לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-05-2010, 13:55
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "חייל איים להתאבד - הקצין נתן סכין. קבילות בצה"ל"

ציטוט:
חייל אחר בשירות חובה התלונן כי מפקדו שלח אותו לאפסנאות להביא "אבקת חשמל" ו"מטען לסטיק לייט". כמו כן, לטענתו מפקדו הורה לו לעזוב את החדר שבו ישן, תוך שהוא מתנה את הסכמתו לישון בחדר בכך שינצח במשחק שש-בש. המפקד טען בתגובה, כי שלח את החייל לאפסנאות למרות שידע שאין ציוד מסוג זה. המפקד אמר כי הוא אוהב לצחוק עם חייליו. לגבי הטענה השנייה, הוא טען כי החייל התנהג באופן מוזר ולכן חשש שיישן לבד בחדר. הנציב מצא פגם חמור באופן התנהלות המפקד כלפי החייל, שהיה בו משום פגיעה בכבוד.

אכן, תמונות קשות.
לדעתי זה כשל חמור של הצבא שהחייל הנ"ל לא קיבל פטור רפואי על סעיף "פוץ".
ולפי חוות הדעת שלו, מסתמן שגם הנציב לוקה בהפרעה.

מלבד זאת, הרבה בזיונות מוצגים בדו"ח, בעיקר של אנשי רפואה אפאתיים. גם אני זוכר מהסדיר שלי איך מרפאות מלאות בערסים תחמנים שמחליפים עצות בתור, ובחיילים חולים באמת שיושבים מכונסים בעצמם שעות ארוכות ולא מצליחים לקבל יחס מהצוות השחוק והאטום.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-05-2010, 20:29
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הקבילה מוצדקת, כי לא אמרו לך האם הם חפצולים למג"ח או לתומ"ת!
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "תגידו, יש התיישנות על העבירות..."

ואני עדיין מחזיק אצלי כמה טפסי החתמת ציוד שעליהם מילואימניקים שונים חתמו על, בין השאר,
"מראות צד לטג"ש",
"אבקת בטאלייט (עיסי)"
"מפקד מחנה",
"בית אבי המשבת למקלע אחיד גדודי"
וכמובן -
"הסכם שלום ישראל סוריה" (כמות - 1).

בכל מקרה, מעשה נורא שהיה פעם בבסיס מסויים, שם היה אפסנאי עם חוש הומור חולני קצת, וחבר שלו רס"פ של תת-יחידה חימושית, גם הוא פסיכי לא קטן.
בקיצור, כשהיה מגיע חייל צעיר, היישר מבה"ד 20, היה הרס"פ לוקח אותו לסיור, מראה לו את הבסיס, את עמדות השמירה - וגם את בלון המודיעין של איזה בסיס סמוך. "גם שם יש לנו עמדה, אל תשכח לחתום על מצנח כשתלך לאפסנאות".
החייל ההמום אכן מגיע לאפסנאות, שם מוציאים לו טופס השאלת ציוד שנראה סטנדרטי אבל כולל בין השאר את העמודה "מצנח ש"כ". האפסנאי מחתים אותו על הציוד, מגיע לעמודה, ואומר: "אה, כן, המצנח. רק רגע..." ומחטט במדפים. מוציא איזו חבילה שנראית בהחלט כמו מצנח, עם בד, מיתרים רצועות והכל, מסתכל על הטירון שכרגע כבר בהלם מוחלט, ואומר לו, "אני מצטער, לא נשאר לי במידה שלך. ממילא יש לך פטור משמירות בחודש הראשון, אז כשיגיע התור שלך לשמור שם תבוא אלי קודם", ומוחק את רובריקת "מצנח".

כל חייל שעבר את המתיחה הזו, כך טוענים, היה ניתן לזיהוי בקלות בשל המבטים החוששים שהיה מגניב לעבר הבלון כל זמן שזה היה בטווח ראייתו.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 03-05-2010, 23:42
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "עכשיו אני מגיש עליך קבילה. מה..."

היית צריך לראות את הפרצוף של החייל שהרס"פ שלנו עשה לו את התרגיל הזה בשבוע מטווחים בטירונות, שכביכול אחד המפקדים ניגש למטרה של החייל ו"מוצא" בה כדור שלם עם התרמיל, וגוער בו על למה הוא לא חיזק את מפתח איינשטיין שלו, ושיגש מיד לרס"פ שיתן לו מפתח מיוחד לעשות את זה.
הרס"פ - שפחדנו ממנו פחד מוות - שיחק את המשחק עד הסוף ונתן לחייל "שטיפה" רצינית, והחייל היה על סף עילפון מרוב פחד

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 03-05-2010, 20:35
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אגב, כמעט תמיד אחוז התלונות שהוכחו כמוצדקות הוא בסביבות שני-שליש.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "חייל איים להתאבד - הקצין נתן סכין. קבילות בצה"ל"

בטח מישהו יכול לעשות חיתוך, אבל זכרוני מראה תוצאות דומות מכמה שנים בעשור האחרון.
וזה לא אומר שכל התלונות שלא הוכחו לא מוצדקות, כמובן; רק שיש כאלה שאי-אפשר להוכיח.
(בשירות שלי קבלתי חמש פעמים, שלוש הוכחו כמוצדקות ושתיים התבררו כבלתי-אפשריות להוכחה, למרות שגם אני וגם הבודק חשבנו שהן היו מוצדקות).

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 04-05-2010, 19:09
  newday newday אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.09
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אגב, כמעט תמיד אחוז התלונות שהוכחו כמוצדקות הוא בסביבות שני-שליש."

ולפעמים, עד כמה שזה קלישאתי, המציאות גם מורכבת יותר וזה לא רק "מוצדק" או "לא מוצדק".

יש יחידות (לא הרבה, אבל עדיין) שבהן פשוט אי אפשר להתנהל בצורה יעילה אם חייבים להתיישר במאה אחוז עם כל מה שאולי נכון בעולם מושלם. אני שירתתי ביחדה כזו. הייתי קצין מיון בבקו"ם, והבקו"ם (או מיטב כמו שקוראים לו היום) פשוט לא מסוגל לעבוד במציאות כזו. לכן יש מציאות שבה לא תמיד מתנהלים בצורה ישרה ויש מעין "אמנה לא כתובה" בין היחידה לבין הנציבות שמתבססת על ההבנה שאי אפשר להיות בסדר עם כולם במציאות שבה אנחנו היינו עובדים. וזה רק לגבי הקבילות המוצדקות במידת מה, ואפילו לא על קבילות הסרק האמיתיות.

אני הייתי הקצין במדור שלי שאחראי על הטיפול בקבילות ו-20% מהזמן שלי היה מוקדש לזה ואלו היו עוד הקבילות המעטות יחסית שלא עברו את הסינון שטופל וסולק לפני כן ע"י חיילים מטעמנו שעובדים מול הנציבות. במציאות של השנים האחרונות שבה כל חייל בטוח שמגיע לו הכל זה מקשה מאוד.

זה לא אומר שאין קבילות מוצדקות והרבה פעמים בעלי תפקידים בעמדות כוח לעיתים אין להם את החוכמה ואת שיקול הדעת כדי לדעת היכן עובר הגבול בין "הגמישות התפעולית" שכן מאפשרים ליחידה כמו שלנו (שיש לה עוד דוגמאות רבות כמו סמכויות שיפוט נרחבות לכל הדרגים) לבין התנהגות לא ראויה באופן חד משמעי.
ישן 04-05-2010, 15:53
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "מצד שני, לא צריך לקחת ללב כל דבר קטן"

כמו שאמרתי, יש ויש... לרוב זה לא נלווה להתעללות על אש קטנה ובלתי פוסקת, אבל זה קיים וחשוב להיות מודעים לזה ולא לדחות כל מתלונן כבכיין חסר חוש הומור..

אגב, יש גם מתיחות אכזריות יותר.. יש לי חבר ששירת כנגד צעיר בבסיס חצור, והיה מתחזה למפקד המחלקה לרגל הגעת חיילים חדשים בנוהל קבוע: שיחת פתיחה, סיבוב בגף, ואז מתן "צו הצבה" לעובדה למחרת ב-9 בבוקר...

אישית השקעתי במתיחה לחיילים צעירים כשכתבתי הוראת בדיקה מפורטת ביותר ל-"ברגי ספסל עץ סטנדרטי, מק"ט....", כולל איורים וכדומה (משהו כמו 15 עמודים). זה היה כל כך אמין שכשנתתי את זה למפקד המחלקה בפרצוף הלום ואמרתי לו - "תראה מה שלחו לנו מהמטה!", הוא דפדף בהוראה בהלם מוחלט ולקח לו הרבה זמן להבין שזאת מתיחה..
ניצלתי את זה באמת רק פעם אחת, כשהגיעו חיילות חדשות שניסו לעבוד "בלי לחשוב", זה היה משעשע ולימודי (אחת מהן לא דיברה איתי כמה ימים).

ישן 04-05-2010, 19:38
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
יכול להיות
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "צחוק צחוק, אבל מאוד יכול..."

תראה, גם אני ראיתי מקרים של אנשים שפשוט היו מקבלים כל דבר שאמרו להם, ונהפכים להיות מטרה לבדיחות ומתיחות. אבל אחרי שלב מסויים אתה כבר מבין את הבדיחות ונוקט בהתאם (מתעלם או לפעמים משתף פעולה רק עבור הצחוק שבדבר).

אם החייל הזה סבל מבעיה מסויימת שאותה בדיחה הייתה הקש ששבר את גב הגמל, אני מניח שיש פה בעיה הרבה יותר מסובכת מאשר חייל שלא מבין הומור.

Shlomz

אני הייתי חובש בצבא, וראיתי איך הולכים מסדרי רופא - והבעיה הרצינית ביותר לדעתי היא כל אותם מתחזים שגוזלים טורים מחיילים אחרים (לרוב ע"י משחק מוגזם) או פשוט נדחפים (כמו למשל חיילת שכל פעם שהיה מסדר רופא הייתה מקבלת "התקף" ועקב כך מוכנסת בדחיפות עד שמצבה היה משתפר פלאים משום מה אחרי שהייתה מקבלת ג' או מנוחה החדר). ושרופא רואה שרוב החולים שלו הם שחקנים גרועים, עם כל הכבוד להיפוקרטוס, אתה נעשה אדיש ואטום..וחבל.
חוץ מזה, נתת פה נקודה טובה שגם אני אמרתי פעם - לא הגיוני שאנשים צעירים ובריאים יגיעו לרופא בתדירות גבוה מאנשים מבוגרים בבית אבות או קופת חולים.

ישן 04-05-2010, 13:35
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
כותרת האשכול מזכירה לי מקרה שקרה לי

עת הייתי סמל טירונים בשבטה, הגיע חייל לפינת ההקשבים ליד מגורי הסגל.
הוא לא היה חייל בסוללה שלי, אבל מכיוון שראיתי שהוא ממתין כבר מספר דקות ולא מקבל מענה, ניגשתי אליו ושאלתי לרצונו.
הוא השיב לי: "אין לי מה לדבר איתך, לך תביא לכאן את אחד המפקדים שלי".
במצב רגיל הייתי "פותח עליו" שאני לא חבר שלו, ואיך הוא חושב שהוא מדבר וכו', אבל מכיוון שהוא נראה לי נסער משהו, החלטתי לתת לו צ'אנס ולשמור על אורך רוח.
אמרתי לו שיחשוב רגע על צורת הדיבור שלו, ינסה להבין מה לא בסדר בה, ולאחר שיפנה אליי בצורה מקובלת ומכובדת אני אנסה לעזור לו.
תשובתו הפתיעה אותי. הוא צעק: "אם המפקדים שלי לא באים לכאן עכשיו, אני לוקח את הנשק ויורה בך ובהם. בכולכם". את המשפט הזה הוא אמר תוך הרמה הפגנתית של הנשק לכיווני.
אני חושב שלא כל כך הבנתי באיזו סיטואציה אני נמצא, כי התגובה שלי היתה פשוט לצחוק. התחלתי לצחוק לו בפנים.
בינתיים המפקדים שלו שמעו את המשפט הזה, יצאו החוצה, וראו אותי צוחק.
אותו חייל כנראה נעלב, זרק את הנשק על הרצפה, וברח לחולות שמאחורי מאהל הטירונים.
מצאו אותו אחרי שעה או שעתיים של חיפושים.

אני עד היום זוכר את השם שלו, אחד השמות הכי פולניים שיש.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:23

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר