לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-11-2012, 13:33
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי plonter5 שמתחילה ב "בכל לחימה יש שיקולים כלכליים..."

אני חושב שאתה טועה. ארגון צבאי לא צריך לדעת לספוג עלויות עפ"י מה שנדרש. ההפך הוא הנכון, כל ארגון צבאי צריך לתכנן את האימונים והלחימה שלו במגבלת התקציב שניתן לו, אחרת זה יגמר לא טוב. ובכלל אני לא אוהב את הגישה שצריך לתת לצבא כמה שהוא צריך. בסופו של דבר צבא צריך לדעת לספק מקסימום ביטחון לאזרחים במינימום תקציב.

ואם יורשה לי להביע דעה בנושא תקציב הביטחון. אני חושב שדווקא קיצוצים בתקציב הביטחון עושים את הצבא שלנו ליותר מקצועי מבחינת איכות האנשים, כי הם תמיד שואפים להשיג יותר במסגרת המעט שניתן להם. שלא יובן מימני שאני תומך חלילה בקיצוצים או הפוך מזה. אני רק אומר מה לדעתי זה עושה לאנשים בצבא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-11-2012, 13:24

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יש כזה דבר "יותר מדי גיחות"..."

אתה מדבר על משהו אחר לחלוטין. מן הסתם יש יותר מידי גיחות בתלות בתקציב.
הכוונה שלי היתה שמבחינת עמידה ביעדים וכשירויות אין יותר מידי גיחות.
אם אני לא טועה, אתה מהמערך הטכני, לכן אתה שם לב לפרטים הטכניים.
אני לעומת זאת התעסקתי המון בתחקור ומעקבים אחר יעדים וכשירויות. אחת לתקופה הייתי מפיק דו"חות להנהלה בטייסת ולמטה החיל, ואתה לא תאמין איזה ציפיות יש למטה מהטייסות. כל תקופה מסתיימת עם פערים יחסית גדולים, כי התקציב יורד (הקצאות הדלק) והטייסת עדיין צריכה להתמודד עם אותם הדברים בדיוק, אם לא יותר מזה. לכן גיחות מבצעיות זה דבר מבורך עבור טייסות, אלה גיחות שנוספות ליעדים, אבל הדלק על הגיחות האלה אינו מקוזז מההקצאה של הטייסת.

בכל זאת אתייחס למה שאמרת. אם מחליטים להגביר את קצב הטיסות, אז אני מניח שיש מישהו שגם חושב על ההשפעה של זה על הפן הטכני של המטוסים, לכן התקציב של המערך הטכני יעלה בהתאם. הרי במטה חיל האוויר לא יושבים חבורה של ליצנים (בניגוד למה שלעיתים נהוג לחשוב).
ישן 22-11-2012, 18:59

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "הפן הטכני והפן הטיסתי כרוכים..."

שוב, אתה צודק במה שאתה אומר, אבל אתה לא מבין את מה שאני מנסה להגיד.
הכוונה שלי היא, שמבחינת עמידה ביעדים ומוכנות ללחימה, צריך להוציא עוד גיחות.
לטענתך אי אפשר לעשות את זה בגלל הגבלת תקנים ותקציב של המערך הטכני,
זה נכון לגמרי אבל זה סיפור אחר, וזה לא סותר את דעתי שצריך יותר גיחות בשביל לעמוד ב-100%
או לפחות קרוב לזה ביעדים שמציבים לטייסות.

דרך אגב, זה בעייתי להוציא עוד גיחות לא רק בגלל מגבלות לוגיסטיות ומשאבי אנוש, אלא גם בגלל הכמות המוגבלת של אזורי הטיסה בארצנו הקטנה.

רציתי להוסיף עוד כמה פרטים לדיון בשביל להיכנס לעומק הקורה, אבל אז אני אחרוג לדעתי ממגבלות ביטחון שדה, אז אעצור כאן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:30

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר