לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: האם הנך בעד עסקת שליט?
בעד 34 54.84%
נגד 28 45.16%
מצביעים: 62. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-11-2009, 17:12
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
אולי
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "האמת שאתה טועה:D כל מי..."

אבל כאן בדיוק נמצאת האחריות של מנהיגי המדינה - לעשות את השיקול בין טובת הפרט ומשפחתו הקרובה לבין טובת הציבור ועתיד המדינה.

אם אמשיך את הדוגמא שנתתי קודם, אז כל משפחה תרצה שבנה יחזור בריא ושלם משירותו הצבאי
אבל מבחינת המדינה אין כל התחייבות שחייל שיוצא לקרב לא יהרג בו
(כמובן שיש למנוע סיכון חיים מיותר לחיילים וכן לשחרר כל שבוי במחיר סביר או בפעולה בעלת סיכון סביר ביחס להצלחתה)
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2009, 21:13
צלמית המשתמש של Shadow Master
  משתמש זכר Shadow Master Shadow Master אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.12.04
שלח הודעה דרך MSN אל Shadow Master
אני לא חושב שהמילה "צבועים" מתאימה לכאן.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "ולא עלה בדעתך שהדבר אומר..."

אולי "טועים", אולי "מבחינה בירוקרטית-משפטנית הם נוגדים את עקרונות החוק, המשפט והדמוקרטיה",
אבל בהחלט לא "צבועים". הגדרה מילונית חפוזה למילה, ברשותך:

צביעות
(נ')
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ico.walla.co.il/spc.gif]
התחסדות, דו-פרצופיות, אחד בפה ואחד בלב, זיוף, רמאות, נוכלות, חנופה

אני מאמין שכשאני אומר את הדעה שלי בעניין גלעד שליט,
אני לא משקר, לא מזייף, לא מרמה, לא מתנהג בנוכלות או בחנופה, קל וחומר דו-פרצופיות או התחסדות.
אז בבקשה - אל תקרא לי צבוע.

ישן 24-11-2009, 23:01
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Shadow Master שמתחילה ב "אני לא חושב שהמילה "צבועים" מתאימה לכאן."

איני יודע אם עקבת אחר כל השרשור, אך החזרתי ל-y.e.f באותו מטבע לשון בו הוא השתמש
אם על דבריו אינך מתרעם, אתה לא צריך להתרעם גם על דבריי
הוא טוען שקרובים לאדם במצבו של שליט יסכימו לחלופה
באותה מידה אני יכול לטעון שהקרובים לאדם הנפגע מהאסירים, לא ישישו כל-כך לשחררם..
לכל מטבע יש 2 צדדים

שתבין, אני לא באמת חושב שמישהו פה באמת צבוע בהחלטתו, פשוט לכל אחד יש את השיקולים שלו
אני לא חושב שאח של נרצח שרוצה לנקום הוא צבוע.

ישן 24-11-2009, 23:13

עקבתי ועוד איך, אחרת לא הייתי מגיב
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "איני יודע אם עקבת אחר כל..."

אבל בהחלט ניתן להבין מהתגובה שלך שאתה קורא לאנשים שתומכים בעסקה צבועים.
עובדה, אני הבנתי את זה. גם ללהחזיר באותה מטבע לשון, במיוחד אם אתה לא מתכוון לזה בכלל, יש גבולות.
וחוץ מזה, על דבריו אני לא "מתרעם" בגלל שאני מוצא אותם לא כל-כך שגויים.
אתה רוצה להגיד לי שזה לא שקר, לטעון שאם אחותך או אחיך היו נשבים, לא היית רוצה אותם בחזרה,
ולא היית עושה את הכי הרבה שאפשר כדי להחזיר אותם? אם כך, רוב הסיכויים שאתה משקר - משמע צבוע.

וכמובן שאני לא מתכוון אליך ספציפית אלא מדבר באופן היפוטתי.

נערך לאחרונה ע"י Shadow Master בתאריך 24-11-2009 בשעה 23:15.
ישן 24-11-2009, 23:30
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Shadow Master שמתחילה ב "עקבתי ועוד איך, אחרת לא הייתי מגיב"

מעולם לא טענתי שאילו הייתי במקומם לא הייתי מסכים, להיפך, אני מודה בפה מלא שאילו הייתי במעמדם הייתי תומך בעסקה
אבל לא כי אני חושב שזה הטוב הכללי, אלא שזה הטוב בשבילי ובשביל משפחתי
ויותר מזה! אני מודה שהייתי אפילו מסכים להכניס לשם אחד אחר מעמנו במקומו, אחד שלא קשור אליי
אתה מודה בכך? אם לא אז רוב הסיכויים שאתה משקר - משמע צבוע.

וכמובן שאני לא מתכוון אליך ספציפית אלא מדבר באופן היפוטתי.

עריכה:

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 24-11-2009 בשעה 23:42.
ישן 25-11-2009, 00:06

לגבי זה אני דווקא לא בטוח.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "מעולם לא טענתי שאילו הייתי..."

קודם כל זה עניין די אינדיבידואלי, כשכל אדם בוחר לפעול לפי דרכיו. לכן קצת קשה לדבר על העניין באופן היפותטי.
אני, באופן אישי, מתקשה לדמיין את התגובה שלי במצב של "זה או אחיך או מישהו אחר שאין לך קשר איתו".
זאת אומרת, אם אני מכניס מישהו אחר במקומו זה - מן הסתם - יעשה לי רע על המצפון,
ואני לא יודע עד כמה אני אוכל לחיות עם עצמי אחרי החלטה כזאת.
מכאן אני יכול להסיק באופן וודאי לחלוטין שאין לי מושג,
אבל אני נוטה מאוד לכיוון ה"לא הייתי נותן לזה לקרות".

ואני חושב שהעניין של להגיב באותה מטבע הופך אצלך באיזשהו שלב לקצת ילדותי.

נערך לאחרונה ע"י Shadow Master בתאריך 25-11-2009 בשעה 00:11.
ישן 28-11-2009, 08:22
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "האמת שאתה טועה:D כל מי..."

לא. וכאן נכנס החינוך מהמשפחה. בזמנו אבא שלי (שהיה קרבי ושירת בהרבה מלחמות) השביע את אמא שלי שבמידה ו.. לא ישחררו אלפי רוצחים בשבילו. ואני בדעה שלו.

אין ספק ואין ויכוח על רמת הכאב.. ואני מתה כבר שאיזשהי עסקה תחתם והוא יחזור הביתה. אבל, ההשלכות של הדברים פה פשוט מסוכנות.

א. לגיטימציה לחטיפת עוד חיילים- ואני חותמת לך שזה בהחלט אחד התחביבים שלהם.
ב. שחרור מאות רוצחים עם דם על הידיים שאני צנצנת אם הם לא הולכים לתכנן עכשיו את הפיגוע הבא..

והיי, אולי הפעם הבאה, ח-ס וחלילה, אתה תהיה הקורבן.. מישהו מהמשפחה שלך יפגע.. או אתה עצמך >מפזרת חמסות באוויר<.

החיילים שלנו שומרים עלינו ועל ארצנו. זו עובדה. ובמלחמה יש קורבנות ויש חטופים. והעסק הזה עצוב, אני לא מתווכחת ולא חושבת אחרת.. אבל לא לשכוח שהמטרה הבסיסית פה היא לשמור על המדינה, ועל כל תושביה.. זה קצת אבסורד שעכשיו מדינה שלמה תהיה בסכנה (בתופספת על זו הקיימת, אני מתכוונת.. אנחנו ממש לא בטוחים גם עכשיו..) בגלל העסקה הזו. כמו שהמק"ס שלי אוהב להגיד: "אתם חיילים עכשיו, לא ילדים" ואני אומרת את זה עם כל התקוה שגלעד יחזור הביתה, אבל צריך לזכור את זה. הדם של אלו אשר עמלו לתפוס את אותם מחבלים מגעילים והדם של קורבנות המעשים של אותם פושעים מגעילים והסבל הנפשי העצום שנגרם למשפחותיהם וקרוביהם ממש לא שווה.

וזוהי דעתי.

ישן 24-11-2009, 21:24
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "דיון: בעד או נגד עסקת שליט?"

גלעד שליט = שבוי => 1

מחבלים = שבוים =>100

---------------

גלעד שליט (1) = מחבלים (100)

אמממ... זה נראה קצת בעייתי, עוד יעשו 1000 שליט באמצעות המאה שישחררו -_-

זה קשה מגיע לו לחזור הביתה, אבל המחיר שכולם ישלמו כבד מאוד - רק פיגוע אחד (חס וחלילה) יעלה בהרבה נשמות וזה לא כדאי !

אני יודע שאני נשמע אנוכי אבל זאת האמת.

המדינה צריכה להפחית את מספר המשוחררים לפחות (או לשחרר מחבלים חלשים (לא אלה שכבר יוזמים אין סוף אסונות)

אבל כבר זה מסתבך וזה פוליטקה.

אבל יש לי דעה שאני די שומר לעצמי, אבל המדינה מנסה לעשות את כול המאמצים כדי להציל את שליט ואתם יודעים למה? כדי שאנשים צעירים ישחבו ואללה המדינה דואגת לחילים שלה - בוא נתגייס.

המדינה הפכה את גלעד שליט למותג פרסומי (סליחה שאני אומר את זה) אבל זאת האמת לדעתי.

ושוב 100 אסונות )זה במנימום) בשביל חייל אחד? לא נראה לי.

אני מתנצל מראש אם פגעתי במישהו.
ישן 26-11-2009, 00:26
  dor_dafna dor_dafna אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל dor_dafna שלח הודעה דרך MSN אל dor_dafna
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "דיון: בעד או נגד עסקת שליט?"

אני בעד
הוא יצא להגן על המדינה , ומשפטים כמו "צהל לא חייב להחזיר אותו" "הוא ידע מראש לפני שהוא התגייס שיש סכנה" ועוד בסגנון לא משחקים פה...מה שחשוב זה שהוא חי , ואפשר לשחרר אותו , והדרך היחידה היא עסקת שבויים.
ואם מישהו זוכר , בהתחלה (מאוד בהתחלה) דיברו על 400 אסירים ואז הממשלה התעקשה שהיא לא תשחרר. והנה הגענו היום למצב שהם רוצים כבר 1100 ומי יודע אם הדרישות עוד יעלו..

וחוץ מזה , אף אחד לא מבטיח שיהיו פיגועים אחרי שהם יחזרו (נכון שיעלו הסיכויים) ואפשר יהיה למנוע אותם בדרכים שונות ולהחזיר את גלעד יש רק דרך אחת
(וכמו שכתבו פה למעלה , אם זה היה מישהו קרוב אליכם , סביר להניח שהייתם אומרים בכל מחיר)

כתבתי קצת לא מסודר אבל אני מקווה שהבהרתי את מה שרציתי להגיד

ישן 26-11-2009, 16:59
  dor_dafna dor_dafna אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל dor_dafna שלח הודעה דרך MSN אל dor_dafna
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "ה-400 אסירים שדיברו עליהם..."

איך להתמודד ?
אולי לתת בצבא כללים חדשים לסיורים על גבולות או משהו בסגנון כדי להקטין את הסיכויים שיחטף שוב חייל...
לפקח על הגבולות יותר , ולבצע יותר מעצרים...ולא יודע מה עוד , אבל יש דרכים למנוע פיגועים (עובדה שהמון זמן לא היו לנו פיגועים)

וכמו שכתבו פה למעלה , יש שם מעל מיליון תושבים בעזה , וכולה 1100 טרוריסטים לא ישנה המון
וחוץ מזה....מי מבטיח שכל ה1100 יחזרו לעסוק בטרור ? אולי חלקם למדו לקח ורוצים לחיות חיי משפחה נורמלים ?

ולפי דעתי , המספר פה לא משחק...זה לא אחד כנגד אחד .
הדרך היחידה להחזיר אותו היא עסקה , כן , זאת הדרך היחידה....מה עוד אפשר לעשות ? להשאיר אותו להיות אזרח עזה ?

ומזל שהאנשים פה לא מקבלים החלטות במדינה....אני רוצה לראות אותך (בתור מקבל החלטות כמובן) הולך לנועם ואביבה שליט ואומר להם שאתה מחליט להשאיר את הבן שלהם בשבי

ועובדה , שעד היום התבצעו לא מעט עסקאות שבויים , אז למה דווקא שאת גלעד לא נחזיר ? במיוחד כשידוע וברור לנו שגלעד חי !!!

ישן 26-11-2009, 17:15
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי dor_dafna שמתחילה ב "איך להתמודד ? אולי לתת בצבא..."

ציטוט:
איך להתמודד ?
אולי לתת בצבא כללים חדשים לסיורים על גבולות או משהו בסגנון כדי להקטין את הסיכויים שיחטף שוב חייל...
לפקח על הגבולות יותר , ולבצע יותר מעצרים...ולא יודע מה עוד , אבל יש דרכים למנוע פיגועים (עובדה שהמון זמן לא היו לנו פיגועים)

וכמו שכתבו פה למעלה , יש שם מעל מיליון תושבים בעזה , וכולה 1100 טרוריסטים לא ישנה המון
וחוץ מזה....מי מבטיח שכל ה1100 יחזרו לעסוק בטרור ? אולי חלקם למדו לקח ורוצים לחיות חיי משפחה נורמלים ?

ולפי דעתי , המספר פה לא משחק...זה לא אחד כנגד אחד .
הדרך היחידה להחזיר אותו היא עסקה , כן , זאת הדרך היחידה....מה עוד אפשר לעשות ? להשאיר אותו להיות אזרח עזה ?

ומזל שהאנשים פה לא מקבלים החלטות במדינה....אני רוצה לראות אותך (בתור מקבל החלטות כמובן) הולך לנועם ואביבה שליט ואומר להם שאתה מחליט להשאיר את הבן שלהם בשבי

ועובדה , שעד היום התבצעו לא מעט עסקאות שבויים , אז למה דווקא שאת גלעד לא נחזיר ? במיוחד כשידוע וברור לנו שגלעד חי !!!

אני מבטיח לך ש-85% מהטרוריסטים יחזרו לפעילות טרור אקטיבית, אם לא כולם.
וזה לא משנה כמה אזרחים יש בעזה, זה משנה כמה פעילים בזרוע הצבאית יש - 1100 זו כמות עצומה של חיילים עבור החמאס. וזה לא רק חיילים, בין האסירים יש הרבה מאוד בעלי תפקידים ומפקדים שהיו בעבר בחמאס - אנשים שיודעים להילחם היטב ומאוד יועילו לחמאס.
העובדה היא, שלא משנה כמה אנחנו נשפר את ההגנה - עדיין קיים הסיכוי הזה שהם יחטפו חיילים, ותחשוב שאם אנחנו ניכנע לדרישות, המאמצים שלהם בנושא יוגברו כי הם יודעים כמה זה שווה להם לחטוף חיילים - ואז זה יהיה פשוט דבר אקראי, לחטוף חייל.
החמאס מציע פרסים לתושבי הגדה אם הם יחטפו חיילים, וזה ממש לא בעיה - מסתובבים שם לא מעט חיילים.
ישן 26-11-2009, 11:33
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz

אני נגד. כל חייל שיוצא להגן על המדינה צריך להכין את עצמו לעובדה שהוא עלול להיחטף, ושאם הוא ייחטף מדינה שלמה לא תעצור את נשימתה ותעשה את כל מה שהיא יכול, במחיר של אלימות נוספת וגוברת, רק בשבילו.

לאנשים בישראל (וכמובן שאני ביניהם) יש נטייה לחשוב על מחבלים-אסירים כמו ז'יטונים. זה לא שאנחנו סתם נותנים מחבל בתמורה לגלעד. המחבל הזה הוא בן אדם, והוא יחזור, ויהרוג (או ינסה להרוג) עוד אנשים. ככה שאם גלעד יחזור לכאן, זה יהיה במחיר של כל כך הרבה מחבלים, שיחזרו ויהרגו אני מניח לפחות עוד בן אדם אחד - וזה המינימום - כך שזה כבר לא שווה את זה. החיים שלו = בן אדם אחד, מול החיים של אזרחים = לפחות בן אדם אחד (וסביר להניח שיותר). בקיצור, עדיף לכולנו שהוא יישאר שם, או שהעסקה הזאת תהיה הוגנת.

בנוסף, אם זה יעבוד, הם פשוט יבינו שאנחנו מוכנים לעשות הכל בשביל השבויים שלנו, ויחטפו עוד ועוד חיילים.

ודבר אחרון - כל הרעש התקשורתי הזה וכל ההפגנות והסטיקרים והבכי וה"תביאו אותו כבר", זה רק מעלה את המחיר. החמאס רואה את זה ומבין עד כמה אנחנו מוכנים להפעיל לחץ על הממשלה כדי שתסכים לעסקה, ומעלה את המחיר, או לפחות לא מסכים להוריד אותו.
ישן 26-11-2009, 19:15

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "מה זה בכל מחיר? 1100 אסירים?..."

אני מציע להיות יותר קשוחים עם החמאס, לגייס את תמיכת העולם בנושא, לדאוג לסנקציות על החמאס.
להחמיר את המצור על עזה.
לגרום לחמאס להתקפל, לא לנו.
איך זה הגיוני ש-1100 טרוריסטים=חייל אחד?
אוקיי אז הטענה שלכם היא שאנחנו מדברים כאן על חיים של בן אדם, ששלחנו לקרב.
ויודע מה? בוא נניח ש-90% מהאסירים שנשחרר ילכו בדרך השלום... (מה שלא יקרה).
עדיין יש לנו 100 אנשים שיתכננו ויעשו פיגועים.
ומספיק שאחד מהם יצליח להתפוצץ באיזה בית קפה. כבר נהרג לנו לפחות בן אדם אחד - והופס, לא הרווחנו שום דבר מלשחרר את שליט. אז שליט לא נהרג, אבל אזרח אחר כן, ואזרח - לא חייל שמודע לסכנות שבקרב.
ואפילו יש סיכוי דיי גבוה שיותר מבן אדם אחד ייהרג בפיגוע הזה. ומה יקרה אם בדיוק גלעד שליט ישב בבית הקפה הזה?
ישן 26-11-2009, 19:51
צלמית המשתמש של MatiM
  משתמש זכר MatiM MatiM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.06
שלח הודעה דרך MSN אל MatiM
בעד

בנוגע לעסקת שליט - אני בעד לחלוטין.

אם זה יחזור ויקרה בעתיד, יצטרכו להחליט מראש מה יעלה בגורל שבויים כאלה ומה יקבלו החוטפים.
אם מראש החוטפים ידעו שאין להם סיכוי לקבל משהו, הם יפסיקו לחטוף. (ואם הם ימשיכו, אני לא אתנגד גם לחטיפות של אזרחים שלהם)

אני חושב שעם מודיעין כמו שלנו, שעוקב אחרי כל מקום בעולם ומנסה להשיג (בחוסר הצלחה) "צומי" משאר העולם, צריכה להיות לנו היכולת לדעת בדיוק איפה גלעד שליט נימצא, ומכאן גם היכולת להגיע אליו, להוציא אותו ולסיים את כל העניין.

אם זה לא קורה, אז הייתי מצפה שמבצע "עופרת יצוקה" לא תיפסק עד שלא ימצאו את גלעד שליט, או לפחות יחסלו עוד כמה מנהיגים בכירים של החמאס, כדי להוריד להם את הביטחון שהם בנו להם - שהם כל יכולים.

נמאס שכל העולם יוצא נגדנו ולא רואה את מה שבאמת קורה. ואם אני הייתי זה שמקבל את ההחלטות בעניין, הייתי דואג להתעלם מכל מה שהעולם אומר, וממשיך בדרך שאני קובע.
אם החלטתי לצאת למבצע בעזה, אני אמשיך אותו עד שנשיג תוצאות טובות (ושהחאמס לא יחליט ש"הוא ניצח"), ואם החלטתי שהמדינה שלנו כ"כ קטנה ויש לנו זכות לקבל עוד כמה מאות מטרים לבנייה, אז הבנייה תמשך - ולא תיפסק בגלל שיחות שלום עם אנשים שרק תוקפים אותנו כל היום, וחוטפים חיילים כל היום, וטוענים שאנחנו הצרות לכל העולם. איך אפשר לגשת לשיחות שלום עם אנשים כאלה?

ממה שאני זוכר משיעורי אזרחות, לכל מדינה יש את החופש שלה לקבל החלטות בלי התערבות של מדינות אחרות. אז למה בישראל עושים כל מה שארה"ב רוצה? או כל מה שאיזו מדינה ערבית אחרת מבקשת שנעשה?

יכול להיות שאני תמים, ויכול להיות שזה טוב שאני לא ראש ממשלה - כי אני לא רוצה להיות פוליטקאי (ומושחת בפרט), אבל עם כל הפרסומים כמה ישראל מדינה טובה וחזקה ומסוגלת לכל - אני לא מרגיש שיש על מי לסמוך במדינה הזאת.

ישן 26-11-2009, 22:17
  רון188 רון188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
דעתי

בכל מה שקשור לעסקה העכשיות אין מנוס מהסכים אך עלינו ללמוד לחס וחלילה לפעם הבאה .

יותר לא להתמהמה
אם חטפו- פעולת נגד ישירה
הרעת מצב האסירים אצלינו
מצור וסגר כלכלי
חיסולים ממוקדים
החלטה ישירה של אחד עבוד אחד
במקום להפגין רק מול ההמשלה צריך להפגין מול שגרויות אירפואיות שביל שהצלב האדום יבדוק שהחטוף חי בריא ומטופל כמו שצריך.
לצערינו בכל מה שקרה עם גלעד שליט הראנו חולשה מההתחלה לכן כבר הגענו למצב שאנו חייבים לעשות עסקה כי אין מה לעשות אפילו 20 אלף מחבלים ארורים לא שווים חייל אחד שלנו.

מהעסקה הזא ברור שנצא מופסדים וניתן לחמאס רצון לחטוף עוד חיילים אך עלינו לא לקוות שתהייה עוד פעם
ישן 27-11-2009, 23:01

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי asx שמתחילה ב "בעד. ועוד איך צבועים. שיגיב..."

אדוני.
איך אתה תגיב כאשר הבן/אח/אבא/אמא (וכו') שלך ימותו מפיגוע על ידי אחד מאותם טרוריסטים שישוחררו?
מה אתה תגיד?! אתה תגיד שלא היו צריכים לשחרר אותו! שזה לא הגיוני שימותו 5 אנשים בפיגוע אחד בשביל להחזיר חייל.
אז בוא נניח שזה קרה ממחבל אחד. ומה עם ה-1099 אחרים?
מה תגיד כאשר אחיך ייחטף על ידי אחד מאותם מחבלים? ובסרטון שישראל תקבל יראו אותו עומד מאחורי אחיך עם רובה ואומר: "אנחנו דורשים 2000 אסירים פלסטינים עם דם על הידיים".

זו בהחלט סוגייה מאוד אמוציונלית. כולם טוענים שזה חיי אדם, ושלחנו אותו לשם ועלינו להחזיר אותו.
ובכן, חיי אדם? מה עם האנשים שימותו מפיגועים? מה עם האנשים שימותו מהטילים שישגרו אותם טרוריסטים שישוחררו? מה עם החיילים הנוספים שייחטפו עכשיו כשהחמאס משיג מה שהוא רוצה?

כל מה שצריך זה שמחבל אחד ששוחרר יצליח לעשות פיגוע בשביל שאנחנו נפסיד הרבה יותר ממה שהרווחנו.
למען האמת, אם הייתי במקום גלעד הייתי מתבייש שבעבורי נתנו 1100 טרוריסטים, בחיים לא הייתי מסכים - הייתי מעדיף להישאר בשבי מאשר לסכן את כל העם שעליו נשלחתי להגן.
גלעד נשלח להגן עלינו, והוא עדיין עושה את זה, הוא עדיין לא שוחרר מצה"ל.
ישן 28-11-2009, 12:07
צלמית המשתמש של MatiM
  משתמש זכר MatiM MatiM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.06
שלח הודעה דרך MSN אל MatiM
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "אף אחד לא מפקיר אותו. אנחנו..."

במשך 3 שנים, העסקה תקועה על אותם סיבות שבגללן היא לא יוצאת לפועל.
יכלו לסיים את כל הסיפור תוך שבוע, בדיוק עם אותה עיסקה שיש כיום.
נותנים לחמאס מה שהוא רוצה, ומסיימים את הסיפור.
אחרי זה - משנים עמדות בממשלה לגבי שחרור חטופים.

למה כשנתנו 20 ערביות תמורת קלטת אף אחד לא קם והתלונן?!
במלחמת "עופרת יצוקה" החמאס טען "גלעד שליט נפצע מהירי שלכם". זה לא מספיק כדי להגיד שהוא בחיים?

גלעד שליט צריך להשתחרר מהשבי כמה שיותר מוקדם [עבור כל עסקה/התקפה].
והממשלה צריכה להיות זו שתודיע שהיא לא תשחרר יותר אסירים עבור שבויים (בעתיד).
הפיתרון הפשוט - לחטוף אזרחים/חמושים של הפלסטינים תמורת כל חייל שנחטף מהצד שלנו.
לא? אז לדאוג שעזה לא תוכל להמשיך להתקיים - משמע, לנתק מים, חשמל, העברת ציוד - הכל. לחלוטין.

נמאס להיות "המדינה האנושית". לעולם זה לא איכפת, בסוף אנחנו חוטפים ביקורות.
כל האוייבים שלנו הבינו שאנחנו מתקפלים אחרי כל פתיחת פה של נשיא כזה או אחר של מדינה כזאת או אחרת.
צריך להראות לעולם שישראל עושה מה שטוב לה, ולא איכפת לה כמה ביקורת היא תספוג.
הגיע הזמן שישראל תהיה זו שתכתיב את ההתנהגות לאוייבים, ולא האוייבים [שאין להם אפילו מדינה] יכתיבו לה.

נמאס.

ישן 28-11-2009, 18:50
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07

הצד שנגד העיסקה: שיחרור המחבלים יוביל לעוד חטיפות, עוד פיגועים שהולכים להרוג אזרחים, מה שאומר שאנחנו משחררים יהודי אחד והורגים הרבה יותר.

הצד שבעד העיסקה: יש לחמאס מספיק מחבלים ואם הוא רוצה הוא ישלח תמיד מחבלים לפעולות, לפחות תנו לנו להרוויח את גלעד.

הצד שנגד העיסקה: מוראל למחבלים.

הצד שבעד: מוראל לישראל ושחרור חייל שווה את זה.

הצד שנגד: מה נעשה כאשר יהיו חו"ח עוד חטיפות? נשחרר עוד ועוד מחבלים עד שבאמת נייצר להם צבא תמורת שחרור חיילים.

הצד שבעד: הכל שוה את שחרור החייל ועוד שאנחנו שומרים על הערך של: "תדע כל אם עברייה" וכו'...

יש עוד ועוד...

מסקנה:

לחמאס אכן יש יותר מחבלים כבר עכשיו מכפי שאנו יודעים, והם יכולים להוציא פעולות למשך הרבה שנים, גם לולא שחרור המחבלים בעיסקה הנוכחית.
הטענות שנגד העיסקה חזקות בהרבה מאלה שבעד. הציבור הישראלי נופל בזה שהרגש גובר על השכל וההסתכלות לטווח הקצר מאפילה על הסכנות הרבות שיש לטווח הארוך.

ראש הממשלה מודע לכך, הוא לא טיפש. אך הוא חייב לרצות את הציבור (והתקשורת).

אם ראש הממשלה חכם הוא צריך להסכים לעיסקה הנוכחית ולהחזיר את גלעד שליט לעם ולהעלות את המוראל.
אם ראש הממשלה חכם הוא צריך מיד אחרי זה לחוקק חוק ולהקים מגבלות ברורות לגבי פדיון שבויים אשר יבהירו לחמאס ולכל ארגוני הטרור שהם לא יכולים לשחק במדינת ישראל כבובה על חוט.

מה שבטוח הוא שכל העסק שהפרשה הזאת עסקה למדינה אינו יכול לחזור על עצמו. לשאת ולתת על אלפי מחבלים שרצחו או תכננו תמורת חייל אחד זה כישלון מוסרי ונובע מהסתכלות מצומצמת ומסוכנת לעם ולחיילים.

אני מתגייס בקרוב ואני שלם עם כל מה שאמרתי.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

ישן 28-11-2009, 22:27
צלמית המשתמש של D FORCE
  משתמש זכר D FORCE D FORCE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל D FORCE שלח הודעה דרך MSN אל D FORCE
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "בגלל זה אנחנו לא יכולים לתת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alonmore28
בגלל זה אנחנו לא יכולים לתת את ההחלטה לבני משפחה ומקורבים בגלל העניין האמוציונלי. וחייבים לחשוב כאן עם הראש ולא עם הרגש.
ויודע מה? אני בטוח שאם זה היה בן משפחה שלי הגיוני מאוד שהייתי מוכן לתת הכל בשבילו (אם כי לא נראה לי, אני בן אדם דיי לוגי והגיוני סה"כ) אבל מזל שההחלטה לא הייתה נתונה בידיים שלי. אבל אם אני הייתי יושב שם בשבי - הייתי מתנגד בתוקף שייתנו כל כך הרבה בעבורי.

הרגע קראתי את התגובה שלך ואני פשוט חסר מילים,
אני חושב שאתה בנאדם הזוי שחיי בבועה.

א- אין שום סיכוי שהיית שוקל אפילו להרים ידיים עם זה היה אבא שלך או אחיך בשבי
ב- אם היית יושב בשבי היית מתפלל שהממשלה תמכור את עצמה עם צריך רק כדי שתצא.

מישהו כאן דיבר על צביעות? התגובה שלך היא צביעות ברורה.

מצטער אבל אני לא אגיב יותר,עדיף שנשאר כל אחד בדעתו.

ישן 28-11-2009, 23:11
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי D FORCE שמתחילה ב "[QUOTE=alonmore28]בגלל זה..."

אחי תאמין לי שאני מזדהה עם מה שכתבת, וזה באמת נראה כמו צביעות בפעם הראשונה שמסתכלים על זה, אבל אם תביט באופן עמוק, תראה שזה לא צביעות כלל, אלא דווקא כנות.

צביעות זה מי שיגיד לך שגם אם הבן שלו היה נחטף, הוא היה נגד עסקה שתשחרר אותו. כנות זה בדיוק ההפך.

אנחנו מדברים פה על רגשות - ברור שאנחנו לא יכולים לשפוט את משפ' שליט. לא עלינו שנעמוד במצב הבלתי נסבל שלהם והלוואי ויהיה להם רק טוב. אבל עניינים מדיניים צריכים להתבצע מתוך שיקול שכלי שמסתכל לטווח הארוך, כמובן שעם זה צריך לפעמים להתגמש, אבל מלהתגמש עד איפה שאנו עומדים היום - זה חסר פרופורציה לחלוטין! מדובר פה על אלפי מחבלים? איך תסתכל לאמא שכולה שנרצח בנה מהמחבלים המשוחררים? החייל שלה פחות שווה מגלעד שליט, בגלל שלגלעד עשו "טררם" בתקשורת?

הלוואי שלא נאלץ אחרי הפרשה הזאת להתמודד במצבים כאלו לעולם.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

ישן 29-11-2009, 22:20
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "לאחר מה שפורסם היום אני משנה את דעתי לנגד"

בגלל המילה "מחווה" אתה משנה את דעתך?

"מחווה" משמעותה שאנחנו לא "נכנענו" לדרישות החמאס ולא הסכמנו למחיר כלכך מופקע של 980 מבלים, אלא כמות מזערית של 450 מחבלים בלבד.. השאר הם סתם מחווה לרשות הפלסטינית.

הכל פקא פקא - דיבורים בעלמא כדי שאנשים יחשבו שאנחנו נותנים מחבלים מרצוננו בתור "מחוות" ולא מלחצי ארגוני טרור שמסוגלים לתת דרישות למדינה מפותחת. אבל כולנו יודעים את האמת העגומה.

ישן 30-11-2009, 18:42
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
450 זה בהחלט לא מחיר סביר
בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "מסכים איתך לגמרי, אבל למה 450..."

אולי נוח לנו להיות אדישים אליו בגלל שטיפת המוח בתקשורת
הטענה המקורית שלי הייתה שמבצע חילוץ היה צריך להתבצע באותו יום של החטיפה
כשזה לא קרה אז הפקרנו את גורלו והדרך היחידה לשחרר היא באמצעות עסקה.
כשראש הממשלה והשרים מדברים על מחיר כואב אני מקבל את הרושם שמדובר על450 "חסידי אומות עולם"
ואתמול פתאום אומרים שמדובר ב980 שחלקם ישתחררו רק כדי להחיות את המתים (אבו מאזן) מבלי להבין את ההשלכות
אז כן, אנחנו חייבים להחזיר את גלעד ונתנו מחיר גם לבטחון האישי שלנו
אבל שפתאום אתה מרגיש שעובדים עליך אז אין הרבה מה להגיד
הבטחון האישי שלי ושלך ושל כל אחד אחר פה הוא דבר שאסור להקל בו ראש
לבוא חשבון עם 450 איש זה הרבה יותר פשוט וקל מלבוא חשבון עם 980 איש

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:30

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר