לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-02-2010, 10:05
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "בעברית מקובל לעשות את זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
בעברית מקובל לעשות את זה למילים רבות (לשחם להשחים השחמה שיחום... אני יכול לומר שהאייפון שלי עובר "עכבור" כי אני משתמש בו כעכבר)

לעתים אני מאוד מתקשה להבין את ההגיון שאחרי הדקדוק העברי, אבל הפעם אני גם לא מבין את המשמעות שהיא מעבר לכללי השפה. איך אפשר לשחם משהו (או לבצע עבודת שיחום על משהו)? שח"מ הוא מאפיין של עצם כלשהו, ומה שניתן לעשות איתו זה להקטין או להגדיל, כמו שאפשר לעבוד על איבוד משקל או הוספת משקל, אבל אי אפשר לעבוד על מישקול. זה כמו להגיד באנגלית: They worked on the RCSizing of the plane - חסר משמעות.

בדוגמה שלך "עיכבור" הוא הקניית פונקציונאליות של עכבר למכשיר (שלא הייתה קיימת קודם), ולזה יש משמעות.

סליחה על off-topic.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-02-2010, 12:07
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
אתה בסדר גמור
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG]בעברית מקובל..."

המילה "שיחום" היא הטיה של המילה "השחמה" שזה להכהות את הצבע של פריט כלשהוא, ז"א להפוך אותו לשחום (כהה).
דוגמאות: להשחים קסדה (לצבוע אותה במשחת נעליים שחורה), להשחים נשק (צביעת חלקי הנשק המתכתיים בצבע שחור בהליך טרמי), להשחים בצל בזמן טיגון וכו'...

אין כל קשר בין שיחום/השחמה לבין שח"מ, rocketman25 השתמש במושג שגוי והצליח לגרום להטעיה אע"פ שאנחנו הצברים הבנו אותו.
הוא היה צריך לדבר במושגים של "הגדלת שח"מ/הקטנת שח"מ".
יחד עם זאת, בדור החמקנות הקודם צבעו את ה F-117 בצבע בולע קרינה שחור (אולי מפה השתרש הבילבול הזה שהפך לסלנג).
כיום הרפטור, ה JSF וה PAK FA אמנם צבועים בצבעים בולעי קרינה אבל לאו דווקא שחורים.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 26-02-2010 בשעה 12:19.
ישן 23-02-2010, 21:53
  gkiler gkiler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי הקשקשן שמתחילה ב "מעניין שבניתוח מניחים תמרון היתחמקות"

ציטוט:
מטילי א"א כאופציה עיקרית להימנע מפגיעה.

לא ידוע לי על טייסים שיכולים לשרוד יותר מ 9 G , ואז לא ברור מה החידוש ביכולת תמרון.

לא נראה לי שניתן להיתחמק מ aim9-x ע"י קינמטיקה.

התחמקות ע"י תמרון זאת עדיין אופציה ותמשיך להיות אופציה ואחת האופציות העיקריות! תמרון התחמקות לרוב נעשה לפרק זמן קצר של כשנייה- חצי שנייה בפרק זמן זה הטייס פשוט לא מספיק להתעלף או שהגוף לא מספיק לקבל את הנזק כדי לגרום בעיות בתפקודו של הטייס שים לב שבדיקות הG נעשות במין קרוסלות ענקיות שמפעילות על הטייסים כוח G בפרק זמן ממושך במצב הזה הטייסים לרוב שורדים על 9G אך במצב של תמרון (שנייה או חצי) כוח של 14 G שמופעל על הטייס לא יתן את אותה השפעה והטייס במהרה יחזור לתפקוד, עוד דבר הוא שמכיוון שמטוס כמו T-50 הוא "חמקן" לשבור את נעילת הטיל יהיה יותר פשוט ובנוסף ההתחמקות מטילים בעלי כושר תמרון נמוך כמו AIM-120 תהיה יותר פשוטה מהתחמקות מטילים קטנים וזריזים יותר.
ישן 23-02-2010, 22:51

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי הקשקשן שמתחילה ב "מעניין שבניתוח מניחים תמרון היתחמקות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הקשקשן
מטילי א"א כאופציה עיקרית להימנע מפגיעה.

לא ידוע לי על טייסים שיכולים לשרוד יותר מ 9 G , ואז לא ברור מה החידוש ביכולת תמרון.

לא נראה לי שניתן להיתחמק מ aim9-x ע"י קינמטיקה.

טייסים יכולים לשרוד יותר מ-9g. הבעיה היא שמטוסים מתוכננים למספר g חיובי ושלילי מירבי כלשהו, ו-9g היא התאוצה החיובית המירבית ברוב מטוסי קרב מודרניים.

אבל כאן צריך להבין, שטיל אינו מספק את אותה יכולת התמרון שרואים בפירסומים לכל אורך הטיסה. ככל שעבר יותר זמן מהפסקת פעילות המנוע, כך יכולת התמרון של הטיל קטנה עקב איבוד אנרגיה קינטית, עד שלבסוף המהירות לא מספיקה אפילו כדי ליצור כוח עילוי (אבל הטיל יושמד עצמית לפני זה). לכן אין בעיה בהצהרה זאת. ככל שיכולת התמרון ועוצמת המנועים (יחס דחף\משקל) עולים, כך קטנה מעטפת היירות של הטיל.

עניין נוסף הם טילי מונחי מכ"ם דופלר, שמפסיקים להבדיל במטרה כשהמהירות שלה מתקרבת לאפס. לטילי מונחי חום אין את הבעייה הזאת, כמובן.

ישן 24-02-2010, 20:09
  משתמש זכר הקשקשן הקשקשן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.09
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=הקשקשן]מטילי א"א..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion

אבל כאן צריך להבין, שטיל אינו מספק את אותה יכולת התמרון שרואים בפירסומים לכל אורך הטיסה. ככל שעבר יותר זמן מהפסקת פעילות המנוע, כך יכולת התמרון של הטיל קטנה עקב איבוד אנרגיה קינטית, עד שלבסוף המהירות לא מספיקה אפילו כדי ליצור כוח עילוי (אבל הטיל יושמד עצמית לפני זה). לכן אין בעיה בהצהרה זאת. ככל שיכולת התמרון ועוצמת המנועים (יחס דחף\משקל) עולים, כך קטנה מעטפת היירות של הטיל.

אכן יש מקרים שהטיל מגיע למטוס ללא יכולת תמרון, אך לא הייתי מבסס תו"ל על ההנחה הזאת.
מזמן ידוע שטיל שמתמרן פי 3 מהמטוס יפגע בו בוודאות ללא כל קשר לתמרון שהמטוס עושה.
אם ניקח את המספר של gkiler : ארבע עשר G , עדיין מדובר רק בתמרון של 42 G עבור הטיל.
אם סוחוי מנסה להראות שע"י תמרון הוא יתחמק מהטילים : שיהיה לו בהצלחה.
ישן 24-02-2010, 22:22

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]מעניין שהוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
מעניין שהוא מניח שהמטוס יגיע ליכולת מבצעית כבר ב-2015. זה הגיוני?

זאת המטרה.

ציטוט:
להשוואה, ה- YF22 נבחר לפיתוח ב- 91' ויכולת מבצעית הושגה רק בסוף 2005, 14 שנים אח"כ.
- באיזה שלב פיתוח בדיוק נמצא ה- PAK-FA? מדגים טכנולוגי? אב- טיפוס? אינטגרציה?
- מה הרקורד של סוחוי? כמה שנים עוברות בין חשיפה של דגם ליכולת מבצעית אצל הלקוח?

השיטה שבה בחרו הרוסים לפעול שונה מזה של אמריקאים - PAK FA לא יקבל את כל המערכות הסופיות שלו מההתחלה, אלא קודם יצוייד במערכות שעברו הדומות לאלו אשר מותקנים במטוסי דור 4++. זה מאפשר לקצר משמעותית את זמני השגת היכולת המבצעית הראשונית.

PAK FA אינו מדגים טכנולוגי כמו שהיו MiG 1.44 ו-S-37. את T-50 אפשר לדעתי להשוואת ל-YF-22, שאחרי שינוים לא מעטים הפך להיות F-22.

הרקורד של "סוחוי" איננו רלוואנטי כאן, כי מדובר בפרוייקט מאוד שונה משאר הפרוייקטים האחרים שלו (או של כל משרד פיתוח רוסי אחר) מאז 1991. גם זמני חשיפה משתנים מפרוייקט לפרוייקט - כאלה שמיועדים גם או בעיקר לייצוא נחשפים בשלבים מאוד מוקדמים, וכאלה שלא - לא מתפרסמים לאורך הרבה זמן, ואם נחשפים אז רק בכמה אמירות כלליות ומופשטות.

ישן 25-02-2010, 11:42
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]מעניין שהוא..."

מעניין שהוא מניח שהמטוס יגיע ליכולת מבצעית כבר ב-2015. זה הגיוני?
זה פורסם בתקשורת

יש באתר שלו ניתוחים מעניינים, אבל מצאתי גם דבר תמוה - מכתב למזכיר ההגנה האמריקאי בו הוא מותח ביקורת על המהירות בה האמריקאים משייכים את ה JSF לדור החמישי בזמן שהם מציגים טבלת השוואה עם מטוסים אחרים (ביניהם ה PAK FA) שמראה שלא כך הדבר (ושימו לב הטבלה מנוב' 2009 לפני חשיפת המטוס הרוסי ובכל זאת יש לו נתונים על המטוס, בעצם גם על החמקן הסיני).
הטבלה כאן

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 25-02-2010 בשעה 11:45.
ישן 24-02-2010, 21:59
  gkiler gkiler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.06
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי yaron1000 שמתחילה ב "הסינים לא העתיקו מטוס שלם סוחי-27 והפרו את הסכם עם רוסיה"

ציטוט:
הסינים לא העתיקו מטוס שלם סוחי-27 והפרו את הסכם עם רוסיה ?
ובלי להסתיר את זה או להגיד שזה לא נכון

לא רק סוחוי-27 אלא גם מיג-23 ומיג-21 וכול הטנקים של הסינים הם העתקים של טנקים רוסים (לאחרונה עם שינויים פה ושם) גם מארכות הנ"מ שלהם וגם רובי הסער בקיצור 95% ממה שיש לסינים זה העתקים של משו ממדינה אחרת אבל מה להסות שסין היא מדינה דיקטטורית משוגעת אי אפשר להתנגד בה בגלל שהיא המפעל של כול העולם כאילו מה כבר יקרה אם רוסיה תתמודד מול סין בגלל העתקות? לא יהיו טלפונים ברוסיה לא יהיו מחשבים כול דבר שמיוצר בסין שזה 80% מהשוק יהיה חסר ככה גם בארה"ב ארה"ב היא מדינה צרכנית שפשוט תקרוס אם סין תתיל אליה איזו סנקצייה.
ישן 24-02-2010, 23:22
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי gkiler שמתחילה ב "[QUOTE]הסינים לא העתיקו מטוס..."

ציטוט:
לא רק סוחוי-27 אלא גם מיג-23 ומיג-21 וכול הטנקים של הסינים הם העתקים של טנקים רוסים (לאחרונה עם שינויים פה ושם) גם מארכות הנ"מ שלהם וגם רובי הסער בקיצור 95% ממה שיש לסינים זה העתקים של משו ממדינה אחרת אבל מה להסות שסין היא מדינה דיקטטורית משוגעת אי אפשר להתנגד בה בגלל שהיא המפעל של כול העולם כאילו מה כבר יקרה אם רוסיה תתמודד מול סין בגלל העתקות? לא יהיו טלפונים ברוסיה לא יהיו מחשבים כול דבר שמיוצר בסין שזה 80% מהשוק יהיה חסר ככה גם בארה"ב ארה"ב היא מדינה צרכנית שפשוט תקרוס אם סין תתיל אליה איזו סנקצייה.

אה!! סימני פיסוק!

סינים מעולם לא העתיקו את מיג-23. אגב, גם את מיג-21 הם לא ממש העתיקו, אלא המשיכו ללייצרו ללא רשיון ולפתח גרסאות חדשות חלקן אם אני לא טועה בהשראת מיג-23 (J-8II).
המצב עד כמה שידוע לי מאוד מסובך בכל הנוגע לזכויות יוצרים של האמל"ח הסובייטי. למשל חלק מהפתרונות בתוך הקלשניקובים לדורותיהם קיבלו פטנטים רק לאחרונה. (שום פטנט לא נרשם עבור AK-47 בזמנו לשם שמירה על סודיות הנשק - האבסורד) מצב דומה קיים גם בהרבה פתרונות טכנולוגיים או מוצרים מוגמרים אחרים, בשל אותה סודיות/נוהג/שקר כלשהו שמנע/ה רישום פטנטים והגנת זכויות יוצרים כלשהי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:34

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר