לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2009, 10:52
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
הגרעין האיראני: קלינטון מבטיחה מטריית הגנה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3750269,00.html

עוד התבטאות אמריקנית שניתן לפרשה (גם) כהשלמה עם איראן המצוידת בנשק גרעיני:

"לארה"ב יש תוכנית למניעת השתלטות איראנית על המזרח התיכון, אם טהרן תצליח בסופו של דבר להצטייד בנשק גרעיני.

לדבריה, ארה"ב עשויה להתמודד עם איראן גרעינית באמצעות חימוש שכנותיה של הרפובליקה האיסלאמית והושטת "מטריית הגנה" לאזור כולו. לדבריה, אם תעבור איראן את הסף הגרעיני הדבר לא יהפוך אותה לבטוחה יותר או מוגנת יותר.

"נוסיף להשאיר את הדלת פתוחה למשא ומתן עם איראן, אך הבהרנו כבר כי ננקוט צעדים, כפי שאמרנו כבר, צעדים קשים, ונעבוד על שדרוג מערכות ההגנה של בנות בריתנו באזור", אמרה קלינטון.

"אנחנו רוצים שאיראן תבצע חישוב הוגן - ותבין שאם ארה"ב תעניק מטריית הגנה לאזור, אם נפעל כדי לפתח את יכולתן הצבאית של בנות בריתנו במפרץ, יהיה זה בלתי סביר שאיראן תהיה בטוחה יותר או חזקה יותר", הוסיפה. היא ציינה כי "שעון הגרעין מתקתק והולך", וחששן של שכנותיה של איראן גובר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2009, 12:54
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "מה שיותר הגיוני שהאיראנים..."

טכנולוגיית המזעור של נשק גרעיני לרמה של מזוודה רחוקה מלהיות עניין פשוט. זה לא אומר שאין סיכוי שהאירנים לא יצליחו לשים ידם (או שכבר שמו) על התקן כזה שמקורו בברה"מ לשעבר - אבל זה סיפור אחר. עוד עניין אפשרי אולי יותר הוא סוג כלשהו של פצצה מלוכלכת קטנה.

בכל מקרה גם בלי עזרת אירן אירגונים כמו אלקעידה מנסים כבר שנים לשים ידם על מתקנים גרעיניים ניידים - הבעיה הזאת לא תיעלם - היא רק תחריף - אני אישית לא הבנתי עד היום איך ב-60+ שנים של נשק גרעיני לא נעשה בו עדיין שימוש טרוריסטי ידוע.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 22-07-2009, 14:00
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט] אני אישית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
אולי מהסיבה הפשוטה שאף ארגון טרור לא השיג נשק גרעיני (ולא מדובר על נשק רדיולוגי)?

זאת בדיוק הנקודה - בעיני הסיבה הזאת באמת פשוטה - לברה"מ היו כמויות גדולות של נשקים גרעיניים טקטיים (אני לא יודע אם אפילו הם בעצמם יודעים את המספר המדוייק), לפחות בחלקם ניתן להשתמש במתאר טרוריסטי כזה או אחר (מחבל מתאבד/מכונית/משאית/מטוס תופת). בקשר לפצצות מזוודה - אני לא יודע אם אי פעם פורסמו נתונים כלשהם בנוגע לכמה כאלו יוצרו - אני מקווה שהמספרים קטנים אבל אני לא בטוח שיש ערובה שאף אחד מהם לא נעלם לו בדרך פלא בזמן פירוק ברה"מ.

לצערנו לאירגוני הטרור (שלא לדבר על מדינות כמו אירן) יש הרבה מאד כסף - נדמה לי שקראתי פעם שמחירה של פצצה גרעינית בשוק השחור אמור להיות כמה מאות מליונים - זה מן הסתם זול בהרבה מאשר ייצור של פצצה כזאת - משהו שהוא די בלתי אפשרי לאירגון טרור (אלא אם יש לה חומר בקיע בכמות מספיקה כמובן). מה שממשיך כאמור להפתיע אותי הוא שב60+ שנה מאז הירושימה ובקרוב ל-20 שנה מאז נפילת ברה"מ לא היה אירוע טרור גרעיני אחד - וזה לא שאין רצון מצד אירגוני טרור (ולא שהם לא ניסו). חשוב לזכור - אנחנו צריכים להצליח לעצור אותם בכל פעם - הם צריכים שניכשל רק פעם אחת...

נ.ב. בכל מקרה לא אני העליתי את עניין הפצצות במזוודה. טל - אם אתה מרגיש שזה לוקח את הדיון שלך למקום שאתה לא רוצה אין לי בעיה לא להמשיך זאת כאן.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 23-07-2009, 00:19
  Swordmaster Swordmaster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "הגרעין האיראני: קלינטון מבטיחה מטריית הגנה"

ווואוווווו, מטרית הגנה ....(איך זה בדיוק עוזר ,הרי מתי תפעל המטרית הגנה הזאת ? אחרי שהאיראנים כבר יתקפו ? כל מה שאמריקה מסוגלת לעשות לאיראן "אחרי" גם אנחנו נהיה מסוגלים לעשות "אחרי" , מזה עוזר לנו שזה "אחרי" זה השאלה .)

יענו מה שהיא אומרת בעצם, זה שאם יהיה לאיראן פצצת אטום , אז כל העולם הערבי הולך להשתדרג לציוד אמריקאי

זה יותר גרוע מלזה שלאיראנים יהיה פצצת אטום , להפוך כל מדינה ערבית שמתנגדת לאיראן ושונאת את ישראל בדיוק כמו איראן לעוד מצרים עם טונות של ציוד אמריקאי ,אמור להרגיע אותנו

גם שהסעודים רוב הסיכויים הולכים להשתדרג באדיבות פקיסטן ברגע שהם ישמעו על הניסוי הגרעיני האיראני הראשון

לאיראן לא צריך להיות אטום נקודה , אם האמריקאים מטומטמים מדי להבין את זה ,אין טעם בלנסות להסביר

אנחנו לא צריכים את המרחב האווירי של עיראק ... לא רק לאיראנים יש טילים בליסטיים . טיל בליסטי עם קצת שיפצורים לחדור בונקרים עמוקים יהפוך את הכור הכי ממוגן שלהם לסלט אבן וברזל .
ישן 23-07-2009, 08:57
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
"נעבוד על שדרוג מערכות ההגנה של בנות בריתנו באזור"...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "הגרעין האיראני: קלינטון מבטיחה מטריית הגנה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3750269,00.html
עוד התבטאות אמריקנית שניתן לפרשה (גם) כהשלמה עם איראן המצוידת בנשק גרעיני:

"לארה"ב יש תוכנית למניעת השתלטות איראנית על המזרח התיכון, אם טהרן תצליח בסופו של דבר להצטייד בנשק גרעיני.

לדבריה, ארה"ב עשויה להתמודד עם איראן גרעינית באמצעות חימוש שכנותיה של הרפובליקה האיסלאמית והושטת "מטריית הגנה" לאזור כולו. לדבריה, אם תעבור איראן את הסף הגרעיני הדבר לא יהפוך אותה לבטוחה יותר או מוגנת יותר.

"נוסיף להשאיר את הדלת פתוחה למשא ומתן עם איראן, אך הבהרנו כבר כי ננקוט צעדים, כפי שאמרנו כבר, צעדים קשים, ונעבוד על שדרוג מערכות ההגנה של בנות בריתנו באזור", אמרה קלינטון.
"אנחנו רוצים שאיראן תבצע חישוב הוגן - ותבין שאם ארה"ב תעניק מטריית הגנה לאזור, אם נפעל כדי לפתח את יכולתן הצבאית של בנות בריתנו במפרץ, יהיה זה בלתי סביר שאיראן תהיה בטוחה יותר או חזקה יותר", הוסיפה. היא ציינה כי "שעון הגרעין מתקתק והולך", וחששן של שכנותיה של איראן גובר.

במבט ראשוני, עושה רושם שהקלינטונית אימצה את מדיניות ה"שב ואל תעשה" של אובמה.
ואני בכלל לא בטוח ש"שב ואל תעשה" במקרה של צפ"ק למשל פחות טובה מ"בואו נפציץ אותם" של בוש האב, או "בואו נפציץ וגם נכבוש ונעשה בניית אומה" של בוש הבן.
לדעתי הצנועה, לאובמה יש בעיה בהפעלת כוח או באיום בהפעלת כוח.
הוא נבחר על טיקט הייתי אומר "שלום עכוושניקי" באווירה של "משיח עכשיו!".
דווקא נשיאים כאלו מועדים לפורענות, והיו כזכור שהזהירו שאויבי ארה"ב יבחנו את נחישותו של אובמה. עינינו הרואות שזה קורה: המלחמה בגאורגיה בתפר, ההשתוללות הפרובוקטיבית של צפ"ק, ההתפרעות של האירנים בנושאי גרעין, טילים והכאוס בבחירות האחרונות, התנהגות הפלשתינים שתפסו מושב טוב ביציע, ומחכים שאובמה יביא להם את ראשה של של ישראל על מגש של כסף, הקשיחות של רוסיה, וכו'.

במבט שני, ההתבטאות שלה מורכבת יותר. ניתוח טקסטואלי של המשפט הבא מראה שיש בו יותר ממה שאולי אפשר להבין:

ציטוט:
"נוסיף להשאיר את הדלת פתוחה למשא ומתן עם איראן, אך הבהרנו כבר כי ננקוט צעדים, כפי שאמרנו כבר, צעדים קשים, ונעבוד על שדרוג מערכות ההגנה של בנות בריתנו באזור", אמרה קלינטון."

מה שהיא אומרת פה בעצם הוא:
א. "נוסיף להשאיר את הדלת פתוחה למשא ומתן עם איראן," - אופצית המו"מ והפתרון בדרכי שלום שרירה וקיימת לעת עתה. זה הסולם לאירנים.
ב. "ננקוט צעדים קשים" - זה יכול להיות רמז לסנקציות או פעולה צבאית. זה איום מפורש לדעתי, עד כמה שהשפה הדיפלומטית והריאל פוליטיק מאפשרים, בלי לשבור את הכלים ולחסום את הדרך למו"מ.
ג. "ונעבוד על שדרוג מערכות ההגנה של בנות בריתנו באזור" - דהיינו, פרשנות אפשרית היא שארה"ב יכולה להגיב בפעולה צבאית לחיסול הגרעין, ובד בבד, ואולי לפני, לשדרג את מערכות ההגנה של בנות בריתה באיזור - משמע, לבנות את ההגנה לפני ההתקפה..ולהקהות את עוקצה של מתקפת נגד אירנית אפשרית, במיוחד בטילים.

בוא נאמר שאילו הייתי איראני, לא הייתי מרים כוסית לנוכח התבטאות כזאת. אי אפשר שלא לראות את ממד האיום פה.

כעת לענין "מטריית ההגנה" -
וזו לא הפעם הראשונה שהאמריקאים מפריחים אמירות כאלו.
מובן שבמקרה הישראלי, אין ערך כמעט למטריית הגנה כזאת אם היא תהיה מבוססת על תגמול גרעיני. שהרי כל הרבותא במקרה שלנו היא לא לחטוף ו/או להרתיע מפני המכה הראשונה מלכתחילה. אנחנו מוותרים על העונג שבתגמול גרעיני נקמני, אבל חייבים להחזיק ביכולת אמינה כזאת - אחרת אנחנו די אבודים, לא?

אבל אני רואה ב"מטריה אמריקאית" עוד בעיה חמורה מבחינת ישראל:
עצם קיומה של מטריית הגנה כזאת עלול בעצם לייתר את הארסנל הישראלי לפי פרסומים זרים.
משמע: "בשביל מה אתם צריכים ארסנל גרעיני?", יאמרו לנו האמריקאים, "אם אתם מקבלים מטריה אמריקאית?".
לכאורה, נימוק משכנע. עד שנזכרים בלהקי המפציצים שעשו דרכם לילה לילה לערי גרמניה ופולין וכו', ולא טרחו להפציץ את מחנות ההשמדה כי זה לא היה מספיק חשוב ? עד שנזכרים שישראל לא בנתה ארסנל מפותח רק בשביל למסור את המפתחות שלו למעצמה זרה ברגע המכריע.
לפיכך, יוצא שהמשמעות האמיתית של מטריה כזאת היא שלילת היכולת הישראלית להחליט על מכת מנע גרעינית counter force(במידה ומזהים הכנות שלהם לתקוף) או על מכת תגמול גרעינית (counter value) הרסנית כנגד ערי איראן.
דהיינו- יש פה בעצם השתלטות אמריקאית עקיפה על יכולות אסטרטגיות ישראליות. ושלילת כושר ההחלטה האסטרטגי הישראלי.
דבר דומה הם עשו אגב באירופה, גרמניה וכו'. מי שזוכר את הויכוחים וההפגנות בגרמניה נגד הצבת טילי פרשינג על אדמתה יודע עד כמה העסק הזה בעייתי.
מה שהאמריקאים באמת רוצים הוא מונופול שלהם על הפעלת הכוח - כל כוח! -באיזור.
הם אומרים לאיזור:
"שבו בשקט, קחו נשק אמריקאי כמה שרק תרצו,...ואל תדאגו: אנחנו נרתיע את איראן".
"והאיזור" לא ממש משתכנע לדעתי מזה..
האיזור מכיר את האירנים קצת יותר טוב ממה שהאמריקאים מכירים את איראן, ול"איזור" יש חששות מוצדקים שמא האירנים לא יראו "עין בעין" את בעיית היותם מורתעים עם האמריקאים..
"האיזור" לא רוצה בכלל מירוץ חימוש גרעיני, והוא מוותר על "שדרוג מערכות ההגנה" שישדרג באמת רק את חשבונות הבנק של חברות אמריקניות.

עוד שאלות טובות לשאול:
1. האם מטריה אמריקנית לאיזור תרתיע את איראן?
2. ומה יקרה אם איראן "תטעה בחישוב" ובכל זאת תתקוף את ישראל או מדינות במפרץ: האם ארה"ב תגיב בהפצצה גרעינית, או שתשיב "מידה כנגד מידה" - דהיינו, תטיל עליה פצצה אחת ותכריז חגיגית שהיא עמדה בהבטחתה וסיפקה תגמול הרסני וכו' וכולם יצחקו מאחרי השפם ורק אנחנו נבכה כיב מקרה הפצצה האירנית נחתה בתל אביב, הרגה אליפם רבים, והרסה את המשק הישראלי ?
דהיינו, השאלה היא : עד לאיזה עומק תגיע המטריה האמריקאית? האם הם ישמידו את איראן,\ או לפחות יגרמו לה נזק שהוא פרופורציונלי לזה שהיא גרמה לישראל? בשביל לעשות את זה, הם הרי צריכים להרוס כמה ערים אירניות לפחות - שנהיה "פיטים". דהיינו - להטיל כמה וכמה פצצות בעוצמה זהה או גדולה יותר מאלו שהטילו האירנים, על מנת לגרום נניח את אותו אחוז אבידות גם באוכלוסיה האירנית ...? האם לזה מתכוונים האמריקאים?
הלא אם הם יגיבו גרעינית - הם ישללו בכך מישראל את יכולת התגובה כי הם הלא כבר הגיבו...לא?

3. לבעיית התגובה הפרופורציונלית:
גם אם תופעל המטריה האמריקאית בתגובה למכה ראשונה אירנית והם יפציצו גרעינית את איראן ויחסלו נניח עיר כמו טהראן למשל או לפחות את מרבית העיר - גם אז, אין זה אומר שזה מה שבהכרח ירתיע את איראן, היות והאירנים עלולים לחשב את זה מראש, ולהתחשב בזה, ולהיות מוכנים לספוג את זה. (דוקטרינת רפסנג'ני לי שזוכר: איראן יכולה לספוג כמה פצצות ולא תושמד -ישראל לא יכולה לספוג אחת!).
משמע: גם אם האיום האמריקני יתברר כאמין, והם יפרעו את הצ'ק שנתנו ו"ייקנסו" את איראן - לא בטוח שגודל סכום הקנס שיירשם בצ'ק יספיק לפתור את הבעיה או לפחות להרתיע את הלקוח החצוף!

מסקנה:
אין תחליף להרתעה ישראלית אסטרטגית עצמאית, כזאת שהאירנים יהיו חייבים להביא בחשבון השמדה מלאה שלהם בתגובה לפצצה אחת, או אפילו בתגובה לאיום שלהם או להכנות שלהם למתקפה. מי שיוותר על זה ויסכים למטריה - יעשהמעשה איוולת אסטרטגי ממדרגה ראשונה, ויוותר על הבטחון הלאומי של ישראל.
ישן 23-07-2009, 13:56
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
במילים אחרות כלב נובח לא נושך....

אם האמריקאים נחושים שלא תהיה איראן גרעינית..מה פתאום הם מציידים את בנות הברית שלהן במטרייה גרעינית הרי אם הם יחליטו על סנקציות כנגד איראן זה יהרוס את המדינה בצורה כזאת שלא רק שלא יהיה להם כסף לפרוייקט הגרעין שלהם אלא שלא יהיה להם כסף למוצרי מזון בסיסיים...ככה שבכלל לא יהיה צורך במטריה שכזאת...אם הייתי עכשיו גמד שעיר ואנטישמי הייתי רואה בכך ברכת הדרך להגשמת שאיפותי....

ד"א הנשק ההגנתי הזה שהם מדברים עליו...יש מישהו מהמדענים שלהם שיכול להבטיח לי ב100 אחוז שהוא יעבוד..? כי אפילו אם ב90% אחוז שהמערכת תיירט טיל איראני הטיל ה10 ה11 ה23 יפגע ויסב לי נזק שאני לא אוכל לשאת אותו...

אבל הכי חשוב זה שהפצצה האיראנית לא מטרידה אותי כמו זה שאיראן תהיה המדינה המוסלמית החזקה ביותר במזרח התיכון שיש בינה לבין ישראל סוג של מלחמה קרה ויכולת להתערב בצורה הרבה הרבה יותר בוטה בסכסוכים הקרובים אלינו אם מטוסים איראנים ינחתו בלבנון וטנקים איראנים ישתתפו בלחימה אל מול ישראל האם ישראל תגיב בהפצצות כנגד איראן גרעינית..? האם ארה"ב\מדינה ערבית אחרת תפתח במלחמה כנגד איראן אם זו תספח לעצמה את שטחי השיעים בעיראק ואולי אפילו איזה שדה נפט כזה או אחר...או תסגור את מיצרי הורמז? היום אם זה יקרה התשובה תהיה כן יתערבו אבל עוד שנה לאיראנים תהיה מטריה גרעינית...
וכשיש להם שליטים מטורפים ולא צפויים ונשק גרעיני השאלה העולה היא האם האמריקאים יסתכנו במלחמת עולם או יתנו לאיזה מדינה קטנה שבקושי רואים על המפה לחדול מלהתקיים ראו ערך גיאורגיה...האם האמריקאים יסתכנו בהשמדת אינטרסים החשובים להם באזור או שאולי יהיה להם עדיף להתיידד עם האיראנים... ההבטחה הזאת מהגברת קלינטון שווה כקליפת השום....

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 23-07-2009 בשעה 14:01.
ישן 25-07-2009, 13:22
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
כמו כוסות רוח למת
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "במילים אחרות כלב נובח לא נושך...."

הממשל האמריקני אימפוטנט לחלוטין. כשבוש החליט לעשות מעשה - זה קרה. אובאמה מפחד מהצל של
עצמו. מסתבר שלהיות סחבק בטלויזיה זה ממש לא מספיק בשביל להיות נשיא.
כל המזרח התיכון חושש מהאיראנים, וקליטון מדברת כאילו היא כבר משלימה עם גרעין איראני.
אולי הם חושבים שגרעין איראני יגביר את התלות של הערבים באמריקאים.
בפועל, עלול לקרות ההפך - השפעה איראנית על הערבים הסונים בעירק ונסיכויות המפרץ (בעיקר) וסעודיה באופן חלקי.
האיראנים מסתכלים מסביב ומבינים שעירקים והסעודים לא בנויים להילחם בהם. מצריים וישראל רחוקות
ולא יפלשו מחר לאיראן.
האמריקאים, כרגיל, לא עושים את החשבון הנכון, הארופאים דווקא כן, אבל הם חסרי אומץ ויכולת לעשות משהו לבד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:40

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר