לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-07-2009, 02:37
  אלון ח. אלון ח. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי tomersh18 שמתחילה ב "מקווה שהשירות יהיה מעניין כמו..."

לא כל הנוצץ זהב...

יחידה טובה עם אנשים חכמים.
כתוצאה, הרבה מאוד התנשאות ו"פוזה" מצד המשרתים בה (כך גם הסיווג ה"סופר גבוה" של היחידה, שהרבה מזה הוא תדמיתי ותו לא). תשתדל להישאר צנוע ולזכור שאתה סה"כ חלק מהמערכת, ותורם את חלקך (שהוא ממש לא יותר גדול מחלקם של רוב חיילי צה"ל, בניגוד למה שיגידו לך).

הקורס שאתה מיועד אליו ילמד אותך הרבה, אם בתחום הזה תרצה לעסוק בעתיד. יתן לך בסיס טוב לתואר ראשון ועבודות שיבואו בעקבותיו.

העבודה (תלוי לאן תשובץ) יכולה לנוע ממאוד משעממת למעניינת. היא בכל מקרה תהיה מעניינת בהתחלה, אך עשויה לשעמם לאחר שתבצע אותם דברים ביום-יום.

עוד חיסרון הוא שלרוב לא תדע על מה אתה עובד, מכיוון שלא יספרו לך. תוכל לעבוד על משהו במשך חודשים בלי לדעת אם אי-פעם יעשה בו שימוש, ואם כן, לאיזה שימוש. זה יכול לשגע הרבה מאוד אנשים.

בסה"כ תפקיד מומלץ, אך תמיד כדאי לבחון אלטרנטיבות, אם כאלו קיימות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2009, 14:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי tomersh18 שמתחילה ב "אם מפריע לך אתה לא חייב להגיב"

אני מצטער על ההקפצה (לא נוראה, סה"כ יומיים)
השירות ביחידה יתרום לך המון בכל מישור אפשרי והתרומה של כל חייל בודד ביחידה הזאת לצה"ל ולביטחון ישראל יכולה להיות עצומה, זאת בשונה משירות ביחידות אחרות. זו ממש יחידה מיוחדת בתחום שלה. כמו שהחייל הבודד בסיירת מטכ"ל, בשייטת או בשלדג יכול להשפיעה אסטרטגית על המערכה כך גם החייל הבודד ביחידה זו יכול להשפיעה אסטרטגית על המערכה.
אולם, בתור מי שיש לו היכרות מסויימת עם היחידה אני יכול לומר לך שהסיכוי שלך לשרת שם הולך ופוחת ככל שאתה חופר ומתקשה לשמור על הסודיות.
המרכיב הבסיסי והחשוב ביותר בעבודת היחידה הזאת הוא המסוגלות לשמור סוד והמסוגלות שלא להתעניין מעבר למה שמספרים לך. הסיווג שם בנוי כך שכל אחד יודע אך ורק את מה שהוא חייב לדעת ולא יותר מזה. אנשים שמתעניינים בפרטים שהם לא צריכים לדעת לא יכולים לשרת ביחידה הזאת.

אני מקווה שתיקח את הדברים לתשומת ליבך.

ישן 06-08-2009, 21:44
  אלון ח. אלון ח. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אני מצטער על ההקפצה (לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
כמו שהחייל הבודד בסיירת מטכ"ל, בשייטת או בשלדג יכול להשפיעה אסטרטגית על המערכה כך גם החייל הבודד ביחידה זו יכול להשפיעה אסטרטגית על המערכה.

מתנצל גם כן על ההקפצה...

יוסיפון, אתה טועה ומטעה. חייל בודד בסיירת מטכ"ל, מוכשר ככל שיהיה, אינו בעל "השפעה אסטרטגית". דעות כמו שלך יוצרים גלורופיקצית שווא לאותן "יחידות מיוחדות", שגורמים לדברים פסולים כמו מעמדות בצבא, יוהרה והרבה תקוות שווא (בעיקר של מלש"בים שכל חלומם הוא לשרת ביחידות הנ"ל ש"מצילות את מדינת ישראל מדי יום", אך לא מתקבלים).

כן, סיירת מטכ"ל ושלדג הן בהחלט יחידות טובות שעושות מבצעים אסטרטגיים איכותיים. אבל, בדומה לפעילות בט"ש של גדודים למשל, בכל מבצע של סיירת מטכ"ל מעורבים מאות ואף אלפי אנשים שונים (גם אם הם לא תמיד מודעים לכך). אמנם המבצע יכול לתרום ברמה האסטרטגית, אך כל חייל, בין אם לוחם או איש מודיעין או מהנדס, מהווה בורג קטן ביותר במערכת הזאת...ככה שניתן גם כן לטעון טענה הפוכה למה שכתבת.
ישן 09-08-2009, 07:18
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי אלון ח. שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון] כמו שהחייל..."

מצטער, אני לא מסכים איתך.
נכון שלכל פעולה של היחידות הללו שותפים אלפי חיילים אחרים. אבל כל השותפים הללו נשארים, ברגע הקריטי, במעגל החיצוני, ומי שמבצע את הפעולה עצמה הוא אותו חייל בודד, או לכל היותר אותו צוות של כמה חיילים שהוכשר לביצוע המשימה.
יש הסבר מצויין כיצד פעולה כזו יכולה להכריע את המערכה, כיצד לפעולה/פעילות שכזו יש ערך אסטרטגי. אני לא זוכר את המילים המפורשות ואם זה נכתב בתוך הספר מפקד הרפאים או בהקדמה שלו. בכל מקרה אודה למי שיוכל לסרוק ולהביא את הציטוט המדוייק.

כשאנחנו רוצים לבדוק את הערך של פעילות שכזו אנחנו יכולים לדבר רק על פעילות שהיא גלויה או שאנחנו חושבים שהיא גלויה. מטבע הדברים גם כישלונות או פעולות שלא היו ממש ביצועים רגילים של היחידות הללו. על מבצעים אסטרטגיים של סיירת מטכ"ל או היחידה הטכנולוגית הנ"ל אתה בכלל לא אמור לשמוע.
זו הסיבה שאביב נעורים או אנטבה לא יכולים להחשב למבצעים שיעילים לצורך הבחינה שאותה אנחנו רוצים לבצע. ובכל זאת אנחנו יכולים ללמוד מהם.
חיסול של מנהיגי טרור בבתיהם בלב בירה ערבית. יצירת פחד ובהלה אצלם עד כדי כך שיחושו נרדפים בכל מקום. זה יתרון אסטרטגי. גם אם תוכל לנסות לטעון שיתרון קטן.
לעומת מבצעים אלו חטיפת דיראני וחיסול אבו גיהאד ברור שהשיגו יתרון גדול ברור ומוחץ.
אז נכון שהיו האנשים שציירו את המפות והאנשים שתמכו לוגיסטית, אבל בסופו של דבר מעט מאד אנשים נכנסו לחדר והניחו יד על דיראני או לחצו על ההדק במקרה של אבו-ג'יהאד (אשתו דיברה על שלושה).
עכשיו תאר לעצמך שבמלחמת לבנון השניה היו מצליחים לחסל את נסראללה ולהביא את גופתו לישראל. האם הייתה תמונת ניצחון יותר ברורה מזו?

וישנם הרבה מבצעים הרבה פחות הירואים. מבצעים של הטמנת אמצעי איסוף מודיעין במקומות סופר רגישים. הרי לזה בעצם היחידות הללו נועדו. כל יתרונות ההתגנבות וההסתתרות נועדו רק לצורך הטמנת אמצעי איסוף, זה שמנצלים אותם גם למבצעי חיסול ולמבצעי חילוץ בני ערובה זה רק ערך מוסף.
אתה יכול לדמיין כניסה לפרלמנט ערבי או למעונו הפרטי של מנהיג מדינה/טרור ערבי והטמנת אמצעי האזנה ומצלמות ויציאה בלי להיתפס ושאותם אמצעיים ימשיכו לעבוד במשך שנים ואולי אפילו יזכו לתחזוקה מידי פעם?
מישהו צריך לייצר את האמצעים הללו ומישהו צריך להתגנב לאותו מבנה ולהטמין אותם בלי להשאיר עקבות. לאנשים שעושים זאת יש השפעה אסטרטגית על ביטחון המדינה.

מכיר את סיפור עמוד הטלפון המיצרי? מכיר את השיחה שיורטה בין נאצר לחוסיין?
זו יכולת אסטרטגית שהשיגה השפעה אסטרטגית.

מכיר את המשימה המקורית של בראבו 2-0. אם הם לא היו מתגלים אולי הייתה להם השפעה אסטרטגית (יותר נכון אם האחראים עליהם לא היו עושים עבודה רשלנית, כנראה שהייתה להם השפעה אסטרטגית).

לכל חייל בשדה הקרב עלולה לצוץ הזדמנות להפוך להיות "הרב"ט האסטרטגי" אך המצב הזה נדיר ועוד יותר נדיר שהחייל לוקח את ההזדמנות שניתנת לו ומממש אותה. לחייל ביחידה מטכ"לית יש הרבה מאד הזדמנויות להשפיעה אסטרטגית על גורל המערכה.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 09-08-2009 בשעה 07:20.
ישן 09-08-2009, 07:59
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
לאן אתה חותר...?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי אלון ח. שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון] כמו שהחייל..."

אתה מצפה שכאן מעל דפי הפורום יכתבו לך מה מטרות היחידה, איפה היא נמצאת וכד'.
אם אין לך סבלנות לחכות עוד קצת ואתה רוצה לקבל הכל כאן ועכשיו, נראה לי שאתה לא מתאים להיות ביחידה הזאת. אולי יש לך כישרון ומתאים אך רק בגלל , עצם פתיחת האשכול והצורך לחפור עוד ועוד.
זה נראה לי ילדותי ומעיד על חוסר בגרות. אז קבל את זה כך ותרד בבקשה מהנושא. OK?

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 09-08-2009, 10:42
  אחד_שבא_והולך אחד_שבא_והולך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tomersh18 שמתחילה ב "היחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין"

תגובות להרבה אנשים.
קודם לפותח האשכול, אפשר להגיש שבאמת שיחקת אותה. זאת יחידה מעולה, ואם נבחרת להגיע לשם סימן שיש לך איזה כשרון או שנים (או פרוטקציה חח)...בכל מקרה, כמו שאמרו, היחידה מוסווגת (אמנם לא כמו שכולם חושבים), אני לא בטוח בנוגע למה שאמר אלון ח, בנוגע לחוסר מודעות במה שאתה מתעסק, אבל סביר להניח שזה תלוי פרויקט כזה או אחר.

הרבה עתודאים ישרתו איתך זה בטוח, לטוב ולרע.
בנוגע ליכולות האסטרטגיות של היחידה כמו שיוסיפון אמר, זה בהחלט כן ולא. אחרי הכל, זה לא שמפילים את כל העבודה על חייל אחד והוא זה שיביא את הישועה. יש תהליך מאוד מוגדר ומסודר של העבודה, כמובן בהתחשב ביכולות היחידה, ככה ששותפים לעניין הרבה גורמים ואנשים שונים. זה נכון להגיד שבתור חיל שם יש לך אפשרות יותר להשפיע, אבל זה הכל תלוי מצב/יכולות וכו'.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:30

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר