגל אפילו] שהוא יכול לחפש אותי מי או מה שזה לא יהיה.

תאורייתת--- הקונספירציה!!! ואוו! אתה חושב שזה קונספירציה אני לא בסדר!?
אתה עכשיו ממש ממש ממש גורם לי לפקפק בזה שאסף הוא מצטיין עכשיו הוא גם מצטיין בבחינות של בן גוריון זה בהחלט פרח רציני !! חבל על הזמן...[ אסף אני לא שונא אותך אם אתה קורא את זה סלח לי יש אנשים שהם קצת "כמוני" והם לא רוצים להבין את זה]..
ומה לא הבנת!? אתה חושב שזה לא יכול להיות שרימו "כי פרופסורים לא מרמים" .. זה מה שאתה חושב.. מאיפה לך לדעת איזה פרופסורים היו לו? אתה מכיר אותם אישית אחד אחד? "למה הכל ישר בחיל האוויר? כי פרופסורים ובן גוריון וחיל האוויר ואמיל אחראיים ואין סיכוי שהם ירמו..." בול-שיט. לא עוזר בשום דבר. תגובות מגוכחות.

ירדן.
ישן 27-06-2009, 23:35
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ירדןמודן שמתחילה ב "אוקי אז נגיד שהוא באמת אדם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ירדןמודן
אוקי אז נגיד שהוא באמת אדם אהוב במקום שלו, איך אתה יודע שבשאר הסעיפים הוא היה כזה שהוא מצטיין כל כך?

איך אתה יודע שלא?

ציטוט:
איך אתה יודע שלא קרה משהו אחר והעלימו עין פה ושם או שהעלו את הציונים בכמה סעיפים וגם בסוציומטרי[ שיכול להיות שהוא לא האדם הכי אהוב שם והוא באמת ח"ל ולמרות הכל דברים הוסתרו ].

יש לך הוכחה לכך?

ציטוט:
בגלל שחיל האוויר כל כך כל כך ישר, והוא לא יעשה דבר כזה כי זה יעלה לו ביוקר?! אולי כן ואולי לא[ לכולם].

אתה יודע משהו שאנחנו לא יודעים?

ציטוט:
בכל מקרה אסף ניראה [שוב פעם ניראה!]אדם טוב, מה קורה במציאות אני לא יודע. אם הוא באמת מצטיין או לא כניראה שלא אני ולא אתה נוכל לדעת בקרוב.
ירדן.

סיכום מגעיל לתגובה מגעילה.

מי אתה שתפקפק בכך? אתה חושב שאתה יודע כאן יותר טוב מכולם? הגיבו לך אנשים שיודעים דבר או שניים על מערכת המיון של בית הספר לטיסה- טייסים, בנים של טייסים, אנשי המערך הטכני, חוקרים ואנשי אקדמיה.
אבל אתה ממשיך לפקפק. בדיוק כמו באשכול ההוא בפורום מתגייסים וסדירים, זה שבעקבותיו קיבלת אזהרה לפני חסימה מאותו פורום.
אם אין לך הוכחות או מידע על עיגולי פינות ו/או יחס מיוחד שסגן אסף רמון קיבל, אני ממליץ לך בחום לשתוק, פשוט לשתוק.
חובת ההוכחה כאן היא עליך, לא על אף אחד אחר. אף אחד מאיתנו לא צריך לסנגר על אסף רמון ולהוכיח שזה באמת מגיע לו.
אתה זה שצריך להוכיח שקבלת החניך המצטיין לא הגיעה לו.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 27-06-2009 בשעה 23:58.
ישן 28-06-2009, 00:04
  ירדןמודן ירדןמודן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "[QUOTE=ירדןמודן]אוקי אז נגיד..."

אוי אוי רחמי רחמי אם זה המנהלים שיש פה מצבנו... צר לי גרוע מן הרגיל.
ציטוט:
אוקי אז נגיד שהוא באמת אדם אהוב במקום שלו, איך אתה יודע שבשאר הסעיפים הוא היה כזה שהוא מצטיין כל כך?

איך אתה יודע שלא?

זהו שאני לא יודע שלא אני מציע הצעה שנוגדת את כל מה שאחרים חושבים שהוא נכון.[כי הוא לא בהכרך נכון וכולם נוהרים אחרי אפשרות אחת שהם לא יודעים אם היא נכונה בכלל, שאסף רמון מצטיין אך ורק בזכותו].
ואת זה לא הבנת ואתה שואל אותי שאלה על הצעה שאני אפילו לא בטוח בה ואף אחד לא יכול להיות בטוח בה. אנשים עונים לי כאילו הם מכירים את אסף רמון החברים הכי טובים שלו [ומה לעשות שהרבה פעמים תגובות ודעות שלנו באות מתוך רגש ולא ידע מוצק. פגשתי את אסף באוטובוס והוא אמר לי שלום ובגלל זה אני כותב שהוא מצטיין ואין על זה עוררין בכלל. 2. בגלל שיש אנשים ולאו דווקא הסיפור הנוכחי, שהם בנים של אנשים מפורסמים מגיע להם שנצדיק אותם כי ככה ועוד מיליון סיבות לא לא מוצקות וחסרות כל בסיס ] מגוחך ומצחיק.
לא קראתי יותר מזה זה מספיק לי להבין עם מי יש לי עסק. אט אט אני מתחיל לחשוב שהפורום פה ממש ממש ממש ממש בתחתית של התחתית. צר לי.
ירדן.
ישן 27-06-2009, 23:36
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ירדןמודן שמתחילה ב "אוקי אז נגיד שהוא באמת אדם..."

א. זה לא הולך ככה.
ב. זה לא עובד ככה.
ג. זה ממש לא עובד ככה.
ד. זה מאוד מרגיז כמה אנשים שעובדים קשה כדי לבחון את האדם כאינדיבידואל במהלך קורס שלם, לשמוע טענות שאולי היו נכונות בשנות השישים, אבל היום לא. ומאחר ויצא לי להכיר טיפה את אותם אנשים, אני מציע שתיקח מילותיך בחזרה. זה הגיע לרמת הדמגוגיה לשמה.

איכשהו מכל מי שנתקל בבחור שמעתי רק דברים טובים, כשזה התווסף תמיד ל-"וזה לא בגלל שהוא הבן של!!!".
לאנשים מותר לעמוד בפני עצמם, ולאסף רמון (ועוד כמה כאלה) פשוט גוזלים את הזכות הזאת.
מקווה שהנושא נסגר, אולי אחת ולתמיד.

ישן 26-06-2009, 09:14
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שואל עכבר היבשה: כיצד ניתן לצלם הפצצה אוירית מטווח כה קרוב? הדבר אינו מסוכן?
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי rocketman25 שמתחילה ב "ואחת של הפצצות"

או שמא אלו אינן 'פצצות סטנדרטיות'?

ועוד שאלה הקשורה לתמונות של הצוקיות במגבלות המותר לענות: מדוע יש נווט בצוקית? האם יש לו תפקיד ממשי במופעים אווירובטיים שכאלה מבחינת שליטה במטוס?

ולסיכום - התמונות המצורפות ובעיקר התמונה של הצוקית ההפוכה גרמו לי לסחרחורת עזה. חוששני כי בשבוע הקרוב לא אוכל לעלות למעליות או לשהות בבנינים מעל גובה 3 קומות. אשר על כן אני דורש לחסום עד להתאוששותי את חברי הפורום לובשי הסרבלים הלבנים האשמים בהגעתי למצב האמור. ו...כן, כל הכבוד לכם!

ישן 26-06-2009, 09:56
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שואל עכבר היבשה: כיצד ניתן לצלם הפצצה אוירית מטווח כה קרוב? הדבר אינו מסוכן?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
או שמא אלו אינן 'פצצות סטנדרטיות'?

ועוד שאלה הקשורה לתמונות של הצוקיות במגבלות המותר לענות: מדוע יש נווט בצוקית? האם יש לו תפקיד ממשי במופעים אווירובטיים שכאלה מבחינת שליטה במטוס?

ולסיכום - התמונות המצורפות ובעיקר התמונה של הצוקית ההפוכה גרמו לי לסחרחורת עזה. חוששני כי בשבוע הקרוב לא אוכל לעלות למעליות או לשהות בבנינים מעל גובה 3 קומות. אשר על כן אני דורש לחסום עד להתאוששותי את חברי הפורום לובשי הסרבלים הלבנים האשמים בהגעתי למצב האמור. ו...כן, כל הכבוד לכם!

א. הפצצות הן פצצות אימונים "כחולות" הממולאות במים במקום חנ"מ.
ב. נווט בצוקית התווסף לפני כמה שנים, ראה את הקטע הבא מבטאון ח"א:
בזמן שהטייסים עסוקים בהצמדות למוביל והמוביל עסוק בתרגילים האירובטיים, הנווט, שיושב מאחורי מפקד הצוות במטוס המוביל, עסוק באחריות הרבה המוטלת עליו. "הנושא העיקרי בעבודת הנווט בצוות האירובטי הוא הנושא של שיפוט הזמנים והנקודות הקרקעיות", מסביר סרן א', נווט הצוות. "בגלל שכל המטס מתוזמן בצורה מדויקת עם מטוסים נוספים ובהתאם לסדר של הטקס, הכניסות שלנו חייבות להיות מדויקות 'על השניה'. בזמן שהקהל לא רואה אותנו אנחנו בונים ניווט שהוא הזמן המדויק שעובר עד הכניסה הבאה שלנו. ככה אנחנו יודעים בדיוק מתי להכנס כשהחניכים זורקים את הכובעים שלהם לאוויר או בסוף ההמנון.

"בנוסף, אני עסוק בעבודה הרגילה של נווט, שדומה מאוד לעבודה של נווט במטוס קרב: בקרה של המטוס שלך ובקרה כללית של כל הצוות, כל המבנה, ראייה קדימה בכל מה שקשור לכמות הדלק, תשומת-לב לדברים חריגים ובעיקר גיבוי של הטייס. הדבר המורכב באמת בטיסה בצוות האירובטי, זה להיות עירני ומודע גם לנתונים של המטוס שלך וגם לאיך ההופעה נראית כלפי חוץ: נקודות קרקעיות, קרבה לקהל, המעבר מעל הקהל ושיפוט הזמנים. שיטת העבודה שלי היא גם כזו שמצריכה להסתכלות פיסית מעבר לכתף כדי לראות מה קורה בפועל באוויר. את ה'כנפיים' אני רואה בקלות כי הם טסים לידי ואת ה'בוקס' אני רואה דרך מראה שמותקנת בתא שלי. הכל מאוד מסודר. אם אני רואה שפתאום יש איזושהי התקרבות או התרחקות מצד אחד המטוסים, אני מיד מתריע על זה. הדיבור שלי על הקשר הוא חופשי, כך שאם אני רואה משהו חריג, אני אוטומטית מעדכן את כולם. במקביל, נדרשת מהטייסים יכולת ריכוז גבוהה מאוד. ה'כנפיים' מסתכלות רק על מספר אחד (המוביל) כדי לראות אותו וכך גם ה'בוקס'. המוביל מטיס את הנתונים של התרגיל ומסתכל על איך זה נראה מבחינת פוטנציאלים ומבחינת הקהל ומי שרואה את כל הדבר הזה ביחד זה אני".

http://www.iaf.org.il/Templates/Jou...563&docID=24177

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 24-06-2009, 06:56
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מבולבל
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב "מסתבר...."

השנה היו שלושה ימים מלבד החזרות.
יופי!
אמרנו את זה.
עכשיו תחסכו מאיתנו את התגובה המתבקשת הזאת שנטחנה עד דק במליון אשכולות אחרים.
מי שזה כל כך מפריע לו מוטב שיפנה למבקר המדינה ולועדה לביקורת המדינה בכנסת במקום להציק כאן לגולשים.

אזהרה גולש שיתעקש לחפור כאן בכל זאת בבזבוז הכספים ובעלויות המפגן האווירי יזכה בחסימה מהפורום ליום אחד. הגולש השני שיעשה כן יחסם ליומיים השלישי יחסם לשלושה וכן הלאה...

ישן 24-06-2009, 18:32
  TEX TEX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב "מסתבר...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שריונר מרובע
....שלחיל האוויר לא מספיק יום אחד של בזבוז מיליוני דולארים - טובים השניים מן האחד....

אז תגובה אחת בכל זאת, למרות הסיכון שבדבר,
מבט מבפנים:
אני מודה שתמיד ראיתי את המפגן כדבר חיובי, למרות ההוצאה הכספית. לא כל דבר ניתן למדוד בכסף, כיצד משפיע יום שכזה על אלפי אנשי חיל האויר(רבים מהם בתפקידי מטה או תומכי לחימה המביאים את המשפחות לראות על מה בעצם כל המהומה)? איך מודדים דבר כזה, איך מודדים מורל וגאוות יחידה, זה מאוד קשה למדוד ותמיד חשבתי שהמפגן הוא כדאי בגלל תרומתו למורל ולגאוות היחידה.
השנה יצא לי בפעם הראשונה להשתתף במפגן, וגיליתי דבר נוסף (שלא לגמרי הפתיע אותי כי שמעתי אותו כבר בעבר אבל נחשפתי אליו לראשונה רק עכשיו). שהמטס האוירי במפגן הוא לא פחות ממבצע צבאי מדויק ואימון טוב מאוד לכלל המשתתפים (פרט אולי לצוות האווירובטי ומטוסי המוזאון, אבל זה באמת כסף קטן...) שאר המשתתפים צריכים לנווט ולעמוד בזמנים, לבצע תמרונים לא פשוטים או להטיל חימוש על מטרות בצורה מדויקת. אכן האימון הוא לא בדיוק כמו האימון היום יומי בטייסות, אבל הוא אימון שמאמן בליבת העיסוק המקצועי. מכיוון ששעות הטיסה והאימון אינם באים כתוספת לשעות האימון הרגילות של חיל האויר אלא כחלק מהם אני ממש לא בטוח שאפשר להגדיר את ההוצאה הזו בזבוז.
הבזבוז הכלכלי היחיד שיש כאן הוא של הצוות האווירובטי (לוקח את האחריות) מטוסי המוזאין ועניני מנהלות/ התארגנות וכו'. סה"כ הוצאות קטנות בכל קנה מידה, תוסיף לזה את ההשפעות של גאוות היחידה, מורל וכו' ואני חושב שאין כאן בכלל דילמה..
מה גם שבסוף "העם" אוהב את זה וגם זה חשוב (די הרבה אנשים מגיעים לארועים הללו כל שנה, רבים מהם לא מחיל האויר).
יום חיל אוויר שמח
TEX
ולסיום גם תמונה שלי מהחזרות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 25-06-2009, 08:05
  שריונר מרובע שריונר מרובע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.05
אני בהחלט מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי TEX שמתחילה ב "[QUOTE=שריונר מרובע]....שלחיל..."

כל מה שאמרת בקשר למורל אנשי החייל (וגם מורל העם כולו הגאה בחיל האוויר), וכל מה שקשור באימונים - הוא נכון.
בודאי שאינני מתנגד לטקסים ולהצגת יכולות, שיש בהם גם הרתעה כלפי אוייבינו, וגם 'פרס' על עבודה מאומצת לאורך השנה, ובמיוחד זו של בוגרי הקורס המפרך.

אני חושב, מאידך, שהיה מספיק לחגוג יום אחד, כיוון שלמרות התועלת הרבה שיש בהצגה כזו, הרי ההתמשכות שלה לאורך שלושה ימים היא מוגזמת ובזבזנית.

אבל יש עוד סיבה לכל הטררם הזה: המטסים הללו הם חלק חשוב במערכת יחסי הציבור של חיל האוויר, שמצידם מביאים לתקציבים הגדולים לחיל (החיל נוגס כמחצית מתקציב הבטחון), תקציבים המבוזבזים גם על פינוקים מיותרים ושאר 'שחיתויות' קטנות, שאנשי כוחות היבשה יכולים רק לחלום עליהם.

בהצלחה לך ולצוות הארובטי !

ישן 25-06-2009, 18:12
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
תסלח לי בבקשה, אני ממש לא מבין אותך...
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב "אני בהחלט מסכים איתך"

מה אתה רוצה להגיד, חוץ מלמתוח ביקורת. מה אתה מציע. שלא יהיו מפגנים ואימונים.
שנהיה באיזה "גן עדן של שוטים" אתה לא מבין שזה גם מחיר הבטחון שלנו. בסביבה שאנו חיים הם מבינים רק כח ועוד פעם כח. "את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק..."
ראית איזה מצעד עשו הרוסים השנה ואיזה מצעד כל שנה עושים הצרפתים ב-14 ביולי ועוד איזה מטס יפה.
די כבר עם התחסדות ועשיית חשבונות כמה ככרות לחם וכמה בתי חולים אפשר לבנות במחיר המטוס אחד.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 25-06-2009, 20:18
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי חנית רפאים שמתחילה ב "שידור המסדר"

ללא ספק,היה משדר מאכזב וחובבני ביותר.

הצלמים התמקדו בעיקר בקהל,וכמעט לא צילמו את המטוסים. (כמו כן הצנזורה מעדה גם הפעם בכך שלא טישטשה את פניהם של מספר אנשי צ"א שהיו בקהל).

שיא השיאים הייתה ההחמצה של ירי העורב,שבו הצלם התמקד בנקודה אקראית בשום מקום...

למעט תא"ל רליק שפיר,שסיפק מספר פרטים מעניינים,לא היה כאן שואו כפי שציפינו.

מי שלא ראה,לא החמיץ שום דבר.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 25-06-2009 בשעה 20:26.
ישן 25-06-2009, 21:39
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
מאכזב זה understatement
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "ללא ספק,היה משדר מאכזב..."

קודם כל, פשלות של הצנזורה - ראו את פניהם של כמה מהבוגרים, כמו גם של לפחות שני אצ"א בדרגת סא"ל. גם אל"מ טל, מפקד הביס"ט, נחשף לראשונה (וזה אחרי שבתדריך לעיתונות שקיבלנו ביום שלישי נאמר שהוא לא חשוף ואסור לצלמו).
יואב לימור סיפק רגעים מביכים ("הנה הרעם, טסתי בו עם טופולנסקי" למראה הברקים של 101, וכששפיר אומר שזה לא רעם אז "מטוסי הסופה" עד ששפיר אמר שזה ברק) ו"הנה חניכים מקורסים צעירים" למראה הבוגרים מתכוננים לזריקת הכובעים, וקריינות מבולבלת; העריכה גרועה (כל פעם חוזרים לקרנף עם ה-JATO על המסלול כאילו עמד שם שעה); שר הביטחון הזכיר את האחים למשפחת רמון אך שכח את הבת הקטנה נועה (וראו את הילדה נבוכה ואת רונה מנחמת אותה); הנשיא מחבק את אסף רמון, לא ממש מתאים למעמד (עם כל הסימפטיה וההערכה הרבה לרמון ג'וניור); ועוד היו דברים ששכחתי.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 25-06-2009, 22:10
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "ואת "נפילת" השידור באמצע הנאום של ברק"

האורך של הנאום של ברק זו שערורייה בפי עצמה.
נזכרתי בנוסטלגיה לפני שלוש שנים עמיר פרץ עצר באמצע הנאום ואמר "הכנתי נאום הרבה יותר ארוך אך זה לא צודק להחזיק את החניכים בעמידה ואת הקהל תחת השמש הקופחת" וזה היה בתקופה מדינית לא פחות קשה, שבוע אחרי חטיפת שליט.
גם פרס היום חתך את הנאום שלו באמצע, בלי לוותר על ציטוט מרבו בן-גוריון.
אשכנזי היה תמציתי וישיר כהרגלו.
מח"א הכין נאום עם הפעלות לקהל ופקד עלינו מתי למחוא כפיים ובאיזו עוצמה.
רק ברק דיבר ודיבר ודיבר כשרק חלק קטן מהמסרים שלו קשור לארוע שלשמו התכנסנו. הקהל התמתח, הוציא עיתונים, שלח SMS פתר סודוקו והילדים שיחקו חמש אבנים.

ישן 26-06-2009, 06:20
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי TEX שמתחילה ב "ובל נשכח את הצלם הרשמי של..."

לטקס וחבריו מהצוות נתתם הופעה מדהימה.1 החליפה הקרובה ב"לב הזהב"/"לב לאמא" הייתה עוצרת נשימה!
TEX, כל האנשים לידי, ואפילו אני כבר היינו בטוחים שאם מתנגשים! זה היה נראה צמוד מידי. פשוט רצתם זה אל זה במהירות וההתנגשות נראתה בלתי נמנעת. מישהו צעק לא! לא! לא! ואז יצאת מצד שני וכולם נשמו לרווחה כמו בסרט אמריקאי.
הצילומים הנפלאים של נחמיה מעבירים את התחושה הנפלאה.
תודה לצוות, תודה לנחמיה!
נחמיה, איך אתה מצליח להגיע לתפסות כאלו?! זה יותר מכישרון!
אני אשמח לראות וידאו מוצלח של הקטע הזה, אולי יש ל Fang (פגשת אותו בסוף הארוע לשניה).

ישן 26-06-2009, 19:08
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי צ'וקומוקו שמתחילה ב "סחטין ותודה על התגובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'וקומוקו
אגב, שאלה בעניין אחר למי שמבין:
כשקרנף ממריא עם רקטות האצה בזווית חדה נוצרת גם נפילה משמעותית עד להתייצבות אופקית.
האם לא נוצר ג'י שלילי רציני על היושבים בו - הצוות, פקחי העמסה/מכונאים?
(נשמע כמו כיף לא נורמלי.. )

נוצר ג'י שהוא קטן מ 1 (שהוא הג'י של ה"משיכה" של כדה"א. בכוונה אינני משתמש במינוח פיזיקלי מדוייק. לא מעוניין לדבר במונחים של תאוצות). רק בג'י 0 אתה נמצא ב"ריחוף". בין 1 ל 0 אתה מרגיש קל יותר לעומת המצב הרגיל אבל עדיין "יושב על הכסא".
לא טסתי בקרנף בהפעלת רקטות אבל עושה רושם שבתימרון ההתיישרות שלו (ה"דחיפה"), לאחר כיבוי הרקטות, הוא מגיע גם לג'י שלילי (לא הייתי קורא לכך "רציני"). כיוון שבכל המראה (ונחיתה) חייבים ממילא להיות קשורים אזי ההרגשה, במקרה כזה, היא שהחגורות עוצרות בעדך מלהתרומם מהכסא. לא הרבה מעבר לכך (הרגשה לא נוחה ש"הקיבה עולה למעלה", בדומה לרכבת הרים).

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 26-06-2009 בשעה 19:10.
ישן 27-06-2009, 18:55
  yaari yaari אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי Zimer2 שמתחילה ב "שאם המוביל מאיץ ויש רווח טיפה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Zimer2
שאם המוביל מאיץ ויש רווח טיפה אפשר להדביק אותו, אבל אם הוא מאיט אז אולי יכול לקרות מצב של התנגשות.

המוביל לא מבצע בחופזה כל מהלך חדש. טייסים מיומנים יכולים לחוש בשינוי ולהתאים עצמם אליו (כל עוד המיומנות עדיין אינה בשיאה, הם "יושבים" במרחק יותר בטוח מהמוביל ולא במקום הסופי המיועד לטיסת המבנה). כדי שתהיה התנגשות במקרה של האטה, על המוביל לסגור מנוע בבת אחת וגם להוציא מעצורי אויר. הוא כמובן לא יבצע זאת ללא תאום ודיווח בקשר (וגם אם כן, ניתן להבחין בבעייתיות ולהסתלק הצידה מהר. המבנה לא נשמר אך לפחות לא התנגשו). אין באויר אפשרות ל"עצירת פתאום" כמו במכוניות על הקרקע ולכן גם במקרה שתיארתי (מוביל "מתאבד")לא מובטחת התנגשות.
בעקרון, כל פעילות של המוביל, שהיא מעבר להטסה רגילה, (כגון סגירת מצערות מנוע או פתיחתם במהלך משמעותי, הוצאת או הכנסת מעצורי אויר וכד') נעשית עם דיווח שלו ואף עם דיווח של "טופ" במכשיר הקשר לשם ביצוע זהה בזמן של המובלים.
יתקנו אותי הטייסים שטסו מבנה אם טעיתי בהסבר.
ישן 26-06-2009, 12:09
  yaari yaari אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מדהים. בשלב מסויים הפסקתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
מדהים.
בשלב מסויים הפסקתי לצלם כי ידעתי שיהיו פה את התמונות שלך, של יערי, אמיר ונחמיה (מה קורה עם שאר צלמים, כמו אורי וכו'?)

תודה יוסיפון, אבל אל תכניס אותי לקטגוריה של השאר. אני מצלם במצלמה "צנועה" (לא DSLR למרות שנחמיה בכל מפגש מנסה לשכנע אותי שאני חייב כזו) ואינני יכול להגיע לרמה הגבוהה שהופגנה כאן ע"י השאר. זו הסיבה שהקדמתי להעלות את התמונות לפניהם, אחרת לא היה טעם.
יש לי קטע וידאו נחמד שצילמתי בביתן שהועברה אליו תמונת המזל"ט בשידור ישיר (שמתי לב שהוא עבר לצלם את הביתן ונתתי הנחיות למי שהיתה איתי לצאת ולעשות סימנים עם הידיים והדבר נקלט) אבל בשלב זה אינני יכול להעלותו בגלל בעיית מחשב שלי עם "יוטיוב". אעלה את הקטע בהמשך.
ישן 26-06-2009, 18:30
  omer k omer k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תמונות מטקס הענקת דרגות ומסדר כנפיים קורס 158"

לאחר שקיבלנו תמונות כל כך מדהימות מן הצלמים המוכשרים פה, זו תרומתי הדלה.

תמונות מן התצוגה הקרקעית של הכלים שהוצגו לקהל (התמונות צולמו במצלמת הפלאפון שלי).

בבקשה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img31.imageshack.us/img31/438/25203376.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img32.imageshack.us/img32/5797/93941256.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img33.imageshack.us/img33/5518/21062009536.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img195.imageshack.us/img195/3388/f15i.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img32.imageshack.us/img32/9960/f162.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img31.imageshack.us/img31/9385/71668136.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img43.imageshack.us/img43/3628/38978430.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img43.imageshack.us/img43/1540/80155746.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img30.imageshack.us/img30/8926/13833283.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img195.imageshack.us/img195/2725/24789358.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img23.imageshack.us/img23/8660/31065265.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img195.imageshack.us/img195/5613/52555778.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img81.imageshack.us/img81/7104/24627979.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img43.imageshack.us/img43/2162/94551778.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img171.imageshack.us/img171/1969/89620847.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img3.imageshack.us/img3/2481/79014348.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img196.imageshack.us/img196/854/43194458.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img30.imageshack.us/img30/4111/20235558.jpg]

מכיוון שראיתי שהועלו כבר תמונות מן התצוגה הקרקעית, הרשיתי לעצמי להעלות את התמונות שלי, כי בהתחלה חששתי להעלותן מספק מעבר על ביטחון המידע.
ישן 27-06-2009, 04:33
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
וכמו שהבטחתי - הסרט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תמונות מטקס הענקת דרגות ומסדר כנפיים קורס 158"

נקו את המסך, קחו שתיה ביד, שימו רמקולים, תתרווחו לאחור ותיהנו מ 10 דקות רצופות שמתמצתות טקס שלם (עדיף לראות במסך מלא כמובן).
האיכות ניפגעה מעט בגלל מגבלות ההעלאה אבל אפשר ללחוץ על כפתור ה HQ וזה משפר.
בסרט ישנם מעט תנודות שנובעות בגלל המרחק הרב, צילום ללא חצובה והיה גם ילד קטן שלא הפסיק לדחוף ולהזיז אותי.
כמו כן ישנם איבודי פוקוס רגעיים שנובעים בגלל תאורה מעט בעייתית של שעת ערב, אבל בסה"כ המסר עובר.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 27-06-2009 בשעה 04:47.
ישן 28-06-2009, 23:37
  TEX TEX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.05
בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי OINT שמתחילה ב "לא בדיוק קונה את ההסבר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי OINT
1. חסכון בדלק - אפשר להניע, להסיע, לכבות בקצה המסלול ולהניע מחדש בזמן הדרוש. סך כל הדלק המתבזבז לחיל אומר להיות בכמות דומה.
2. התקן עשן - נכון שאין לכל הצוקיות את ההתקן (אם כי ל-560 אמור להיות) אך עפ"י הערה מס' 1 זה לא אמור לשנות.
3. מראה - לא ברור מה הכוונה - כולן נראות אותו דבר \ מלוכלכות באותה מידה (בשנות ה-90 המוקדמות נעשה שימוש בעשן כחול שהיה צובע גם את המטוס בכחול וחייב שטיפה לאחר כל טיסה... עם עשן לבן העייה לא ניכרת לעין).

הבעיה היא לא הדלק המתבזבז לחיל, אלא הדלק לגיחה.
להתניע לכבות ואחר כך להניע שוב בסוף מסלול זה לא מקובל כי זה לא נוהל תקין של של יציאה לטיסה (בדיקות גף טכני וכו') לכן מכבים בצורה מסודרת בליין ואח"כ מתניעים בצורה מסודרת על המטוסי צוות
TEX
ישן 01-07-2009, 08:42
  haboob haboob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
הסבר
בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי OINT שמתחילה ב "לטייסי התובלה שביננו: האם הנגיעה עם גלגל אף בקרנף בעת נחיתה היא דבר מקובל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי OINT
זה כבר מסדר שני שאני שם לב שבעת נחיתה או שגלגל האף נוגע לפני כני הנסע הראשיים או שאחד מכנסי הנסע הראשיים נוגע לאחר השני.
למיטב ידיעתי בנחיתה מקובל שכני הנסע האחוריים נוגעים לפני הקדמי. הלא כן?

זה רק נראה לך ככה.
כך נראה קרנף בפיינל - נראה כאילו הוא מנמיך לעבר המסלול עם גלגל האף נמוך יותר מהגלגלים הראשיים.
אך אל דאגה, לקראת הנגיעה הוא שובר גלישה והגלגלים הראשיים נוגעים ראשונים...
האם אחד מהם נוגע מעט לפני השני? כמו בכל מטוס, קורה הרבה ואין בכך שום דבר מעניין.

- Albert Einstein

ישן 01-07-2009, 00:47
צלמית המשתמש של יוסיפון

ומשהו משלי

תמונות המטס שלי הן פחות מוצלחות, אבל מהתערוכה צילמתי בביתן השדל"א (שידור לאחור) של השובל שצילם אותנו מלמעלה. הנה שני הבנים שלי מנופפים לכטב"ם שמצלם אותם ממעל ואני, בתורי, מצלם את הוידאו שלום מלמטה.
הצילומים הם צילומי סטילס שאיחדתי לGIF וצולמו בהפרש של מספר שניות. כדי להעלות לרשת נאלצתי להפחית מאד מהאיכות ולהקטין מאד את התמונות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 01-07-2009, 09:14
  yaari yaari אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 201 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ומשהו משלי"

מעט בעייתי להבחין בגלל הקפיצות בין הצילומים.
יתכן שעדיף להראות מספר צילומים באופן נפרד. אנחנו כבר נעשה את ההקשר.
אגב, צירפתי את קטע הוידאו שהסרטתי בהודעה #138 וייתכן שמרוב הודעות כבר "לא רואים את העצים, רק את היער" אז הנה הוא שוב:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yaari
יש לי קטע וידאו נחמד שצילמתי בביתן שהועברה אליו תמונת המזל"ט בשידור ישיר (שמתי לב שהוא עבר לצלם את הביתן ונתתי הנחיות למי שהיתה איתי לצאת ולעשות סימנים עם הידיים והדבר נקלט) אבל בשלב זה אינני יכול להעלותו בגלל בעיית מחשב שלי עם "יוטיוב". אעלה את הקטע בהמשך.

אז הנה קטע הוידאו שהבטחתי. לצערי הקהל הרב הפריע מעט בזמן הצילום אך עדיין ניתן להבחין שהמזל"ט מצלם ומשדר את המקום בו אנו נמצאים.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:44

הדף נוצר ב 0.35 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר