לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2010, 15:53
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
המג"דים משרתים חודשיים במילואים ולא מוצאים עבודה (הארץ)

המדינה הבטיחה לפתור את מצוקת אנשי המילואים, אבל משרדי הממשלה לא מקיימים את ההחלטות. ועדת השרים בנושא לא התכנסה שנה וחצי מאז הוחלט על הקמתה

מעל עשרים מפקדי גדודים במילואים אינם מועסקים כיום בעבודה קבועה בשל המחויבות הרבה שלהם לתפקידם במילואים. בנוסף, קצינים בכירים במערך המילואים מאשימים את משרדי הממשלה שטרם קיימו את החלטות הממשלה בדבר הטבות לאנשי המילואים וכן מבקרים את הפיקוד העליון בצה"ל שאינו עושה די לפתור את בעיית האבטלה בקרב חיילים וקציני מילואים. אתמול הייתה אמורה להתכנס ועדת השרים לענייני מילואים אך ישיבתה נדחתה.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1144933.html

מה שמעלה את השאלה הבאה: למה צה"ל לא פותח בפני אותם 20 סא"ל במיל' אפשרות לחזור לקבע בתפקידים עורפיים בתחומם המקצועי? איך צה"ל היה מתייחס לרע"ן בקריה/צריפין/תל-השומר שנמצא 1/7 מהזמן בהצ"ח?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2010, 16:15
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "המג"דים משרתים חודשיים במילואים ולא מוצאים עבודה (הארץ)"

השאלה האחרונה שלך רצינית???

א. לדעתי אין אפילו תפקיד רע"ן אחד בצה"ל שלא מאוייש. יותר מזה - יש מלחמה על כל תקן..
ב. לא כל מג"ד טוב יהיה רע"ן טוב.
ג. יש כמה וכמה סא"ל ואל"מים שמבלים בצה"ל בהצ"ח או במינוי משני לא מעט זמן.... בפעם האחרונה שבדקתי צה"ל נתן להם גם את ההצ"ח/מינוי משני וגם את התפקיד הקבוע שלהם.

עוד שני שקלים שלי:
1. אני לא מכיר מג"ד שבחר להיות מג"ד ולא ידע מראש את המחיר, ועם האחרון שעמד לפני קבלת גדוד שדיברתי איתו זה היה שיקול מרכזי מאוד.
2. מצד שני - המדינה אכן לא עושה די וחבל.

עריכה:
עצם הטענה שבגלל שירות המילואים הם לא מועסקים בעבודה קבועה מצריכה הוכחות (שלא ראיתי אותן בכתבה). אני מכיר כמה וכמה מובטלים יוצאי צבא שבחרו להיות מובטלים בגלל שמה שהשוק מציע להם לא הולם את כישוריהם (לדעתם).

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 28-01-2010 בשעה 16:19.
ישן 28-01-2010, 19:27
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] השאלה האחרונה שלך..."

וחסרים לנו רס"נים שהשתחררו כי לא קיבלו סא"ל אחרי חמישה תפקידי רס"ן?
עזוב, בכלל אין הרבה מקום להשוות בין מג"ד מילואים למג"ד סדיר, ואני אצטט אל"מ שאמר שזה "מסלול שונה לחלוטין".
לא כל מג"ד מילואים מתאים להיות רע"ן/מג"ד סדיר,לא כולם רוצים, ואם מתוך כל מג"די המילואים יש 20 מובטלים בלבד, נראה לי שזה פחות מאחוז המובטלים בכלל הציבור..

ספציפית על הנימוקים שהבאת - ניסיון מבצעי הוא אפילו לא תנאי הכרחי להרבה מאוד תפקידי רע"ן, ובחלקם זה אפילו לא יתרון (ואולי חסרון, יגיד חבר טוב שלי שהיה לו רע"ן לוחם שלא באמת הבין איפה הוא נמצא בגלל הרקע שלו [לצרוח "קשר"ג!!!!" כשמערכות המחשוב נופלות, אחרי שנה בתפקיד כשהוא אמור לדעת שאין מונח כזה "קשר"ג" שם... חבל]); הוכחה כזאת לאנשי המילואים היא די עלובה ומראה שצה"ל דואג לאנשי הקבע, או שאפילו פוגע בהם כי עכשיו צריך להתחרות עם מילואימניקים!!; וכמו שאמרתי - גם ככה יש היום סא"לים ואל"מים שמבלים הרבה בהצ"ח/מינוי משני.

ישן 28-01-2010, 20:29
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
מסכים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "וחסרים לנו רס"נים שהשתחררו כי..."

יש בכתבה הזו איזו סטטיסטיקה עלומה, שמקורה לא ברור: 20 מג"דים לא מועסקים בגלל תפקידם הצבאי. מי קבע שזה נכון ? האם הכתב ראיין את המעסיקים הפוטנציאליים ושאל ? ואולי חלקם לא מתאים בכלל ונוח להם להיתלות בתרוץ הזה ? זה שאתה מג"ד במילואים אומר שאתה מוכן לתרום ורבים הסיכויים שיש לך ערכים ואולי אתה אפילו, ר"ל, קצת ציוני - אבל זה לא אומר שיש לך כישורים לכל עבודה.
אני נוטה להסכים עם נחמיה ש-20 מג"דים מכלל המג"דים במילואים, זה אחוז מאוד קטן. אולי אכן אפילו נמוך מאחוז המובטלים במשק האזרחי או מתקרב אליו.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:28

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר