לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2013, 22:25
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בקשת עזרה - איתור מאמר\מקור תמונה (חיסול נשיא צ'צ'ניה, 1996)

במהלך חיטוטים לאיזה מאמר שאני כותב, נתקלתי בין השאר בדבר הבא:
http://entertainmentnewsphotosvideo...on-dollars.html
המאמר העילג הזה הוא בלי ספק תרגום של משהו מרוסית, אבל תרגום מכונה, ואני לא מצליח למצוא את המקור. נוסף על כך, באמצע יש תמונה שמיוחסת ל'מגזין המקורב ל-NSA' (הא?) ובה כביכול נראית השניה האחרונה בחיי דודאייב. לי זה נראה כמו זיוף ברור, אבל הייתי רוצה לדעת מה המקור לזה. יש גם מאמר רוסי ב-Kavkazcenter הבדלני, אבל אין שם את הגורם הרוסי המרואיין.
בקיצור, מי שיכול למצוא לי את המאמר הרוסי המקורי, או לראות את 'תמונת' החיסול ולאתר מה המקור הראשון שלה - יבורך.
תודה רבה!

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2013, 22:51
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "בהחלט!"

באתי להוסיף בעריכה, אבל כבר הגבת:
נראה שתרגום המכונה גם נערך ובולבל לגמרי. לדוגמה: הכותרות שבגוף הטקסט אינן תואמות בין המקור לתרגום.

התמונה במקור שעליה נכתב משהו על NSA היא התמונה השלישית במאמר המקורי, שבה רואים מכונית וצלב-כוונות. הדמות שמעליה היא כנראה הטורקי שמדברים עליו.

תרגום תיאור התמונה בכתבה המקורית הוא משהו כמו:
כך טיל† בעל הנחיית לייזר "רואה" את המטרה. התצלום נלקח ממגזין אמריקאי בעל הקשרים לסוכנות לביטחון לאומי (NSA). המגזין טוען שדווקא ה-NSA קיבל קיבל את שידור הוידיאו מהטיל בזמן אמת.
† מעניין לציין לאחר החפירות האינסופיות בפורום שהמילה ברוסית היא "רקטה" רחמנא ליצלן! רקטה בעלת הנחיית לייזר!

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-07-2013, 07:50
  YGH YGH אינו מחובר  

אכן, הדמיון בין המקור לתרגום חלקי בלבד.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[SIZE=1]באתי להוסיף בעריכה,..."

האיש המצולם שם הוא דודאייב עם כומתתו האופיינית (שלא הייתה לו שום סיבה ללבוש כשהוא לבד בלילה עם עוזר ואשתו), ואם התמונה הייתה אמיתית אז זה היה הרגע האחרון בחייו. אבל היא לא ממש...

לקווקז-סנטר באמת הפניתי כבר בעצמי, אבל גם הם חוזרים על ההמצאה הזו של המגזין, ואני מנסה לברר מי *הראשון* שפרסם את התמונה הזו (היא התפרסמה בקווקז-סנטר כמה שנים לפני ב-KP - למשל, פה -מ2007 http://www.kavkazcenter.com/russ/co...0627_print.html)) ואני בספק אם זכויות היוצרים הם שלהם. כבר אז הם מדברים על 'מגזין המקורב ל-NSA', ומן הסתם הקומוסמולסקאיה פראבדה העתיק את התמונה והניסוח מהם. אז מגזין המקורב ל-NSA נשמע כמו קשקוש פראנואידי, אבל עדיין הייתי מעוניין לדעת מי באמת פרסם את התמונה ראשון.

גלריית התמונות שלי

ישן 11-07-2013, 13:49
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[SIZE=1]באתי להוסיף בעריכה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
† מעניין לציין לאחר החפירות האינסופיות בפורום שהמילה ברוסית היא "רקטה" רחמנא ליצלן! רקטה בעלת הנחיית לייזר!

טיל = "רקטה (מונחית\מתבייתת)" ברוסית. בד"כ לא מוסיפים את התיאור "מונחית"\"מתבייתת".

רקטה = "רקטה (לא מונחית)" ברוסית, או "פגז סילוני (בלתי מונחה)" לרקטות אוויריות. "פגז סילוני" לרקק"ים; "רקטה מונחה נגד טנקים" או "פגז סילוני מונחה נגד טנקים" לטילי נ"ט.

טיל בליסטי = רקטה בליסטית ברוסית. טיל שיוט = רקטת שיוט ברוסית.

משגר (חלל) = רקטה או "רקטה-נושאת" ברוסית.

טיל נגד ספינות = "רקטה נגד ספינות"; טיל נ"מ = "רקטת זנית".

חימוש טילי באופן כללי = "חימוש רקטי". מערכת\מערך טילי = "מערכת\מערך רקטי" ברוסית.

חיל הטילים האסטרטגי = "חיל הרקטי האסטרטגי" ברוסית.

ישן 12-07-2013, 00:12
  YGH YGH אינו מחובר  

ודאי שטיל מונחה לייזר לא משדר תמונות,
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "טיל מונחה לייזר לא מצלם..."

וזו עוד אחת מהסיבות לחשד בתצלום-כביכול הזה (מי יודע, אולי הסתובב שם גם איזה מל"ט...)
אני לא קונה באופן אישי את תיאוריית הטיל-רוכב-שידור-לווייני, כי טלפון לווייני הוא לא משדר מכ"ם, ואני בספק כמה חימושים יכולים לבצע מעלל שכזה (אנשי מקצוע שדיברתי איתם בזמנו טענו שזה מאוד לא סביר).
מצד שני, מאוד סביר בעיני שכן הייתה שם יחידה מיוחדת כלשהי בסביבה וציינה מטרה.

גלריית התמונות שלי

ישן 24-07-2013, 19:02
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מחר בלילה בשעה 01:40 יש משדר בטלביזיה הפולנית...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "בקשת עזרה - איתור מאמר\מקור תמונה (חיסול נשיא צ'צ'ניה, 1996)"

w satelitarnej kodowanej TVP Historia
w nocy z czwartku na piątek o 00:40
będzie film "Samotne wilki"
nakręcony kilka dni po zamachu na Dudajewa

זה מה קבלתי מידידים:
שם של הסרט דוקומנטרי "זאבים בודדים" בתוכנית TVP לפי הזמן מקומי 00:40 שלנו 01:40

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:41

הדף נוצר ב 2.35 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר