לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-02-2010, 20:15
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
"ערוץ לילה"
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "השאלה מאוד לא ברורה. נכון..."

אחד משני ערוצי הצפייה דרך פריסקופ מערכת הבק"ש.
ערוץ יום - כשמו ותכילתו כן הוא.

ערוץ לילה - דרכו "מביט" ה- FLIR (בעקרון ניתן כמובן להשתמש בערוץ הלילה ה"פלירי" לתצפית יום גם כן). מכיון שפליר אינו רואה דרך עדשות רגילות כמו אלה דרכן מתצפתות עין אדם, או מצלמת CCD, ומכיון שעין אדם ומצלמות CCD אינן רואות דרך "עדשות IR" (העשויות בדרך כלל מחומר הקרוי גרמניום...), מחלקים את ערוצי התצפית לשניים - אחד יעודי ליום והשני יעודי לראיית IR.

המונח "ערוץ לילה" על כן איננו מדויק והוא נשאר טבוע מזמנים בהם השתמשו במכשירי ראייה מבוססי מגבר אור-כוכבי -(מא"כ) שאמנם לא נזקקו לעדשות מיוחדות אולם לא הופעלו ביום כדי למנוע פגיעה בשפופרות המא"כ (גם לא היה צורך להפעילם ביום...)

בצבאות העולם נהוג לכנות את "ערוץ הלילה" - IR Channel

במחוזותינו קשה לקעקע מונחים עתיקים (זוכרים את הדיון העקשני על 'אפיסקופים" ?)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-02-2010, 22:53
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "לא זוכר איך נראה הכיסוי הזה בסימן 1 ו 2."

התשובה שלך ושלב הארנב (ושנרמזה כאן המון) נכונה כמובן!
ועכשיו מישהו מוכן לתת כבר תשובה מלאה ויפה?

אני מוכן להכין quiz:
פעם מזמן, לפני שהיה אמצעי טרמי, "ארטישוק", ....
גם את המא"כ היו צריכים.... אבל ...
כדי לשמור עליו מפני.... ובכל זאת...

לאחר שהארטישוק החליף את...
כבר לא היה צורך ב...
אבל מסיבות תקציביות (וחוסר מחשבה שמאפיין את צה"ל בד"כ)...
וכך, עד היום אפשר לראות....

תוספות, הסברים על מהות השם הגנרי, החדירה לטנקים אחרים, כיסויים שנפתחים לצדדים, תמונות, שירטוטים (שאני בטוח שמיקיטל הביא פה פעם) ועוד יתקבלו בברכה!

ישן 11-02-2010, 17:15
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
שאלה טובה ונכונה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "ומה קורה כשיורים בתותח בלילה"

ובכן בערוץ המא"כ - לילה עוברת התמונה דרך שפופרת מגבירת אור כוכבים (מא"כ) הרגישה ל"הבזקים" ולתאורת יתר. זוהי שפופרת 25 מ"מ למי שמתעניין בפרטים...

קיימים שני התקנים להגנה מפני תאורת היתר הנ"ל.
א. בתוך השפופרת מובנה מעגל הגנה אלקטרוני אינטגראטיבי שתפקידו להפסיק את פעולת השפורפת בתגובה לתאורת יתר הפוגעת בה. Automayic Shut-off Control
הבעייה עם ההתקן הפנימי הזה הינה אמחנות מצד אחד ומצד שני הזמן הלוקח לשפופרת להתאושש לאחר הפסקת פעוולתה.

ב. מעל ברך הלילה ובמסלול האור הנכנס לברך ובה השפופרת, מותקן מיכלול שבו יש תריס עגול בעל עלים דקיקים ממתכת הנסגר לגמרי בתגובה ליזימת ירי וזאת לזמן קצוב כך שאור הרשף לא יפגע בשפושפרת. ההתקן דומה במהותו לאיור הבא:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://th09.deviantart.com/fs39/300W/i/2008/357/b/a/Camera_Shutter_Tattoo_Design_by_scarlet_rain.jpg]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:11

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר