לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2010, 12:46
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=אל-בחאר]אפשר להירגע..."

אבל למה בעצם לא? למה שלא נרצה שהיא תוצא להורג (אני לא מדבר על מה יקרה בפועל בסופו של דבר, אבל מצד שני אף אחד לא יפצה את פיו אם אני למשל אביע תקווה שיהיה שלום כולל באיזורנו) - אני עושה מילואים בשירות קרבי, ואני מניח שגם אתה - נניח והמידע שגברת קם מסרה יגיע לידיים עויינות (בעצם, למה להניח? המידע הגיע בפועל לידיים עויינות) ובעזרתו האוייב יגבה ממני וממך מחיר רב מנשוא בחיי אדם (ואני עוד לא מדבר על האפשרות שבכלל נהרג, חו"ח), למה שיהיה אסור לשנוא את ענת קם עד כדי לדרוש את מותה?
חייה שווים יותר מחיי? מחיינו?
הרצון שלי לחיות מבלי שענת קם תמסור את חיי לכל המרבה במחיר (או ברווח הפוליטי) לטעמי לכל הפחות מאפשר לי לדרוש את דמה כאשר עשתה מה שעשתה מבחירתה שלה עצמה. יתכן והיא חרצה את דיני ודינך - למה שיהיה אסור לי ולך להשיב לה כגמולה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2010, 16:23
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אבל למה בעצם לא? למה שלא נרצה..."

איך לומר? ברשימה של "אנשים מרגיזים שהעולם יראה טוב יותר בלעדיהם" ענת קם נמצאת הרבה מתחת לכל מיני חבר'ה מזיקים בהרבה, למרות שמכיוון שהם רק אנסו ילדים או שדדו קשישים אז הם כנראה לא מאיימים על עם ישראל המתחדש בארצו כמו המרגלים המרושעים והמסוכנים.

ומכיוון שאף אחד מלאומני המקלדת לא מתכוון לקחת קרש ולהרוג איתו את ענת קם במכות אז לאונן על זה באינטרנט נראה לי עלוב מאוד. מצד שני, כבר אמרתי שרוב האנשים שמגדירים את עצמם כבעלי גאווה לאומית בדרך כלל לא מביאים גאווה רבה ללאום שלהם.

ישן 08-04-2010, 17:05
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
בעצם למה לא?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אזהרה לפני חסימה"

ראשית, אני לא קובע שיש להוציא אותה להורג.

על פניו ואינני עו"ד יש כאן פעולה שמשמעותה: מסירת סודות צבאיים דרך מתווך לאויב.

אני מצטט מהאמור בידיעות אחרונות:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3871970,00.html
"המסמכים, ברמות סיווג שונות, כללו בין השאר תוכניות מבצעיות של צה"ל (לרבות כאלו שעדיין לא מומשו), פקודות מבצעיות של המטכ"ל, סיכומי הערכות מצב ופגישות בין גורמים מבצעיים בכירים, סדרי כוחות של הצבא, ידיעות מודיעין רגישות, סיכומי תרגילים, מסמכים לגבי תורת לחימה ואמצעי לחימה, תפיסות הפעלה של הצבא, תוכניות מגננה של פיקוד המרכז ותוכניות להתמודדות עם התלקחות בשטחים."

נעזוב כרגע את הסוגיה של "הסכולים הממוקדים".

חייל בשירות מסר מסמכים הכוללים סד"כ, הערכות, תרחישי מגננה בפקוד מרכז, תפיסת הפעלה, ...

אם אני מודיעין האויב זה בדיוק המידע שאני רוצה לקבל.

מסירת מידע ביודעין לעיתונאי שעלול לפרסם לרבות דרך מסירתם לעיתונות זרה וצטוט לאחר מכן כסקופ: "על פי מקורות זרים" הוא על פניו בגידה.

אינני עו"ד אבל על פניו על פי סעיף 99:
סיוע לאויב במלחמה - ביצוע מעשה המסייע בכוונה תחילה לאויב של ישראל במלחמתו נגדה (סעיף 99 בחוק העונשין).

לדעתי, אם בית המשפט (יתכן ודרוש בית דין צבאי) ימצא את הגברת אשמה בעברות כפי שמצוטט בעתון (אני לא קובע שהיא אשמה אלא מניח כי פסק הדין יהיה כצעקתה) בהחלט יש לשקול לבקש פס"ד מוות.

עו"ד שבין הכותבים בפורום מתבקשים לתת את דעתם בנושא.
ישן 08-04-2010, 19:22
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

בהחלט אם תמצא אשמה אפשר לטעון טעונים לעונש
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לא נסחפנו קצת? יש סיבות..."

ראשית, ברור שבמדינת ישראל 2010 היא לא תוצא להורג ולו כי היא שייכת לאליטה העיתונאית (טוב זו לפחות הערכה שלי).

בוא ניקח מקרה היפוטתי שלא קשור לכלום.

אני מניח כי אותה חיילת היפוטית העתיקה מסמכים הכוללים מתארי מגננה אל מול ממלכת ירדן במלחמה כוללת. היא כוללת סד"כ ומתארי לחימה אל מול פרעות ביו"ש. היא כוללת כיצד פקוד מרכז נדרש לתגבר את פקוד צפון נניח בתרחיש של לחימה ב- 2 חזיתות בצפון. נניח גם שבין היתר היא כוללת תו"ל, מפות קוד, ועוד שאר מסמכים שכל ארגון ביון עוין היה שמח לקבל.

בעבור טובת הנאה אותה חיילת היפוטית מוסרת לעיתונאי יהודי את כל המסמכים. ברור לה שביכולתו להדיף חלק דרך עיתונאים זרים. נניח היפוטית ביכולתו למסור את תוכנית המגננה אל מול ממלכת ירדן או סד"כ בחירום בתמורה לראיון בלעדי עם המלך הירדני.

טובת ההנאה היא לצורך העניין נניח והוא קבלה לעבודה בחברת בת של אותו עיתון בו עובד העיתונאי.
נניח ושכרה הוא קבלה למשרה שחפצה נפשה.

וכאן חייבת להשאל השאלה קיים חוק במדינת ישראל. התובע\ת יכול\ה לדרוש גזר דין מוות ביהמ"ש יכול לראות את מכלול העניין ולא להענות לבקשה נניח כי לא הוכח מעבר לכל ספק סביר כי מטרתה היתה בגידה.

כעת נניח ויפורסם כתב תביעה המבקש גזר דין מוות גם אם ביהמ"ש יבחר אפילו לשחררה מחמת הספק יתכן ופועל יוצא יהיה פחות עיתונאים שידליפו חומרים מסווגים לגורמים לא רצויים. כמו כן, חיילים יהיו פחות נכונים להוציא חומרים מסווגים אל מחוץ לבסיס.

רק להבהיר, אינני מבקש להכיל כזו דרישה על מי שפטפט עם חברים על עניינים שהשתיקה יפה להם או מי שבטעות פרסם תמונה מהשירות הצבאי כשמפת קוד מאחוריו. אני מדבר על מי שביודעין בתמורה לטובת הנאה \שכר \ אידאולוגיה מדליפים חומרים שיכולים לגרום לתבוסה במלחמה עתידית.
לעניין הפטפטנים יש להכיל אמצעים אחרים.
ישן 08-04-2010, 20:27
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "בהחלט אם תמצא אשמה אפשר לטעון טעונים לעונש"

עונש מוות לא מרתיע פשיעה. תבדוק טוב טוב את רמות הפשיעה במדינות בארה"ב שאין בהן עונש מוות ותגלה שדווקא טקסס, מדינה עם עונש מוות, היא המדינה עם אחוז הפשיעה הכי גדול.

עונש מוות שיידרש ולא ייגזר רק יקטין את ההרתעה. אנשים יחשבו "הא הא, איומים ריקים מתוכן"

למדינת ישראל יש עוצמה מדהימה בגלל החשיבות שהיא מייחסת לחיי אדם, עד כדי כך שפושע, ולא משנה כמה גורע פשעו, לא יוצא להורג.

הוצא להורג שמרנו לנאצים ובצדק. ענת קם פשעה ופשעה בגדול אבל נאצית היא עדיין לא.

בוא לא נמהר ליישר קו עם מי שממהרים להוציא להורג מרגלים וחשודים בריגול... איראן, עיראק של סאדאם, סוריה, ברית המועצות כשעוד הייתה קיימת... אלה המשטרים שאתה רוצה לדמות להם?

ישן 08-04-2010, 21:38
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

תשובה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "עונש מוות לא מרתיע פשיעה...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue

למדינת ישראל יש עוצמה מדהימה בגלל החשיבות שהיא מייחסת לחיי אדם, עד כדי כך שפושע, ולא משנה כמה גורע פשעו, לא יוצא להורג.
אני מצטער, אני אישית לא מקבל זאת. אני רואה לדוגמא את כל הסוגיה של גלעד שליט והפסטיבל סביבו כנקודת חולשה שמנוצלת ע"י אויבינו. האם ארה"ב הופכת כל חייל אמריקאי שאבד במהלך משימה לכזה קרקס? את גלעד שליט יש להחזיר אבל לא בכל מחיר לדעתי.

הוצא להורג שמרנו לנאצים ובצדק. ענת קם פשעה ופשעה בגדול אבל נאצית היא עדיין לא.
ראשית, אני מבקש לוודא שהיא מואשמת אין זה אומר שבית משפט מצא את הטענות נכונות או לקבל את עקריו של כתב התביעה.

לגבי נאצית, אינני יודע מה האידאולוגיה בה היא מאמינה. אינני יודע האם היא תומכת בנאצים או לא. כבר היו חיילים בצה"ל שלבשו את סמלי ה- SS ואף הצדיעו במוהל יד. אמנם מקרה שאני זוכר מדובר במי שהגיע ממשפחה מהמעמד הסוציואקונומי הנמוך - אבל כאן, אני לא אתחייס למה שאני לא יודע.

אם מה ששמיוחס לה הוא אמת דרישה לשפוט בפני 3 שופטים שאחד מהם שופט עליון תוך שהתביעה מבקשת גזר מוות הוא להבנתי הגיוני.

אוסיף, לדעתי את ואנונו היה צריך להעמיד לדעתי לדין על סעיפים דומים.

בוא לא נמהר ליישר קו עם מי שממהרים להוציא להורג מרגלים וחשודים בריגול... איראן, עיראק של סאדאם, סוריה, ברית המועצות כשעוד הייתה קיימת... אלה המשטרים שאתה רוצה לדמות להם
מה הקשר? אני מדבר על חוק מדינת ישראל.

דעתי האישית שראוי שכל מועמד יעבור תשאול לגבי דעותיו הפוליטיות, חברות בארגונים, חברות של הוריו, ...
כשם שמסיבות מובנות ערבי לא יתקבל למקומות מסויימים במערכת הצבאית אני חושב שגם לגבי יהודים יש לבדוק בצורה מיטבית מי נמצא במקומות בהם הוא יכול להזיק.
שוב, אינני יודע מה דעותיה של הגברת והאם היתה\עודנה חברה בארגונים (יש לי הערכה - לא ידיעה).

?
ישן 08-04-2010, 23:03
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "תשובה"

ראשית, קישרתי בין הוצאה להורג ובין נאצים מסיבה אחת ויחידה: אני לא מדבר על מופרעים על סמלי אס.אס וכל מיני ילדים בשולי החברה שלא רצו בכלל לעלות ארצה. אני מדבר על אייכמן. האיש האחד שקיבל פה גזר דין מוות היה אדריכל השמדת העם היהודי, לא פחות.

שנית, אני לאנ נכנס לפסטיבל גלעד שליט (דעתי דומה לשלך, ד"א). אני מדבר על העובדה שהתביעה בארץ לא דורשת עונשי מוות, נקודה.

שלישית, ברוך הבא לברית המועצות. אתה קורא מה שאתה כותב?

עכשיו זה לא רק להוציא להורג מרגלים (בדמוקרטיות המערביות מעדיפים בדרך כלל לכלוא אותם לכל ימי חייהם, אבל היי, למה שלא נאמץ את השיטה האיראנית?). עכשיו אתה גם מדבר על כך שאדם ייבחן על אמינותו הפוליטית, כמו בימי ברית המועצות.

ישן 08-04-2010, 23:34
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

הסבר
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ראשית, קישרתי בין הוצאה להורג..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
ראשית, קישרתי בין הוצאה להורג ובין נאצים מסיבה אחת ויחידה: אני לא מדבר על מופרעים על סמלי אס.אס וכל מיני ילדים בשולי החברה שלא רצו בכלל לעלות ארצה. אני מדבר על אייכמן. האיש האחד שקיבל פה גזר דין מוות היה אדריכל השמדת העם היהודי, לא פחות.
שמע, שלא ישתמע שאני מקווה לראות את הגברת מתנדנדת ברוח - לא.
אבל, קיים חוק. וע"פ מה שמפורסם בתקשורת הוא בעיני בגידה (כמובן לכאורה).
אני לא נכנס לפיקנטריה של כן סכול ממוקד\לא סכול ממוקד, כן על פי החלטת בג"צ \ לא החלטת בג"צ.
על פניו מה שהועבר יכול להוביל לתבוסה במלחמה או חלילה למאות ואלפי הרוגים.
ולהערכתי זה נעשה ביודעין מה ההשלכות של מעשיה.
אתה סובר נגד עונש מוות וזה בסדר.
אני סובר שאם מה שמיוחס לה אמת אזי על המערכת לפחות לבקש גזר דין מוות - ביהמ"ש לא חייב לקבל את הבקשה.
להבנתי כלא משפטן, החוק מאפשר זאת.

שלישית, ברוך הבא לברית המועצות. אתה קורא מה שאתה כותב?
אתה מן הסתם מייחס לדברי בדבר תחקיר.
שאלה לי אליך, נניח ומלש"ב הוא אזרח ערבי מאום-אל פאחם שמבקש לשרת בצבא - מה הסכוי שיתקבל לתפקיד מאוד רגיש בחיל האוויר? למה? .....
אם יבקש יוכל להתקבל בקלות למשמר הגבול או להיות נהג גייפ.
מאותה הסיבה שאני חושש לתת בידיו גישה למידע - ולו בשל לחץ משפחתי\חברתי אני מבקש לנהוג משנה זהירות במקרה של יהודי שנניח מעורב בארגונים שהינם חוקיים ע"פ הדין אבל מי שחבר בהם ההסתברות שימסור מידע \ יסחט \ יפעל ממניעים אידאולוגיים גבוה יותר. אי לכך לא ישלח ללשכת האלוף אלא לשקם \ ש"ג \ עובד רס"ר \ מש"ק ת"ש \ ... ועוד אינסוף תפקידים שהם פחות מסוכנים לבטחון הלאומי מאשר מי שיחזיק בידיו תוכניות אופרטיביות של פקוד מרכז כולל הערכות בחירום.
מה גם, שאם חיילת שמשמרת בלשכת האלוף על רקע רומנטי נפגשת עם עבריין (אפילו פלילי) קיים סכוי שיופעל עליה לחץ לספק מידע ובזמן אמת אני מצפה מהמערכת לזהות זאת ולהעבירה לשמש נניח כפקידה בסדנת אבירים.

עכשיו זה לא רק להוציא להורג מרגלים (בדמוקרטיות המערביות מעדיפים בדרך כלל לכלוא אותם לכל ימי חייהם, אבל היי, למה שלא נאמץ את השיטה האיראנית?). עכשיו אתה גם מדבר על כך שאדם ייבחן על אמינותו הפוליטית, כמו בימי ברית המועצות.
שמע, כמו שציינתי אני לא מבקש דם.
אני מבקש כי למען יראו ויראו המערכת דרוש גזר דין מוות.

ואגב, דברנו על הבחורה הזאת, יש לי דברים הרבה יותר קשים על העיתונאי ובמיוחד על העורך.
כאן על המערכת להפעיל את כלל הכלים העומדים לרשותה. ואם אינם מספיקים יש צורך בשנויי חקיקה. עורך עיתון שנותן גבוי למי שקיבל את הערכות צה"ל בחירום ובחר במודע להחזיק בחומר אומר לדעתי האישית יותר מדרשני.
ישן 08-04-2010, 13:17
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
חיילים בלשכת המפקד...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "חיילת-מרגלת: ענת קם גנבה אלפי מסמכים 'סופר-מסווגים' והעבירה אותם לעיתונאי אורי בלאו"

בדרך כלל החיילים המשרתים בלשכת המפקד הם "בנים/בנות של..."
אולי זאת הסיבה שהיא "רק" במעצר בית במקום להיות בכלא בצינוק מטר/מטר כפי שמוחזקים השבויים שלנו...איזה מסר זה לאחרים.

העצוב בזה שבלישכה אף אחד לא הרגיש שמשהו גונב/מצלם/מעתיק מסמכים סודיים.
איפה בטחון המידע.
(זה לא מזכיר לכם פרשה אחרת של גניבת נשק/כרטיס אשראי מלשכת מפקד בכיר אחר-גם שם לא ידעו דבר)

איך בכלל "עלו" על הדליפה, זה רק שהתפרסמו דברים בעיתונות. רק אז התחילו לחפש ולבדוק.
חברים משהו מאוד, מאוד מסריח בבטחון הסודות של מדינת ישראל.

יאמר לזכותו של עיתונאי אחר (איני יודע אם הוא רוצה בפרסום שמו) כאשר המסמכים הגיעו לידיו ע"י אותה חיילת, הוא סרב לקבלם (על אף הסקופ שבדבר) אך דבר אחד אני יכול להבטיח לו, שאצלי הוא קנה את עולמו.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 08-04-2010, 14:30
צלמית המשתמש של האזרח

אולי דרכו הגיעו אליה...(זאת רק ספקולציה שלי)
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ה-1 שמתחילה ב "תגובה לאזרח על עיתונאי ידיעות אחרונות"

...ובקשר לעיתונאי בלאו. מה יש עוד להגיד. תאר לך שאתה מחזיק מפה סודית ואינך מורשה.
אתה יודע איזה עונש צפוי לך בשל כך.

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 08-04-2010 בשעה 14:32.
ישן 08-04-2010, 20:43
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "לא מומחה (בטחון מידע), אבל..."

לפי התיאורים, היה שם כשל אבטחת מידע בסיסי יחסית - אני לא אכנס לפרטים כדי לא להקל על ידידנו - הבעיה היא שזה כשל שמאוד מאוד קשה לעצור החל מהרגע שנפרצה "רצועת האבטחה הראשונה" שאמורה למנוע אותו.
הכשל הוא לא בזה שלחיילת בלשכה יש גישה למסמכים מסווגים (אם יש לה סב"ט והיא ממודרת למסמכים מתוקף תפקידה זה תקין ורגיל), ולא בזה שלקח הרבה זמן לאתר את מקור הדליפה (לסיכום דיון יכולים להיות חשופים עשרות חיילים וקצינים מתוקף תפקידם).

ישן 10-04-2010, 02:52
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "חיילים פשוטים כהגדרתך מתעסקים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dror_p
חיילים פשוטים כהגדרתך מתעסקים במסמכים סודיים כל הזמן.
כמו שכתבתי למטה מישהו צריך להקליד, להדפיס, להדק, לשלוח, לתייק וכו' וזה לא יהיה האלוף.

להבנתי הנורמה המקובלת היא שרק למי שיש סיווג מתאים יש גישה למסמכים מסווגים. חיילת "פשוטה" לא אמורה להקליד, להדפיס, לשלוח, לתייק וכו' מסמכים מסווגים כי לא אמורה להיות לה גישה אליהם, אלא אם כן המסמכים מוצפנים, למשל. אז או שמחפשים מישהו בעל סיווג מתאים שידפיס וכו', או שמעניקים לפקידה הזאת סיווג מתאים בהתאם לנוהל המקובל.

אם זאת אני רוצה לציין, שעל פי הרושם שקיבלתי, לא מדובר לדליפה חמורה במיוחד. אז הבחורה הזאת צריכה לקבל על הראש וצריך להסיק מסקנות לעתיד וליישם אותם, אבל שום אסון לא היה כאן. מצד שני המקרה הזה מדגים שלעיתונאים ואמצעי תקשורת יש נגיעה במידע מסווג (ולא רק בצורה קיצונית כמו במקרה הזה), אבל אין להם אמצעי הגנה כמו שיש לצבא. וממש לאחרונה התפרסם שמחשבים השייכים לכתבי-עת לענייני ביטחון הודיים נפרצו מסין. חומר למחשבה.

ישן 10-04-2010, 09:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=dror_p]חיילים פשוטים..."

אתה מבין לא נכון. תכניות מבצעיות נמצאות בסיווג גבוה למדי - שרק נושאי מודיעין נמצאים מעליהן. הסיבה שלענת קם היתה גישה אליהן היא בגלל שהיא שירתה בלשכת הפיקוד, שבאופן טבעי דברים כאלה עוברים דרכה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-04-2010, 15:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אתה מבין לא..."

תכניות מבצעיות משלבות יכולות מבצעיות, אמצעים ותו"ל. גם אם תשנה תכנית ספציפית, החשיפה של שלושת הגורמים האלה תביא לנזק שיהיה קשה מאוד לשקם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-04-2010, 18:07
צלמית המשתמש של NehemiaG

לא אמורים להיות צורבים בלשכה, אבל YNET מסבירים מה קרה:
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "ובכן, בחיי לא הייתי בלשכת..."

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3873276,00.html
"בתום בדיקה, התברר כי את החומר החסוי צרבה קם על דיסקים יחד עם חיילים שסייעו לה. אלה לא היו מודעים לשימוש שהתכוונה לעשות בו."
הפרשנות היא שהבחורה צרבה מסמכים על ידי מי שמורשים לצרוב, אבל מסופקני אם החיילים התמימים שסייעו לפקל"שית בפעם האלף לצרוב מסמך טרחו לבדוק כל פעם מחדש שהצריבה הספציפית אושרה.

"נוסף על כך, "נחסמו" המחשבים הצבאיים לחומר חיצוני, כך שלא ניתן עוד להשתמש בהם במערכות חיצוניות, התקני זיכרון ועוד. "
זה לא חדש. זה עתיק.. וזה אל"ף-בי"ת של אבטחת מידע (בלי שום קשר לצבא, ככה זה במערכות מחשוב מאובטחות)

ישן 09-04-2010, 11:29
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "יש התקנים כאלה. ניתן לומר שזו..."

סליחה שאני מקלקל, אבל יצא לי לשמוע שגוף מסוים הוציא כסף וביצע ניסויים שהראו כי אין מגנט שיודע להשמיד מדיה מגנטית או אפילו רק את המידע המאוחסן עליה.

מי שבונה על מגנט, אלקטרו מגנט ואפילו ספיידר-מגנט, יתאכזב בשעת המבחן. מאוד.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 09-04-2010, 14:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "כעקרון אני לא מכיר מונח כזה..."

בנושא הזה אתה דווקא די טועה.
הבחור אמנם חוזר ליחידה עם רישום רשמי ניטראלי, אבל מאוד מאוד קל לבדוק למה הוא עף, גם אם הבן מחזור שלך בבה"ד לא רוצה לומר לך.

ישן 08-04-2010, 13:35
  דאגלאס דאגלאס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "מה המניע?"

מפניני ענת קם:

כבוגרת גאה של בית הספר, שהשלימה בחריקת שיניים שירות צבאי מלא, אני מתביישת. אני מתביישת שלצד שופטי עליון כמישאל חשין ואהרן ברק, חתני פרס נובל כפרופ' דניאל כהנמן וד"ר דיוויד גרוס, סופרים כדוד גרוסמן ומאיר שלו ואפילו, רחמנא ליצלן, גנרלים כיוחאי בן נון – כולם בוגרי בית הספר - גדל נוער שבאצטלה של אכפתיות ופציפיזם מפגין בורות ואגואיזם. אני מתביישת שילדים מפונקים כסהר ורדי מוציאים שם רע למוסד המפואר הזה, שמחנך לחופש מחשבה ועצמאות, כמו שהעלמה ורדי נהנית לחשוב שיש לה, אבל גם מנסה להכין את תלמידיו לקראת חיים של בוגרים דעתניים, שתורמים לקהילה בה הם חיים. ומה את יודעת, סהר היקרה, תרומה לקהילה היא גם שירות צבאי. אני בכוונה כותבת קהילה ולא מדינה: אין סיבה שתשרתי גוף גדול, מסואב ופשיסטי; [U]אבל גם אין סיבה שחברייך לספסל הלימודים יעשו משהו שאת מנסה ברוב אנוכיות לפטור עצמך ממנו.
ישן 08-04-2010, 13:41
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "מה המניע?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
הכתבות שקראתי לא מציינות את המניע ממנו פעלה החיילת/כתבת/מרגלת (הקף בעיגול את התשובה הנכונה)
מה היא בעצם קיבלה על כך שהעבירה לכתב את האוצר ה"סופר-מסווג"?

הכתבות מצניעות את העובדה כי היא פעלה, על פי כתב האישום, ממניעים אידיאולוגים.

כתב האישום לא מציין מהי הידואולוגיה שהניעה אותה אבל לא צריך להיות גאון הדור בשביל להבין.

במקומות שונים פורסם כי היא היתה חברה/פעילה באירגוני שמאל קיצוני.

העידר הסיקור של הפן הזה - מלמד דבר אחד או שניים על איכותה של התקשורת הישראלית.

תאר לך מה היה נכתב אם היא היתה בקצה השני של המפה הפוליטית ולא מתגוררת בתל אביב, אלא על איזה גבעה.

גם התגייסות הברנז'ה לטובתה אומרת דרשני. כנראה היא לא היתה כתבת כל כך מוצלחת...

נערך לאחרונה ע"י צ'ומפי בתאריך 08-04-2010 בשעה 14:09.
ישן 08-04-2010, 13:49
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "חיילת-מרגלת: ענת קם גנבה אלפי מסמכים 'סופר-מסווגים' והעבירה אותם לעיתונאי אורי בלאו"

יש פה שני עניינים קטנים שלא הוזכרו:
א. המסמכים מראים שצה"ל פועל בניגוד לחוק, ומתיר לחייליו לחסל מחבלים מסוימים גם כשאפשר לעצרם.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ht=%EE%E5%22%E2
עכשיו נניח שלחייל יש גישה למסמכים שמראים שהרמטכ"ל הורה על עבירה אחרת, נאמר בניה לא חוקית, או תפירת תיקים ל-"נוער הגבעות", והם מסווגים. מה לדעתכם אמור אותו חייל לעשות?

ב. מבין המסמכים שנגנבו כבר לפני כשלוש שנים, מה שהתפרסם- התפרסם בעיתון ישראלי, לאחר אישור צנזורה. מישהו מכיר ידיעה שהועברה לעיתון זר? האם כך פועל "מרגל שמנסה לפגוע בביטחון המדינה"?

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 08-04-2010 בשעה 13:55.
ישן 08-04-2010, 14:04
  משתמש זכר פבל7 פבל7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "[i][b]113. ריגול חמור[/b]..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
113. ריגול חמור (תיקון: תשס"ב) [ד/23]

(ב) מי שמסר ידיעה סודית כשאינו מוסמך לכך והתכוון לפגוע בבטחון המדינה, דינו – מאסר עולם.

כפי שניתן לראות - אין שום המשמעות למי נמסרה הידיעה.

כפי שאמרת, החומר התפרסם לפני שלוש שנים, ואף קצין לא נשפט על ה"עבירה". מכאן, שלא היתה שום עבירה על החוק, גם אם כמה כתבים בעיתון מסוים חושבים אחרת.

וזה בהנחה שהחומר אוחסן על פי הנהלים והקפידו על מידור...
פקודות אופרטיביות (ו"סודי" בכלל) אמורות להיות במקום בו ל"ע.רל"ש" לא אמורה להיות גישה אליו (כספת לדוגמא..).

ישן 08-04-2010, 14:13
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "יש פה שני עניינים קטנים שלא..."

ראשית, על פי הכתוב היא גנבה מסמכים רבים בנושאים רבים כולל סד"כ, מיקום יחידות וכד בנוסף למסמכים שעל פיהם נטען שצה"ל חיסל מבוקשים כשהיה ניתן לעצור אותם.

למה היא צריכה את כל המידע הזה??, הועלתה פה טענה על קידום הקריירה העיתונאי שלה אבל היא הייתה בכלל כתבת לענייני תרבות ובידור.

בכל מקרה, יהיה התירוץ אשר יהיה, עפ"י הפרסומים מדובר פה בהברחה סיטונאית של מסמכים רבים בנושאים רבים, כך שלא ניתן לטעות על התמקדות בנושא אחד מסיבות אידיאולוגיות.

זה לא ממש משנה אם היא העבירה את החומר לעיתונאי ישראלי או זר, זה הבדל טכני בלבד.

היא הבריחה חומרים מסווגים אליהם נחשפה במסגרת תפקידה שמן הסתם כלל אחריות לשמור על סודיותם.
למעט מקרים מאוד חריגים שעד היום לשמחתי לא התרחשו במדינת ישראל לא יכול להיות שום תירוץ שיסביר את המעשה הזה ועוד בהיקפים האלו.

בעיני חומרת מעשיה מקבילה לאלו של מרדכי וענונו אשר בדיוק כמוה הבריח חומר סודי אליו נחשף במהלך תפקידו ושעל שמירת סודיות הוא התחייב.
ההבדל בין קם לועננו (שקיבל עונש קל מדי לטעמי) נעוץ בתפקידה כעיתונאית והתמיכה שתקבל מחלק מעמיתיה והממסד התקשורתי בארץ.

נקודה למחשבה:
איך חיילת משוחררת מתקבלת כעיתונאית מן המניין ואחראית על תחום משלה במערכת של אתר חדשות פופולרי ללא לימודי תקשורת (או אחרים), על פני מועמדים אחרים עם השכלה וניסיון נרחב יותר? זאת למרות נסיונה בתחום העיתונות לפני גיוסה.
עד לא מזמן חברת האחזקות של עיתון הארץ החזיקה בכ 33% ממניות אתר וואלה

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 08-04-2010 בשעה 14:25.
ישן 08-04-2010, 15:33
  Swordmaster Swordmaster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.08

1.אותי יותר מזעזע בכל הסיפור הזה ...זה שנתנו לעיתונאי הדביל הזה לברוח עם החומר הזה לחו"ל ,ועוד לסין ....אין גבול ??

אם משתמשים ב"מעצר מנהלי" נגד כל פעיל ימין זוטר שאומר מה שהם לא אוהבים לשמוע ...למה בדבר כזה חשוב לא משתמשים בזה?

2. בלי התלהמות ... צריך להעניש גם אותה וגם את העיתונאי בחומרה , למען יראו ויראו

3. זה גורם לי להזכר בתוכנית ההיא שהציגה חיל שמסתנן לבסיסים ומראה כמה קל לסחוב מסמכים סודיים ולהכנס למקומות סודיים .... ללא ספק שיטת ההגנה על הסודות שמחזיק צה"ל בבנינים שיש להם נגישות לחיילים , פשוט מסוכנת . עלינו להניח שלאויב יש תושיה ורצון להשיג מסמכים כאלה ...ואם זה רמת השמירה עליהם ...צריך להתחיל להעניש\להחליף גם את מי שאחראי להזנחה הפושעת הזאת ולתת עונשים על כל הפרה קלה של הנהלים של מי שאמור להשגיח עליהם.

4. ההתנהלות המגוכחת של עיתון הארץ שמשחק מול הצבא והשב"כ כדי להגן על אותו עיתונאי והרעיון הטיפשי כאילו חופש העיתונאות = החזקה ליגיטימית בסודות מדינה , צריכות תגובות הולמות בפני עצמן ...
ישן 08-04-2010, 16:17
  אחד_שבא_והולך אחד_שבא_והולך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08

אני מתבייש! בכל התקשורת בישראל...

תתביישו לכם! חבורה של אינטרסנטים שתפסו טרמפ על המקרה בכדי לקדם את המסע שלהם כנגד הצנזורה וכ'ו...

וכל האלה שטוענים (ונקרא לחיה בשמה - שמאלנים) שהיא עשתה זאת מבחינה אידיאולגית, אתם יודעים, מילא, מילא!!! היא הייתה לוקחת מסמך אחת מצלמת ומדליפה, ואני אומר מילא כי גם מעשה כזה אסור לעשות! יש דרכים אחרות לעשות את זה, לפנות לצינורות מקובלים וכדומה...אבל הבחורה גנבה יותר מ-2000 מסמכים!!! איזה תירוץ יכול להיות לזה?!

ואני לא מבין איך לעזאזל אנשים מגינים על מעשיה - אלה מסמכים של סיכומי דיונים רגישים ביותר שיכולים להסב לנו נזק רב, אבל את כל זה אפשר לזרוק בכדי לעלות את המוניטין של כתב כזה או אחר...

תתביישו לכם, חבורה של אינטרסנטים מגעילים...

ובנוגע לשבכ, כמו שר' השירות אמר היום, הפשלה הגדולה היא שהם טיפלו בכל הפרשיה בידי קטיפה, ולא כמו שהם היו עושים זאת אלמלא היה מדובר בעיתונאי - אתם מבינים לאיפה הגענו, השבכ, שתפקידו להגן עלינו!, לא עושה זאת, כי יש בו קצת חשש מהתקשורת שתקטול אותו בכל צעד וצעד שהוא עושה. ויש הבדל די גדול בין ביקורת בונה לבין קטילה, מה שהתקשורת עושה בו לאחרונה....

פשוט איכס.
ישן 08-04-2010, 17:12
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
"60 שניות על סעיף 113 לחוק העונשין"

מכיוון שהנושא כבר עלה בעבר גם בפורום זה (ע"ע אבנר כהן, תא"ל מיל. יצחק יעקב), מן הראוי לקרוא שוב בנחת את הסעיף בחוק. להאשים בריגול חמור זה קל. להוכיח כוונה לפגוע בביטחון המדינה (וזה ההבדל ה"דק" בין 15 שנים למאסר עולם) - קצת יותר קשה.

א. סעיף 113(א) - מסירת ידיעה סודית באין הסמכה לכך ואין הדבר משנה למי נמסרה הידיעה ומה הייתה כוונת המוסר - דינה מאסר של עד 15 שנים.

ב. סעיף 113(ב) - מסירת ידיעה סודית באין הסמכה לכך מתוך כוונה לפגוע בבטחון המדינה, ואין הדבר משנה למי נמסרה הידיעה ואם אכן היה בה כדי לפגוע בבטחון המדינה, עונשה המקסימלי - מאסר עולם.

ג. סעיף 113(ג) רישא - השגת, איסוף הכנה רישום או החזקה של ידיעה סודית - באין הסמכה לדבר ומבלי שהידיעות הללו נמסרו למישהו, ואין הדבר משנה מה הייתה כוונת אוסף המידע בעשותו כן, עונשה עד 7 שנות מאסר.

ד. סעיף 113(ג) סיפא - נלוותה למעשה כמתואר בחלופה ג' לעיל כוונה לפגוע בבטחון המדינה - עולה העונש לכדי 15 שנות מאסר.
ישן 10-04-2010, 21:56
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "ואיפה זה שם את ההוא כסוף..."

מישהו (בלי להזכיר שמות) מנסה לדחוף פוליטיקה לפורום בכוח?

חיפוש בגוגל היה עונה לך על השאלה הזו. בעמוד הראשון פרוטוקול מדיון של ועדת חוקה חוק
ומשפט
, ובו יועצת משפטית מזכירה את העניין:
ציטוט:
אל תגיד את זה. אמרתי, שלא בכל הסיטואציות תהיה לך חסינות מהותית. אין ספק שדיבור, במיוחד בין כותלי הבית, זה דבר הכי מוגן. ואולם, בית-משפט כבר פסק, שאם יש מטרה מכוונת של הפרת ביטחון המדינה, לא תמיד, לפעמים עדיין תהיה חסינות מהותית, תלוי בסיטואציה. במקרה של מסמך שטאובר, בית-המשפט הכיר בזה שחלה החסינות המהותית מן הטעם שהקראת המסמך, לשיטתו של בית-המשפט, לא תוכננה מראש, והיתה בגלל פרובוקציה שהיתה במליאה, שגרמה לרצון להקריא את המסמך. בית-המשפט אמר, שלו הוא היה משתכנע שחבר הכנסת בא מראש מתוך כוונה לפגוע בביטחון המדינה והיה מביא כל מיני מסמכים סודיים שפוגעים בביטחון המדינה, וחושב שאם הוא יקריא אותם במליאה, בזה נגמר העניין, ותמיד תחול עליו החסינות המהותית, זה לא תמיד. זה תלוי בסיטואציה.

מבחינה חוקית - חלה על "כסוף השיער" החסינות הפרלמנטרית.
מבחינה "אתית" - בית-המשפט פסק שהקראת המסמך לא הייתה מתוכננת אלא "כתוצאה
מפרובוקציה".

על גב' קם לא חלה חסינות, וגב' קם פעלה מתוך תכנון מוקדם ארוך ומדוקדק.

ולפני שתמשיך - באותו עמוד בגוגל מגיעים גם לפוסט ב-THEMARKER של מישהו (זה אתה
בזהות אחרת?) שמנסה להסיק מפסיקת בית-המשפט שללא הכוונה הממשית אין עבירה על
החוק. אותו אדם (בלי להזכיר שמות) צריך לחזור לשיעורי הבנת הנקרא, ולהבין את הציטוט
מאותו פרוטוקול ועדה: העדר הכוונה מצדיק את השארתה של החסינות הפרלמנטרית על כנה;
הוא איננו פטור גורף מהגדרת העבירה כעבירה.

לא נורא, לפחות ניסית.
ישן 10-04-2010, 22:39
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב ""60 שניות על סעיף 113 לחוק העונשין""

למה אתה הולך רחוק?

סעיף 99 לחוק העונשין "סיוע לאויב במלחמה" קובע כי:
ציטוט:
99.
[ד/9] (א) מי שעשה, בכוונה לסייע לאויב במלחמתו נגד ישראל, מעשה שיש בו כדי לסייעו לכך, דינו – מיתה או מאסר עולם.
(ב) לענין סעיף זה, "סיוע" – לרבות מסירת ידיעה בכוונה שתגיע לידי האויב או ביודעין שהיא עשויה להגיע לידי האויב, ואין נפקא מינה שבעת מסירתה לא התנהלה מלחמה.

כלומר אם מסרת עובדה בעלת חשיבות צבאית, בידיעה שהיא "עשויה להגיע" לידי האויב, גם אם בעת מסירתה לא מתנהלת מלחמה - אתה אשם ב"סיוע לאויב" ודינך מאסר עולם או גזר דין מוות.

במקרה שלה, את סעיף הכוונה אפשר להוכיח בקלות.
היא מסרה מידע על חיסולים של בכירי ארגוני אויב בכוונה תחילה למנוע חיסולים נוספים כאלו.
מניעה מצה"ל להרוג אנשים אלו הן בהכרח סיוע לאנשים אלו, שמוגדרים רשמית כאויב.
כך שאיך שלא תסתכל על זה - הייתה פה כוונה לסייע לאויב...

ישן 09-04-2010, 09:26
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "תגובה רשמית של שירות ביטחון כללי באתר האינטרנט שלו. למיטב זכרוני - ללא תקדים"

בתאריך 28 נוב' 08 פורסמה בעיתון "הארץ" כתבת תחקיר גדולה תחת הכותרת "מכירת חיסול". במסגרת הכתבה פורסמו מסמכים צה"ליים מסווגים. מכתבה זו ומפרסומים נוספים של העיתונאי אורי בלאו עלה החשד כי מחזיק ברשותו מסמכים מסווגים ביותר של צה"ל.

לאור החשד להדלפת מידע מסווג, ולבקשת הרמטכ"ל ובאישור היועץ המשפטי לממשלה, פתחו שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל וצה"ל בחקירה. מטרת החקירה הייתה החזרת המסמכים המסווגים ואיתור הגורם אשר הוציאם מצה"ל שלא ברשות ובסמכות, זאת בכדי למנוע דליפת חומר מסווג והגעתו לידי גורמים לא מוסמכים.

שב"כ החל לחקור הפרשייה מתוקף סמכותו וחובתו בהתאם לחוק שירות הביטחון הכללי וייעוד השירות הקבוע בחוק בשמירה על סודות המדינה. כל אחד משלבי החקירה בוצע בליווי צמוד של פרקליטות המדינה והיועץ המשפטי לממשלה ותחת ביקורת שיפוטית של בית המשפט. גורמי ביטחון מידע בצה"ל מעורבים בחקירה בהיבטים הנוגעים להם.

מתחילת שנת 2009 החלו גורמי החקירה לבצע פעולות חקירתיות שונות לאיתור המדליף ולהחזרת המסמכים המסווגים לרשות גורמי הביטחון. במסגרת זו, ולאחר שהתברר כי ברשות העיתונאי אורי בלאו מצויים מסמכים מסווגים שעצם החזקתם מהווה סיכון לבטחון המדינה - התבקש, במהלך אוגוסט 2009 העיתונאי אורי בלאו ע"י השב"כ להשיב את החומרים המסווגים שברשותו.

לאור הרצון לשמור על חופש העיתונות, ובמטרה לכבד את חיסיון המקורות העיתונאיים, נוהל בצעד חריג, משא ומתן בין באי כוחו של אורי בלאו לבין השב"כ שבמסגרתו גובש הסדר שעיקריו:

• הפקדת המסמכים הסודיים.
  • המסמכים שיפקיד לא יהוו בסיס לחקירה פלילית כנגדו.
  • לא ייחקר כחשוד ולא ישאל על מקורותיו.
  • ככל שיאותר חשוד בהדלפה, המסמכים לא יהוו ראיה כנגד החשוד.
  • הובהר והוסכם כי אין באמור לעיל כדי להתיר לבלאו להחזיק ברשותו או בשליטתו מסמכים סודיים כלשהם.
  • אם ירצה להסתמך בעתיד על המסמכים, תקוים התייעצות בין עו"ד העיתונאי ליועץ המשפטי של השב"כ.
בסוף ספט' 09 ובהמשך להסדר שגובש, העביר אורי בלאו לשב"כ כ-50 מסמכים מסווגים של צה"ל שהיו ברשותו. בהמשך ובאישור בלאו הושמד בנוכחותו מחשבו האישי, שעל גביו שמר את המסמכים ומומנה לו רכישת מחשב חדש.

במהלכי חקירה נוספים לאיתור המדליף - אותרה ענת קם - אזרחית ישראלית, תושבת ת"א, ילידת 1987.

מחקירתה של ענת קם עלה כי בעת שירותה הצבאי בלשכת אלוף פיקוד המרכז, תחילה כפקידת לשכה ובהמשך כעוזרת רל"ש אלוף הפיקוד, בין השנים 2005-2007 , אגרה במחשבה הצה"לי אלפי מסמכים מסווגים.

מס' ימים טרם שחרורה הצבאי, ביוני 2007, צרבה בבסיסה על גבי CD את כלל החומרים המסווגים ששמרה במחשבה. מדובר על למעלה מ-2000 מסמכים.

חקירתה עלה עוד כי את כלל המידע המסווג שהוציאה מהצבא, שמרה לאחר שחרורה על גבי מחשבה הפרטי בביתה וזאת מתוך מודעות מלאה לכך שמדובר בעבירה חמורה.

מדובר במסמכים רבים מכל רמת הסיווג, לרבות מסמכים בסיווג "סודי ביותר", הכוללים מגוון רב של נושאים וביניהם - מבצעים מיוחדים, פקודות מבצעיות, הערכות מצב מבצעיות ומודיעיניות, סיכומי פורום מטכ"ל, פעילות ביטחון שוטפת, מסמכים בתחום האמל"ח בצה"ל, סדרי כוחות ועוד.

להערכת גורמי בטחון מידע בצה"ל חשיפת המסמכים לגורמים עוינים עלולה להביא לפגיעה ממשית וחיי אדם וסיכון בטחון המדינה.

בקיץ 2008 עניינה ענת קם עיתונאי נוסף אודות חומר זה. על אף שהביע עניין לקבלו, לא עלה לבסוף בידיה להעביר את החומר אליו.

במהלך ספט' אוק' 2008 העבירה ענת קם לעיתונאי אורי בלאו מספר גדול ביותר של מסמכים מסווגים.

בתאריך 14 ינו' 2010 הוגש כנגד ענת קם כתב אישום בגין ריגול חמור - מסירת ידיעה סודית בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, ואיסוף והחזקת ידיעה סודית בכוונה לפגוע בביטחון המדינה.

לאור הפער הקריטי בין מספר המסמכים שמסר אורי בלאו לשב"כ ( כ - 50 מסמכים) לבין הכמות הרבה שהועברה לו ע"י ענת קם, אושר, על דעת פרקליטות המדינה, לזמן את בלאו לחקירה על מנת להשיב לשב"כ את כלל החומר המסווג אשר נמצא בידיו שלא ברשות, שכן, עצם המצאות חומר מסווג ברשותו יש בו בכדי לסכן את ביטחון המדינה ומהווה עברה על החוק.

אורי בלאו שוהה בחו"ל מאז דצמ' 2009. מזה מספר שבועות מתנהל מו"מ בין פרקליטות מחוז ת"א לבין בא כוחו של אורי בלאו, מתוך כוונה לקבל את כלל המסמכים המסווגים אשר נמצאים ברשותו של בלאו, שלא ברשות ובניגוד לחוק.

ביום 6 אפר' 2010 הוברר כי המו"מ הגיע למבוי סתום וכי לא הושגה הסכמה עם בא כוחו של אורי בלאו.

להדגיש כי הימצאות מסמכים מסווגים ורגישים אלו בידי גורמים שאינם מוסמכים וללא כל פיקוח ושליטה מהווה מעבר למעבר על החוק, פגיעה ממשית לביטחון המדינה. הגעת מסמכים אלו, אף מקצתם, לידי האויב או לגורמי מודיעין זרים, עלולה לגרום לנזק בטחוני חמור וממושך לביטחונה של ישראל.

ישן 08-04-2010, 17:32
צלמית המשתמש של NehemiaG

הביזיון האמיתי הוא זה: המשרה המומלצת למרגל בישראל היא עיתונאי

אם אי אפשר לחקור עיתונאים
אם זה לגיטימי שעיתונאי יקבל לידיו מידע סודי ביותר
אם זה לגיטימי שעיתונאי לא יילך ויסגיר מדליפי מסמכים כאלה (2,000 מסמכים? יוסי יהושוע היקר, אני חושש שהחוק מחייב אותך לדווח על כזאת עבירה)
אם זה לגיטימי בעיני מערכת העיתון שהעיתונאי ישאיר ברשותו מסמכים שלא עומדים בהגדרה דקדקנית במיוחד
אם העיתונות מתמקדת אחר כך בעצם קיום צא"פ ובכך שמדובר בעיתונאים

אז אני ממליץ לידידנו באיראן, סוריה, לבנון, שטחי הרש"פ, ארה"ב, אירופה וסין, לשלוח את המרגלים הבאים שלהם לשמש כעיתונאים במערכת עיתון כזו או אחרת.

אה, וטוב שקיים ישראל היום.

ישן 08-04-2010, 18:01
  AF100 AF100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.10
בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "הביזיון האמיתי הוא זה: המשרה המומלצת למרגל בישראל היא עיתונאי"

לפי מה שפורסם המסמכים הגנובים כוללים גם פקודות למקרה שתפרוץ מלחמה , סדרי כוחות , דברים שלא אמורים לעניין את "חופש הציבור לדעת" , לכן הניסיון שלה לתפוס טרמפ על "חריגה" לכאורה מהוראות בג"ץ היא עלובה ביותר , ואני לא מאמין שיש עיתונאים שבאמת קונים את השטויות האלו. מה גם שתהליך אישור של חיסול הוא מגיע לדרגים הגבוהים ביותר ונעשה באישור בית המשפט.

עכשיו יושב לו בלונדון עיתונאי מושתן בשם אורי בלאו , ומחזיק מסמכים שעלולים לסכן חיילים ואזרחים. אם אותו מסמך ידלוף לאויב או למדינה עוינת התוצאות עלולות להיות אסון של ממש , רק תדמיין את אחמדינגאד מחזיק בידו מסמך שמפרט את פריסת הכוחות במזמן מלחמה.

אני רק לא מבין למה לעזאזל היא במעצר בית ולא בבית סוהר!! אני מצטער על ניבולי הפה , אבל זה פשוט משגע אותי , מרגע הפרסום אני פשוט פקעת עצבים , עוד לא הצלחתי להירגע מהביזיון של בית המשפט והצביעות והשקרים של התקשרות בנושא.
[ פרק ג', פסוק ד']

ישן 08-04-2010, 18:24
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
בואו כולנו נשתה מים
בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי Al_Madmal שמתחילה ב "שתה כוס מים, ותרגע...."

בפעם הקודמת שמישהו הואשם בריגול (הפסיכיאטר מגבעתיים) זה גם התחיל עם צא"פים, הכרזות על ריגול חמור ותיאור הניסיונות שלו להתקשר עם גורמים איראניים בחו"ל. בסוף זה נגמר בקול ענות חלושה עם איזה סעיף פרווה. הלשון של חוק העונשין בנושא הזה כל כך כללית שקל להאשים בעבירת ריגול אבל יותר קשה להרשיע. כל זאת אני אומר גם לאור העובדה שהנאשמת משתפת פעולה עם חוקריה ומסרה להם את כל הפרטים שעכשיו התפרסמו. גם על סמך ההתנהגות הזו אני יכול להעריך שלא תהיה הרשעה בסעיף הריגול. לו היא היתה מרגלת מסוכנת שמגיע לה 15 שנה בפנים היא לא היתה במעצר בית מאז דצמבר אלא במתקן שלא קיים בצפון הארץ. לא ככה?
ישן 10-04-2010, 01:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "רגע? הוא לא שרף את הלפטופ עם כל המסמכים?"

בעיה לגבות על דיסק חיצוני או אפילו על הרשת?

ישן 08-04-2010, 18:29
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "תנוח דעתך- אפשר לחקור..."

הצנזורה אישרה את הפרסום כי היא לא יכולה לאסור פרסום שמקורו בחומר מסווג כל עוד החומר המפורסם כשלעצמו אינו מסווג - איסור כזה לא יחזיק בבג"צ. לכן ניסיונות להסוות את הפרשה כ-"בסדר - תראו שהצנזורה אישרה פרסום" הם פטתיים.
אורי בלאו לא נחקר כשהוא היה בארץ, הוא מבוקש לחקירה רק אחרי שהתברר שהוא לא נהג כל כך בתמימות. בעיני עצם ההחזקה במסמכים מסווגים בבית - שלא ברשות ולא בסמכות ושהגיעו אליו בדרך לא חוקית בעליל - דורשת שהבחור ייחקר ויישפט.

הצו לא כל כך מטומטם (עד היום לא ידענו שבלאו מחזיק בידיו בחומר מסווג נוסף. מהיום הוא צריך להיות בראש הצי"ח של ידידנו מהודעתי הראשונה), הטמטום היה שהצו היה מוחלט ולא חלקי - ככה גם הונאה היתה משחקת תפקיד.

ישן 09-04-2010, 08:13
צלמית המשתמש של האזרח

"העיתונאית"
בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "הביזיון האמיתי הוא זה: המשרה המומלצת למרגל בישראל היא עיתונאי"

בפרשה הכאובה והמוזרה צריך לעשות בדק בית יסודי, אולי אפילו וועדת חקירה.
א. קודם כל היא לא עסקה בריגול - אז למה בכלל להאשימה בכך.
ב. איך הכל הגיע לעיתונות זרה ומי היא כאן המדליף (זה באמת ניתן לגלות ולא נראה לי מסובך)
ג. הצנזורה עשתה צחוק ממדינת ישראל בגלל תגובתה איטית ונגרם נזק תדמיתי עצום.
ד. איך זה שמנהלים מו"מ עם אדם (עיתונאי) אשר מחזיק חומר שאינו מוסמך להחזיק אותו, במקום לעצור אותו מייד.
ה. בקשר ל"עיתונאית" אין מה להוסיף - הילדה חפשה פרסום וקיבלה בגדול.
עכשיו תהיה בטח עיסקת טיעון והכל יחזור לקדמותו עד לפרשה הבאה...
ו. תוסיפו כראות עיניכם....
ז.
ח.

ישן 09-04-2010, 08:50
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 183 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב ""העיתונאית""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
בפרשה הכאובה והמוזרה צריך לעשות בדק בית יסודי, אולי אפילו וועדת חקירה.
א. קודם כל היא לא עסקה בריגול - אז למה בכלל להאשימה בכך.

על מנת להגיע להסדר טיעון נוח למדינה בעתיד. אני לא חושב שלמישהו יש אשליות שהיא תורשע בריגול.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
ב. איך הכל הגיע לעיתונות זרה ומי היא כאן המדליף (זה באמת ניתן לגלות ולא נראה לי מסובך)

חשוד מרכזי נמצא ברגעים אלו בבריטניה. הוא עיתונאי- למי אתה חושב שהוא יפנה ראשון?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
ג. הצנזורה עשתה צחוק ממדינת ישראל בגלל תגובתה איטית ונגרם נזק תדמיתי עצום.

לא צנזורה כי אים בית משפט. הצנזור הצבאי לא קשור לפרשה הזו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
ד. איך זה שמנהלים מו"מ עם אדם (עיתונאי) אשר מחזיק חומר שאינו מוסמך להחזיק אותו, במקום לעצור אותו מייד.

מדובר בעיתונאי שהחזיק חומר סודי. הוא אינו הראשון שעושה את זה ולא האחרון וככה עיתונות עובדת. זה מה שהנחה את השב"כ. השב"כ ביקש חזרה את המסמכים ואף קיבל אישור להשמיד את המחשב של בלאו. גם השב"כ לא ראה במה שהוא עשה עבירה קשה יותר מדי. כל העניין הסתבך כשהתברר שהוא מחזיק בהרבה יותר ממה שהוא דיווח עליו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
ה. בקשר ל"עיתונאית" אין מה להוסיף - הילדה חפשה פרסום וקיבלה בגדול.

הפירסום הזה לא עושה לה יותר מדי טוב. אגב, האחריות על הפירסום והפיכתה לשהידית הוא על מי שהטיל את צו איסור הפירסום המטופש הזה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
עכשיו תהיה בטח עיסקת טיעון והכל יחזור לקדמותו עד לפרשה הבאה...
ו. תוסיפו כראות עיניכם....

תנוח דעתך- כל מטרת האישום בריגול הוא להגיע להסדר טיעון.

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 09-04-2010 בשעה 08:57.
ישן 08-04-2010, 19:19
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 197 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני רוצה להזכיר בהקשר הזה..."

החיילת/עיתונאית/מרגלת גנבה 2000 מסמכים שסיווגם סודי וסודי ביותר. רק כדי להבין - סיווג סודי וסודי ביותר משמעותם שנפילת המסמך בידיים עויינות תגרום פגיעה בחיי אדם ופגיעה ממשית בביטחון המדינה. כאשר נימסר למאבטח חומר בסיווג סודי ביותר מצופה ממנו להילחם על מנת שהחומר לא יגנב ממנו, כלומר לסכן את חייו ממש על מנת שהמסמך לא יפול לידים עויינות.

מדובר בחיילת שגנבה 2000 מסמכים, מתוך כוונה תחילה, מסרה אותם די עיתונאי מתוך כוונה שחומר יתפרסם - כאשר מדובר במסמכים סודיים וסודיים ביותר משמעות הדבר הוא ריגול. מנסים למכור לנו בחורה שהיא "מלח הארץ", ששרתה בצבא, שפעלה ממניעים מוסריים .... ואני אומר "אודי אדיב, זוכרים ?"

אותה ואת העתונאי הסמרטוטן ומושתן, שהגיעה לחקירה בשירות והעז לעשות את מה שעשה - לכלא ולהרבה הרבה זמן !

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 08-04-2010 בשעה 19:23.
ישן 09-04-2010, 18:21
צלמית המשתמש של xnir
  xnir xnir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 198 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "החיילת/עיתונאית/מרגלת גנבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
החיילת/עיתונאית/מרגלת גנבה 2000 מסמכים שסיווגם סודי וסודי ביותר. רק כדי להבין - סיווג סודי וסודי ביותר משמעותם שנפילת המסמך בידיים עויינות תגרום פגיעה בחיי אדם ופגיעה ממשית בביטחון המדינה. כאשר נימסר למאבטח חומר בסיווג סודי ביותר מצופה ממנו להילחם על מנת שהחומר לא יגנב ממנו, כלומר לסכן את חייו ממש על מנת שהמסמך לא יפול לידים עויינות.

מדובר בחיילת שגנבה 2000 מסמכים, מתוך כוונה תחילה, מסרה אותם די עיתונאי מתוך כוונה שחומר יתפרסם - כאשר מדובר במסמכים סודיים וסודיים ביותר משמעות הדבר הוא ריגול. מנסים למכור לנו בחורה שהיא "מלח הארץ", ששרתה בצבא, שפעלה ממניעים מוסריים .... ואני אומר "אודי אדיב, זוכרים ?"

אותה ואת העתונאי הסמרטוטן ומושתן, שהגיעה לחקירה בשירות והעז לעשות את מה שעשה - לכלא ולהרבה הרבה זמן !

ישן 08-04-2010, 20:13
  אחד_שבא_והולך אחד_שבא_והולך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 201 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ובהנחה שלפקידה של אלוף פקמ"ז..."

תבינו משהו מאוד חשוב, וגם התקשורת צריכה להבין את זה, על כל החרטות שמדברים עכשיו אל בטחון מידע..

הפקידות בצהל רואות חומר יותר מכל אדם אחר, אפילו יותר מגבי (וממחליפו, שיגיע בע") - גם באיכות, וגם בכמות...
הכל עובר דרכן, סיכומי דיונים, הערכות מצב, נאומים של הבכיר הרלוונטי, הכל מהכל.

הן אפילו לא צריכות להזיע מעט בכדי לקחת את החומר הביתה, כולם בוטחים בהן (לרוב בצדק) שהן יטפלו בחומר כראוי. מקרים כדוגמת אלה אין להצביע על הכלל, סתם עשב שוטה שצריך להכנס לצינוק להמון שנים.
גם היא, גם העיתונאי, וגם העורכים שלו, שמגבים אותו בטיעונים חסרי כל שחר שמוציאים אותם פשוט אנשים קטנים.
ישן 08-04-2010, 21:15
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09

בגידה
43.
חייל שעשה אחת מאלה:
(1)
באופן מחפיר, מסר לאויב מקום שהגנתו הופקדה בידו או נטשו נוכח האויב;
(2)
ביודעין, סייע לאויב בנשק, בציוד, באספקה או בכיוצא באלה;
(3)
ביודעין, נתן מחסה לאויב שאינו שבוי או חיפה עליו או עשה מעשה אחר כדי למנוע את לקיחתו בשבי;
(4)
בהיותו בשבי האויב, שירת מרצונו בכוחות המזויינים של האויב או מרצונו סייע בידם;
(5)
בבוגדין, נתן אות כניעה לאויב או עזב את המערכה;
(6)
בבוגדין, בא בדברים עם האויב;
(7)
ביודעין, מסר לאויב או בשביל האויב, כתב סתרים, סיסמה, סימן היכר, או ידיעות על מספרם של כוחות הצבא, עמדותיהם, מקום הימצאם, אספקתם או מתקניהם, או על הכנות או על פקודות בנוגע לפעולותיהם או לתנועותיהם, או כל פרט אחר בעל חשיבות ביחס לצבא;
(8)
מתוך כוונה לעזור לאויב או לסכן פעולה צבאית נגד האויב או פעולות כוחות מזויינים הפועלים נגד האויב בשיתוף עם הצבא, עשה מעשה העשוי להביא לתוצאה האמורה בפסקה זו – דינו – מוות, אולם לא יטיל בית דין צבאי עונש מוות אלא אם נעברה העבירה בתקופת לחימה.
ישן 09-04-2010, 15:27
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 217 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לך תוכיח שהיא התכוונה לפגוע..."

אתה לא רציני, נכון? היא אספה ושלחה אלפי מסמכים שמסווגים כ"סודי ביותר" (והיא בטח ובטח יודעת מה הכוונה בסיווג הזה ועד כמה המסמכים חשובים - אתה לא מפקיד בכספת את הפתקיות שאתה מקבל בכספומט) לגורם חיצוני, מה גם חלקם המכריע היה של תוכניות אופרטיביות של צה"ל - זו לא כוונה?
מעניין. אם כך, כל החבר'ה האלה שדוקרים למוות אנשים אחרים בקטטות - הם לא התכוונו להרוג, הם רק רצו לשים את הסכין איפושהוא, ורק במקרה ה"איפושהוא" היה היה בחזה של מישהו אחר... החזה במקרה היה של מישהו שמת, אני נשבע...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 09-04-2010, 17:24
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
לקריאה קצרה על "כוונה" במשפט הפלילי:
בתגובה להודעה מספר 219 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני בטוח שעורכי הדין..."

היסוד הנפשי של העבירה הפלילית
מבחינת הקושי להוכיח כוונה, לדעתי הקושי העיקרי הוא בשיכנוע של בית המשפט.

כבר יצא לי לספר בכמה הזדמנויות על שני תיקים פליליים שהכרתי טוב ומקרוב מאוד:
משפטו של שוטר מג"ב רובי גל, שהואשם בהריגת צעיר ערבי במהלך מבצע לאיתור אמל"ח בואדי ערה, משפטו של השוטר שחר מזרחי, שהואשם בהריגת צעיר ערבי שניסה לגנוב רכב בפרדס חנה.

לכאורה, נקודת הפתיחה של מזרחי היתה טובה יותר מזו של גל- העבריין שנהרג ניסה לדרוס אותו קודם לכן, בעוד שהטענה נגד גל היתה שהוא ירה בגבו של ההרוג במהלך מרדף.
בסופו של דבר, דווקא רובי גל היה זה שזוכה, בעוד ששחר מזרחי הורשע בהריגה ונידון ל-15 חודשי מאסר.

מה שמעניין היה ששני המשפטים התקיימו בתקופה מקבילה, אצל שני שופטים שישבו באותו בית משפט (מחוזי חיפה), באותה קומה (6), ואפילו באותה מבואה (ג').
והנה, שופט אחד החליט לקבל את גרסתו של הנאשם, שטען שפעל מתוך הגנה עצמית, בעוד ששופט אחר החליט שהנאשם לא פעל מתוך סכנת חיים בעת שירה.

מה אנחנו למדים מכך?
שמלבד הנתונים היבשים, הטיעונים, הפילפולים המשפטיים והרטוריקה של עורכי הדין של הצדדים, זה גם תלוי בשאלה מיהו השופט בתיק.
במו אוזניי שמעתי סניגורים פליליים שמנסים לנחם את הקליינטים שלהם, שזה עתה נגזרו עליהם 10שנות מאסר בגין ביצוע אונס בנסיבות מחמירות (שהעונש המקסימלי על עבירה זו עומד על 20 שנות מאסר) במשפט הבא: תגיד תודה, אם זה היה בהרכב של השופט XXX, היית מקבל 16 שנה לפחות.

משפטה של ענת קם אגב, מתקיים בפני הרכב של שלושה שופטים, משום שהעבירות שבהן היא מואשמת מסווגות כ"פשע חמור".

ישן 08-04-2010, 23:49
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 224 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=hellfrost] לא אמרתי..."

ועדיין אפשר לשפוט אותה בבית דין צבאי.

ציטוט:
פרק שני: תחולת החוק
תחולת החוק עד לשחרור מן הצבא
4.
מי שנתקבל כדין, או דימו בתום לב שנתקבל כדין, לכוחות הסדירים של הצבא או לשירות בכוחות המילואים של הצבא, יחול עליו חוק זה כל עוד לא קיבל שחרור מן הכוחות הסדירים או מאותו שירות מילואים.
תחילת שרותו של מתנדב בכוחות המילואים
5.
הנמנה עם כוחות המילואים על פי התנדבות שנקרא להתייצב לשירות מילואים מסויים בהתאם להתנדבותו, רואים אותו לענין חוק זה כאילו היה בשירות מן הזמן שנקבע להתייצבותו לאותו שירות.
תחולת החוק על מי שחדל מהיות חייל
[תיקון: תשל"ח-2, תשנ"ג, תשנ"ח-2]
6.
(א)
אדם שעבר עבירה בהיותו חייל ולאחר ביצוע העבירה חדל, לחלוטין או לשעה, מהיות חייל, יחול עליו חוק זה בכל ענין הנוגע לאותה עבירה.
(ב)
לא הוגש כתב אישום לבית דין צבאי על עבירה כאמור, תוך מאה ושמונים יום מהיום שבו חדל להיות חייל כאמור, והיא אינה עבירה לפי סעיף 43, 92, 98 או 99, יחדל חוק זה לחול עליו לגבי אותה עבירה.
(ג)
על אף האמור בסעיף קטן (ב) תפקע התחולה האמורה בסעיף קטן (א) לגבי עבירה מן העבירות המנויות להלן אם לא הוגש כתב אישום עליה לבית דין צבאי תוך שנה מהיום שאדם שעבר אותה חדל, לחלוטין או לשעה, מהיות חייל:
(1)
עבירה צבאית שענשה מאסר שנתיים ומעלה;
(2)
עבירה שאינה צבאית שהיא פשע וכן עבירה על סעיף 304 לחוק העונשין, התשל"ז-1977, או עבירה על סעיף 64 לפקודת התעבורה.
(ד)
על אף ההגבלות האמורות בסעיפים קטנים (ב) ו-(ג), כאשר בוצעה עבירה בידי חיילים שותפים לדבר, שהינם צדדים לעבירה, כאמור בסימן ב' לפרק ה' לחוק העונשין, התשל"ז-1977, כל זמן שחוק זה חל על אחד מהם הוא יחול על כולם.
(ה)
אין בהוראות סעיף זה כדי לגרוע מדיני ההתיישנות לפי חוק זה או לפי חוק סדר הדין הפלילי, תשכ"ה-1965.
תחולת החוק על מי שנמסר לו נשק מטעם הצבא
7.
מי שנמסר לו נשק מטעם הצבא כדי להחזיקו לפי תעודת הרשאה כאמור בסעיף 5ב(ג) לחוק כלי היריה, תש"ט-1949, ועשה בו או לגביו מעשה המהווה עבירה על הסעיפים 45(3), 76(ג), 78, 79, 80, 85 או 133 לחוק זה, יחול עליו חוק זה בכל ענין הנוגע לאותו מעשה.
תחולת החוק על בני אדם הנתונים במשמורת הצבא או עובדים בצבא
8.
גם על אלה יחול חוק זה, אף אם אינם חיילים כהגדרתם בסעיף 1:
(1)
הנמצא כדין במשמורת הצבא;
(2)
העובד בשירות הצבא, או העובד במפעל המשרת את הצבא וששר הבטחון קבע אותו בצו כשירות צבאי לענין סעיף זה;
(3)
העובד בשליחות הצבא.
התאמת מונחים לענין עובד במפעל המשרת את הצבא
8א.
לענין תחולת חוק זה על עובד במפעל המשרת את הצבא וששר הבטחון קבע אותו בצו כשירות צבאי לפי סעיף 8(2), "צבא" – גם מפעל כאמור במשמע.
הודעת הצו
9.
(א)
צו כאמור בסעיף 8(2) יכול להיות כללי, מסוייג או אישי, ואין חובה לפרסמו ברשומות.
(ב)
תחילת תקפו של צו כאמור יהיה כתום שני חדשים מיום נתינתו, אולם לא יחול על אדם אלא משהודע לו; ולגבי מי שהיה בשירות שעליו חל הצו בזמן נתינתו – לא יחול הצו אלא כתום שני חדשים מיום ההודעה.
תחולת החוק על שבויי מלחמה
10.
חוק זה יחול על שבוי מלחמה בהתחשב עם כל הוראה שנקבעה בתקנות שהותקנו על ידי שר הבטחון, בהסכמת שר המשפטים, לשם התאמת הוראות חוק זה עם האמנות הבינלאומיות שישראל התקשרה בהן.
תחולת החוק על איש מילואים שאינו בשירות
[תיקון: תשכ"ד, תשס"ד-4]
11.
(א)
איש מילואים שאינו בשירות שעבר אחת העבירות המנויות להלן יחול עליו חוק זה בכל הנוגע לאותה עבירה, ואלו הן:
(1)
מעשה המהווה עבירה לפי הסעיפים 57, 94א, 99, 100, 101, 102, 104, 109(א)(1) או 131;
(2)
מעשה המהווה עבירה לפי סעיף 59 או 62, ועשה את המעשה כלפי מפקדו באשר הוא מפקדו או כלפי מי שהיה מפקדו באשר היה מפקדו;
(3)
מעשה המהווה עבירה לפי סעיף 64, ועשה את המעשה לגבי חייל הבא לשים אותו במשמורת לפי חוק זה;
(4)
מעשה המהווה עבירה לפי סעיף 65, ועשה את המעשה כלפי פקודו באשר הוא פקודו;
(5)
מעשה המהווה עבירה לפי סעיף 85, לגבי נשק שקיבל מטעם הצבא;
(6)
מעשה המהווה עבירה לפי תקנות שהותקנו על ידי שר הבטחון לפי חוק שירות בטחון, תש"ט-1949, והמטילות חובות על אנשי מילואים כשאינם בשירות.
(ב)
אדם שעבר עבירה כאמור בסעיף קטן (א) בהיותו איש מילואים, יחול עליו חוק זה בכל הנוגע לאותה עבירה אף לאחר שחדל להיות נמנה עם כוחות המילואים; אולם אם לא הוגש כתב אישום לבית דין צבאי תוך שנה מהיום שבו נעברה העבירה והיא איננה עבירה לפי סעיף 99, יחדל חוק זה לחול עליו לגבי אותה עבירה.
עבריין ששהה מחוץ למדינה
[תיקון: תשמ"ב]
12.
לא הוגש כתב אישום לבית דין צבאי מפני שהותו של הנאשם מחוץ לישראל, לא יבוא הזמן ששהה מחוץ לישראל במנין התקופות האמורות בסעיפים 6 ו-11.
סמכות שפיטה בעבירות צבאיות
[תיקון: תשכ"ד]
13.
(א)
בית דין צבאי מוסמך לדון חייל שעשה מעשה המהווה עבירה צבאית, בין שעבר אותה במדינה ובין מחוצה לה; אין הוראה זו גורעת מסמכותו של כל בית משפט אחר במדינה לשפוט את החייל על אותו מעשה אם הוא מהווה עבירה לפי דין אחר.
(ב)
מי שחוק זה חל עליו על פי סעיף 8(2) לא יישפט בבית דין צבאי על עבירות אלה:
(1)
עבירה לפי סעיף 43(1) ו-(5) ולפי סעיף 45(1), (3) ו-(5);
(2)
עבירה לפי סעיפים 65, 67, 71, 95, 96, 98, 99, 129 ו-130;
(3)
עבירה לפי סעיפים 126, 127 ו-128 אלא אם נעברה העבירה במקום שבהחזקת הצבא.
(ג)
מי שחוק זה חל עליו על פי סעיף 8(2) הרי, נוסף לעבירות הצבאיות המנויות בסעיף קטן (ב), לא יישפט בבית דין צבאי בתקופה שאיננה תקופת לחימה גם על עבירות אלה:
(1)
עבירה לפי סעיפים 61, 92, 94, 100, 101, 102, 108(3), 128, ו-132;
(2)
עבירה לפי סעיף 49, אלא אם התכוון במעשה העבירה להפגין חוסר כבוד למפקד;
(3)
עבירה לפי סעיפים 109, 111, 112 ו-113 אלא אם הוזמן או בא לפני בית דין צבאי לרגל ענין שהגיע לידיעתו בקשר עם עבודתו בצבא.
(ד)
שר הבטחון רשאי לקבוע בתקנות עבירות נוספות שעליהן לא יתן את הדין מי שחוק זה חל עליו, לפי סעיף 8(2), הכל בתנאים ובסייגים שיקבע.
סמכות לשפוט חייל בעבירות שאינן צבאיות
14.
בית דין צבאי מוסמך לדון חייל, פרט למי שחוק זה חל עליו על פי סעיף 8(2) ו-(3), שעבר בין במדינה ובין מחוצה לה עבירה כל שהיא שאיננה עבירה צבאית, אולם אם היה היועץ המשפטי לממשלה סבור שהעבירה לא נעברה במסגרת הצבא או עקב השתייכותו של הנאשם לצבא, רשאי הוא בכל עת, עד להחלטה בדבר הרשעה או זיכוי (להלן – הכרעת הדין), לצוות כי דינו יתברר בבית משפט אחר.
סמכות לשפוט עובדים בצבא בעבירות שאינן צבאיות
15.
בית דין צבאי מוסמך לדון אדם שחוק זה חל עליו לפי סעיף 8(2) ו-(3) ושעבר, בין במדינה ובין מחוצה לה, במסגרת הצבא או עקב השתייכותו לצבא, עבירה כל שהיא שאיננה עבירה צבאית, אולם רשאי היועץ המשפטי לממשלה בכל עת עד להכרעת הדין לצוות, כי דינו של האדם יתברר בבית משפט אחר.
סמכות העמדה לדין בעבירת חוץ
[תיקון: תשנ"ד-2]
15א.
הגשת כתב אישום בעבירה שנעברה מחוץ למדינה אשר בית דין צבאי מוסמך לדון בה כאמור בסעיפים 13, 14 ו-15, אינה טעונה הסכמת היועץ המשפטי לממשלה.
דין מי שחוק זה חל עליו ואינו חייל
16.
מי שאינו חייל כהגדרתו בסעיף 1, וחוק זה חל עליו – יהיה דינו, לענין חוק זה, כדין חייל; וכל מקום שמדובר בחוק זה על חייל, גם אדם כאמור במשמע; והוא, כשאין הוראה אחרת.
ישן 09-04-2010, 23:44
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 227 שנכתבה על ידי מבקר המדינה שמתחילה ב "לא ניתן, הואיל ומתקיימים שני..."

אתה טועה בהבנת הנקרא. ארבעת סעיפי העבירות שנכללים בסעיף קטן ב' אינם בעלי "תאריך תפוגה" רגיל. הפסקה שציטטת באה לומר באילו מקרים חלה הרחבה לשנה לגבי סעיף א', במקום -180 ימים לאחר השחרור שבסעיף א' לשנה בעבירות שמפורטות בסעיף ג'.
בארבעת סעיפי העבירות החריגות שהובאו ניתן להעמיד לדין צבאי בכל עת, כולל בכל תת-סעיפי הבגידה. מה שכן סעיף 43 סעיף קטן 8 אכן יצריך מאמץ ניכר להוכחה על ידי התביעה ולכן כנראה אין סיכוי שייושם, בניגוד ל-44 שאכן קל יותר אבל אותו אכן לא ניתן להחיל עליה יותר. בכל מקרה במילא לא חסרות אפשרויות בחירה מסעיפי הריגול בחוק העונשין, ואני לא בטוח שבית דין צבאי בהכרח היה מחמיר.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 09-04-2010 בשעה 23:55.
ישן 10-04-2010, 22:36
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 224 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=hellfrost] לא אמרתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
רק להזכירך, היא אינה חיילת.

זה בסדר, החוק הפלילי מחמיר לא פחות.

סעיף 99 לחוק העונשין "סיוע לאויב במלחמה" קובע כי:
ציטוט:
99.
[ד/9] (א) מי שעשה, בכוונה לסייע לאויב במלחמתו נגד ישראל, מעשה שיש בו כדי לסייעו לכך, דינו – מיתה או מאסר עולם.
(ב) לענין סעיף זה, "סיוע" – לרבות מסירת ידיעה בכוונה שתגיע לידי האויב או ביודעין שהיא עשויה להגיע לידי האויב, ואין נפקא מינה שבעת מסירתה לא התנהלה מלחמה.

כלומר אם מסרת עובדה בעלת חשיבות צבאית, בידיעה שהיא "עשויה להגיע" לידי האויב, גם אם בעת מסירתה לא מתנהלת מלחמה - אתה אשם ב"סיוע לאויב" ודינך מאסר עולם או גזר דין מוות.

ישן 09-04-2010, 12:46
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

סלעי, רב התגובות מאופקות
בתגובה להודעה מספר 233 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "וואלה, 157 תגובות, כבר שפטו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סלעי
וואלה, 157 תגובות, כבר שפטו את הבחורה כאן, גזרו עליה מוות,
האם אני ואתה קראו את אותם הטקסטים? אכן היתה תגובות בודדות שדברו על הוצאה להורג.
רב התגובות התייחסו לעניין המדור. כמו כן, השיח נסוב סביב השאלה העקרונית האם (מלשון שאלה) יש מקום לדרוש גזר דין מוות בהתבסס על נכונות הדברים שפורסמו בעיתונות. כמו כן, כמובן שמשתמע שאם ההר יוליד עכבר או לכל היותר חתול אזי ברור שפס"ד לא חייב לתת עונש מקסימלי.

השוו אותה לנאצים,
שמת לב שהתגובות כתבו שאין להם מידע לגבי חברותה בארגונים כאלו ואחרים? הכותבים כאן כתבו במפורש כי עניין חברותה בארגונים נאציים או תמיכה אידואולוגית הינה בגדר אי ידיעת העובדות ואי לכך לא ניתן להתייחס לסוגיה.

יודעים באילו מסמכים מדובר, יודעים מה עשתה אתם בדיוק ולמה, וכל זה תוך יום מפרסום הפרשה.
כאמור הכותבים ברובם הניחו כי העובדות הן כפי שמוצג בכתב התביעה (לינק פורסם באחת התגובות).

כמו כן, רב הכותבים הדגישו כי לא מדובר בהדלפה רק של דיון בעניין סכולים ממוקדים או חסול על פני מעצר (שלדעתי עברה חמורה בפני עצמה) אלא שהגברת כמובן לכאורה הדליפה את ההערכות בשגרה ובחירום של פקוד מרכז לרבות סד"כ והחלטות אופרטיביות. מאוד מעניין אותי לדעת מה היה קורה לחייל אמריקאי\בריטי\גרמני\פולני\אוסטרלי שהיה מדליף את כל החומר על כוחות מדינתו באפגניסטאן ועירק.

אז ב YNET הגיעו ל 600 טוקבקים. ההבדל הבסיסי איננו כל כך גדול ברוב התגובות כאן. זהו, אפשר להמשיך בפסטיבל (אגב, יש עוד תחרות שעוד לא שיחקתם בה - איך להוציא אותה להורג? יש הרבה שיטות, תשאלו את הסינים).
לדעתי, ואני אענה לעניין חרף אופן הצגת הדברים על ידך.
הוצאה להורג בישראל ע"פ הידוע לי היא בתליה למי שאינו חיל וכיתת יורים לחייל.
אי לכך, אופן ההוצאה להורג הוא נתון.
כמובן אם זה מה שמעניין אותך (או בשפת העם זה מה שעושה את זה לך) אתה מוזמן לעלות לדיון האם יש לשנות את אופן ההוצאה להורג.

לסכום: עניתי לך בצורה מושכלת חרף אופן הצגת הדברים הסרקסטי.
ואגב, ראה לדוגמא את תגובה 153 שמצטט את החוק בישראל האם זה לא ראוי לדיון?

במילים יותר פשוטות, לקחת 2-3 תגובות מתוך כמה מאות שגם לדעתי היה צריך לנסחן אחרת והפכת זבוב לפיל.

שורה תחתונה: אני באמת אשמח לדעת שהגברת לא העבירה את כל החומר של פקוד מרכז לרבות תרחישי מגננה וסד"כ ורק מדובר בהדלפה של מסמך או קבוצה בעניין חסולו של מנדהו. אני באמת לא רוצה לראות אותה מתנדנדת ברוח כמטוטלת.
ישן 09-04-2010, 09:06
  yairsuari yairsuari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.06
מה עם הדבר העקרוני שיש כאן?

קראתי את כל האשכול (זה די הרבה) ודיברו על הכל חוץ מעל הדבר העקרוני:

1. עם יד על הלב, מי מבין החברים באמת מאמין שאם הייתה מתפרסמת כתבה על הסד"כ או נושא אחר שמסכן חיי אדם היתה פורצת מהומה גדולה כמו במקרה הזה בו פורסמה כתבה המאשימה אישית אישיות בטחונית בכירה בעבירה על החוק??

2. עם כל הכבוד לא יכול להיות שהשב"כ יפרוץ לאורי בלאו הביתה במקום לקבל צו חיפוש מבית משפט (את זה לא עושים אפילו לאנשי הפשע המאורגן)
להלן לינק לפרשה מנקודת הראות של אורי בלאו:
אורי בלאו

ועוד דבר, אם אתם רוצים לראות לאן הרוח נושבת שימו לב איך הצנזורית הצבאית מתנערת מהפרשה הזו:
ישן 09-04-2010, 09:12
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
1. אני. זוכר את הרס"ן מבטחון מידע פצ"ן שעף מצה"ל כי השאיר חומרים כאלה,
בתגובה להודעה מספר 241 שנכתבה על ידי yairsuari שמתחילה ב "מה עם הדבר העקרוני שיש כאן?"

האמת, פחות גרועים ממה שנטען שהיא הדליפה, ב-MP4 של הבת שלו?
אז אם ההאשמות נכונות, והגברת פחות או יותר גנבה את כל התכניות האופרטיביות של פקמ"ז, הסד"כים וההיערכות, זה בהחלט מצדיק רעש רציני.
2. אכן, מוזר מאוד הסיפור עם הפריצה בלי צו חיפוש - *אם* זה נכון.
3. הצנזורית מתנערת מאיסור הפרסום, לא מהמעצר.

ובלאו לא טורח להסביר האם אמת או שקר בטענה שהוא מחזיק בידו *כרגע* העתק של החומרים המסווגים.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-04-2010, 10:12
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

ציטוט:
בסוף ספט' 09 ובהמשך להסדר שגובש, העביר אורי בלאו לשב"כ כ-50 מסמכים מסווגים של צה"ל שהיו ברשותו. בהמשך ובאישור בלאו הושמד בנוכחותו מחשבו האישי, שעל גביו שמר את המסמכים ומומנה לו רכישת מחשב חדש.

הייתי מצפה לטיפול "קצת" אחר בעבריין שכזה, בטח שלא שדרוג המחשב האישי שלו.
ולא, לא מעניין אותי שהוא עיתונאי. אני מבקש שמישהו יסביר אחת ולתמיד למה חוקים החלים על כל אזרח מושעים מתוקפם ברגע שלעבריין יש תעודת עיתונאי ("השומרוני הטוב", למשל).

http://www.baking.co.il

ישן 09-04-2010, 11:15
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אפ'חד לא רוצה כלום. עיתון מהותו לא להיות פטריוט ולפרסם סודות,
בתגובה להודעה מספר 249 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "נשגב מבינתי מה רוצים מעיתון..."

מדינה מהותה להיות פטריוטית ולטפל בחומרה במי שמפרסם סודות, ושירותים חשאיים מהותם לרדוף מי שעושה צרות. כל אחד עושה את שלו, כולם מרוצים לאללה והשאר הלא הוא כתוב על ספר דברי בית המשפט.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-04-2010, 14:49
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 249 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "נשגב מבינתי מה רוצים מעיתון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי romi4
נשגב מבינתי מה רוצים מעיתון הארץ. עיתון מעצם הגדרתו-רוצה לפרסם סודות.זאת מהות קיומו.הוא לא אחראי על ביטחון מידע,ולא פטריוט. מה עוד שעיתון הארץ מדורג בין חמישים העתונים הטובים בעולם.

?????????????????????????????????

ואם יחליט העיתון שמעצם הגדרתו הוא דורס הולכי רגל, אז זה בסדר?

אם יש מצב שבו אין שום שחר לטענות של "קו דק" או "שטח אפור", הוא כאשר עיתון עובר ביודעין על חוק מפורש. אני לא מצפה מעורך הארץ להיות אחראי לביטחון מידע, כמו שאני לא מצפה ממנו לטפל באחים פריניאן. מצד שני, אני בהחלט מצפה ממנו לכבד את החוק במדינה כמו אזרח "פשוט"!

אגב, אאל"ט, דווקא הארץ הוא השופר המרכזי בכל האמור ב"שלטון החוק". מעניין היישום במקרה זה.

http://www.baking.co.il

ישן 10-04-2010, 22:09
צלמית המשתמש של האזרח

ענת קם - הצד האחר??

זה מה שקבלתי דרך האינטרנט - לא יודע עד כמה נכון . לפחות הפן השני:

בפרשת ענת קם, ליבי יוצא אל אביה, חברי לשעבר יגאל קם

יגאל קם, נכה צה"ל, איש מבריק, רהוט וחבר טוב להתרועע, בגיל די מתקדם
נולדה לו בתו הקטנה ענת. נולדה לידידתו שהכיר לאחר גירושיו. יגאל כבר
היה אב ל-3 ילדים מנישואיו שהסתיימו.
ענת הקטנה גדלה בבית מאד חילוני, סטייל הבראנז'ה של ירושלים. הורים
לא נשואים, אבא סוכן ביטוח, הדור בלבושו, בעל הומור משובח כמו הטבק
המשובח שעישן במקטרתו. אמא רווקה החיה עם חבר, אבי בתה היחידה ענת.
ענת ילדה מחוננת לתפארת הוריה, לומדת בבית ספר למחוננים והתקוות ממנה
בשמים. מסיימת בהצטיינות את התיכון ובלי פקפוק מתגייסת לחיל אוויר לקורס
טייס. זה כמעט מובן מאליו. בימים ההם, היא מרופדת בהערכה חברתית ענקית,
מתחנכת עמוק עמוק לתוככי התרבות הברנז'אית של ההורים, שמאל מובהק, יפי נפש
אשכנזי מתנשא, מר"צ וכל השאר. זו סביבתה הטבעית, זה החינוך "מבית אבא".
זו השיכבה שמאמינה שהם הם בעלי הבית של המדינה, כל היתר עלובי נפש.
התיפיפות טהרנית הרואה בפלסטינים עם מסכן המשועבד לשלטון ישראלי ימני מזוהם.
ענת מודחת מקורס טייס ולאחר מכן מודחת גם מקורס קצינים של חילות השדה
וכך היא מגיעה מרוטת נוצות אל לשכתו של יאיר נוה, אלוף הפיקוד, החבוש
בכיפה המסמלת בעיניה את שיא הרוע והנבזות. ההילה הענקית שליוותה אותה
עד הצבא, מרוחה בכתמים מבישים של כשלונות בצבא וכאן בלישכה היא תנסה
ליישם את החינוך הטהרני עליו התחנכה בימים הטובים של הבית, של התיכון.
ענת "הקטנה" החביבה והמתוקה שנולדה ליגאל קם וחברתו עדה גרשט היא קרבן
נורא של חינוך שמאלני חסר לב. חינוך הרואה בשלטון הישראלי הדמוקרטי אבן
נגף ומקור הרוע והרשע. ענת פעלה על פי החינוך שגדלה ואת אחריות התוצאה
היא תישא לבדה בשנים רבות בכלא. היא לא הבינה באותן רגעים בהם היא
גנבה מסמכים המתארים את סדר הכוחות של הצבא ואת התוכניות המבצעיות של
הצבא שהיא מסכנת חיי חיילים ואזרחים. היא האמינה שהיא מממשת בכך את
האידאולגיה המעוותת שניטעה בה משחר ילדותה.
ליבי ליבי אל אביה יגאל חברי מאותם ימים בהם עסקנו יחד בביטוחי חיים
במשרד סוכנות שחם בירושלים. איש באמת מקסים.

ישן 11-04-2010, 10:45
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 263 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יש לי איזה ידיד, טייס, גדל..."

ציטוט:
את מי מעניין כמה "מעוות" הבית בו גדל מישהו?

את מי שמעוניין לדעת כיצד אישה משכילה, נבונה, פוטנציאל לשירות בגל"צ ולקורס טיס, בוגרת אחד התיכונים הטובים בארץ, מגיעה לסיכון ביטחון המדינה.
אני יכול להבין את המניע האידיאולוגי לגניבת ולהדלפת המסמך שפורסם ב-"הארץ". מה הביא אותה לגנוב כ-2000 מסמכים אחרים, כולל 700 בסווג "סודי" ומעלה? כולם מתעדים פגיעה חשאית בפלסטינים? איך היא לא חשבה על האפשרות שהגדרת אבטחה שגויה במחשב שלה תוציא לרשת תוכנית מבצעית של פיקוד מרכז, ומכר שלה מהצבא או מהתיכון ייפגע?! זה מפתיע אותי כמו המקרים של סרן ארז אפרתי ושל מייג'ור נידאל חסן.

המניעים המקובלים לריגול הם כסף, אידיאולוגיה, טינה לארגון או לחברים בו, כפיה, והרגשת חשיבות. אני נוטה לחשוב שהאחרון הוא המניע לגניבת כמות כזו של מסמכים. אולי אפשר להשתמש במבחן פסיכולוגי לאיתור מרגלים פוטנציאליים מהסיבה הזו.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 11-04-2010 בשעה 10:55.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:31

הדף נוצר ב 0.54 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר