לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-08-2010, 23:09
צלמית המשתמש של yairbe5
  משתמש זכר yairbe5 yairbe5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.09
מידע 2.8.2010 אל"מ אופק בוכריס מונה למפקד "גולני"

אלוף משנה אופק בוכריס מונה אתמול (חמישי) למפקד חטיבת גולני. טקס חילופי המפקדים התקיים בבסיס מפקדת החטיבה, במעמד מפקד פיקוד הצפון, האלוף גדי אייזנקוט ומפקד עוצבת געש, תת אלוף אייל זמיר. אל"מ בוכריס מחליף בתפקידו את אלוף משנה אבי פלד ששירת בתפקיד כשנתיים.

אל"מ אופק בוכריס (41), החל את שירותו הסדיר ב"גולני" בשנת 1988 ומאז לא עזב את שורות החטיבה. הוא שירת כלוחם והמשיך בתפקידי פיקוד, כשב-1999 מונה לקצין האג"ם של החטיבה. לאחר מכן מונה למפקד גדוד "הבוקעים הראשונים".

אל"מ בוכריס נפצע קשה בשתי רגליו, במהלך מבצע "חומת מגן", כששירת כמפקד גדוד 51 ונלחם בקסבה של שכם. באותו מבצע, איבד שבעה מחייליו. על תפקודו במבצע זה זכה לצל"ש הרמטכ"ל דאז, שאול מופז, על כך ש"במהלך הלחימה הוא התנדב לכל משימה, הנהיג את חייליו באומץ לב ופיקד עליהם בקור רוח ובנחישות גם ברגעי משבר, תוך גילוי אחריות, רגישות ומסירות כלפי חייליו".

אל"מ בוכריס עבר תהליך ארוך של שיקום, עד שחזר לכשירות מלאה ומונה למפקד גדוד "אגוז" בחטיבה, בשנת 2003. בהמשך תפקידיו פיקד על עוצבת "ברעם" ועל חטיבת המילואים "עודד", כשבתפקידו האחרון פיקד על בסיס האימון הפיקודי של פיקוד הצפון באליקים. הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה ולימודי המזרח התיכון ותואר שני במנהל עסקים ובאסטרטגיה, נשוי ואב לשישה.

מכאן

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../10/07/3001.htm

קישור לקובץ : שם הקישור : כתובת : בחר מגלריית המשאבים
בחר עמוד הקיים במערכת
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2010, 14:49
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קפטן ווילארד שמתחילה ב "מה התגובה הזו אמורה להביע?..."

בטח שמותר, אפילו צריך.
ויחד עם זאת, חשוב לזכור שחייל רואה ראייה צינורית ומפקד (כל שכן מרמת מג"ד והלאה) צריך להסתכל על מכלול.
כשאתה התעסקת במקלחות ואוכל הוא חשב על מיגון ועל חיילים בודדים והקצעות שע"מ לרק"ם, תחמושת לאימון בעוד שנה ומי ישובץ לאיזו מחלקה מבין בוגרי הקק"ץ הקרוב ועל מי הוא יצטרך לוותר (ועל עוד אלף ואחד נושאים).
אז בסוף הוא באמת אחראי שיהיו לך סוללות ל624, מספיק אפודים קרמיים וזכויות לותיקים.
ומגיע לך
ואתה צודק.
וזכותך! באמת!!! להיות ממורמר.
נהרגת? (התשובה ברורה) אז הוא עשה לפחות משימה אחת כמו שצריך.
תמשיך להיות ממורמר עם אותה נקודת המבט של הפשפש.
ג'ירפות אחרות רואות דברים אחרים. ואפילו פשפשים יכולים להצליח לראות דברים אחרים. הם רק צריכים לרדת מהראש של הג'ירפה, לקחת כמה צעדים אחורה ולהסתכל על התמונה הכוללת מפספרקטיבה אחרת.

ישן 09-08-2010, 14:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "חומת מגן"

אתה לא זוכר איפה שמעת את "זה".
אבל "זה" הפך ל"עובדה מוצקה" וכבר קראתי את "זה" בעבודות של תלמידים.
איך "זה" הפך לעובדה מוצקה?
"זה" כתוב בוויקיפדיה בתור עובדה.

אתה כתבת את "זה" שם בעריכה שביצעת ב11.2.2005 ב22.29:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי MathKnight
ביום השביעי של הפעולה, ב־9 באפריל, נתקלה קבוצת לוחמי מילואים מגדוד נחשון של צה"ל במארב, שבו נהרגו 13 מאנשיה. המאמץ לחלץ לוחמים אלה ולאחר מכן להכריע את המחבלים שהתרכזו במרכז מחנה הפליטים הביא לקורבנות רבים בקרב הפלסטינים, ולהרס רב במחנה הפליטים ג'נין, לאחרי שהוחלט להרוס כל בית שבו יש חשש להסתתרות מחבלים. נוהל הריסת הבית, שפותח על ידי סא"ל אופק בוכריס, כלל כריזת אזהרה לפינוי הבניין ומתן הזדמנות למבוקשים להסגיר את עצמם לפני שהדחפור החל לטלטל את הבית עם ה"סכין" הענקית שלו. טקטיקה זו גרמה לעשרות מחבלים (כולל בכירים) להסגיר את עצמם לכוחות צה"ל...

אתה עושה עבודה חשובה בוויקיפדיה. אולי.
אבל אנא בסס את טיעוניך על מקור אחר, לא על ערך שאתה לא זוכר שקראת בוויקי ושאתה גם לא זוכר שאתה כתבת.

לעצם העניין, שימוש בדחפור במסגרת סיר לחץ (ונהלים אחרים) היה נהוג עוד לפני חומ"ג.
אם נתטמץ בטח נמצא הודעות שלך בהן אתה מדבר על כך.

ישן 29-09-2010, 13:23
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
לקח לי זמן למצוא את המקור - אבל מצאתי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אתה [b]לא זוכר[/b] איפה שמעת..."

לא מדובר בהמצאה שלי אלא כך כתוב בספר "המלחמה השביעית - איך ניצחנו ולמה הפסדנו במלחמה עם הפלסטינים" של עמוס הראל ואבי יששכרוף העוסק באינתיפאדת אל-אקצה. להלן הציטוטים הרלוונטיים:

בעמ' 255 בספר הזה בתת פרק "מלכודת אש בג'נין" כתוב:
ציטוט:
"סא"ל בוכריס דבק בלחימה אגרסיבית... ושימוש נרחב בדחפורים. בגזרה שלו פותחה השיטה...דחפור נוגח בפינת בית ופוער בה חור, ואז מגיעה למקום "אכזרית" ופורקת חיילים לתוך הבית, כשהם מגונים יחסית...

ובעמ' 257 כתוב:
ציטוט:
" ומעתה, התקדמו כל הכוחות בשיטת בוכריס. החיילים נעו קדימה רק לאחר שדחפורי ענק ניקו את השטח ממטענים ובתוך כך גרפו עימם כל מה שנקרה בדרכם.".
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:40

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר