לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2010, 13:00
  משתמש זכר adimar adimar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.10
משהו מוזר בממלכת וושינגטון?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "עסקת ענק לתעשייה הביטחונית: תייצר חלקים ל-F35 ב-4 מיליארד ד'"

רק לי זה נישמע מוזר שהוכרז רכש גומלין שסכום של 4 מיליארד דולר עבור עיסקה ששויה 2.75 מיליארד? (בכל ארוע רכש גומלין שאני שמעתי עלו הרכש הינו בסכום קטן משווי העיסקה...)
אין לי מידע קונקרטי אבל אינטואיטיבית העסק מרגיש כאילו מאחורי הקלעים ישראל הודיעה כי היא לא תרכוש את ה-F35 (הדיון על הסיבות היה במספר נימים אחרים ואני לא אחזור עליהן)
ולוקהיד מרטין שלא רצתה בפגיעה נוספת במוניטין של הפרויקת המעורער ביצעה עיסקה סיבובית.
ישראל תרכוש מכספי הסיוע את ה-F35 שהיא לא ממש רוצה אבל היא תפוצה בעיסקאות שבפועל יעבירו לידי הממשלה סכום גדול במיסים.
נשמע הגיוני?

"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking."
- General George Patton Jr

נערך לאחרונה ע"י adimar בתאריך 05-08-2010 בשעה 13:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-08-2010, 21:12
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
השטן שבפרטים...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי adimar שמתחילה ב "משהו מוזר בממלכת וושינגטון?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי adimar
רק לי זה נישמע מוזר שהוכרז רכש גומלין שסכום של 4 מיליארד דולר עבור עיסקה ששויה 2.75 מיליארד? (בכל ארוע רכש גומלין שאני שמעתי עלו הרכש הינו בסכום קטן משווי העיסקה...)

אין לי מידע קונקרטי אבל אינטואיטיבית העסק מרגיש כאילו מאחורי הקלעים ישראל הודיעה כי היא לא תרכוש את ה-F35 (הדיון על הסיבות היה במספר נימים אחרים ואני לא אחזור עליהן)
ולוקהיד מרטין שלא רצתה בפגיעה נוספת במוניטין של הפרויקת המעורער ביצעה עיסקה סיבובית.
ישראל תרכוש מכספי הסיוע את ה-F35 שהיא לא ממש רוצה אבל היא תפוצה בעיסקאות שבפועל יעבירו לידי הממשלה סכום גדול במיסים.
נשמע הגיוני?

לא אתייחס לעיסקה ומרכבויותיה אבל מבחינת התמליל בכתבה שלפנינו יש לשים לב למשפט הבא:
"...לפי ההסכם, ישראל תייצר חלקים מכל מטוס שיימכר בעתיד. ההערכות הן כי ככל שיגדל מספר המטוסים שיימכרו - יגדל גם החלק הישראלי והוא עשוי להיות גבוה מ-4 מיליארד דולר. ..."
א. לא כל הסכום הזה (4 מיליארדי דולר) הינו רכש גומלין במסגרת ה- OFFSET

ב. ניתן ואף סביר לפרש זאת כך: - מכיון שתנתן הזדמנות לתעשיות הישראליות לייצר חלקים למטוס במידה וחיל האויר יקבל את המטוס בכמויות שיקבעו, הרי שמכירות נוספות של המטוס ע"י לוקהיד למדינות אחרות בעתיד עשויות להוות שוק נוסף ומישני לחלקים מתוצרת כחול לבן.... ומישהו העריך את הפוטנציאל הזה בסכום הנקוב. רוצה לומר, יש בנאמר התייחסות לכלל השוק העולמי של ה- F35 ולאפשרות הגלומה במכירות אחרות שכאלה ע"י ארה"ב..

ג. אין לפרש מהמאמר בלבד שכלל הסכום הינו Offset ישיר, ויתכן שחלקו הינו Offset עקיף (הווה אומר - שאינו שייך למטוס באופן ישיר)

ההתייחסות שלי כאמור היא לנאמר בכתבה עצמה ולהצעתי לקרוא היטב ובזהירות את האמור בה לפני שרצים לספר לחברה...

בכל מקרה - כך או כך, יפה !!!
ישן 05-08-2010, 22:54
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "עסקת ענק לתעשייה הביטחונית: תייצר חלקים ל-F35 ב-4 מיליארד ד'"

ציטוט:
בישראל מעריכים כי התעשיות שיוכלו להשתתף בייצור הן התעשייה האווירית, שהשתתפה כבר בייצור כנפיים למטוסים קודמים של לוקהיד מרטין; אלביט מערכות, שתייצר את קסדת הטייסים; וכן רפאל ותעש.

את הקסדה של אלביט מחשבים בתוך הארבעה מליארד שאולי, איכשהו, יצליחו להגיע אליו. או בניסוח החמקמק שבכתבה:
ציטוט:
ההערכות הן כי
ככל שיגדל מספר המטוסים שיימכרו - יגדל גם החלק הישראלי
והוא עשוי להיות
גבוה מ

-4 מיליארד דולר
רוב מהומה על לא מאומה.
אנשי יחסי הציבור במשרד הביטחון עובדים שעות נוספות!

אבל, נחזור רגע לקסדה של אלביט.
ההודעה על כך שאלביט תספק את הקסדות למטוסי הF35 נמסרה כבר במהלך המכרז ומיד לאחר שזכה המטוס של לוקהיד יצאה הודעה מחודשת כי אלביט (באמצעות חברת הבת רוקוול מארה"ב) תספק את הקסדות למטוסים ועל כך שרקוול עתידה לגרוף מהעיסקה כ400 מליון $.
הפירסום הזה היה ב2001!
לדחוף את הסכום של הקסדות שאלביט תמכור (מה תמכור? היא כבר מכרה!) בתור הישג לשר הביטחון ב2010 זה סוג של מופע סטנד אפ.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:48

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר