לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2010, 20:19
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
פורום צבא וביטחון מרכין ראשו על לכתו בטרם עת של אדם סטיבנס

פורום צבא וביטחון מרכין ראשו על מותו בטרם עת של אדם סטיבנס
אדם, גאון בתחומו והוגה. ייסד וניהל את חברת שממית ותרם רבות לעשייה הבטחונית בישראל.
אדם שעלה בגפו לישראל מניו זילנד בגיל צעיר, התגייס לצה"ל ומהר מאד התבלט בכישוריו בתחום תפירת תיקים ואמל"ח. במשך השנים שיכלל ופיתח תחום זה לכדי אומנות.

אדם חלה בסרטן הריאות שהכריע אותו אתמול.
היום התקיימה הלוויתו.

במשך השנים עשה אדם רבות אך לא דאג לתעד את מעשיו.
יש המון פרטי אמל"ח שאדם ייצר שאין עליהם מידע, סקיצות או תמונות (ראו, למשל, אשכול זה).
אנשים שנעזרו בו שיכולים לספר עליו נפלאות.
באשכול זה ננסה לאסוף וללקט מידע ולהנציח את זכרו.

יהי זכרו ברוך

אתר חברת שממית

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://smamit.com/images/smamit/logoWithShadow.jpg]

הבלוג של אדם שבו סיפר על המחלה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2010, 21:59
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
ההודעה המקורית והקצת מבולבלת שכתבתי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "פורום צבא וביטחון מרכין ראשו על לכתו בטרם עת של אדם סטיבנס"

אדם סטיבנס נפטר אתמול ממחלה קשה. אבד ציוני גדול ואידיאליסט, שעלה מניו-זילנד והתעקש לשרת במילואים גם לאחר שהתאלמן מאשתו הראשונה, והמשיך לשרת כצלף גם אחרי שחלה, עד שלא יכול היה עוד.
היה לא רק איש טוב וציוני, אלא גם מקצוען בכל דבר שעשה, בין אם בצה"ל ובין אם בבית המלאכה שלו לתיקים, וסטים ותרמילים שונים; לא מעגל פינות, ומשקיע גם אם פירוש הדבר עוד זמן ועלות. מומחה גדול לציוד, שהתרמילים והווסטים שייצר היו ברמה עולמית (ואני יודע, כי יש לי שני תרמילים ווסט שלו). יש הרבה מה לכתוב, אבל רק חזרתי מההלווייה, אז תסלחו לי שיוצא לי קצת מבולבל. יהיה המשך.

האתר של שממית:
http://www.smamit.co.il/
דיון בפורום בעקבות ביקורת אוסטרלית על וסט שלו:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=408330

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 02-02-2010, 05:43
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
סיפור עצוב וכואב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "פורום צבא וביטחון מרכין ראשו על לכתו בטרם עת של אדם סטיבנס"

יש עוד אנשים שתופרים תיקים. יש עוד חברות שמייצרות ווסטים ופק"לים. לא רבים מהם - אם בכלל - עשו זאת באותה אהבה אמיתית למקצוע שהייתה מנת חלקו של אדם. לאחר מותה בטרם-עת של אשתו הראשונה נאלץ אדם לנווט בתוך המשוואה הבלתי אפשרית של ניהול עסק-של-אדם-אחד ולבין גידול שני ילדיו, וככל שידוע לי הוא עשה זאת בהצלחה הרבה ביותר שניתן. לי אישית יצא לנהל איתו מספר לא גדול של שיחות, כשהראשונה בהן היתה לטובת בירור פרט כלשהוא והתארכה לכדי 3 וחצי שעות - אז גם נחשפתי לאדם המיוחד ולידע העצום שלו.

יש לא מעט קוראים שיכולים להעיד על האיכות של מוצריו של אדם, אך מתוקף תפקידם ומקום שירותם הם מנועים מלהגיב. אני מניח שאדם די מרוצה מהאירוניה הזאת...

ישן 02-02-2010, 06:11
  YGH YGH אינו מחובר  

אפרופו אירוניה,
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "סיפור עצוב וכואב"

להלווייה הגעתי היישר מטיול. כיוון שהפלאפון שלי היה סגור עד אז, קיבלתי את ההודעה בדרום-הרמה ליד גבעת יואב שעה לפני ההלוויה, ובנס הצלחתי איכשהו לתפוס טרמפים ומונית במהירות המספיקה כדי להגיע לסוף ההלוויה, כשאני מג'וייף כולי, עם תרמיל 'שממית' על הגב ופאוצ'י 'שממית.'

אני חושב שאדם היה מרוצה מזה.

גלריית התמונות שלי

ישן 02-02-2010, 17:14
  YGH YGH אינו מחובר  

אדם היה עקשן גדול. לא מהסוג ה'חמורי', מהסוג הפרפקציוניסטי.

זה בא לידי ביטוי בכל תחום. בתיקים שהוא תפר, שבהם הקפיד על גימור ועל הפרטים עד לאחרון, גם אם אף אחד לא רואה את התפר הנסתר. לא פעם הוא אמר לי על בד נפוץ או שיטת תפירה או כיו"ב, שזה משמש את רוב החברות, וטוב ל-95% מהמקרים, אבל לדעתו זה לא מספיק טוב. זה לא בדיוק כמו שצריך. והוא השקיע עד שיצא בדיוק כמו שצריך. ולכן הוא הצליח, באפס תקציב ובמקוריות רבה, לפתח פתרונות לבעיות - כמו אבזם שחרור מהיר, שם הפתרון שלו עולה כמה אגורות מול הפתרון של המרינס שעלה המוני דולרים לפתח; כמו מתקן שחרור מהיר לתרמיל כולו, שעובד בפשטות ובלי הסיבוכים והסרבולים וחלקי הפלסטיק המוזרים של מערכות ה-MOLLE למיניהן; ובתרמילים שכשאני מוריד אותם מהגב, גם אחרי יום קשה והרבה משקל, אני לא זוכר שהם היו שם.
זה בא לידי ביטוי בצבא, שם הוא קרא המון ולמד המון כדי להשתפר ולהיות צלף טוב יותר, ובין מילואים למילואים לעולם לא הפסיק ללמוד; זה בא לידי ביטוי בציוד שתכנן לו ולחבריו, כדי לתפקד יותר טוב בצבא. זה בא לידי ביטוי כשהמשיך ללכת למילואים גם לאחר שהתאלמן מענבל, אשתו הראשונה. זה בא לידי ביטוי כשהרגיש שבצה"ל לא יודעים מספיק טוב להשתמש בצלפים.
זה בא לידי ביטוי בהיותו אבא משקיע, ובמאמצים שהשקיע, בתור עצמאי ובחלק מן הזמן עובד יחיד, בעבודה וגם בבית.
זה בא לידי ביטוי ביחס שלו לחברים, בנדיבות שלו, בזה שלא פעם שלח אנשים עם תרמילים שלו בהשאלה לכל מיני פינות בעולם, ולא הסכים למכור להם כי הרגיש שהם לא צריכים תרמיל חדש בשביל זמן קצר.
וזה בא לידי ביטוי כשטיילתי איתו, ותמיד ידעתי שאם שכחתי להביא משהו, לאדם ודאי יש פתרון, ובידע העצום שלו בכל תחום שעניין אותו: צבא, טיולים, וכן הלאה.
וזה בא לידי ביטוי גם במחלה, כשהיה ריאליסטי לגמרי, אבל לא פטאליסטי. וכשלמרות הקושי והכאבים השתדל להמשיך, וכשדיבר על הכל בגילוי לב, ותרם הרבה גם מנסיונו וממה שעבר עליו.
יהי זכרו ברוך, ותנחומי לגל ולילדים.

גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 02-02-2010 בשעה 17:32.
ישן 02-02-2010, 22:45
  משתמש זכר גד31 גד31 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.05

אכן אבדה קשה
כתבו כאן לא מעט על האיש הן כאדם והן כאיש מקצוע. אין לי אלא להסכים לכל מילה.
אדם היה חריג בנוף שבו השרלטנות היא מקצוע וכל מי שתפר פאוץ באמלחיה של מסייעת הופך למומחה. יצא לי לעבוד איתו בכמה פרויקטים. היו לנו לא מעט חילוקי דעות על הדרך הנכונה לתכנן ולבצע מוצר. אבל תמיד לא יכלתי שלא להעריך את הידע העצום שלו ואת המעורבות הגדולה בכל פרויקט.

כפי שנכתב כאן, יש חשש כבד שכל הידע הזה ירד לטימיון
הצעתי לחברי הפורום, בואו נרכז ידע זה.
נרכז אותו למסמך אחד, חוברת הנצחה מקצועית שתהיה זמינה לכל ותשמש חיילים, מטיילים ומתכננים כאחד.

איני רואה דרך טובה יותר שאנו נוכל להנציח את זכרו.

ישן 04-02-2010, 13:57
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
כמי שגדל ברמת הגולן
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "התיקים, הווסטים ושאר הציוד של אדם - תמונות."

ומאז ומעולם אוהב ומעריך תרמילים וציוד טוב- אדם היה אחד מגיבורי מאז נעורי. החלום שלי תמיד היה תרמיל [ואחר כך גם וסט] של שממית. לפני שנה בערך לאחר שאספתי אגורה לאגורה ] תוך הסתרת המטמון מאשתי...] כתבתי לאדם שאני מוכן לממש את החלום והזמנתי אצלו וסט ותרמיל לפי מפרט קאסטום שעונה לדרישותי.
אדם קיבל את המסמך אך אמר שמפאת הצטברות של הזמנות הוא יתחיל לעבוד על ההזמנה בעוד חודשיים. משלא חזר אלי פניתי אני אליו והוא אמר שהוא כרגע מעט חולה ויתחיל לעבוד לכשיתאושש מעט.
יותר הוא לא חזר לעבוד....
פן של אדם שחשוב לציין זה האמון הרב שהוא רחש לאנשים והאהבה הרבה שניכרה בו לעוסקים במלאכת הביטחון. לי למשל הוא השאיל וסט ותרמיל לשירות מילואים מבלי שהייתה לי איתו היכרות מוקדמת וללא פקדון או התחייבות כלשהי והכל במאור פנים ותוך נכונות בלתי נדלית להסביר ולדון בכל מאפיין של הציוד שהוא מייצר.
משיטוטים שלי ברחבי האינטרנט- אין מפעל שמייצר דברים כמו של אדם בכל העולם- לא ברמת המקצועיות והירידה לפרטים, לא ברמת הפתרונות הבאים מהשטח ומנסיון והקשבה לאחרים ולא באהבה שהושקעה בכל מוצר [ואפילו המחירים שלו היו יותר מסבירים].
מעבר לאבדן האנושי הכבד לאוהביו- אני לא אגזים אם אומר שהעולם איבד אמן אמיתי - אדם שיצר יצירות מופת אמיתיות בקורדורה ופלסטיק.
יהי זכרו ברוך.

[איש דגול אחד]

ישן 25-07-2013, 08:54
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07

עצוב. יהי זכרו ברוך.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:18

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר