לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2016, 03:02
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
Ynet, אלא מי?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Yanni שמתחילה ב "מעניין איזה כלי תקשורת ידווח ראשון על "קרל גוסטב"..."

ציטוט:
מצילומי מצלמות האבטחה נראה שהמחבלים השתמשו בכלי נשק מסוג קרל גוסטב, ייתכן אף שהיו כלי נשק מאולתרים. בסרטון נראה בבירור שלאחד המחבלים היה מעצור בנשק והוא מטיח אותו בזעם ברצפה, בעוד חברו ממשיך לירות - לפני שגם לו יש מעצור בנשק. הם לא נראים מיומנים במיוחד, אבל אפשר להבחין אצלם בקור רוח.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4813862,00.html

קצת מביך שדוקא רון בן ישי נופל על השטות הזו. ולאחר בחינה חוזרת של סרט מצלמת האבטחה - המחבל לא "מטיח אותו בזעם ברצפה" אלא באחד הקורבנות אשר שוכב עליה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-06-2016, 20:27
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אזהרה לפני חסימה"

לא כל תגובה היא "טוקבק" ולא צריך להבהל מהעלאת נקודות לדיון רציני כמו שלא צריך לחנוק דיון כזה בטיעונים של " הדם עוד לא ייבש". לא זה ולא זה מתאימים לדיון בפורום שמתיימר להיות רציני.

כדי להמנע ממראית עין של טוקבק אפשר לפרט את הענין ולהפוך אותו כמעט לדיון אקדמי. הנה כותרת מוצעת לסמינר: "האם תורת הלחימה ורוח המפקד הנוגעים להתנהלות כוחות הבטחון בטיפול באירוע פח"ע השתנתה בשנים האחרונות? ואם כן, האם זירת הקרב המודרנית בסביבה רוויית מצלמות תרמה לשינוי?"

ועכשיו לרלבנטיות בשרשור הזה. אין לי טענות לשוטרים שעומדים מרחוק כמה דקות אחרי הירי הראשוני במחבל. יש לי תהיות לגבי הירי הראשוני וזו הנקודה כאן: למה שוטרים שפעלו יפה מאוד והורידו מחבל רוצח חמוש בנשק אוטומטי, נעצרו מייד לאחר שנפל ולא סיימו את הענין?

כותב למעלה אסף שהשוטר בסרטון פעל "לפי הספר" ואני, כנראה בצורה אולי אנאכרוניסטית תוהה איזה ספר ומה השתנה?
ה"ספר" שאני מכיר פירט תו"ל פח"ע שאומר שיורים במחבל עד שנופל ומייד רצים לכדור בראש ומעל ריחפה "רוח המפקד" שאמרה בצורה ברורה "שמחבלים לא יוצאים בחיים מאירוע". ככה למדנו וככה לימדנו, וככה גם נעשה. בלי קריצות ובלי מכבסות מילים. אח"כ נהיה לא נעים להגיד ווידוא הריגה אז קראו לזה בקריצה ווידוא ניטרול וכולם הבינו במה מדובר. ניטרול = אינו מסכן חיים בצורה הכי ברורה שיש. מת = לא מסכן חיים.

עכשיו נראה שלמילה ניטרול אין הגדרה ברורה: מה זה מנוטרל? בעבר ווידוא הריגה או ניטרול נעשו לא כי אנחנו רוצחים אלא כי בשניות שמתחולל הקרב אין לך את הפריבילגיה לעצור ולחשוב: כמה הפציעה של המחבל קשה או משביתה? האם הוא ללא נשק? האם יש עליו מטען? האם הוא ממולכד? ולכן, כתרגולת בסיסית, מי שירה במחבל והמחבל נפל, מצמצם טווח מיידית ומסיים את האירוע. השאלות הפוליטיות לגבי, כן/לא להחזיק מחבל חי בכלא ואולי פיגועי מיקוח לשחררו וכו, קשורה בצורה רופפת לענין אבל לא רלבנטית לשניות של המגע.

עכשיו יתחיל דיון על כך שהמחבל היורה נורה והיה "מנוטרל" ואני מרשה לעצמי לפקפק בחכמת הבדיעבד הזאת ולא מבין איך בחושך אפשר לזכות מחבל לבוש שלפני רגע עשה פיגוע רצחני. בדיוק בשביל זה יש או היתה תרגולת ברורה. היתה לוקחת עוד שניה ומסיימים אירוע לגמרי וכל הדיון הזה לא היה קורה. ובגלל שזה לא קרה אז אני תוהה ואוסיף שאני מקווה מאוד שאני טועה.

הסערה סביב החייל היורה נגועה בהמון אינטרסים ונקודות מוצא שונות וחלקן לא קשור, לא תמים ואף מזיק. בנושא שעלה לדיון במשפט החייל היה בנוגע לפרק הזמן בין הירי הראשוני במחבל הדוקר בחברון לבין ווידוא הנטרול שביצע החייל כולל דיון לגבי מה נחשב ניטרול, האם הוחשד לנושא מטען וכו'. חלק מאלה שהגנו על החייל בענין עשו זאת לא בגלל החייל הספציפי הזה וצדקת החלטותיו ומעשיו באירוע אלא מתוך חשש שבעתיד, בנסיבות שאולי יותר "מוצדקות" (לטעמי כמו באירוע הנוכחי) יימנעו אנשי כוחות הבטחון מפעולה נכונה.

עכשיו מי שרוצה לקרוא לי טוקבקיסט מוזמן בבקשה. אני לא הייתי באירוע ואני לא מתיימר לשפוט אף אחד על מעשיו וקבלת ההחלטות שלו תוך כדי אירוע ירי. בניגוד לאחרים אני נוטה לתמוך במי שנדרש לקבל החלטה מהירה תחת לחץ. אבל, אני לא מצליח להבין למה שוטר שהוריד מחבל בצורה יפה לא הולך ומוודא ניטרול באמת? ואי אפשר להיות תמימים או להתעלם מכך שיש אפשרות שהטיעונים שעלו במשפט החייל היורה היו ללא שום השפעה אפשרית. אולי לא במקרה זה אבל החשש הכללי נשאר.

מקווה מאוד שאני טועה

נערך לאחרונה ע"י vitaman בתאריך 09-06-2016 בשעה 20:55.
ישן 10-06-2016, 16:16
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
אתה באמת לא תשנה את התפיסה שלי- הנה נקודת אור - ממני תראו וככה תעשו
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אלו נתונים שהתפרסמו בציבור ,..."

רס"ר במיל' מ', קצין סיור וצלפים, על חיסול שלושה מחבלים בגל הטרור

ני מסתכל לכיוון המחבלים האחרים ורואה שהם כבר שלפו סכינים ורצים לכיווני. אני מזהה את האיום, מסתער לכיוונם ויורה לכיוון שלהם עד שהם נופלים. סיפור של שש שניות, לא יותר.

זה הכל על אוטומט. בצה"ל תמיד מלמדים אותך להסתער ולפעמים זה נראה לא נכון, במיוחד בשטח פתוח. אבל כשאתה רואה את הסכנה המיידית ואתה פועל כמו שחינכו אותך - מנטרל, מאבטח את האזור – אתה רואה שזה הדבר נכון. "

http://www.mako.co.il/pzm-reserve-d...&pId=1348063072

אני מקווה שגם את אלה לא רצית להשאיר בחיים בשביל "מודיעין"
ישן 10-06-2016, 08:09
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "[right][font="]לא כל..."

תראה, אני לא יודע מתי הייתה אותה תקופה שלך ומהי בדיוק אותה רוח המפקד שהזכרת.
גם אני, כשעבדתי בגוף ממלכתי, תרגלתי את התרגולת של כדור בראש לאחר שהמחבל נפל. אבל, באותה נשימה, תמיד הוסבר לנו שהצורך בוידוא נטרול של כדור בראש הוא צורך שתלוי בנסיבות. לא דין נער בן 16 לבוש ג'ינס וטי-שירט קצרה שהתנפל עם סכין, כדין חוליית מחבלים שמבצעת ירי.

עכשיו, מכיוון שהפיגוע הזה אכן היה יותר "מתוחכם" מרוב הפיגועים בגל הנוכחי, ומכיוון שהיה מעורב פה ירי ויותר ממפגע אחד, עם כל "ערפל הקרב" שנובע מכך - להגיד לך שאם אותו שוטר היה רץ לוודא נטרול בראש הייתי חושב שזה משהו נוראי ומאוד לא תקין בנסיבות העניין? לא.

אבל, כולנו חכמים בדיעבד למרות שעד כה נחשפו מעט מאוד צילומים מאותה תקרית ירי. אם השוטר הרגיש שהוא מסוגל לשלוט על החשוד ממרחק, תוך כדי הרחקה סבירה של כל הסובבים - גם זה בסדר גמור. להגיד לך שבמקרה כזה לא הייתי רץ ומוודא נטרול? מאוד יכול להיות שכן. אני נותן את הקרדיט לשוטר, שתמונת המצב המלאה בזירה הספציפית הייתה בידיו (ולא נמצאת בידינו גם כרגע), להחליט באיזו אסטרטגיה לבחור.

ד"א, אין לי מושג מה הנוהל המבצעי במשטרת ישראל. אם הנוהל הוא שלא מוודאים נטרול אז זה הנוהל ואין מה לעשות. במקרה כזה השוטר עמד בנהלים במלואם וטענות על החוכמה שבנוהל שלא מתיר לכאורה וידוא נטרול צריכות להיות מופנות כלפי צמרת המשטרה.

בכל מקרה - יש לי בעיה עם 2 הקשרים שעשית:
1. אין בין החייל היורה מחברון לבין המקרה הזה קשר ישיר - אם אותו חייל היה יורה באופן מיידי במחבל לוודא נטרול ורץ להמשיך סריקות כי חשש ממחבל נוסף, שמע צעקה, או כל דבר אחר - אני די בטוח שההתייחסות הייתה הרבה הרבה יותר סלחנית. אי אפשר להתייחס לסיטואציות האלה כמשיקות, מצטער. ואם אתה טוען שגם אם הנסיבות שונות, עדיין הפחד מדין דומה זה מה שעבר לאותו שוטר בראש כשהחליט לא לירות, אני אגיד שהמטרה לא יכולה לקדש את האמצעים - אי אפשר (כל עוד החוק לא שונה) לעבור על מקרה כמו של החייל מחברון בשתיקה רק מהפחד שזה עלול לשתק את אנשי כוחות הביטחון בפיגועים. הפיתרון הוא להשקיע באימון ובהטמעת נהלים כדי שיידעו מה ההבדל בין הסיטואציות. זה אולי יותר מסובך מפשוט לאפשר להרוג כל מחבל בכל מצב, אבל זה הדבר הנכון והחוקי לעשות.
2. פעם היו עושים הרבה דברים אחרת. פעם לא הייתה כמעט טלויזיה, ולא היה פייסבוק, ולא הייתה מצלמה לכל אדם. אז אם פעם היה אפשר להתייחס לחוק ולנהלים בתור המלצה מאוד לא מחייבת כשמדובר בשדה הקרב ובפעילות כוחות הביטחון (לא שזה היה תקין), היום כבר אי אפשר. תזכורת די ידועה (ואפילו מאוד ישנה) היא פרשת קו 300. פעם גם כל מזכירת לשכה של אלוף בצבא הייתה מקבלת צביטה בתחת בתור שלום בתחילת היום (במקרה הטוב). אני שמח מאוד שהעולם היום הרבה יותר שקוף, גם אם זה מקשה את החיים הרבה פעמים לכוחות הביטחון. טענות כאלה צריכות להיות מופנות למחוקק - אם יואיל בטובו המחוקק להבין שיש חוקים ונהלים שפוגעים בכוחות הביטחון עד כדי סיכון לא סביר של אזרחים, חיילים, שוטרים וכו' - שיפעל בהתאם. אך אם אין כך הדבר, צריך ללמוד לפעול במסגרת החוק.
ישן 09-06-2016, 17:05
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
סיפור הזוי ומטורף. המחבל הסתתר בביתו של השוטר....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "08/06/2016 פיגוע במתחם "שרונה" בת"א"

http://www.news1.co.il/ArticlePrint...944&subjectID=1

זירת הפיגוע בשרונה [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90] המחבל נמלט לא חמוש מזירת הפיגוע
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.news1.co.il/img/midBull.jpg]
הוא ביקש מים משוטר שגר בסמוך והלה הכניסו לביתו ורץ לזירת הפיגוע תוך שהוא משאיר את המחבל עם בני משפחתו

▪ ▪ ▪
פרטים נוספים מתבררים (יום ה', 9.6.16) מהאופן בו נתפסו מבצעי הפיגוע במתחם שרונה. המחבל השני שנראה בסרטון משליך את נשקו נמלט מזירת הפיגוע יחד עם ישראלים נוספים שלא היו מודעים לכך שאינו חמוש.

הסיפור עוד יותר מסתבך. כאשר שוטר השאיר את המחבל בביתו עם משפחתו (בחושבו שזה אחד הנמלטים משרונה) הבין לאחר מכן שלמעשה המחבל השני נמצא בביתו הזעיק כוחות. ביחד איתו נכנס
שוטר נוסף עם אקדח שלוף. בגלל חוסר הזהירות נפלט כדור ופגע ברגלו של השוטר הראשון...
ישן 10-06-2016, 13:01
צלמית המשתמש של בגירה
  בגירה בגירה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.08
יטא היה כפר יהודי עד לפני כ200
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "08/06/2016 פיגוע במתחם "שרונה" בת"א"

יטא מזוהה עם העיר יוטה המוזכרת בספר יהושע, כאחת הערים שניתנו ללויים ובנויה בין היתר על חורבות של מבנים יהודים היסטוריים, ביניהם בתי כנסת.

חמולת מח'אמרה ( בערבית: المخامرة ) היא אחת החמולות בכפר יטא . הפירוש שניתן לשם מח'אמרה הוא "עושי היין", פעולה האסורה באסלאם על פי פירוש מקובל.

"אל מח'אמרה" מחזיקה במסורת שלפיה מוצאה משבט יהודי מח'ייבר שגורש על ידי מוחמד מחצי האי ערב. לדעתו של יצחק בן צבי, מוצא שלוש מתוך שש החמולות שמרכיבות את מח'אמרה בכפר יטא הוא יהודי, והן נקראות על שם אביהן הקדום - "מחימר", אשר עלה מן המדבר עם בני שבטו וכבש את הכפר, כנראה במחצית השנייה של המאה השמונה עשרה

בין השאר נמצא כי החמולה נוהגת בשבוע מסוים בימי החורף, קרוב למועד בו חל חג החנוכה, לצאת אל בית בפאתי הכפר ולהדליק שם נרות. זקני החמולה שמרו על עוד כמה מנהגים יהודיים. הם גם לא אוכלים בשר גמלים, כמנהג היהודים.

ישן 10-06-2016, 13:16
  nargsi nargsi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.16
אותי יותר מטריד הסיפור עם השוטר

שלום לכולם, פעם ראשונה אחרי שנים שאני קורא פה ושם בפורום הזה החלטתי להירשם...
אז לנושא....

הפיגוע עצמו מאוד הטריד אותי, וגם יש לי תחושה שזה דווקא משהו שהשב''כ וכל הגורמים היו צריכים לסכל כי הם די היו מסודרים וכן היה שם תכנון - חליפות כמו של עורכי דין, מזוודות לנשקים וכו'.
לא יודע עד כמה זה קשור לדיון הזה אבל עצם העובדה שאישתו של השוטר בחיים זה נס, המחבל יכול היה לרצוח אותה עם סכין מטבח....

ולגבי הנשק - התת מקלע קרלו של המחבלים, כל הזמן מככב בתמונות של פשיטות המשטרה ובפיגועים הקודמים אז יש לי שאלה אמיתית לגבי זה - האם מדובר בכמה מסגריות בשטחים שמייצרות את זה (במידה וזה המצב, למה לא להרוס את המסגריות האלו ולעצור את הבעלים ?) או שהידע הוא מאוד נפוץ בשטחים וכל מסגר ורתך יכולים להכין אחד כזה ?
ישן 10-06-2016, 15:21
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי nargsi שמתחילה ב "אותי יותר מטריד הסיפור עם השוטר"

ברוך הבא אל הפורום.

לשאלתך, מסגריות שמייצרות את הנשק הזה הן פירטיות שמוסלקות בבתים, חנויות וכו'
הידע עובר מאחד לשני וכל אחד מייצר ע"פ כישוריו והאמצעים שיש בידו.
יש לנו אשכול שלם על הנשק הזה בו אפשר לראות הרבה סוגים בהרבה רמות גימור, אנחנו כבר יודעים להבחין בטביעות אצבע של יצרנים שונים שחזרו על עצמם בין הכלים
אגב, בדיווחים בתקשורת כוחות צה"ל פשטו באיו"ש ועצרו לא מעט אנשים והשמידו גם מחרטות וסדנאות ייצור, ברגעים כאלה מודיעין השטח יודע לספק לא מעט מידע.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ht=%F7%F8%EC%E5

ישן 13-06-2016, 07:57
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי winner שמתחילה ב "מצטרף לשאלה"

לכלי שיורה כדור אחד ואז מתפרק? אפשר. מצריך ידע מקצועי וכלים ייעודיים ויקרים שאני בספק אם יש בשטחים. וגם אז מהירות הלוע להערכתי תהיה נמוכה ממהירות הלוע של M4 אמיתי, אבל ייתכן שמספיקה בשביל שהקליע יחדור את העור. להפוך לכלי שמצליח לירות יותר מכדור אחד? מאוד מאוד קשה על גבול הבלתי סביר בעליל, במיוחד בשטחים. הקרלו בהשוואה הוא פיתרון הרבה יותר קל, אמין וזול.

הכתבה הזאת נראית לי כמו עיתונאות ברמה הנמוכה ביותר שכל מטרתה היא ליצור היסטריה. רק בזה שהם בחרו לשדר את האמירה שהנשקים האלה יותר מדויקים מ-M4 אמיתי של צה"ל, זה בוא נגיד - לא ממש מעיד על תחקיר מעמיק

נערך לאחרונה ע"י assaf tolko בתאריך 13-06-2016 בשעה 08:12.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:37

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר