לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-10-2009, 20:15
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dooreon שמתחילה ב "האם הלימודים באמת צריכים להיות לפני העבודה!.."

גם אני מעדיף לעבוד על ללמוד!
תיאורטית.

בפועל, אני אפסיק לעבוד (במשרה מלאה בכל אופן) ואתחיל ללמוד בקרוב. זה לא מקצוע שרציתי ללמוד, אלא פשוט הסתכלתי ברשימת התארים באוניברסיטה, ראיתי למה אני יכול להתקבל, ובחרתי מה שהכי קרץ לי, לצד אלטרנטיבות שפחות קרצו לי, ושלחתי את טופס ההרשמה לאוניברסיטה לדרכו.
החלטה שעשיתי ביום האחרון להרשמה לאוניברסיטה, באינטרנט.

הגישה של "העיקר ללמוד משהו" נראית לי נכונה, והיא בטוח עדיפה על "לא מתאים לי ללמוד בכלל".

אם אתה מאוד אבוד, ולא מוצא שום כיוון אקדמי, אני מציע שתירשם לקורס שהכי נראה לך באוניברסיטה הפתוחה, ותראה מי נגד מי. אם לא תתחבר לזה - קח קורס אחר, עד שתתחבר.

אם לא תתחבר - לך ללמוד משהו שאתה לא מתחבר אליו. זה הדבר האחראי לעשות, לדעתי, מכיוון שאני בספק שרבים האנשים שמצאו עבודות טובות (נוחות ומכניסות) בלי תואר ראשון/שני/ימשיך כבודו.

בהצלחה בלימודים או בעבודה, מה שתחליט.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2009, 12:00
  asharuf asharuf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dooreon שמתחילה ב "האם הלימודים באמת צריכים להיות לפני העבודה!.."

אני אישיתי עד היום לא יודע מה אני רוצה בדיוק לעשות בחיים
אמרתי לעצמי מחשבים או כלכלה
אבל החיים לקחו אותי ושטתי בזרם החיים
אחרי הצבא עבדתי שיהיה כסף תוכך כדי השלמתי בגרויות
ואז שקלתי אם ללמוד הנדסאי אז התייעצתי עם אבא של חבר שהוא
מנכ"ל של איזה מכללה בקיצור איש שמכיר מוסדות חינוך
ולמזלי הוא אומר לי אני פותח מקום חדש בוא תלמד תואר ראשון זה עדיף על הנדסאי
אז הלכתי ללמוד אצלו במכללה (לא היו פרוטקציות בתנאי קבלה)
סיימתי 3 שנים שיחד איתם שילבתי את העבודה
כן קרעתי את התחת אבל היה שווה לסיים את זה עם תואר מכובד
היום אני עובד באחד הבנקים הגדולים
כיום לצערנו כמו שנאמר אם אין לך תואר או לפחות תעודה מסויימת
לרוב לא ממש מסתכלים עלייך כי מקומות גדולים
מעדיפים מישהו שלמד במוסד ולא מישהו שלמד בחיים

אבל תאמת קח את הקצב שלך ותעשה כרגע מה שאתה הכי רוצה
כי אחר כך יהיה קשה יותר לשלב בין קריירה לגחמות אישיות

ישן 04-10-2009, 22:17
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

אם אתה חושב שבמצב היום של החיים אתה לא מוכן לשבת וללמוד - אז חבל להכריח את עצמך, יש סיכוי גדול שככה גם יראה התואר.

אבל אתה כן צריך להגיע למצב שאתה שואף ללכת ללימודים, לתכנן את הדברים ככה שתוכל לצאת ללימודים ברגע שתהיה מוכן לזה.

משבר ההיי טק בשנה האחרונה הביא הרבה מאוד הייטקיסטים חסרי תואר למכללות והאוניברסיטאות, למרות שהם הצליחו להתקבל לעבודה עם משכורת מעולה הם פתאום גילו שהם הראשונים לעוף ברגע שהמצב מדרדר. הרבה יותר קל להתחיל תואר בגיל21-25 שכל מה שאתה דואג לו זה אתה בעצמך, מאשר להתחיל בגיל 30+ עם אשה וילד (או ילד בדרך) שאין לך ברירה ואתה חייב לפרנס אותם בזמן הלימודים (ויש לנו אנשים כאלו במכללה, ולפעמים הם על סף קריסה וסף יאוש כשהם מבינים שהם לא יכולים לספק לילד שלהם את מה שהם תיכננו).

מאוד מפתה לעבוד בעבודה שמכניסה כסף טוב ולחשוב שניתן להימנע מלימודים, הבעיה שכמה אפשר להחזיק בעבודות האלו? היום בלי תואר אתה כמעט ולא יכול להתקדם, גם אנשים שנכנסים לחברות גדולות מבינים מהר מאוד שכדי להתקדם אפילו טיפה הם חייבים ללמוד. ממזכירות היום דורשים לפעמים תואר.

אין מה לעשות, שוק דורשי העבודה הוא גדול לעומת הדרישה. מעסיקים יכולים להרשות לעצמם לקבוע תנאי קבלה גבוהים מהצורך (ברגע שמעסיק יודע שכמה אנשים יתחרו על התפקיד, מה איכפת לו להעלות את רף הדרישות גם אם העבודה עצמה לא דורשת את היכולות האלו?) ועל אף הרף הגבוה עדיין תהיה תחרות על כל תפקיד.

ישן 05-10-2009, 09:47
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile

אנשים מצליחים ומאושרים הם אנשים שעובדים בעבודה שהם אוהבים.
אם תבחר מקצוע באופן אקראי מתוך חוברת האוניברסיטה, אתה עלול למצוא את עצמך כמו רבים אחרי 10 שנים עובד במקצוע מכובד, ואפילו מרוויח משכורת נאה. אבל לא מאושר ואז אתה חוזר לנקודת המוצא.

שב עם עצמך, תחליט מה אתה רוצה להיות שתהיה גדול.
תחשוב איפה אתה רוצה להיות בעוד 20 שנה.
אחרי שתחליט, קח דף ועיפרון ותבנה תוכנית איך אתה מגיע לשם.

כרגע אתה עדיין בגיל שכמעט אין לך מחויבות, אתה יכול לנצל את התקופה להתברבר, רק שים לב שאתה לא ממשיך עם זה כל החיים.

וכמו שמיני כתבה למעלה בצורה מסויימת. תקשיב לעצמך, אתה יודע הכי טוב מה טוב לך, צריך רק להקשיב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:40

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר