לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2010, 12:13
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ADIR0266 שמתחילה ב "Former US General Warns of Chemical Attacks Against Israel"

החלק על הצוללת הרוסית באמת נשמע מוגזם אבל זה עדיין לא סותר את האפשרות שחיזבאללה, שכבר מפעיל הרבה מערכות נשק שנמצאות הרבה מעבר ליכולות של כל ארגון טרור, עשוי לקבל מהסורים או מהמשטר הקיצוני באירן נשק כימי- הם כבר סיפקו לו כמעט כל דבר אחר למעט נשק לא קונבנצינלי.

להזכיר לכולם את האיום של נסראללה ואת העובדה שמדינת ישראל שוב מחלקת ערכות מגן לאזרחיה
בעיני שימוש בנשק כימי ע"י החיזבאללה הוא לא תרחיש כ"כ רחוק מהמציאות.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2010, 15:39
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ADIR0266 שמתחילה ב "מה שעוד מעניין זה עניין..."

צריך לקחת ברצינות את עניין המנהרות , זה לא חדש שהכפרים השיעים מבוצרים כולם במנהרות.
אבל חפירת מנהרות אל תוך שטח ישראל זה כבר קו אדום , כנראה שהם למדו מטקטיקות של מלחמת העולם הראשונה , קרב ההסחה על סום , הבריטים חפרו מנהרות בשלב הקיפאון והעבירו קרוב ל100 אלף חיילים אל מאחורי קווי האויב.

בקשר לצוללות זה אכן הגיוני , לאיראנים יש צוללות מתוצרת עצמית , גם צוללות זעירות ולא מן הנמנע שהם העבירו לחיזבאללה יכולות כאלו - הרי הם הזרוע הארוכה של האיראנים , בין היתר חוץ מלחמש אותם הם גם מאמנים אותם. במלחמת לבנון השנייה האיראנים אפילו שלחו "מתנדבים" לשדה הקרב בדרום לבנון.

אני מאד מקווה שההנהגה שלנו מרוכזת , וערה למתרחש, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא להוריד את הכפפות , במלחמה הבאה אסור לנו לנהוג בכפפות משי אלא באכזריות , להשמיד את ההנהגה האיראנית , לפורר כל כיס התנגדות , להמטיר על חיזבאללה כמות אש מקיפה ורציפה - שפשוט יגרום לקריסה של המערך הצבאי שלו.

בכל אופן , יש הגזמות לא מעטות בסרטון הנ"ל , אני לא מאמין שלאיראנים יש פצצה גרעינית , הטקטיקה שאחמדינג'ד עושה בה שימוש היא "הפוך על הפוך" , הוא למעשה מזמין תקיפה ומייחל לה , כדי לגרום למערב לחשוב שיש לו קלף בשרוול , בתקווה שזה יגרום לסוג של חשש מפצצה איראנית. לא חכם במיוחד. כמו שנאמר בעבר , טיל לא כובש שטח , ובלי נוכחות על הקרקע אין להם שום יתרון.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

ישן 10-05-2010, 17:55
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "צריך לקחת ברצינות את עניין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוחם מיל
צריך לקחת ברצינות את עניין המנהרות , זה לא חדש שהכפרים השיעים מבוצרים כולם במנהרות.
אבל חפירת מנהרות אל תוך שטח ישראל זה כבר קו אדום , כנראה שהם למדו מטקטיקות של מלחמת העולם הראשונה , קרב ההסחה על סום , הבריטים חפרו מנהרות בשלב הקיפאון והעבירו קרוב ל100 אלף חיילים אל מאחורי קווי האויב.
.

הקו האדום הזה כבר נחצה מזמן. זכור לי שפורסם שמגלן חשפו שתי מנהרות כאלו. אל תשכח שככה חמאס חטף את גלעד שליט.
חפירת מנהרה אל תוך ישראל דורשת משאבים היא אולי דבר מסובך, אבל זה יכול "להשתלם" לחיזבאללה לנסות לחדור אל ישראל דרך מנהרה שהובילה אל דרום רג'ר.
ישן 10-05-2010, 14:18

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "ולמה שלא יהיה לחיזבאללה צוללת משלהם ???"

יהיה מאוד נחמד אם תימנע מביטויים שלא מוסיפים לתרבות הדיון פה

שנית.
צוללת היא כלי יקר מאוד ומסובך לתחזוקה והפעלה ודורש צוות גדול ומאומן לכלי עצמו ובחוף, אימון שדורש גם הפלגות.
הסתרה של כלי בכזה סדר גודל אשר מצריך נמל מסודר היא משימה קשה מאוד.
מה גם שספק גדול מאוד אם לצוללת הזו יהיה ערך מוסף מול ישראל שערוכה לגילוי של צוללות בים (לדוגמא הצוללת האמריקאית שחדרה למים הטרטוריאליים והתגלתה)
זה לא רקטה שמוסתרת במרתף של בית או מערה.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 10-05-2010 בשעה 14:22.
ישן 10-05-2010, 17:15

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "תחשבו ייצרתי חברה."

ראית יותר מדי סרטי ג'יימס בונד.

המקרה שאתה מתאר הוא הספינה גלומר אקספלורר.
מדובר בניסיון להעלות צוללת מקרקעית האוקיאנוס ולא לשנע צוללת שלמה ומוכנה לפעולה.
הספינה לא הצליחה להעלות את כל הצוללת הסובייטית השקועה ובסופו של דבר הצליחו להעלות רק כשליש ממנה.
ראוי לציין שהפרויקט הזה עלה עוד בשנות השבעים מיליארדי דולרים, במונחים של היום ייתכן שמדובר בפרוייקט שיעלה עשרות מיליאדי דולרים.
זה כסף שאין לאירן שנמצאת במצב כלכלי רע ועדיין מממנת מערך צבאי גדול, כסף שיושקע בפרוייקט הזה יבוא ע"ח נתח גדול מאוד בעוגה הצבאית באירן

לא בלתי אפשרי מבחינה טכנולוגית אבל יקר מאוד, מסובך, מסורבל.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 10-05-2010 בשעה 17:18.
ישן 10-05-2010, 17:44
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "תחשבו ייצרתי חברה."

אוקיי, בוא נניח שהאיראנים הולכים על פרויקט כל כך יקר ומגלומני. מה יוצא להם מזה?
צוללת בים התיכון.
איך מתספקים אותה? איפה מספינים אותה? וכל זה מבלי שתתגלה? נניח שגם לזה הם מוצאים פתרונוות מסובכים ויקרים.
והתוצאה - צוללת בים התיכון.
מה הם יכולים לעשות עם הצוללת הזו שהם לא יכולים לעשות עם:
א. נשק תלול מסלול מלבנון (שיותר קל להסלקה מצוללת שלמה).
ב. נשק תלול מסלול או סירות תקיפה\טורפדו קטנות ומהירות שמוצבים על סוחרת מותממת.
ג. מערכות איסוף מודיעין ושילוח צוללנים על סד"ג או סוחרת.

וכל זה יכול לשבת בשקט ולחכות לשעת רצון, בניגוד לצוללת מימי המלחמה הקרה שניתן לגלות וקשה לתרץ את נוכחותה.

בקיצור - חלומות באספמיה.
ישן 12-05-2010, 01:47
צלמית המשתמש של לוחם מיל

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "עזוב, אם הייתי נסראללה הייתי..."

למה זה לא מעשי? לסוריה אין צוללות? רצועת החוף הלבנונית לא גובלת עם רצועת החוף הסורית?

אנשים בעלי ניסיון יותר פרקטי מאיתנו כבר העריכו בעבר שכל נשק שקיים בצבא הסורי , יגיע בסופו של דבר אל חיזבאללה , זה כולל צוללת. הם כבר לא חבורת ערסים עם AK47 , חיזבאללה זה צבא מיומן ומאומן לכל דבר, וההשפעה האיראנית ניכרת בו רבות, לפי כל הפרסומים מחנות האימונים שלהם נמצאים הרחק באיראן תחת עיניהם הפקוחות של משמרות המהפכה, שזוהי כבר אופרה אחרת לגמרי - לא מן הנמנע שהם ספגו גם תו"ל אימונים רוסי\סיני\צ.קוריאני.

לדעתי צריכים להיות מוכנים ל"הפתעות" , לא רק של צוללת , אלא של נשק כימי וביולוגי , של טילי נ"מ מתקדמים , ואני לא אתפלא אם אפילו יש להם איזה גדוד שריון מוסתר אי שם.
הייתי מציא לך לצפות בכתבה הבאה:
http://www.mako.co.il/news-channel2...3ba75621004.htm

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

ישן 12-05-2010, 17:35
צלמית המשתמש של לוחם מיל

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "אז הכוונה שלך לצוללת סורית..."

בכל לחימה מול חיזבאללה , סוריה אוטומטית היא המענה , להזכירך לא מזמן פורסם שישראל העבירה מסרים אל אסד , שאנו רואים בחיזבאללה כזרוע של הצבא הסורי (בעקבות העברות הנשק) , ולכן כל פעילות התקפית מצד חיזבאללה - סוריה תיהיה אחראית - קרי סוריה תותקף.

מה הבעיה להשיט צוללת מרצועת החוף בסוריה אל רצועת החוף בלבנון?

מ
ציטוט:
מתי לסוריה יש צוללות?

תכיר , וישנה עוד אחת מאותו דגם.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 13-05-2010, 11:54

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "בכל לחימה מול חיזבאללה ,..."

ציטוט:
בכל לחימה מול חיזבאללה , סוריה אוטומטית היא המענה , להזכירך לא מזמן פורסם שישראל העבירה מסרים אל אסד , שאנו רואים בחיזבאללה כזרוע של הצבא הסורי (בעקבות העברות הנשק) , ולכן כל פעילות התקפית מצד חיזבאללה - סוריה תיהיה אחראית - קרי סוריה תותקף.

אז עכשיו בכל עימות עם חיזבאללה אנחנו נפציץ את סוריה ונתקדם אל דמשק? הקשרים בין חיזבאללה לסוריה היו אותו הדבר גם במלחמת לבנון השנייה, לא זכור לי שנכנסו איתם למלחמה.

ציטוט:
מה הבעיה להשיט צוללת מרצועת החוף בסוריה אל רצועת החוף בלבנון?

ולפי מה שאתה אומר, מה יהיה השימוש שלה? הכוונה שלך היא למקרה שבו במהלך העימות עצמו סוריה משיטה על רצועת החוף בלבנון צוללת, ששם יועמסו עליה מספר קטן של לוחמי חיזבאללה שיירדו מאוחר יותר מול חוף תל אביב?

ציטוט:
מ
תכיר , וישנה עוד אחת מאותו דגם.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לפחות לפי מה שמצאתי באינטרנט, הצוללות האלו כבר לא בשימוש סוריה מאז תחילת שנות האלפיים.
נ.ב.
לפי ניסיון העבר כל כלי נשק בידי סוריה עבר לידי חיזבאללה....ממתי לחיזבאללה יש טנקים?מסוקים?מטוסים?חיל ים?

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 13-05-2010 בשעה 12:02.
ישן 13-05-2010, 17:01
צלמית המשתמש של לוחם מיל

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE]בכל לחימה מול חיזבאללה..."

ציטוט:
אז עכשיו בכל עימות עם חיזבאללה אנחנו נפציץ את סוריה ונתקדם אל דמשק? הקשרים בין חיזבאללה לסוריה היו אותו הדבר גם במלחמת לבנון השנייה, לא זכור לי שנכנסו איתם למלחמה.

כפי שאתה מתאר לעצמך , המצב כיום הוא בהחלט לא המצב ערב מלחמת לבנון השנייה , הן מבחינת צה"ל והן מבחינת סוריה\לבנון , אני לא אומר דברים על סמך דעתי בלבד , היו פרסומים לא פעם אחת שישראל רואה בחיזבאללה כזרוע של הצבא הסורי , אני חושב שאין מקום להתווכח עם זה.

ציטוט:
לפי מה שאתה אומר, מה יהיה השימוש שלה? הכוונה שלך היא למקרה שבו במהלך העימות עצמו סוריה משיטה על רצועת החוף בלבנון צוללת, ששם יועמסו עליה מספר קטן של לוחמי חיזבאללה שיירדו מאוחר יותר מול חוף תל אביב?

למה לא? סוריה פרסמה לפני מספר שבועות , שהיא הכינה תוכניות ל"פלישה" לחופי ישראל דרך הים התיכון , במידה והיא אכן שוקדת על "מבצע" שכזה, לא מן הנמנע שהיא תיקח איתה למשימה גם חיזבאלונים שישמשו כבשר תותחים.

ציטוט:
לפחות לפי מה שמצאתי באינטרנט, הצוללות האלו כבר לא בשימוש סוריה מאז תחילת שנות האלפיים. נ.ב. לפי ניסיון העבר כל כלי נשק בידי סוריה עבר לידי חיזבאללה....ממתי לחיזבאללה יש טנקים?מסוקים?מטוסים?חיל ים?

הערכה הרווחת במערכת הביטחון היא - שכל נשק שנמצא בידי הסורים יגיע בסופו של דבר אל חיזבאללה. אתה לא באמת מצפה שחיזבאללה יפרסם את רשימת הנשקים שיש לו או אין לו ברבים. הם ידועים במלחמה פסיכולוגית עלובה , ולכן רוב הסיכויים שהם אכן מכינים איזה "נשק יום דין" , זה יכול להיות גדוד טנקים חבוי , זה יכול להיות טילי כתף מתקדמים , וזה יכול להתבטא גם בתחום לחימה אווירית או ימית. לא התכוונתי שמחר נראה אותם מטיסים מיגים , אבל הדברים הזכרתי הגיונים ביותר.

ישן 13-05-2010, 20:38

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "[QUOTE]אז עכשיו בכל עימות עם..."

ציטוט:

כפי שאתה מתאר לעצמך , המצב כיום הוא בהחלט לא המצב ערב מלחמת לבנון השנייה , הן מבחינת צה"ל והן מבחינת סוריה\לבנון , אני לא אומר דברים על סמך דעתי בלבד , היו פרסומים לא פעם אחת שישראל רואה בחיזבאללה כזרוע של הצבא הסורי , אני חושב שאין מקום להתווכח עם זה.

אבל אפילו במלחמת לבנון הראשונה, כשהיו כוחות סוריים בלבנון ונלחמנו נגדם, לא היינו נגד מלחמה ממשית נגד סוריה שגלשה מעבר ללחימה נגד כוחותיה בלבנון. אני אישית לא רואה סיבה לאחד מהצדדים להתחיל מלחמת ישראל-סוריה. המקסימום שישראל תעשה בעיני הוא אולי מבצעים של יחידות מיוחדות.

ציטוט:
למה לא? סוריה פרסמה לפני מספר שבועות , שהיא הכינה תוכניות ל"פלישה" לחופי ישראל דרך הים התיכון , במידה והיא אכן שוקדת על "מבצע" שכזה, לא מן הנמנע שהיא תיקח איתה למשימה גם חיזבאלונים שישמשו כבשר תותחים.

המשתמש "קרן-אור" כבר כתב מעט יותר למטה שאם אתה רוצה להוציא אל הפועל מבצע כזה, ויש לך צוללות אמריקנית גדולה, המקסימום שתוכל להעביר זה 20 לוחמים. אז אפילו אם לסוריה עדיין יש 2 צוללות (אגב, כמו שכבר רשמתי, לפי מה שידוע לי, סוריה כבר לא מפעילה צוללות מאז תחילת שנות האלפיים), איך אתה מצפה להוציא אל הפועל מבצע כזה שיכלול פלישת כוחות משמעותיים אל חופי ישראל למטרת פיגוע + כמה לוחמי חיזבאללה כבשר תותחים בעזרת צוללות?
דיבורים לחוד ומעשים לחוד.

ציטוט:

הערכה הרווחת במערכת הביטחון היא - שכל נשק שנמצא בידי הסורים יגיע בסופו של דבר אל חיזבאללה. אתה לא באמת מצפה שחיזבאללה יפרסם את רשימת הנשקים שיש לו או אין לו ברבים. הם ידועים במלחמה פסיכולוגית עלובה , ולכן רוב הסיכויים שהם אכן מכינים איזה "נשק יום דין" , זה יכול להיות גדוד טנקים חבוי , זה יכול להיות טילי כתף מתקדמים , וזה יכול להתבטא גם בתחום לחימה אווירית או ימית. לא התכוונתי שמחר נראה אותם מטיסים מיגים , אבל הדברים הזכרתי הגיונים ביותר.

אני אישית לא רואה הבדל בין צוללת לבין מיגים, ולא רואה למה במקרה של מלחמה הסורים יעבירו לידי חיזבאללה צוללת ולא מטוסים.
ישן 13-05-2010, 21:29
צלמית המשתמש של לוחם מיל

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE] כפי שאתה מתאר לעצמך..."

ציטוט:
אבל אפילו במלחמת לבנון הראשונה, כשהיו כוחות סוריים בלבנון ונלחמנו נגדם, לא היינו נגד מלחמה ממשית נגד סוריה שגלשה מעבר ללחימה נגד כוחותיה בלבנון. אני אישית לא רואה סיבה לאחד מהצדדים להתחיל מלחמת ישראל-סוריה. המקסימום שישראל תעשה בעיני הוא אולי מבצעים של יחידות מיוחדות.

שוב , המצב הוא לא דומה גם לערב מלחמת לבנון הראשונה, יש הרבה משתנים שנכנסו אל התמונה הכוללת. תוסיף למשוואה את איראן , חמאס , התעצמות חיזבאללה , איומי הסורים. המצב של הסורים היום הוא הרבה יותר נוח ללחימה מול ישראל , גם בעקבות רוח גבית ממדינות שונות (טורקיה,רוסיה).
אין מקום להשוואה מול מלחמות קודמות , הסטטוס קוו השתנה לגמרי.

ציטוט:
המשתמש "קרן-אור" כבר כתב מעט יותר למטה שאם אתה רוצה להוציא אל הפועל מבצע כזה, ויש לך צוללות אמריקנית גדולה, המקסימום שתוכל להעביר זה 20 לוחמים. אז אפילו אם לסוריה עדיין יש 2 צוללות (אגב, כמו שכבר רשמתי, לפי מה שידוע לי, סוריה כבר לא מפעילה צוללות מאז תחילת שנות האלפיים), איך אתה מצפה להוציא אל הפועל מבצע כזה שיכלול פלישת כוחות משמעותיים אל חופי ישראל למטרת פיגוע + כמה לוחמי חיזבאללה כבשר תותחים בעזרת צוללות? דיבורים לחוד ומעשים לחוד.

התוכנית של סוריה , או לפחות מה שפורסם בעיתון הכוויתי בהחלט לא מסתמך על העברת לוחמים ע"י צוללות , אבל מן הסתם את הצוללות שברשותם הם יפעילו לטובת עיבוי המערך התוקף , לא צריכה להיות סיבה מיוחדת להפעלת הצוללת , אלא לטובת לוחמה פסיכולוגית , גם המזל"ט דאז שהוטס בשמי הגליל העליון ע"י חיזבאללה לא שיא הטכנולוגיה וגם כנראה לא הצליח לאסוף שום מודיעין יקר ערך - הוא הוטס בשביל לזרוע סוג של אימה או חשש מפני גיחות אחרות , על אותו משקל אם צוללת סורית או צוללת איראנית זעירה שהצליחה לחמוק אל ידי החיזבאללה תופעל מול חופי ישראל , גם אם לא יהיה לא אפקטיביות בפגיעה ותושמד מיד - היא עדיין תדליק נורה אדומה אצל כל הגורמים והחשש מפני גיחות דומות יתפרש בעיבוי הכוח הימי בנקודות מסויימות - דבר שידלל את ההגנה.
ציטוט:
אני אישית לא רואה הבדל בין צוללת לבין מיגים, ולא רואה למה במקרה של מלחמה הסורים יעבירו לידי חיזבאללה צוללת ולא מטוסים.

יש הבדל , צוללת זה כלי שאפילו באימון קל ולא רציני ניתן להפעיל אותה, מיג דורש הרבה מעבר לכך. אם כבר אני לא רואה שום הבדל בין סקאד או נשק כימי לבין צוללת , אפילו הסקאד עולה על ביצועי הצוללת.

ישן 14-05-2010, 13:06

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "[QUOTE]אבל אפילו במלחמת לבנון..."

ציטוט:

שוב , המצב הוא לא דומה גם לערב מלחמת לבנון הראשונה, יש הרבה משתנים שנכנסו אל התמונה הכוללת. תוסיף למשוואה את איראן , חמאס , התעצמות חיזבאללה , איומי הסורים. המצב של הסורים היום הוא הרבה יותר נוח ללחימה מול ישראל , גם בעקבות רוח גבית ממדינות שונות (טורקיה,רוסיה).

אין מקום להשוואה מול מלחמות קודמות , הסטטוס קוו השתנה לגמרי.

אי עדיין לא רואה סיבה שסוריה תיכנס למלחמה, בטח לא כשהיא נמצאת בתקופה טובה כזאת מבחינת יחס בינלאומי. חמאס? לא רואה קשר. אני גם לא רואה איזשהי רוח גבית מצד רוסיה במקרה שסוריה תיכנס למלחמה.

ציטוט:
התוכנית של סוריה , או לפחות מה שפורסם בעיתון הכוויתי בהחלט לא מסתמך על העברת לוחמים ע"י צוללות , אבל מן הסתם את הצוללות שברשותם הם יפעילו לטובת עיבוי המערך התוקף , לא צריכה להיות סיבה מיוחדת להפעלת הצוללת , אלא לטובת לוחמה פסיכולוגית , גם המזל"ט דאז שהוטס בשמי הגליל העליון ע"י חיזבאללה לא שיא הטכנולוגיה וגם כנראה לא הצליח לאסוף שום מודיעין יקר ערך - הוא הוטס בשביל לזרוע סוג של אימה או חשש מפני גיחות אחרות , על אותו משקל אם צוללת סורית או צוללת איראנית זעירה שהצליחה לחמוק אל ידי החיזבאללה תופעל מול חופי ישראל , גם אם לא יהיה לא אפקטיביות בפגיעה ותושמד מיד - היא עדיין תדליק נורה אדומה אצל כל הגורמים והחשש מפני גיחות דומות יתפרש בעיבוי הכוח הימי בנקודות מסויימות - דבר שידלל את ההגנה.

1.המזל"ט במלחמת לבנון השנייה היה מזל"ט נפץ.

2.לא ניראה לך שיש הבדל בין מזל"ט (שבתכלס, גם טיסן מעץ שילד מטיס יכול להיקרא מזל"ט), לבין צוללת, שמקסימום יש שתיים כאלו בידי סוריה? אל תשכח שצוללת לא באה ברגל.

ציטוט:

יש הבדל , צוללת זה כלי שאפילו באימון קל ולא רציני ניתן להפעיל אותה, מיג דורש הרבה מעבר לכך. אם כבר אני לא רואה שום הבדל בין סקאד או נשק כימי לבין צוללת , אפילו הסקאד עולה על ביצועי הצוללת.

צוללת היא כלי שבאימון קל נתין לתפעל אותה? סבבה, גם מיג הוא כלי שבאימון קל ניתן לתפעל אותו. רק התוצאות יהיו בהתאם.
ישן 14-05-2010, 20:20
צלמית המשתמש של לוחם מיל

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[font=Arial][QUOTE]..."

ציטוט:
אי עדיין לא רואה סיבה שסוריה תיכנס למלחמה, בטח לא כשהיא נמצאת בתקופה טובה כזאת מבחינת יחס בינלאומי. חמאס? לא רואה קשר. אני גם לא רואה איזשהי רוח גבית מצד רוסיה במקרה שסוריה תיכנס למלחמה.

תיכנס לראש של אסד , במידה ותפרוץ חזית מול לבנון,חמאס,איראן - סוריה יכולה להרשות לעצמה להיות מעורבת , היא כבר עכשיו מעורבת , זה שיקול הגיוני לנסות להוציא את סוריה מהתמונה הכוללת , אבל הסיכוי שסוריה תצטרף למהלך הוא גבוה בהחלט.

ציטוט:
לא ניראה לך שיש הבדל בין מזל"ט (שבתכלס, גם טיסן מעץ שילד מטיס יכול להיקרא מזל"ט), לבין צוללת, שמקסימום יש שתיים כאלו בידי סוריה? אל תשכח שצוללת לא באה ברגל.

גם סקאד "לא בא ברגל" , בוא נניח שאנו נמצאים בעימות כולל מול "ציר הרשע" , אתה לא חושב שהם יכניסו לעימות את כל היכולות שיש ברשותם? זה כולל צוללות. שוב , זה באמת לא מסובך להשיט צוללת 10 ק"מ דרומה.

ציטוט:
צוללת היא כלי שבאימון קל נתין לתפעל אותה? סבבה, גם מיג הוא כלי שבאימון קל ניתן לתפעל אותו. רק התוצאות יהיו בהתאם.

אין ספק שהתוצאות יהיו דומות , אבל במקרה של צוללת חיזבאללה\סורית שתוקפת או מנסה לתקוף ערי חוף בישראל - היא יותר לשם תעמולה , ופחות לשם יעד מבצעי כלשהו.

ישן 14-05-2010, 20:57

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "[QUOTE]אי עדיין לא רואה סיבה..."

ציטוט:
תיכנס לראש של אסד , במידה ותפרוץ חזית מול לבנון,חמאס,איראן - סוריה יכולה להרשות לעצמה להיות מעורבת , היא כבר עכשיו מעורבת , זה שיקול הגיוני לנסות להוציא את סוריה מהתמונה הכוללת , אבל הסיכוי שסוריה תצטרף למהלך הוא גבוה בהחלט.

גם במלחמת לבנון השנייה ישראל הייתה מבחינה מעשית במלחמה עם חיזבאללה וחמאס. אז סוריה לא התערבה, וגם הפעם היא לא תתערב. אסד לא ירוויח דבר וישנו סיכוי סביר ששלטונו יספוג מכה קשה.
ציטוט:

גם סקאד "לא בא ברגל" , בוא נניח שאנו נמצאים בעימות כולל מול "ציר הרשע" , אתה לא חושב שהם יכניסו לעימות את כל היכולות שיש ברשותם? זה כולל צוללות. שוב , זה באמת לא מסובך להשיט צוללת 10 ק"מ דרומה.

אין ספק שהתוצאות יהיו דומות , אבל במקרה של צוללת חיזבאללה\סורית שתוקפת או מנסה לתקוף ערי חוף בישראל - היא יותר לשם תעמולה , ופחות לשם יעד מבצעי כלשה.

שוב, אין סיבה שסוריה תיכנס למלחמה, אין לה מה להרוויח אבל יש לה הרבה מאד להפסיד.
אגב, אל תשכח שצוללת היא מהכלים היקרים ביותר שצבאות מחזיקים. לא חבל לבזבז כלי כל-כך יקר לצרכי תעמולה?
ישן 15-05-2010, 04:32
צלמית המשתמש של לוחם מיל

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE]תיכנס לראש של אסד ,..."

זה שיש לו מה להפסיד זה נכון בהחלט , אבל זה לא אומר שהוא לא יכנס איתנו לעימות.
בלבנון השנייה לא הייתה לו תמיכה פומבית מקיר אל קיר , בטח שלא מטורקיה.
השלטון של אסד בנוי על מלחמה , הוא לא נפל משלטונו עד היום בגלל העובדה שהוא מבטיח לעם שלו מלחמה "לשחרור הגולן" , זה כל עצם קיומו.

ציטוט:
אל תשכח שצוללת היא מהכלים היקרים ביותר שצבאות מחזיקים. לא חבל לבזבז כלי כל-כך יקר לצרכי תעמולה?

גם מיגים יקרים , זה לא הפריע לו לשלוח 80 מטוסי קרב שלא חזרו ב82. הטיעון הכלכלי חסר תוכן.

ישן 15-05-2010, 12:10

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "זה שיש לו מה להפסיד זה נכון..."

זה שיש לו מה להפסיד זה נכון בהחלט , אבל זה לא אומר שהוא לא יכנס איתנו לעימות.
בלבנון השנייה לא הייתה לו תמיכה פומבית מקיר אל קיר , בטח שלא מטורקיה.
השלטון של אסד בנוי על מלחמה , הוא לא נפל משלטונו עד היום בגלל העובדה שהוא מבטיח לעם שלו מלחמה "לשחרור הגולן" , זה כל עצם קיומו.

וממש תמיכה טורקית זה מה שיגרום לו לצאת למלחמה רחבת היקף, שבה סביר הניח ייפגע שלטונו. השלטון של אסד לא יירוויח מלחמה עם ישראל.
ציטוט:

גם מיגים יקרים , זה לא הפריע לו לשלוח 80 מטוסי קרב שלא חזרו ב82. הטיעון הכלכלי חסר תוכן.

1.שוב, מיג לא יקר כמו צוללת. מיג 23 עולה בין 4 ל-7 מיליון דולר, לעומת צוללת שעולה מאות מיליוני דולרים.
2.במקרה של 1982 הסורים לא ידעו שכל המטוסים שהם שלחו היו מועדים להשמדה, הם באמת קיוו שהמטוסים יוכלו להתמודד עם מטוסי ישראל. בסיטואציה שאתה מתאר מדובר בבזבוז של כלי יקר שבמקרה הטוב לסוריה יש שניים ממנו (שוב, אין להם מאז תחילת שנות האלפיים).
ישן 12-05-2010, 10:05
  MK82 MK82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אפילו את זה אפשר לעשות, כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אפילו את זה אפשר לעשות, כמו בשבועות 90', עם סירות שיוצאות מספינת סוחר. קל ואפקטיבי מצוללת שיכולה לשאת רק מעט אנשי קומנדו, או לעלות לפני המים ולהסתכן בהשמדה.

"קרן אור" פה אתה טועה.
כל כלי שייט מעל המים מאותר ומבוקר מאות קלומטרים מחופי המדינה, כך שמאוד סביר
שספינה שתתקרב תושמד מיידית.
צוללת זה דבר שמאוד קשה לאתר ואם הצוות מספיק מאומן ומוכן לצאת למשימה מסוכנת
הוא מסוגל להביא נגיד איזה 20 לוחמים למרחק של 1 ק"מ מהחוף.
משם אם יכולים להתקדם לכוון החוף אפילו מתחת למים...

יותר מכל דבר אחר חיזבאללה רוצה להראות לנו ולעולם
שהוא מצליח לפגוע בישראל במקומות אכי מוגנים ורגישים שלנו.
לשגר עוד הפעם אלפי רקטות זה כבר לא חידוש, אבל להתפאר
בזה שלוחמים של חיזבאללה חדרו ללב המדינה היהודית ....
זה יתן להם חומר לעצרות לעוד 30 שנה.

נערך לאחרונה ע"י MK82 בתאריך 12-05-2010 בשעה 10:16.
ישן 13-05-2010, 14:52
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני חותם ברצון על זה שההפתעה הבאה של נסרלה תהיה 20 צוותי קומנדו עם בנדנות שינחתו
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "אתם כל הזמן מדברים פה על "לא..."

בחופי ישראל. אני אפילו מוכן שעשר מתוכם ינחתו בחוף רישון ויעלו על קו 83.

מדברים על המעטה בערך החיזבלה? אני חושב שללא קשר להמעטה, רוב הדיבורים, אפילו של חלק מהבכירים, עוד נגועים חזק בחיידק הכבוד השופוניסטי-שוביניסטי. יש לנו מדינה שקיימת 62 שנה, עם שיש לו היסטוריה של הרבה מעבר לכך, ומה שמטריד אותנו זו פעילות שבמבט ארוך טווח עיקר פגיעתה - אם לוקחים מסגרת כוללת של מלחמה שבה העורף חוטף - הוא בשופוני? "הנה הכנסנו להם בסמל הלאומי". גם אם יונף דגל החיזבלה לשעה על המגדל העגול בעזריאלי, אני עדיין חושב שהפאניקה שאוחזת באנשים מתסריטים כאלה, כאילו שמדובר על עיר מבצר מימי הביניים שעשרה לוחמים שחדרו אליה במנהרה מכריעים את הקרב, לא במקום. מה שאמור להטריד אותנו אלה לא נצחונות מוראליים, עאלק, כמו להטיס איזה מזל"ט בשמי רמת דוד ולצלם את המקלחות של הבנות (שזה חומר ליום של שיחות בתי קפה, אשכול עם 350 הודעות בפורום צו"ב + נעילה+4 חסימות+16 אזהרות, ועוד כתבה חמורת סבר של רוני דניאל), אלא עניינים שצריבתם על המציאות היא הרבה יותר ארוכת טווח.

ישן 13-05-2010, 17:07
צלמית המשתמש של לוחם מיל

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני חותם ברצון על זה שההפתעה הבאה של נסרלה תהיה 20 צוותי קומנדו עם בנדנות שינחתו"

ציטוט:
גורמים סורים המקורבים להנהגה אמרו לעיתון כוויתי כי "ישראל אינה מודעת להיקף הכוננות שהגיעו אליה כוחת הצבא הסורים" וכי "סוריה לא נחה" בזמן שישראל אימנה את כוחותיה. עוד אמרו הגורמים כי סוריה הכינה תוכניות לתקוף ברצועת החוף בישראל לכל אורכה במידה ותפרוץ מלחמה

http://news.walla.co.il/?w=//1666640

כמו שאמרתי , יש סיכוי לא רע שאלו גם התוכניות של חיזבאללה.
מה שיותר מדאיג או מאתגר , זה המשט שצפוי להיות בסוף החודש של "ארגוני זכויות האדם" שינסו להגיע אל חופי עזה, מדובר בתריסר ספינות , האם זוהי הסחה? לגרום לחיל הים לרכז כוחות בדרום רצועת החוף?
אני מקווה שבמערכת הביטחון לא פוסלים את האפשרות שהמשט עצמו הוא הסחה , וישמש לאירוע חבלני בחוף הצפוני או אפילו למתקפה של סוריה מהים.

ישן 12-05-2010, 11:03
  MK82 MK82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב ".מכל הארסנל של חיזבאללה דווקא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי romi4
.מכל הארסנל של חיזבאללה דווקא צוללת מטרידה אתכם?
נשק כימי מטריד יותר. והכי מטריד-להלחם בצבא רפאים.
מתי אני מנצח-איך אני מגיב לטיל כימי וגו'

לפי דעתי הסיכוי לשימוש בנשק כזה הוא מאוד קטן ולא משתלם מצדם.
כל עוד הם ישתמשו בנשק קונבנצוינאלי ולא משנה כמה כואב זה יהיה לנו,
הם יחשבו כחלשים שנלחמים מול חזקים. והם סומכים על זה שבשלב
מסויים של המלחמה ישראל תיעצר ע"י האו"ם.
ברגע שהם יעברו לנשק כימי או נשק מלוכלך אף אחד לא יכל להגיד לישראל
שאסור לה להשתמש נגיד בפצצות דלק-אוויר על ישובים.
או להפעיל את המנתץ בלי הגבלות . למעשה שימוש בנשק כימי יביא
כנראה לכיבוש של לבנון והשמדתו של חיזבאללה.

ואם למדנו משהו זה שחיזבאללה לא טיפשים בכלל.
ישן 15-05-2010, 04:41
צלמית המשתמש של לוחם מיל

Medvedev To Assad: Israel Intends to Use Nukes On Syrian Cities
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ADIR0266 שמתחילה ב "Former US General Warns of Chemical Attacks Against Israel"

Russian President Medvedev handed Syrian President Bashar Assad, an Israeli Warning
- Israel intends to use nuclear weapons on Syrian cities if it will be attacked.
The Russian President made it clear for Bashar Assad that Russia had given Israel a green light to do so if Israel will refrain from risking the Middle East oil fields.

Moreover, Russian President Medvedev made it clear that currently there is a silent agreement between the major powers, Russia, USA, France, Britain and Germany, and Israel, that in a Total war, Israel will get all the breathing space it will need to Overpower the Arab world. The message from Jerusalem to Damascus was in these words: "Israel has made it clear that in a total war it will strike Iran, Lebanon and Syria, without pause and without mercy until they beg a cease-fire."
http://beforeitsnews.com/story/43/2...ian_cities.html

אין לי מושג מה האמינות של הכתבה ,אבל בהחלט מעניין

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:50

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר