לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2010, 18:19
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
משהו מוזר שראיתי היום בירושלים

משהו מוזר שראיתי היום. הייתי בכותל עם המשפחה שלי וראיתי קבוצה של חיילים. לאחד החיילים היה על המדים סיכה לא אחרת מאשר "סיכת המשפחות השכולות".

הסיכה נראית כך:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לא יכולתי מסיבות טכניות (הייתי עם הילדים שלי) לגשת אליו ולהתעניין.

אח"כ תהיתי ביני לבין עצמי אם מותר בכלל לאח שכול שאחיו/אביו נהרג בצבא, לענוד את האות הזו. הרי מצד אחד זה לא שהוא עשה משהו שבגינו הוא זכאי לאות. ויתכן שהוא בכלל היה לפני גיוס כשאחיו/אביו נהרג.
זה שזה סיכה שמוענקת ע"י צה"ל/מדרש הביטחון, זה לא אומר שמותר לענוד כל סיכה שמוענקת ע"י צה"ל ומשרד הביטחון?!

אם יש כאן בפורום מישהו עם מידע רשמי בקשר לנוהל של ענידת הסיכה הנ"ל, אשמח לקבל פרטים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-05-2010, 12:01
צלמית המשתמש של Eli173

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "משהו מוזר שראיתי היום בירושלים"

אין ספק שאת אות המשפחות השכולות מקבל כל אח שכול ובן לחלל צה"ל. מה שמוזר בעיני זה שאותו אחד עונד את האות על מדיו.

סיכה וסמל הוא כמו שלט ניאון שצועק. צנחן עונד את הכנפ"ץ, טייס את כנפי הטיס וחובש את סיכת החובש. זה דבר מוחצן. אבל למה שחייל יתום או אח שכול ירצה מיוזמתו להחצין את היותו שכזה?

אפילו הייתי מבין את החייל הדתי שיענוד (בניגוד להוראות) את סיכת בני-עקיבא על המדים, או אותו אחד שענד את סיכת "תגלית" וכו'

אבל אות המשפחות השכולות?!

וזה שהורים שכולים עונדים את הסיכה על בגדים אזרחיים ביום הזיכרון, זה דבר לגיטימי ואפילו קצת מקודש. אבל על מדים? ביום-יום?
ישן 21-05-2010, 13:29
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "אין ספק שאת אות המשפחות..."

אמר לי על זה לא מזמן בחור שענד את הסיכה, כשסיפרתי לו שעקרונית היא מוגבלת ליום הזיכרון בלבד: "אם היה עובר עלייך את מה שעבר עלי, גם אתה היית עונד אותה כל הזמן".
כשזה מגיע לאובדן, אתה לא יכול להשוות את זה לסיכת נוסטלגיה (אני מכיר טבח שעונד סיכה של הילטון, כי פעם הוא עבד שם... בחייך).

בכל מקרה, כמו שנאמר - הסיכה מיועדת גם לפונקציונרים בטקסים.

(למי שתוהה האם מדובר במידע "רשמי" - אז מה שנכתב נאמר לי על ידי אחד מבכירי המשטר והמשמעת בצה"ל)

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 21-05-2010 בשעה 13:32.
ישן 21-05-2010, 13:39
צלמית המשתמש של Eli173

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אמר לי על זה לא מזמן בחור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
אמר לי על זה לא מזמן בחור שענד את הסיכה, כשסיפרתי לו שעקרונית היא מוגבלת ליום הזיכרון בלבד: "אם היה עובר עלייך את מה שעבר עלי, גם אתה היית עונד אותה כל הזמן".
כשזה מגיע לאובדן, אתה לא יכול להשוות את זה לסיכת נוסטלגיה (אני מכיר טבח שעונד סיכה של הילטון, כי פעם הוא עבד שם... בחייך).

בכל מקרה, כמו שנאמר - הסיכה מיועדת גם לפונקציונרים בטקסים.

(למי שתוהה האם מדובר במידע "רשמי" - אז מה שנכתב נאמר לי על ידי אחד מבכירי המשטר והמשמעת בצה"ל)

א. כנראה שזה תופעה אם שני אנשים שונים ראו חיילים (שונים?) עם הסיכה על המדים.
ב. ברור היה לי מלכתחילה שהסיכה הזו שונה משאר הסיכות שאפשר להעלות על הדעת.
ג. אני יוצא מנקודת הנחה שאין הנחיות ברורות בקשר לענידת הסיכה על מדים (מבחינת מיקום וצד וכו')

נערך לאחרונה ע"י Eli173 בתאריך 21-05-2010 בשעה 13:50.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר