לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2010, 14:12
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
מידע למי שמעוניין - מידע על ה-IHH באנגלית ובעברית
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "מחקר: ארגון IHH שמארגן את המשט תומך בטרור"

ה-IHH הוא ארגון טורקי העומד בראש המשט לרצועת עזה. הארגון ידוע כארגון אנטי-ישראלי וסייע לארגוני טרור אסלאמיים במימון ובציוד באמל"ח. בישראל, הוצא הארגון אל מחוץ לחוק בעקבות סיוע לחמאס וארגונים לא חוקיים נוספות.

עברית:
http://he.wikipedia.org/wiki/IHH (ערך בוויקיפדיה העברית)
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/113/702.html (כתבת מעריב: IHH מסייע לטרור)

אנגלית:
http://en.wikipedia.org/wiki/IHH_(%...%B1m_Vakf%C4%B1) הערך בוויקיפדיה באנגלית (אם הקישור לא עובד, אפשר להגיע גם דרך הערך בעברית, באמצעות תפריט השפות מצד ימין)
http://www.terrorism-info.org.il/ma.../hamas_e105.htm (מאמר באנגלית של מרכז המידע למודיעין וטרור הסוקר את הקשר בין IHH לטרור האסלאמי)

כך למי שמעוניין לעסוק בהסברה, מקווה שעזרתי.
דף ה-D9 של MathKnight

נערך לאחרונה ע"י ArmouredDov_D9 בתאריך 30-05-2010 בשעה 14:18. סיבה: IHH הוצא בישראל אל מחוץ לחוק
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-05-2010, 22:46
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "המשט לעזה - מעקב אחרי הפלוטילה"

היחס באשכול למשט הוא כאל מבצע לוגיסטי של החמאס שחובה לעצור, למרות הסיבוך הנילווה של נוכחות אזרחים ותקשורת.
הראיה שלי היא הפוכה- זה מבצע תעמולה/יחסי ציבור/לוחמה פסיכולוגית, שבמיקרה גם מעביר אנשים וציוד.

לכן הפיתרון הוא תקשורתי ולא טכני-מבצעי:
1. הצעה של ד"ר גיא בכור- משט נגדי של יאכטות ישראליות שיקראו לשחרור שליט
2. עיכוב בירוקרטי מסיבות מכס, בריאות, תקינות כלי השיט, דרכונים וכו'. עדיף להתעמת על סוגיות בירוקרטיות ולא על "מצור ישראלי על עזה", ובינתיים העיניין התקשורתי ייפחת.
3. הצעת פיתרון חליפי: פריקה בנמל אשדוד בפיקוח ישראל והתחייבות להעברה דרך UNRWA או גוף בינ"ל לעזה. תמיד אפשר לנכות את הכמויות ממה שעזה מקבלת ממילא.
4. הסכמה למעבר של חלק מהקבוצה לעזה.
5. הכפשת מארגני המשט, ותהייה כצד הם משתפים פעולה עם החמאס, למשל.

שיטות דומות הפעילה מצריים נגד "צעדת החופש מקהיר לעזה" לפני כמה חודשים. מישהו זוכר אותה?

את מה שמוצע כאן הייתי שומר כמוצא אחרון, או למיקרה של משט שידוע בוודאות שנושא נשק/מבוקשים.
ישן 29-05-2010, 22:52
  pisauron pisauron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.06
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "היחס באשכול למשט הוא כאל מבצע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
היחס באשכול למשט הוא כאל מבצע לוגיסטי של החמאס שחובה לעצור, למרות הסיבוך הנילווה של נוכחות אזרחים ותקשורת.
הראיה שלי היא הפוכה- זה מבצע תעמולה/יחסי ציבור/לוחמה פסיכולוגית, שבמיקרה גם מעביר אנשים וציוד.

לכן הפיתרון הוא תקשורתי ולא טכני-מבצעי:
1. הצעה של ד"ר גיא בכור- משט נגדי של יאכטות ישראליות שיקראו לשחרור שליט
2. עיכוב בירוקרטי מסיבות מכס, בריאות, תקינות כלי השיט, דרכונים וכו'. עדיף להתעמת על סוגיות בירוקרטיות ולא על "מצור ישראלי על עזה", ובינתיים העיניין התקשורתי ייפחת.
3. הצעת פיתרון חליפי: פריקה בנמל אשדוד בפיקוח ישראל והתחייבות להעברה דרך UNRWA או גוף בינ"ל לעזה. תמיד אפשר לנכות את הכמויות ממה שעזה מקבלת ממילא.
4. הסכמה למעבר של חלק מהקבוצה לעזה.
5. הכפשת מארגני המשט, ותהייה כצד הם משתפים פעולה עם החמאס, למשל.

שיטות דומות הפעילה מצריים נגד "צעדת החופש מקהיר לעזה" לפני כמה חודשים. מישהו זוכר אותה?

את מה שמוצע כאן הייתי שומר כמוצא אחרון, או למיקרה של משט שידוע בוודאות שנושא נשק/מבוקשים.

אני חושב שצה"ל מנסה להבהיר נקודה. שאין כניסה לעזה מכיוון הים.
צה"ל לא נגד העברת הציוד ולכן הסכים להעביר את הציוד שייתפס..
אבל לדעתי הוא אינו יכול לאפשר מעבר לאף אחד. כמו שאומרים "נותנים להם אצבע הם לוקחים את כל היד".

לדעתי צה"ל גם לא יתן למשט לשחרור שליט לעבור..
ישן 30-05-2010, 15:50
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
איך מפזרים את המשט...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "המשט לעזה - מעקב אחרי הפלוטילה"

עד כמה שידוע לי, יש אפשרות לגרום לשינוי מזג האוויר. אם ניתן לגרום לסערה ולגלים סוערים, נדמה לי שלאחר כמה שעות של טלטולים ו"מחלת ים", אז באופן "אלגנטי" בא לציון גואל...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 30-05-2010, 20:54
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "איך הם יפרקו את המגורונים שהם הביאו, מישהו חשב על זה?"

א. בשבוע האחרון נעשו עבודות לפינוי החוף והעמקת הנמל
ב. החמאס הכין "צי" של סירות כדי לרוקן את הספינות שיגיעו והשוקע שלהן לא יאפשר להן להתקרב לחוף (למעשה הוא לא יאפשר להן להגיע אפילו לטווח של מייל מהחוף, אבל נשאיר למומחי מעמקים להסביר את זה).
ג. הספינות בכלל ריקות! חוץ מבני אדם ופרובוקציה אין עליהן כמעט כלום.

צריך הוכחה?
תסתכל על צבע השוקע של ספינות המסע.
(אני אנסה להכין הסבר מצולם בהמשך)

ישן 30-05-2010, 22:34
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
לא בדיוק
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אם הם ממשיכים במגמה הנוכחית..."

הם נעים במהירות של 8 קשרים
הם נמצאים במרחק של כ-75 מייל מחופי הארץ
ז"א כ10 מייל מ"אזור הביטחון המיוחד" שהוגדר להם על ידי חיל הים - כפי שמסר הכתב דובר האנגלית על הספינה

בנתיים הם מפליגים במקביל לחוף הישראלי, אבל ברגע שישנו כיוון כדי להתקרב לעזה, יקח להם כשעה להכנס לאיזור המיוחד.

למיטב הבנתי, מפקד חיל הים יכול להרחיב את האזור המיוחד עד למלוא תחום המים הכלכליים של ישראל (200 מייל ימי) במקרה הצורך.

http://en.wikipedia.org/wiki/Exclusive_Economic_Zone
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 30-05-2010, 22:02
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע

הספינות שמשתתפות במשט העמיסו אמנם כיסאות גלגלים חשמליים, רלסים לתמיכה בשיפועי גגות, בידוד, קרשים ונייר טואלט. אבל, יחסית לתכולה שהספינות הללו מסוגלות לשאת הן מפליגות ריקות.
ככל שהספינה מלאה יותא כך היא שוקעת עמוק יותר.
גוף הספינה צבוע בשני צבעים (כשלרוב הצבע העמוק יהיה צבע יסוד אדום) וספינה ריקה תהיה קלה יותר = פחות שקועה במים. ככל שהספינה תהיה פחות שקועה כך נראה יותר מהצבע ה"נמוך" יותר.

ניתן לתמונות לדבר:

בתמונה הזו נראית הספינה DEFNE Y כשהיא ריקה (צילום מנמל איסטנבול לפני כחצי שנה)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בצילומי המסך הללו מהדקות האחרונות רואים את אותה ספינה ריקה כמעט לגמרי שוב:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כיצד אני יודע זאת?
זוהי ספינת מטען כללי שרוב מטענה מאוחסן בתאים שבבטנה.
אבל הצבע האדום של השדרית שבולט לעין מראה שהספינה איננה כבדה במיוחד

להבדיל, הנה הספינה ELEFTHERI MESOGEIOS
בצילום ישן שבו היתה עמוסה במטען:

ולחילופין בצילום ישן שבו היתה ריקה:

כרגע אין לי צילום מסך עדכני שלה,
אבל כשהם יצלמו אותה(בשידור ה"חי") תוכלו לראות בקלות שהיא דומה יותר למצב הריק מאשר למלא.

תמונה של ה-ELEFTHERI MESOGEIOS צפה גבוה במים בעת המפגש בינה לבין שאר הספינות במשט מתישהו בשבת - מקור:

ניתן לראות את זה גם במצגת התמונות שצולמו בעת שעזבה את הנמל:
http://www.demotix.com/news/339587/...aves-greek-port

הנה מצגת נוספת של ההטענה של הספינה הזו:
http://www.demotix.com/news/339554/...ip-heading-gaza

ישן 30-05-2010, 22:24
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

Follow me...
פרטים מהשידור החי
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "לפי הטוויטר של מארגני המשט - תחילת מגע"

נכון ל 23:15 (30.5) ספינת חיל הים הישראלי יצרה מגע עם הספינות של המשט
חיל הים הודיע להם שאיזור הביטחון המיוחד הורחב ל65 מייל ימי והציע להם ליווי לנמל אשדוד
(כרגע, על פי הAIS הם נמצאים כ75 מייל מחופי הארץ - http://goo.gl/dFOc)

הכתב על הספינה אמר שהם רואים בעין ספינה גדולה של חיל הים ובמכ"מ עוד 3 ספינות.
הוא גם אמר שהם הופתעו מהקשר המוקדם עם חיל הים הישראלי
משום שהם נמצאים לטענותו יותר מ120 מייל מעזה (למעשה הם 115 מייל ימי משם)
והם חשבו שחיל הים יעצור אותם כשיהיו הרבה יותר קרובים (מחר בבוקר)

ישן 30-05-2010, 23:32
  קליפס קליפס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.07

לילה טוב (וזה נראה שהולך להיות לילה ארוך..)

רק רציתי להעיר, שמי שמצטט את מה שאמרו הפעילים על הספינה ומתייחס ברצינות לחליפות ההצלה שלבשו, אינו מבין שכל המשט הזה אינו מלחמה ואינו מיועד לעזה. מדובר במפגן תקשורתי, ולכן גם הספינות ריקות - כמו שיוסיפון היטיב לאבחן.

בהתאם לכך, כל הדיווחים שיצוצו מכאן ולהבא על מה שצה"ל מאיים/מעולל להם, מכוונים בעיקר על מנת לעזור לכלי התקשורת להביא כותרות מה"כלום" שקורה שם בינתיים, ולשמור על רמת עניין גבוהה במתרחש, ובהתאם לכל דיווחים ישירים ושוטפים בתקשורת העולמית.

99% מדיווחי הנוסעים בספינות הללו בשעות ובימים הקרובים, לא יהיו קשורים למציאות. הם ילבשו חליפות הצלה, ומסיכות גז, יחבשו את כל גופם, ישכיבו חלק על אלונקות, "ישחקו אותה" פצועים קשה, ואם יצליחו - יארגנו גם לוויה מבויימת.
ישן 31-05-2010, 06:36
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע שימו לה: תגובות חדשות מכאן ומטה בלבד

אלו לא אלות (חוץ מהאלה הטלסקופית) אלא ידיות של טוריות ומקושים (ובכל זאת יהיה קל יותר להתייחס אליהן בתור אלות לצורך הקיצור).
הבחור עם החולצה המשובצת בגווני אדום לבן אוחז "אלה" עם כתמי דם.
בהחלט יכול להיות שיש להם נפגעים מהצפיפות ומהאלימות שהם בעצמם יצרו.

בסרטונים שהם העלו (ומיד הקפידו להפסיק לשדר) נראים חיילים שבורחים מהמכות ונפצעים בעצמם (בניגוד לשמועות שרצות כרגע בארץ, לא נחטף חייל ואין חיילים הרוגים!).

מאד מעניינים אותם אותי הפרטים לגבי התמונה הזאת:

איפה ההסברה הישראלית?

ישן 29-05-2010, 09:27
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile

מה הבעייה בהודעה שכתבתי? זה פורום צבא ובטחון לא?

ההתלהמות שהיתה בהודעה הקודמת לא היתה במקום, עכשיו לדוגמה כתבת בערך אותו הדבר אבל ניסחת זאת באופןן מתון יותר, ז"א שאתה מבין מה היה בעייתי בהודעה הקודמת שלך ושיפרת!
רציתי לדון למה לא מפעילים את השייטת לסיכול חדירה של ספינות אוייב לתחומי המים הטריטוריאליים של ישראל. הצעתי שיטמינו סוג של מטען חבלה שינטרל את אחת או יותר מהספינות מבלי לקחת אחריות על זה. בלי להרוג כמובן את הנוסעים.אנחנו מתנהגים אליהם בכפפות של משי
ישראל נילחמת בטרור, לא מפעילה טרור!
כשיש פצצה מתקתקת לרוב התגובה תהיה חיסול ממוקד, ככל שידוע זה לא המקרה הזה, לכן אפשר להתנהל ע"פ החוק הבינלאומי וקוד המוסר של צה"ל כמו שמתוכנן (חסימת השייט והבאתם למעצר וגירוש) אלא אם כן יהיו התפתחויות אחרות..
תקשיב לתדריך שנתן האלוף אליעזר מרום כמה הודעות מעלה.

אני לא רואה סיבה שעוד חודש לא יצא עוד משט
סביר להניח שאתה צודק, גם ההפגנות בנעלין כבר הפכו לשיגרה, כל מה שראוותני ומתוקשר ובעיקר כשנוטלים בו חלק אורחים שאפשר לנפנף עם הדגל שלהם משרת את המטרה האחת - להכפיש את ישראל ולהציג אותה ככובשת, נו מה עוד חדש?

בדיוק דברים כאלה אין לנו כיום שום הרתעה ואף אחד לא סופר אותנו
כבר למעלה מ 2000 שנה מאד סופרים אותנו ומפחדים מאיתנו, נכון שמידי פעם בודקים את הגבולות שלנו בכל מיני דרכים (מלחמות, פיגועי טרור, איומים בהשמדה, חטיפות חיילים, חרם כלכלי, הפגנות, השמצות, משטי ראווה וכו' וכו').

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 29-05-2010 בשעה 09:37.
ישן 30-05-2010, 17:49
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
שטח שיפוט
בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי TheOrev שמתחילה ב "אני אינני יודע, אם יש מי..."

אם הספינות ייעצרו במים בינ"ל או במים טריטוריאלים של רצועת עזה ניתן יהיה לעצור ולחקור את מי מהמשתתפים שייתפסו על ספינות המשט והחשודים בטרור (בין אם לחימה בפועל ובין אם בעזרה כגון מימון, ארגון, הסתרה, הסתה וכו') וזאת על בסיס צו מעצר שמפרסם המפקד הצבאי האמון על הזירה האמורה (לעניינו, ראש המטה הכללי או מפקד חיל הים). לאחר מכן ניתן יהיה להעמידם לדין בבית משפט ישראלי רגיל תחת ההגדרה של לוחמים בלתי חוקיים, וזאת על פי בסיס חוק כליאת לוחמים בלתי חוקיים שנחקק בתחילת העשור. אם הספינות יעצרו במים טריטוריאלים של מדינת ישראל אין בכך צורך וניתן לעצור אותם כמו כל אדם זר השוהה בתחומי המדינה ומבצע פעולה לוחמתית כנגדה.
ישן 30-05-2010, 19:55
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

Follow me...
רגע...
בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "כלומר, טכנית ניתן לעצור את..."

לפני שאתם עוצרים מישהו על כיבוי ה AIS
שימו לב שהודעה באתר היתה משהו בסגנון של "מחוץ לטווח הכיסוי" (Not Currently in Range)

מערכת ה AIS מבוססת על קליטה מתחנות יבשתיות בטווחים של 20-200 מייל ימי

ובאותה עת הספינות היו כמעט בדיוק בין התחנה של לימסול לזו של ביירות
כך שסביר להניח שהשיבושים בקליטת המיקום נבעו ממרחק ולא מכיבוי
(המיקום חזר להתעדכן מספר דקות לאחר מכן)

הנה הסטטיסטיקה של תחנת לימסול:
http://www.marinetraffic.com/ais/st...466&header=true
והנה של ביירות:
http://www.marinetraffic.com/ais/st...196&header=true

כרגע, למשל כל הספינות מחוץ לטווח.
הנה קישור למיקום האחרון של הMAVI MARMARA
http://www.marinetraffic.com/ais/de...%204:13:03%20PM

ישן 30-05-2010, 23:53
  קליפס קליפס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.07
בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי ליאור24 שמתחילה ב "בכיינית אחת אומרת שיש שתי..."

רק רציתי להעיר, שמי שמצטט את מה שאמרו הפעילים על הספינה ומתייחס ברצינות לחליפות ההצלה שלבשו, אינו מבין שכל המשט הזה אינו מלחמה ואינו מיועד לעזה. מדובר במפגן תקשורתי, ולכן גם הספינות ריקות - כמו שיוסיפון היטיב לאבחן.

בהתאם לכך, כל הדיווחים שיצוצו מכאן ולהבא על מה שצה"ל מאיים/מעולל להם, מכוונים בעיקר על מנת לעזור לכלי התקשורת להביא כותרות מה"כלום" שקורה שם בינתיים, ולשמור על רמת עניין גבוהה במתרחש, ובהתאם לכל דיווחים ישירים ושוטפים בתקשורת העולמית.

99% מדיווחי הנוסעים בספינות הללו בשעות ובימים הקרובים, לא יהיו קשורים למציאות. הם ילבשו חליפות הצלה, ומסיכות גז, יעטפו את כל גופם בתחבושות, ישכיבו חלק על אלונקות, "ישחקו אותה" פצועים קשה, ואם יצליחו - יארגנו גם לוויה מבויימת.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:37

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר