לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2009, 21:59
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
בנים שכולים ליחידות קרביות - דילמה

בלב כואב ודואב אחרי הידיעה על נפילתו של אסף רמון ז"ל, אני פותח אשכול שהוא "חצי" צו"ב במהותו - האם על צה"ל להתיר גיוסם של בנים שכולים להורים שנפלו בשירותם ליחידות קרביות ?
ראשית, אני לא מתיחס למצב בו (נניח) מתגייס בן לאב ששכל את אחיו, אלא למצב בו נפל אב במהלך שירותו ובנו (או בתו) מתגייסים ליחידה קרבית.
המצב הנהוג כיום הוא שצה"ל מותיר את הברירה בידי האלמנה - היא נאלצת להחליט מה לעשות, לעתים קרובות תחת לחצים כבדים של המתגייס. בראיונות עם אלמנות כאלה, קראתי פעמים רבות על הלחץ שהפעיל הילד. חלקן חתמו בקלות, חלקן פחות.
לטעמי, הפתרון שנקט צה"ל הוא פתרון קל יחסית של לתת לאחר לעשות את העבודה השחורה בשבילו, ופתרון זה אינו סביר: יחסים במשפחה, במיוחד במשפחה שכולה, הם עניין סבוך מדי, על אחת כמה וכמה שקמה למשפחה דילמה בדבר גיוס ליחידה קרבית. נימוקיו של המתגייס המעוניין ללכת לקרבי הם לרוב "אם נגזר גורלי, זה יקרה בכל מקום" ו"גם בקריה אפשר למות בתאונה בכביש". עם הנימוק הפטאלי קשה להתווכח, ביחס לנימוק השני דעתי היא שהוא אינו קביל: לסוע בכביש כולנו חייבים. אין לנו אפשרות להסתגר בבית. לעומת זאת, ביחידה קרבית לא כולם חייבים לשרת. יש כאלה שמשפחותיהם כבר שילמו את מחיר הדמים, ואין הגיון שוב לסכן את הילד.
איני מכיר את האמהות שחתמו, אני יכול להניח מה היו הנימוקים שלהן, אבל אני חושב שצה"ל חייב להפסיק עם המדיניות הזו ולהיות אקטיבי. עם כל הצער שבחור צעיר לא יגשים את עצמו במסלול קרבי, מוצלח ככל שיהיה, זה אינו משתווה לצער המוות. המנוחים, האבות והבנים, ערן שמיר (בנו של דובי שמיר); ניר פורז (בנו של מעוז פורז); איתי שרון (בנו של מוטי שרון); ועתה אסף רמון, בנו של אילן, מותם של כולם היה יכול להימנע בעיני.

אתם מוזמנים להגיב.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-09-2009, 22:13
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "בנים שכולים ליחידות קרביות - דילמה"

זו בהחלט דילמה .

מצד אחד בן גדל בצל דמותו של האב הגיבור שמת במלחמה , ורוצה להתקרב איכשו לאב שאיננו ע"י עשית דברים דומים , הרי גם לבן מגיע לחיות חיים נורמליים ככל האפשר.

מצד שני , המשפחה , לצערי הרב הכרתי הקיץ מקרוב מה זה לאבד בן משפחה (דרגה שניה מאוד קרובה ) , שבר אחד יכול לפרק משפחה לגורמים , וגם אם משפחה חזקה הפעם השניה עלולה להיות הרת אסון .

אני חושב שבתור התחלה צריך להוציא את הדילמה הזו מידיה של האם שתתיסר אחר כך על החלטתה.
ואת האמת ? הייתי גם פוטר משרות חובה בן למשפחה שכולה ( אני מאמין שרובם יתגייסו בכל זאת ).

ישן 13-09-2009, 22:17
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "בנים שכולים ליחידות קרביות - דילמה"

ומה עם מותם של שאר הלוחמים שאבותיהם לא נפלו במהלך שירותם הצבאי אלא בפעולת איבה? או תאונת דרכים? או סתם ממחלה? איך מתייגים מוות? מי אנחנו שנקבע איזו משפחה כבר "שילמה" את המחיר ולכן צה"ל ישמור על שאר בניה ובנותיה בכוך?

אני מאוד מצר על מותו של אסף ובאמת שהלב כואב שבעתיים במקרה כזה שהמוות מכה פעמיים תוך זמן קצר באותה משפחה אבל חייו של אסף רמון ז"ל לא היו שווים יותר מחייו של כל חייל צה"ל אחר שנפל במהלך שירותו. לא נכון לחשוב שמתפקידה של מדינה שיוצאת השכם וערב כנגד ההשתמטות ובעד התנדבות למערך הלוחם למען הגנת מדינת ישראל (כי כאן זה לא פינלנד כמו שכבר אמרו לנו לא פעם) לקבוע למלש"ב שהוא לא ילך לקרבי בגלל שאביו כבר נפל בשורות צה"ל. עם כל הצער על מקרים כמו זה של רונה רמון אני חושב שהחלטה כזו צריכה להישאר בתוך המשפחה. כל משפחה היא שונה ולכן כל משפחה צריכה להיות מכונסת בתוך עצמה ולבחור ולדעתי צה"ל נוהג בצורה נכונה כרגע בנושא.

האם אנחנו מונעים מבן שאיבד את אביו בתאונת דרכים להוציא רישיון? פעם הסתדרו יופי עם אוטובוסים והיום יש אפילו רכבת ומוניות שירות, אז אולי לא צריך לסכן את הנהג החדש לשווא? ויש עוד הרבה דוגמאות על אותו משקל...
ישן 13-09-2009, 22:26
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
זאת לא ההשוואה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "ומה עם מותם של שאר הלוחמים..."

כשמישהו נופל במסגרת השירות הצבאית, תוך עשייה מודעת, והופך להיות "מגש הכסף עליו הונחה מדינת היהודים", זה לא אותו הדבר כמו תאונת דרכים שהיא (לצערנו המאוד גדול) חלק מפעולה יומיומית שלנו בדרך לעבודה, בילוי או לא יודע מה.
השאלה ביחס לנספה בפעולות איבה היא במקומה, אין לי תשובה.

לגבי הנופלים, השאלה אינה מחיר חייהם אלא המחיר שהמשפחה צריכה לשלם, ובשנית.
אגב, לשיטתך עכשיו זה קשה יותר כי זה 6.5 שנים, בניגוד למעוז פורז שנפל ב-1973 ובנו ניר שנפל ב-1994 ? לא נראה לי שלזה התכוונת ...

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 13-09-2009, 22:54
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "אין כאן דילמה בעיני. אתה מעל..."

אני לא מסוגל לקחת צד בדילמה הזאת. אני לא יודע באיזה צד אני.
אני כן יכול להוסיף שיקולים אל תוך הדילמה:
מה לגבי מי שאביו נפטר ממחלה כמה חודשים אחרי שהשתחרר משרות קבע ארוך שנים ורב סיכונים בתפקידים קרביים בצה"ל?
נכון שזו מחלה, אבל יש הרבה פעמים קשר בין מחלה כזו לאופי השירות של אותו אדם.
על פי החוק היבש לאלמנה, אמו של היתום אין זכות למנוע מהבן היתום שירות מיחידה קרבית והיא לא צריכה לחתום על שום מסמך.
צה"ל יכול לחייב את היתום הזה לשרת ביחידה קרבית.

לא צריך ללכת רחוק, גם מי שאביו ואחיו נהרג בתאונת דרכים אזרחית לעניין זה נחשב כאחד האדם.

ישנם הורים שכולים שטוענים כלפי צה"ל שאינם רוצים לשאת באחריות.
כפי שאמיל כתב, הם מעדיפים שה"ילד" יחליט בעצמו על גורלו וצה"ל ייקח את האחריות.

עשו לעצמכם טובה וקיראו את הכתבה של יפעת ארליך שפורסמה ב"דיוקן" מקור ראשון ב4.9.09 ועסקה בדיוק בנושא זה. הכתבה צריכה לעלות לאתר שלהם בימים הקרובים.

ישן 13-09-2009, 23:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון] לא צריך ללכת..."

לא טענתי אחרת.
זו הערה לטובת מי שלא ידע את העובדה הזו.

העניין הוא שאדם שנפטר ממחלה או נהרג בתאונת דרכים בהיותו בשירות קבע נחשב לחלל צה"ל וילדיו לא יוכלו להתגייס לשירות קרבי ללא חתימה של אימם.
אב שנפטר באירוע טראומטי שאיננו במסגרת שירות ביטחון או פעולת איבה בניו לא זכאים ליחס הנ"ל.
אב שנפטר בשל מחלה שנגרמה משירות צבאי רב סיכונים כמו המקרה שהבאתי למעלה, בניו לא זכאים ליחס הנ"ל.

ישן 13-09-2009, 23:07
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07

כמו שאמרו כמה לפני - אדם אחראי למעשיו ולבחירותיו.
זה נכון כיום אפילו לגיל 16. אני לא מכיר הורים שבאמת הצליחו להכפיף את בן הנוער שלהם לדעתם בהצלחה מלאה בגיל הזה, ובגיל 18 אין הרבה על מה לדבר.
אתה רוצה שצה"ל יעשה את העבודה השחורה בשביל האמהות? אני רוצה שהילדים ייזכו ליכולת הבחירה החופשית.
ומי אמר לך ששירות קרבי לא מסייע להם ואולי גם להוריהם בהתגברות(מסוג כזה או אחר, כי אין אמיתית שכזו) או בהתמודדות על/עם האסון?

בנוסף, האבחנה בין דם לדם קצת בעייתית, ואני מצטרף לדעת טולקו בנושא.

במשפחתי הרחבה יש משפחה שבה שלושה ילדים לוחמים בשירות סדיר ועוד מספר מסויים לוחמים בשירות מילואים, שיכול להיות פעיל מאוד... במשפחות דתיות זה מאוד נפוץ כיום.
מה עושים אם חס וחלילה נפגע מי מהם? חותכים הכל? מצילים את טוראי ראיין?

ישן 13-09-2009, 23:33
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
נגעת בנקודה חשובה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "כמו שאמרו כמה לפני - אדם..."

כיצד אנחנו אלה שנישארו אחרי מותו של האיש ממשיכים הלאה בלעדיו בריק שהוא השאיר.
אצל הדתיים השכול אינו קל יותר, אלא מקובל יותר מאחר והוא הבחירה של בורא עולם - האדם בא לעולם לבצע תפקיד מסויים והולך מאיתנו כשסיים את התפקיד.
בשיחה שהיתה לי הערב עם רב הוא הסביר שלפעמים בן בא להמשיך ולבצע את תפקידו של האב ולכן ייתכן ורשימת האבות והבנים שאמיר הציג בראש האשכול אינה מקרית.
אבל מי אנחנו שבכלל נישפוט מה נכון ומה לא, הרי אנחנו לבד רואים כמה סימבוליות יש באירוע הזה.

ישן 14-09-2009, 00:05
צלמית המשתמש של יוסיפון

אם כבר נחמיה הזכיר את "להציל את טוראי ראיין"

אז הנה התמליל של הויכוח על הגשר:

ראיין: המפקד, לא אוכל לעזוב עד ש...
קפטן מילר:יש לך 3 דקות לאסוף ציוד.
ראיין: המפקד, מה איתם?
רייבן: הי, טומטום! שניים משלנו נהרגו בחיפוש אחריך.
ראיין: המפקד?
קפטן מילר: זה נכון.
ראיין: מה היו שמותיהם?
רייבן: ארווין וייד ואדריאן קפארזו.
ראיין: וייד ו... קא-פארז...
אין בזה שום היגיון! אין בזה היגיון, המפקד.
למה לי מגיע ללכת?
למה לא אחד מהם? הם לחמו קשה כמוני?
קפטן מילר: זה מה שיגידו לאמא שלך, כשישלחו לה עוד דגל אמריקני מקופל?
ראיין: יגידו לה שכאשר מצאתם אותי, אני נשארתי כאן עם האחים היחידים שנותרו לי, לא אנטוש אותם בשום אופן. אני חושב שהיא תבין אני לא עוזב את הגשר הזה.

ועוד סכריניות דברי "ראש המטות המשולבים" מתחילת הסרט:
...יש לי פה מכתב שנכתב לפני זמן רב לגב' ביקסבי בבוסטון.
אז קצת סבלנות.
"גברת יקרה משרד המלחמה הראה לי הצהרה של השליש הצבאי הראשי של מסצ'וסטס האומרת שאת אימם של חמישה בנים שנפלו ברוב תהילה בשדה הקרב. אני חש כמה חלשות ועקרות הן מילותיי המבקשות להרחיקך מן היגון שבאובדן כה נורא, אך לא אוכל שלא לשלוח אלייך את הנחמה אותה ניתן למצוא בהכרת התודה של הרפובליקה שלמענה הם שילמו בחייהם... מתפלל אני שאבינו שבשמיים ישכך את יסוריי השכול ויותיר לך רק את זיכרון יקירייך שאבדו לך וגאווה מאופקת שהיא מנת חלקה של מי שהקריבה קורבן כה יקר על מזבח החירות.
שלך באמונה ובהוקרה...
אברהם לינקולן..."
הבחור הזה חי. אנחנו נשלח מישהו למצוא אותו ואנחנו נוציא אותו משם!

ישן 14-09-2009, 00:19
  asharuf asharuf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06

לפי דעתי כל אחד צריך להגשים את עצמו ובלי קשר אם אביו נפל בקרב או בתאונה אזרחית.
אתה לא יכול לבוא ולהגיד לילד בן 18 שכל חלומו הוא להמשיך את דרך אביו אתה לא יכול להתגייס לקרבי,
ולהגשים את שאיפותייך בגלל שאביך נהרג תחשוב מה הילד יגיד לעצמו בגללו אני לא משרת
בגללו אני לא מגשים את עצמי.
תחשוב איזה יסוריים הוא יכול לגרום לאימו שתצטרך להתמודד
עם ההחלטה שלמנוע ממנו להגשים את עצמו
אני אישית רציתי לשרת בקרבי כדי לתרום כמו אחרים ולי למזלי אין שכול במשפחה
וההורים עדיין לא רצו שאשרת בקרבי אבל התעקשתי ובכל זאת שירתתי
היו תחששות אבל עברנו 3 שנים מדהימות התבגרתי והכרתי את עצמי בצורה שלא
הייתי יכול לעשות בדרך אחרת
לכן אני חושב שכל אחד צריך לקבל הזדמנות להגשים את עצמו

אני מוריד את הכובע ומצדיע לכל לוחם ממשפחת השכול על האומץ
ואני מקווה שמשפחות כאלה לא ידעו עוד שכול
ושקורבנם יהיה האחרון

מוסר את תנחומיי למשפחת רמון

ישן 15-09-2009, 09:54
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05

I thought a lot about this since the tragic crash of Ilan Ramon's son and I read all the posts. I agree that with those that think that an 18 year old is an adult and should be able to decide for himself if he wants to serve in a combat unit

Despite the great sadness of this terrible event, I just don't understand what makes people think that the State is a better judge of what we should do with our own lives than the individual

?

But the current situation where the responsibility of approval to serve in a combat unit falls on the widow or parents of a fallen child, is unfair to the parent -- and to the son

I suggest that the son of a fallen family be except from compulsory combat service, unless the individual himself decides to volunteer for it (no requirement for parental permission

If at age 18 an individual is old enough to be sent by the State to kill or be killed, he is old enough to decide his own fate

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 15-09-2009 בשעה 09:58.
ישן 15-09-2009, 17:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

כתבה מאמר אמיץ של יהודית שחור

אם שכולה שבנה נהרג בפיגוע בעת שהיה בשל"ת.
בן אחר המשיך באותו זמן בשירות קרבי כמסתערב ביחידת שמשון ובן צעיר יותר התגייס מאוחר יותר לשייטת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
פורסם הבוקר בעיתון ישראל הי!ם

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:17

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר