לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-08-2010, 21:49
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מידע הארץ: מילואימניק גיבש לקסיקון לדיבור אדיב בערבית במחסום

ציטוט:
חיילי פלוגה כ' של גדוד 7001 נשלחו ביולי לתעסוקה מבצעית בבקעת הירדן. המילואימניקים הסכימו ביניהם שבמשימה המרכזית שלהם - אבטחת מחסום בקעות שבבקעת הג'יפטליק, שבו עוברים מדי יום מאות ולפעמים אלפי אזרחים, הם יחליפו את הלקסיקון.
היוזם היה אחד החיילים הותיקים בפלוגה, אליעז כהן, משורר ועובד סוציאלי המתגורר בהתנחלות כפר עציון. "רציתי לראות אם אפשר בתוך הצבא לראות את האחר הפלסטיני כאדם - ולא רק כאיום פוטנציאלי ששולף עליך פתאום סכין או מטען צינור", אומר כהן. "בעצם, זה מנוגד לכל התפישה שעליה התחנכנו בצבא".
[..] "זאת היתה יוזמה חיובית מאוד שגם השפיעה על האווירה במחסום לטובה", אומר מפקד הפלוגה, רס"ן ארז ברט, "לא היה לנו במהלך התקופה שום חיכוך קשה או הפרת סדר, שום התנהגות שגובלת בריב. ויש שם חיכוך מאוד גדול".
רס"ן ברט לא חשש שהיחס השונה יבוא על חשבון הדריכות והמבצעיות של חייליו. "כשחיילים מדברים בנימוס, מבלי לפגוע בערנות ובמוכנות, זה רק תורם", הוא אומר. "אלה חיילי מילואים מקצועיים, שעשו בעבר שירות ביהודה ושומרון ובמחסומים".

הכתבה

מה דעתכם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2010, 01:29
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הארץ: מילואימניק גיבש לקסיקון לדיבור אדיב בערבית במחסום"

רק לי צורמים את העין הנתונים הלא מדויקים (אין 57 אלף בבקעה ויש מעל 8000) וסילוף העובדות ?

איפה הזכרת העובדה שמעולם לא היתה הגירה מהבקעה ללב הגדה אלא רק הגירה הפוכה?
(שאגב נעזרת בארגונים התומכים בהם-בניגוד לתושבי - מתישבי-מתנחלי הבקעה שננטשו)

אני מדבר על עובדות בשטח שיום לאחר ששת הימים היה דליל ביותר (ברדלה כפרון שכוח אל - מרג' א נעג'ע פחון ואוהל ואפילו נועימה כפרון קטנטון) למעט יריחו שאינה בחזקתנו.

שלא לדבר על כך שבעבר לא נבדקנו לפני כניסה למקומות בילוי וקניונים והכתבת מקבלת זאת בשלוות נפש כאילו כך חיו כאן מאז ומתמיד בלי להזכיר מה הוביל לכך.

אני לא אכנס לפוליטיקה אך גם דיווח עיתונאי ראוי לו שיתחיל בנתוני אמת....

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 18-08-2010 בשעה 01:31.
ישן 19-08-2010, 12:51
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "רק לי צורמים את העין הנתונים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb

אני מדבר על עובדות בשטח שיום לאחר ששת הימים היה דליל ביותר (ברדלה כפרון שכוח אל - מרג' א נעג'ע פחון ואוהל ואפילו נועימה כפרון קטנטון) למעט יריחו שאינה בחזקתנו.

.

מארג' אל נאג'ר בכלל "התנחלות" של חמולה מתייסיר - כפר ללא היסטוריה מודרנית לחלוטין. גם מחצית מ"זבידאת'" זו בעצם "האחזות נח"ל" של אחד ממנגנוני הבטחון של הרשות - אדמות שערפת הקצה כמתנה לכמה מנאמניו שבאו מחו"ל, אלא שאלה לא חפצו לגור במקום הזה, ומכרו הלאה את האדמות. אלה מקומות שלא היו קיימים עד לשני העשורים האחרונים, וקיומם קשור כלכלית באופן הדוק, כמה אירוני, ליישובים היהודיים...

ישן 19-08-2010, 12:21
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ר.יצחקי שמתחילה ב "פוליטיקה"

אתה אומר דברים של טעם.
גם אני, במחשבה ראשונה, החלטתי: לנעול!

למה בכלל השארתי את האשכול מלכתחילה.
רציתי להעביר ביקורת מסויימת על אליעז (מפקדיו ושאר המפקדים, כולל אלו שפיקדו עלי) שכנראה לא מודעים לקיומו של שיחון ערבי עברי לניהול שגרת בט"ש אדיבה.
בסדיר הצלחתי לשים יד על שיחון כזה והשתמשתי בו מאז.
נסיונות לקבל שיחונים דומים או להפיץ מידע מתוך השיחון הלאה לא צלחו.
יותר קל לצפות מהמקומיים להבין עברית (או את השפה שהם בטוח מבינים: עברית בצעקות+קללות+הצבעה עם הסתרשף).
חשבתי לכתוב את הדברים רק אחרי שאסרוק חלק מהשיחון רק שעוד לא הספקתי לסרוק.

ומה הלאה?
נראה לי שאפשר לקיים דיון סביר בלי לנדוד למחוזות רחוקים וקיצוניים.
בפורום צבא וביטחון לא צריך להתקיים דיון על "מי צודק, היהודים או הערבים, או "הכיבוש משחית - כן או לא".
אבל בפורום צבא וביטחון כן צריך ויכול להתקים דיון על רמת המוכנות וההכשרה שהחייל והיחידה מקבלים לקראת המשימה שלהם.
עד כמה הצבא וישראל נפגעים מחוסר המוכנות הזו.

המון פעמים דיברנו כאן, בפורום, על כך שהחיילים לא יורים מספיק לפני שהם יצאים לפעילות מבצעית.
שהם לא מקצועיים מספיק.
לא יודעים לתפעל את הציוד שלהם ולא מכירים את הגיזרה.
כל הנ"ל יכולים לגרום לתקלות טקטיות נקודתיות.

לא זכור לי שדיברנו על הכשרה של החיילים לפני תפיסת קו בנוגע לאוכלוסיה המקומית: מנהגיה, השפה שלה, ההתחשבות בה
חיילים שלא מבינים את מנהגי המקומיים, שמעליבים אותם, שטועים בגלל חוסר הבנה בסיסית של השפה עלולים לגרום לתקלות שמבעירות גיזרה ואפילו לתקלות אסטרטגיות.

זו רק דוגמא אחת של דיון שאליו אפשר לצאת מהכתבה הזאת בלי להגרר לפוליטיקה.

דוגמא אחרת: במהלך תקופה קצרה מאד, משהו כמו תקופת שירות של גדוד מילואים אחד בלבד, יצאו מהבקעה לפחות ארבע כתבות/ידיעות בתקשורת. כולן התחילו בYNET ובהארץ.
מקרי?
בתור גולש ותיק כאן חשבתי שאתה מכיר אותי טוב יותר.
כשאני רק נותן קישור למאמר בYNET זה סימן שאני רומז למשהו

הנה עוד אחד

ישן 20-08-2010, 03:32
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ר.יצחקי שמתחילה ב "פוליטיקה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ר.יצחקי
זה הופך לאשכול פוליטי בשת"פ עם מנהלים בפורום (שבוחרים סלקטיבית מתי פוליטקה זה בסדר ומתי לא).
מן הראוי שיינעל.
רם.

אני חייב להשיב לך בתןר מפקד חרום בגזרה.
אנו מתמודדים עם הגירה בלתי פוסקת מאזור לב השומרון לאזור הבקעה. הסיבות עבודה ונישואין. הגירה זו מלווה בתמיכה של ארגונים מחו"ל. משום מה לא קיימת הגירה הפוכה ונראה בעליל שיש יד מכוונת.
זו לא פוליטיקה זו עובדה קיומית.
בגלל שהגבול עם ירדן גבול שלום ישנה זהירות מרבית בנושא פתיחה באש, (טוב שכך) שבצידה ניצול המצב להברחות (כולל נשק) דרך הבקעה אל לב איו"ש. - כיוון שאין בסמכותי לפרט אני מציף את הבעיה בכללי - אלו עובדות.
כל פעם שאנחנו בפיקוד אנו נדהמים מחדש לראות את הפערים בין לב איו"ש לבקעה. לשמחתי עקב שינוי באיפיוני האיום יש לאחרונה שיפור.
ההתמודדות היום יומית בבט"ש עם כל תנועת העובדים הפלסטינים יוצרת לא אחת בעיות שהקורא הממוצע אינו מכיר עקב דיווח סלקטיבי ומעמיס על המערכת המתוחה עד הקצה.
ההנחיות לאדיבות הן ברורות, חד משמעיות ובאות מן הדרג הפוקד כולל אני עצמי - אך בסופו של יום יש לוודא שהאדיבות לא באה על חשבון הבטחון. הצד השני לומד אותנו - הוא מתריס, חצוף, ולעיתים רואה בנימוס חולשה ולאו דווקא הוגנות.
אין פתרונות קסם לא פעם צריך לנשוך שפתיים ולהבליג (ביכולת להבליג יש חוזק) להפעיל את הראש והאינטואיציה. אך בסופו של יום כל עוד אין פתרון פוליטי כזה או אחר. חובה לשמור על מתיישבי הבקעה, מעל 11 אלף רשומים במספר מועצות (בקעה, מגילות,בנימין,תמר - לא כולל מעלה אפריים שמשם טרם קיבלתי נתונים) לגבי האוכלוסיה הערבית לא כולל יריחו היא בין 4 ל5 אלף(הערכה כיוון שרוב התושבים רשומים מנהלית עדיין בנפות אחרות) לא כולל יריחו-שזכור אינה באחריותנו.

לצערי העובדות משיקות לפוליטיקה אך חשוב שנדע את האמת לפני שאנחנו בולעים כל כתבה שנראה שמאחוריה אג'נדה פוליטת ברורה.

יש לנו בעיה עם כל מחסום שהוא ועם שליטה על אוכלוסיה עויינת- מי יתן ונמצא פתרון יצירתי אחר.
עד אז יתכבדו בבקשה האנשים "שלא נותנים לעובדות לבלבל אותם" ויתמודדו עם העובדות".

שבת שלום לך ולקוראי הפורום.
אשמח לענות לך על כל שאלה במידה ואין להבנתי פגיעה בבטחון מידע.

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 20-08-2010 בשעה 03:41.
ישן 21-08-2010, 07:42
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]המארינס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zragon13
In theory you are correct. In reality, I am worried that soldiers concerned with polite dialog have their minds in the wrong state

Also it is naive to think that a person will feel better about the foreign soldier checking him everyday and making him late for work just because he says "Please" before demanding he show his ID or open his car trunk. I am not saying that soldiers should be abusive or intentionally disrespective. Let's just keep it clear that the Palestinian at the checkpoint is a potential threat and the soldier to him should be someone to fear and not someone he feels comfortable chatting with. This is better for both sides
מכובדי כאשר אתה במחסום נייח ומישהו תוקף אותך יש לו יתרון מה, לכן כבר בהכשרת האנשים יש להכשירם לגישה זהירה תוך אבטחה מתאימה ללא חיתוך קנה.
אפשר להיות תקיף ואדיב. אפשר לעשות את אותה עבודה עם חיוך על הפנים ובנימוס.
בבקשה להציג תעודות לבדיקה.
תודה על שיתוף הפעולה.
סליחה שעכבנו אותך.
יום טוב.

אני לא מצפה שהנבדק יאהב אותי אך אני מצפה מעצמי להיות קודם כל בן אדם (דילמת חנן סמסון) ותאמין לי שאני רחוק מלהיות צמחוני.

גם הטירונים שלי יספרו לך שאפשר להיות קשוח עם חיוך על הפנים.

ישן 20-08-2010, 17:56
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הארץ: מילואימניק גיבש לקסיקון לדיבור אדיב בערבית במחסום"

הבטחתי צילומים מהשיחון...

אם היה לי עודף זמן הייתי מרחיב ומספר על מה שקרה פעם כשחבר שלי אמר לערבי שהוא שקרן = לא אומר אמת (כד'ב בערבית).
אך השומע, שלא הבין עברית, הבין שאומרים לו שהוא שקרן בש' שמאלית (סקרן = שיכור בערבית).
חישבו על המשמעות הדתית...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בהמשך, אם תהיה דרישה צילומים נוספים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:08

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר